PDA

Zobacz pełną wersję : Sa psy n i e kopiace?



krzymi
16-10-2007, 20:17
chcemy miec psa AKITE czy to rasa mono kopiaca?

Marka
18-10-2007, 18:03
a dlaczego właśnie akitę? zdajecie sobie sprawę z tego, że to bardzo trudna psychicznie rasa..? czy na pewno macie na tyle doświadczenia kynologicznego, żeby ułożyć takiego psa?
Akity w Japonii - tak jak amstafy w Stanach - były kiedyś psami hodowanymi do walk - nie zsocjalizowane odpowiednio w szczenięctwie mogą być niebezpieczne, a przy tym zachowują dużo większą niezależność w stosunku do swojego ludzkiego przewodnika, niż bardziej skłonne do podporządkowania się panu amstafy.
Poza tym to także rasa wykorzystywana w myślistwie - a więc silny instynkt podążania za zwierzyną może skłaniać akitę do kopania - jeśli poczuje pod ziemią np. kreta czy nornicę.

PS. Kopie każdy pies, który się nudzi lub znajdzie w tym sposób na odreagowanie stresu/strachu.
Nie kopią tylko... gipsowe :wink:

skorpionek1975
19-10-2007, 11:14
PS. Kopie każdy pies, który się nudzi lub znajdzie w tym sposób na odreagowanie stresu/strachu.
Nie kopią tylko... gipsowe :wink:
I pluszaki też nie kopią, są idealne.
Nie spotkałam psa który by nie rozkopał kretowiny. Wszystkie psy uwielbiają zabawy w ziemi.

kofi
19-10-2007, 12:30
Nie spotkałam psa który by nie rozkopał kretowiny. Wszystkie psy uwielbiają zabawy w ziemi.
A ja tak - moje własne. Za to wykopały i zjadły sumaka :-? Z korzeniami :-?

Gabryjella
19-10-2007, 23:28
Moje też nie kopią - mix pudla i mix asta :lol: za to poprzednia, mix pinczera potrafiła całe dnie spędzać na poszukiwaniu różnych podziemnych stworów.

Na pewno należy zapomnieć o wszelkich rasach myśliwskich i tych, które były wykorzystywane do tępienie gryzoni, sporo owczarków też lubi sobie pokopać, a więc odpada grupa I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, X, czy coś nam zostało tak gr. IX, ale ta zapewne Was nie zainteresuje.

A tak na poważniej psa trzeb nauczyć, że nie wolno kopać, do tego codzienny trening i zmęczenie psa, tak aby w domu czy ogrodzie myślał głównie o odpoczynku, a nie kopaniu, wówczas można pomyśleć o jakimś owczarku lub molosie, z tym, że te drugie są ciężkie do ułożenia, z reguły mają szatę, która nie zapewni im odpowiedniej w naszym klimacie ochrony, jeżeli miałyby mieszkać na zewnątrz.

krzymi
20-10-2007, 21:07
Dlaczego Akita? Chyba wlasnie przez ten ,,charakterek,,Zawsze marzylem o tej psinie.Obserwoje ta rase od 2 lat i coraz mocniej sie utwierdzam ze to je to.Nie postepuje pochopnie ze juz ze teraz ze natychmiast to jest raczej swiadomy wybor to jest bedzie nowy czlonek rodziny.A kopanie no coz nikt nie jest perfekt.


pozrawiam Krzymi

Marka
22-10-2007, 11:27
Krzymi - to życzę powodzenia i trzymam kciuki z sukcesy wychowawcze :)

PS. A co do kopania - popytaj właścicieli tych psów (ale nie hodowców - wg hodowcy wiadomo - jego rasa jest najlepsza na świecie ;-) )

farida
25-10-2007, 22:37
...............
I pluszaki też nie kopią, są idealne.
Nie spotkałam psa który by nie rozkopał kretowiny. Wszystkie psy uwielbiają zabawy w ziemi.

Moj nie kopie a chciala bym zeby kopal!!!!Specjalnie znalazlam szczorolapa(przynajmniej kiedys jego przodkowie to robili),zeby poprzeganial troche nornice i krety a on NIC !!!!!!!! Nie wiem jak go zachecic :( .

oxa
30-10-2007, 14:19
Hi hi hi, moja nie kopała i zaczęła. Nornice i krety jak były tak są, a krajobraz dopiero teraz jest uroczy :lol: . Całe szczęście, że ogródek to na razie perzowisko. Mam nadzieję, ze jak go zagospodarujemy to jej przejdzie, chociaż wiem, że nadzieja matką głupich :D

Lili Lili
30-10-2007, 14:46
Dlaczego Akita? Chyba wlasnie przez ten ,,charakterek,,Zawsze marzylem o tej psinie.Obserwoje ta rase od 2 lat i coraz mocniej sie utwierdzam ze to je to.
Też miałam okazję je obserwować, mieszkałam na "osiedlu akit". Zakręcona na ich punkcie sąsiadka namówiła jeszcze jednego sąsiada na zakup i na osiedle trafiła parka. W czasie pierwszej cieczki młody przelazł przez siatkę i bzyknął młodą. Było 8 małych i zostały rozdane, częściowo na osiedlu. Więc sobie poobserwowałam. Po pierwsze to nie są psy stróżujące, one nie pilnują obejścia tylko swojego pana. Nie ma możliwości wyjść na grilla do sąsiadów, bo pies lezie za właścicielem. Potrafi się wspinać, więc ogrodzenie nie jest dla niego przeszkodą. Czmycha w teren przy każdym otwarciu bramy. Jest kocim mordercą, nigdy nie sprawisz sobie kotka, bo nie ma szans na jakąkolwiek formę symbiozy. Często będziesz przepraszać sąsiadów: za rozszarpane koty bo poluje wszędzie również na cudzym podwórku, za wybzykane suczki, bo jak mają cieczkę to pies przelezie na cudze podwórko przez płot, za pogryzione suki bo suki nie tolerują innych suczek.
Zastanów się jeszcze.

jola_krzysiek
31-10-2007, 11:00
krzymi, nadal chcesz akitę?

Lili Lili
31-10-2007, 12:26
I żeby nie było: ja kocham psy. Ale trzeba mieć świadomość, że są rasy łatwiejsze i trudniejsze do ułożenia i współżycia.Owczarki np. są z tych łatwiejszych, mają naturalny instynkt stróża, mają swoje terytorium, nie mają instynktu włóczęgi, opiekują się swoim "stadem" i tolerują w nim również inne zwierzęta np. koty. A akity są jakie są. Ale jeśli ktoś się decyduje niech to będzie świadomy wybór. Z mojego "osiedla akit" pozostały tylko dwa (suka i jej szczeniak), obydwa u tej zakręconej sąsiadki bo ona po pewnym czasie zaczęła sobie z nimi jakoś radzić. Pozostałe trzy zniknęły z obejść sąsiadów bo były zbyt trudne i nawet nie chcę myśleć w jaki sposób się ich pozbyli.

Nikola79
14-11-2007, 17:26
http://img413.imageshack.us/img413/2442/nelly005kg9.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=nelly005kg9.jpg)

ucze sie wklejac zdjecia sorki

Nikola79
14-11-2007, 17:27
http://img413.imageshack.us/img413/2442/nelly005kg9.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=nelly005kg9.jpg)

krzymi
17-06-2008, 21:22
Znalazlem swoj stary temat. Akity nie ma . Jest KOT czarny .Jak moja polowka przeczytala o ,,morderach kotkow" to co ja mam mowic tak jeszcze z pol roku nie moglem kotka poglaskac :D :D