PDA

Zobacz pełną wersję : wykończenie poddasza



mariooo
17-10-2007, 07:51
zastanawiam sie jak wykonczyc poddasze. oczywiscie pierwsza mysla jest karton-gips, ale do tego trzeba troche wprawy (lub dobrej ekipy, ktora sobie slono za to policzy). zastanawialem sie rowniez nad boazeria - montowana do profili aluminiowych. boazeria oczywiscie drewniana (swierk lub sosna) lakierowana - niestety samodzielnie. co sadzicie o taim rozwiazaniu???

pawelurb
17-10-2007, 09:08
skoro chcesz sam robić stelaż, i na to boazerię, to w czym problem żeby zrobić GK ? skoro porywasz się na montaż profili i boazerii samodzielnie, to wydaje mi sie że z GK też sobie poradzisz, ja uczyłem sie sam u siebie, troche poczytałem i wychodzi to całkiem nieźle i szybko....

kaczorek.
17-10-2007, 09:55
a przybicie boazeri do profili stalowych to dopiero sztuka :) nie lada ekipa by wysiadła

Andriu
17-10-2007, 10:58
pod boazerią nie robiłbym stelażu metalowego, zbędny wydatek i dużo roboty ale jeśli się upierasz to już po wykonaniu stelażu ułóż płyty gipsowe , pewno że dasz radę zapoznaj się z podstawowymi zasadami montażu płyt, ja też sam plus szwagier zrobiliśmy całe 100m2 w tydzień łącznie z ociepleniem, folią, potem czekałem aż się to ułoży i sam gipsowałem łączenia płyt i już roczek jest od tego czasu i nic nie pęka, powodzenia poszukaj filmów instruktażowych w necie

mariooo
17-10-2007, 11:39
boję się trochę pekania plyt bo jednak dahc caly czas pracuje. w pzypadku boazerii (desek) im dluzej leza tym lepiej wygladają.
co do stelazu to mam (bede mial) 2 warstwy ocieplenia i dlatego musze go zrobic. :(

kachna28
17-10-2007, 12:14
Jako kobieta wypowiem się bardziej od strony estetycznej :) Mi osobiście bardziej odpowiada wykończenie płytami k-g. Jest bardziej uniwersalne -zawsze można przemalować lub wytapetować na dowolny kolor. A boazeria.. no cóż -wydaje mi się że była modna w drugiej połowie lat 80tych i mnie osobiście się nie podoba (co innego jakieś pojedyncze drewniane belki na suficie -ale to inny temat). Jak boazeria ci się znudzi to będziesz ją oddzierał? Co do strony technicznej płyty k-g to żadna filozofia -u nas w mieszkaniu układał je mój mąż z tatą -obaj robili to pierwszy raz w życiu -i wygląda lux.