PDA

Zobacz pełną wersję : doprowadzenie wody do dzialki - mam ZUDP, co dalej(woda)



Slawek 9
17-10-2007, 21:34
czesc

Dzis dostałem decyzje ZUDP w sprawie umiejscowienia mediów (musze doprowadzic media ok 150-200m).
Co teraz powinienem zrobic aby finalnie doprowadzic do zbudowania instalacji wodnej ?
projekt?
pozwolenie na budowę?
jakie jeszcze kroki mnie czekają?

Sławek

Jerzysio
18-10-2007, 18:05
Powinieneś udać się do lokalnego operatora sieci wod.-kan. i tam uzyskać zgodę/informację/warunki* ( podkreśl właściwe ) na włączenie do sieci.
Potem szukasz projektanta z uprawnieniami, który zrobi projekt na podstawie danych od operatora i ZUDP, jeśli jest to przyłącze, to wystarczy zgłoszenie, jeśli sieć ( czyli przewód wodociągowy ) to pozwolenie na budowę.
Pzdr
J

aero
18-10-2007, 19:12
skoro masz już zud to musisz mieć projekt i warunki, z tego wynika, że czas na zgłoszenie do gminy i po 30 dniach musisz udać się do "dostawcy wody" zgłosić chęć wykonania przyłącza i umówić się na wyłączenie wody, uzyskanie nadzoru dogadanie z wykonawcą.

pan od ciasteczek
18-10-2007, 19:34
A najlepiej gdybyś zlecił to wykonawcy, którego polecą Ci w gminie/wodociągach. Dasz mu pełnomocnictwo i załatwi wszystko o wiele szybciej niż Ty sam, oficjalnymi kanałami. Taki kraj.

Jerzysio
18-10-2007, 19:39
aero

Posiadanie ZUDP nie jest równoznaczne z posiadaniem uzgodnionego projektu.
J

.. co do warunków( ? ) to może to być to tylko informacja na podstawie której ZUDP zatwierdził trasę, a nie dane do projektowania.

aero
19-10-2007, 06:21
musisz mieć ZATWIERDZONY projekt żebyś mógł puścić po przez ZUD !!!

AnetaS
19-10-2007, 07:41
Aby złożyć na ZUD muszą być ważne warunki techniczne (nie oświadczenie) oraz zrobiony projekt zagospodarowania terenu wykonany przez projektanta (mapa z wrysowanym przyłączem)
To co otrzymałeś z ZUD-u przekaż projektantowi aby mógł skompletować dokumentację i uzgodnić ją u lokalnego operatora sieci (to uzgodnienie nie wszędzie jest obowiązkowe, to zależy co napisali w warunkach) a następnie złożyć dokumentację w urzędzie - zgłoszenie - i po 30 dniach to co napisał aero.

Jerzysio
19-10-2007, 08:35
aero

.. tak się składa, że w warszawskich wodociągach uzgadniam min. kilkadziesiąt projektów rocznie i wiem jakie są procedury i absolutnie nie wiem u kogo mam mieć uzgodniony projekt ( !!! ) zanim pójdzie na ZUDP :o ?
J

... a projekt wod.-kan. uzgadnia się w MPWiK SA

aero
19-10-2007, 14:41
wypowiedziałem się ogólnie - skoro potrzebne uszczegółowienie to proszę:
1/ na podstawie warunków z MPWiK robisz projekt
2/ projekt składasz do mpwik
3/ dajesz to na zud
4/ po zudzie zgłoszenie do gminy
5/ po 30 dniach projekt do mpwik, pobierasz dziennik i dostajesz inspektora
6/ zaczynasz grzebać w ziemi

ja z kolei działam po stronie wykonawczej (2-3 przyłącza, odcinki sieci miesięcznie w MPWiK)

pozdrowienia od wykonawcy dla projektanta 8)

Jerzysio
19-10-2007, 15:54
pkt 2) leży i kwiczy, spróbuj złożyć projekt w BOKu bez ZUDu :lol:

... co do wykonawstwa, to szacunek !
J

Chatte
19-10-2007, 18:11
No właśnie.
Zawsze wydawało mi się, że główny projekt sieci robi się PO uzyskaniu uzgodnienia w ZUDP, a samo uzgodnienie jest jednym (z wielu) dokumentów, które mają być zawarte w projekcie.
Odcinek o długości 150-200m wygląda raczej na sieć niż stricte przyłącze, a więc moim zdaniem wymagane będzie pozwolenie na budowę (ale może działka jest taka duża?).
Ja robię tak:
po primo - warunki zabudowy (lub wypis z PZP), mapa do celów projektowych i warunki zaopatrzenia w wodę u lokalnego dostawcy
secundo - zgoda zarządcy drogi na lokalizację sieci w drodze
trzy - ZUD (bo "moje" Starostwo bez tych papierów uzgodnienia nie wyda)
Dopiero po tym robi się właściwy projekt uzgadniany przez dostawcę wody i w zalezności czy to jest sieć - wędruje do Starostwa po pozwolenie na budowę albo (jeśli to przyłącze) zgłoszenie do dostawcy mediów. Samo przyłącze NIE WYMAGA zgłoszenia w Starostwie.

AnetaS
19-10-2007, 18:22
Moje doświadczenie zawodowe nie jest tak duże jak Jerzysia, ale kolejność ta sama. Najpierw ZUD a później uzgodnienie w MPWiK-u.

Jerzysio
20-10-2007, 09:31
Chatte

... tak jak mówisz ( piszesz )

bo choćby prozaiczna sprawa, zmiana trasy ( bo np za blisko drzewa ) sieci i projekt lądowałby w koszu.
No chyba że ktoś lubi robić 2 razy tą samą robotę...
... ja osobiście nie :wink:
J

Madziolka
22-10-2007, 13:16
Witam,

Jak sprawa ma się ze zgłoszeniem? Słyszałam ze istnieje teraz taka możliwość: nie trzeba składać projektu do pozwolenia na budowę tylko zrobić to właśnie czymś takim jak zgłoszenie.

Czy ktoś może mnie oświecić o co dokładnie chodzi? Boję się czy nie pomyliłam pojęć. Z góry przepraszam za utrudnienia - to będzie mój pierwszy domek ;) Poza tym chyba nie za bardzo mi wychodzi korzystanie z wyszukiwarki. Dopiero się uczę...

hydrol
23-10-2007, 08:48
Witam,

Jak sprawa ma się ze zgłoszeniem? Słyszałam ze istnieje teraz taka możliwość: nie trzeba składać projektu do pozwolenia na budowę tylko zrobić to właśnie czymś takim jak zgłoszenie.

Czy ktoś może mnie oświecić o co dokładnie chodzi? Boję się czy nie pomyliłam pojęć. Z góry przepraszam za utrudnienia - to będzie mój pierwszy domek ;) Poza tym chyba nie za bardzo mi wychodzi korzystanie z wyszukiwarki. Dopiero się uczę...
w celu wykonania przyłacza w myśl art 29a Prawa Budowlanego , należy uzyskać decyzje zudp , a budowa przyłacza nie wymaga zgłoszenia ani tym bardziej pozwolenia na budowę. To inwestor decyduje czy chce zgłaszać czy bez zgłoszenia. Prace winien wykonac uprawniony kierwonik budowy a przyłacze zainwentaryzować geodeta.
W celu uzyskania dedyzji zudp należy uzyskac warunki dostawy ,uprawniony projektant musi wyknać rysunek trasy przyłacza na mapie do celów projektowcyh oraz izgodnic to z dostawcą mediów oraz innymi użytkowanikami urządzeń podziemnych, dróg i działek na ewentualnej trasie przyłącza. Projekt z decyzją zudp należy dostarczyc do wodociągów i uzgodnic z nimi wykonanie przyłacza - mozna czasem też im to zlecic.
Budowa przyłacza nie wymaga żadnych warunków zabudowy itp bo mozna wybudowac przyłacze do pustej działki. :D
w załączeniu stosowna opinia prawna :
http://www.gunb.gov.pl/pliki/przylacza.doc

Madziolka
23-10-2007, 10:43
Dzięki hydrol za odpowiedź :D