PDA

Zobacz pełną wersję : Ile może kosztować wybudowanie Domku ok 90m (piętrówka)



malinka135
18-10-2007, 11:17
Witam ,Moim marzeniem jest mały ale własny domek dla mojej 3 osobowej rodzinki . Powierzchnia ok 90 m w tym na parterze 2 pokoje kosztem mniejszego salonu. Jaki projekt polecacie i jakie mogą być koszty tego przedsięwziecia do stanu surowego zamkniętego na początek. Myślimy o LMP 90 lubLMP 59
W przelocie jest jeszcze projekt WB-0001 Agrobispa , ale jest on większy.
Na początek chcę wziąc ok. 100000 kredytu aby nie wyć z bólu przy spłacie rat.

[url]http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58561&page=1
lub
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58025&offset=2&backcmd=Golden

Może ktoś z Was coś podobnego buduje niekoniecznie z tej pracowni ale o podobnej wielkości. ?
Co sądzicie o takich małych domkach ? Czy przy takiej wielkości nie pomyśleć o parterówce ?

Prosze piszcie jestem ciekawą kobietą i chcę więcej wiedzieć ?

areq
18-10-2007, 11:31
Przy tej wielkości lepiej pomyśleć o parterowym.Przy 74m2 użytkowej moim zdaniem bez sensu z poddaszem.Zwróć uwagę na powierzchnie zabudowy w tych domach z poddaszem a ile z niej wychodzi powierzchni użytkowej.
Masz miejsca na działce na tyle by postawić np. dom o wymiarach 8*10, 9*11, 10*12 tylko w parterze?Jeśli tak to sugeruje taki domek.

AdamEda
18-10-2007, 11:52
Jeśli jesteście na początku tej drogi to powinniście odpowiedzieć Sobie na kilka lub kilkanaście pytań
1. Jaką macie działkę: strony świata, od której wjazd, działka narożna, wąska a długa, "płytka" a szeroka itp.
2. W którym miejscu na działce ustawić garaż, na jeden czy dwa samochodu?
3. Teraz sam dom.
Łazienki jeśli dom piętrowy(i chcecie mały) to dwie średnio po 4m2
Sypialnie to przecież nie mieszkanie w bloku czyli nie mniejsze niż 12-14m2
o ilości sypialni decyduje również to jak daleko wyprowadzilibyście się od Waszym rodzin, znajomych, aktualnych środowisk itp. tzn. czy przewidujecie ewentualne noclegi powiedzmy to "obcych"
Salon 20-25m2
Kuchnia jeśli otwarta na salon to min. 10m2, zamknięta 14-16m2
pomieszczenie gospodarcze 3-4m2
garderoba 4-6m2 (powinna być bo zagracicie Sobie te małe sypialnie)
wiatrołap 2m2
spiżarka 3m2 (powinna być przecież to nie blok)
klatka schodowa 5m2
korytarze dwa(parter i piętro) po 5m2
Jak to się zsumuje to ciężko jest wyjść na wspomniane 90m.
Aktualnie jestem na etapie fundamentów ale bardzo dużo rozmawiam i bardzo często pojawia się stwierdzenie, że gdybym stawiał dom to bym takie to a takie pomieszczenie zrobił większe jak na razie nikt nie żałował, że ma coś za dużego. Jak na razie tak na gorąco to tyle bym wniósł do wątku. Możemy kiedyś spotkać się na skypie i bardziej konkretnie porozmawiać