PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka - jak powinny wygladac polaczenia blach



MARTiiii
19-10-2007, 12:58
Neidlugo na naszym dachu beda nam kladli blache ale nie wiem jak ta ekipa bedzie sobie radzila z ta blacha. Jakos musze tego przypilnowac ;). Jesli mozecie zapodajcie fotki swoich dachow tam gdzie sa laczenia blach, obrobki. Wszelkie porady sugestie mile widziane...

Barbossa
19-10-2007, 13:12
zapomniałeś o szczególe
jaka blacha?

Marek Sza.
19-10-2007, 14:12
łączeń nie widać.

Pozdro

MARTiiii
19-10-2007, 15:09
Blacha tłoczona profil standart taka fala. Najbardziej mnie nteresuje jak to wyglada przy polaczeniach w poprzek, bo tych wzdluz polaczen to wiadomo ze nie powinno ich widac. Ruuki pocieło na max. odcinki dl. 4,30m.

Dlaczego pytam bo ci od dachu sie zdziwili ze takie krotkie odcinki blachy, jak robili do tej poty to im przywozili cale na wymiar dachu, czyli przyladowo 7m i jescze podobno zwiniete :o (tlyko ze to jakas polska podukcja skas tam)

Marek Sza.
19-10-2007, 15:50
Do mnie przyjechały przycięte na wymiar na takiej długiej, specjalnej palecie - połączeń wszerz więc generalnie nie było. Z tymi 4 metrami to chyba jakiś kit.

Ja mam blachę BUD MAT Sara - wg opinii dekarzy dardzo ładnie się kładła, była równa i porządnie wykonana.

Pozdrawiam

MARTiiii
19-10-2007, 22:55
Kit kitem ale taki podział dali mi na blache Lindab, ruuki i planye, jak wycenialem w roznych skladach. Nikt z nich nie dawal blachy na cala dlugosc polaci. Dlatego sie dziwie troche...

Cinek23
20-10-2007, 09:04
Witam.
Ja właśnie skończyłem krycie dachu także Sarą z Budmatu i arkusze były cięta na wymiar tj. od 5.75m do 6.10m wycenę robiłem w paru firmach i różnie to bywało z długością arkuszów jedni dzielili na pół a inni w całości. Jeśli będziesz chcieć aby arkusze były w całości to podejrzewam, że każda firma takie dostarczy. Napewno krótsze arkusze dekarzą bardziej odpowiadają bo lepiej się je kładzie, jednak jeśli nie będą dłuższe jak te 6m to polecam brać w całości.