PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka poniemiecka



akson
12-03-2002, 18:25
Mam pytanie !
Dach naszego domu pokrywa dachówka poniemiecka ( ok. 70-80 lat )
Chcielibyśmy przebudować dom i zastanawiamy się co zrobić z tą dachówką. Wyczyścić i położyć ją ponownie?
Czy można ją czymś pokryć, aby tak szybko się nie przyjmowała brudu ?
Pozdrawiam

Frankai
12-03-2002, 19:22
Napisz jeszcze dwie rzeczy:
- czy sprawdzałeś w jakim jest stanie technicznym (tzn,. czy nie rozsypie się),
- czy masz zapasowe dachówki, zmniejszysz połać dachu, uda ci się dopasować inne. Przy zdejmowaniu i układaniu trochę Ci się potłucze, więc musisz brać to pod uwagę.
Dachówka ceramiczna (taką masz) ma ponoć trwałość ponad 100 lat, więc jeśli Twoja ma 80, to może zbliżać się do końca i może nie wytrzyma przekładania.
Czy już oceniał ją jakiś dekarz?

akson
12-03-2002, 21:05
Szukam kogoś, kto ma jakieś osobiste doświadczenie z taką dachówką.

akson
16-03-2002, 20:22
nikt, nic o dachówce ?

araman
17-03-2002, 20:19
Powinieneś się dobrze zastanowić zdjęcie dachówki czyszczenie później ponowne położenie ( odpada czyszczenie na dachu) to wszystko kosztuje. Ostatnio to przeliczałem ,wyszło niewiele drożej położenie nowej dachówki. I masz spokój na kilkadziesiąt lat pod warunkiem dobrego położenia i dobrej dachówki. Gdy masz dziurawe buty na ile zda się ich naprawa można ale
czy warto?
Andrzej

akson
17-03-2002, 21:01
Zastanawiam się nad tym, ponieważ rozmawiałem kiedyś z właścicielem remontowanego wtedy hotelu. Wykorzystał ponownie dachówkę poniemiecką. Twierdził że jest ona lepsza i trwalsza niż podobna, obecnie produkowana.

pitbull
18-03-2002, 09:10
Uparles sie zeby porozmawiac z kims kto taka dachowke ma, a wiekszosc nawet jesli ma to je wymienia i dlatego ci nikt nie odpowie.
Mozesz dachowke wymienic ale sie zastanow bo musisz miec na podmiane a juz ich nie produkuja czyli musisz kupic uzywane. Trwalosc dachowki liczy sie na 50-80 lat, bywa roznie. Pomysl ile Twoja dachowka lezy na dachu i ile jeszcze wytrzyma. Nic nie jest wieczne. Producenci na nowa dachowke daja 30 lat.