PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C34 KOMFORTOWY



Strony : [1] 2

sebag73
01-08-2003, 21:05
czesc
bardzo mi pasuje ten projekt, jezeli ktos go buduje to z checia poslucham uwag.

pozdrawiam seba

prosciu
26-08-2003, 17:10
witam mam podobny problem co ty . Od pewnego czasu interesuje się projektem C34 i jestem ciekaw czy znalazłeś kogoś kto ten projekt realizuje. Czekam na odpowiedz

marcin k.
03-10-2003, 21:11
witam
nie wiem od kiedy ten projekt jest dostepny.....................
witam czy ktos moze jest zainteresowany tym projektem, a moze ktos juz zaczol reaizacje .......czekam na wszelkie info

Ewunia
03-10-2003, 22:37
nie wiem od kiedy ten projekt jest dostepny A jakie to ma dla ciebie znaczenie? Może najpierw pokazałbyś towar?

marcin k.
05-10-2003, 20:42
oto link do projektu
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=131

wiesz jezeli ktos juz budowal ten dom to ma pewnie wiele uwag ktorymi moglbysie podzielic aaaa jezeli projekt jest nowy to jeszcze chyba nikt nie zdazyl go zaczaac (o to mi chodzilo)

Ewunia
05-10-2003, 20:55
Ale jak pokażesz, to może ktoś się skusi? :wink:

marcin k.
06-10-2003, 10:54
noooooooo przece ;) zapodalem linka

maag
06-10-2003, 21:01
duży...

strasznie dużo przsuwanych drzwi :o
myślę, że jest przestronny, wygodny- jest co ogrzewać

zastanawia mnie tylko gabinet dostępny z jadalni, reszta raczej ok

pozdrawiam

marcin k.
06-10-2003, 23:41
zrobilem sobie mala aranzacje w programie graficznym i jezeli sie zdecyduje na budowe wlasnie tego to z gabinetu zrobie otwarta jadalnie przesowajac scianke, z 2 lazienek zrobie jedna a z garderoby przy pokoju wlasnie malutki gabinecik tkz pokojik z komputerem :)
tak to sobie wymyslilem a drzwi przesowne mozna zastapic normalnymi skrzydlowymi

prosciu
04-12-2003, 17:21
jestem bardzo zainteresowany czy podjeliście sie budowy tego domu. Sam jestem zainteresowany tym projektem. Chętnie sie czegos więcej o nim dowiem.

prosciu
04-12-2003, 18:05
robie przymiarki pod ten domek jednak orientacyjny koszt budowy podany w katalogu- 480000 powalił mnie z nóg . Czy ktos próbował robic własne wyliczenia i jak one wyszły?? A może ktoś go juz zbudował??

Kasia Nova
18-03-2004, 17:31
Mnie również podoba się Komfortowy. Mniej komfortowy jest kosztorys. 480tys. za parterowy, wprawdzie duży domek to troche przesada. Zastanawiałam się czy to kwestia tego rozległego dachu i jego konstrukcji, czy też jeszcze ma jakieś inne ukryte miny. Rozkład domu komfortowy i ma wszystko to czego człękowi do zycia potrzeba. Od ostatnego postu minęło troche czau. Moze jednak ktoś pokusił się na realizację?

eljan
19-04-2004, 12:56
jake 480tys. dach blacha + orynnowanie materiał 20000 tys.

drzewo na dach 10000tys.

gazobeton 10000tys.

beton+ zaprawy+ ocieplene fundamentów20000tys.

robocizna JAK KTO SOBJE ZAŁATWI = STAN SUROWY

nata76
24-04-2004, 12:46
Witam,mam pytanie do janka. na jakiej podstawie zrobiłeś te obliczenia? jestes budowlancem, czy sam stawiasz ten piekny domek??? Bo mnie się on bardzo podoba(jak kilka innych),ale kosztorys podziałał na mnie jak zimny prysznic....pozdrawiam, nata

zoombie
24-04-2004, 19:09
Gdzie można obejrzeć ten projekt?

Berlinczyk
24-05-2004, 16:01
Witam,
Coraz wiecej chetnych na budowe Komfortowego C34 - ale ja tez jestem zainteresowany zobaczeniem juz stojacego i wymiana doswiadczen. Projekt kupilem i zmieniam troche, zostaje parterowy. Pozdrawiam Berlinczyk :o

eljan
04-06-2004, 11:06
Witam,mam pytanie do janka. na jakiej podstawie zrobiłeś te obliczenia? jestes budowlancem, czy sam stawiasz ten piekny domek??? Bo mnie się on bardzo podoba(jak kilka innych),ale kosztorys podziałał na mnie jak zimny prysznic....pozdrawiam, nata

janek niemam czsu odpisywać na twoje pytania odnosnie c-34 dzwoń 604-296-405[/list]

kontradmiral
12-08-2004, 20:55
Witam
Własnie rozpoczęlismy budowę wg projektu c-34 Komfortowy.

edi_s
16-08-2004, 20:55
My zmężem też się zdecydowalismy na Komfortowy, chcę go jednak trochę zmienic.
Czekam na odpowiedz z agencji w sprawie kosztów adaptacji.
Zauważyłam, że wiele osób na forum przy wyborze domu kieruje się kosztami budowy.
Mnie też przeraża koszt Komfortowego. Nie wiem na jakiej podstawie został on wyliczony. Czy to kwestia doboru materiałów? Ekipy budowlanej? Kompletnie się na tym nie znam. Mam nadzieję, że jest to zawyżony kosztorys, i jakoś z niego zejdziemy. Bo dom mi się strasznie podoba a nie wyobrażam sobie budować domu, który nie będzie mi się podobał tylko ze względu na niskie koszta.

ed

edi_s
19-08-2004, 11:21
Na początku wybraliśmy Koronę. Potem poniewaz okazało się , że możemy sobie pozwolić ze względu na wielkość dzialki na parterowy wybraliśmy Dom w nasturcjach z Archeonu. Jednak wprowadziliśmy w nim tyle zmian, że przestało się kalkulować. Długo szukałam czegoś przestronnego i praktycznego, bez zbędnych pomieszczeń i z dwoma łazienkami,aż wreszcie znalazłam. Komfortowy :D :D .Oczywiście go pozmieniamy ale niewiele.
Nie wiem dlaczego tak malo osób się nim interesuje? :-? :-?

Wicia
20-08-2004, 08:49
Witam wszystkich, jestem nowy i od razu mam pytanie.
chcę kupić przjekt domu -murator C34 - komfortowy i w zwiazku z tym mam prośbę czy ktoś z uczestników forum już może budował taki dom, jakie ewentualnie są jego wrażenia i czy może istnieje możliwość zobaczenia wybudowanego lub będącego w trakcie budowy budynku (okolice Warszawy).
Pozdrawiam i z góry przepraszam jeśli moje pytanie było nie na miejscu lub zadane niewłaściwie.
Liczę na odpowiedź i jeszcze raz pozdrawiam. :D

_________________
bardzo chcę zbudować dom parterowy!!!

kroyena
20-08-2004, 09:03
Wicia wymiana do Wymiany, projekty do Projektów. Taka tu zasada
:wink:

Jagna
20-08-2004, 09:57
Hehe, Kroyena wyraził się zwięźle, po męsku, to ja to przetłumaczę, ok?
Pytając o projekt, wejdź sobie na wątek "Projekty" i tam przede wszystkim zobaczysz, że o tym domu było i to bardzo niedawno!
Pozdrawiam :D

kontradmiral
21-08-2004, 09:45
My, jak juz pisalem wczesniej, rozpoczelismy budowe wg tego projektu.
Fundamenty juz zrobione, jestesmy w trakcie ich ocieplania.
Tez mamy nadzieje, ze uda sie nam trochę obnizyc koszty.
Na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze stan surowy z dachem, bez drzwi i okien wyniesie 150 tys.
Tak tez chcemy zakonczyc ten rok.

Sam projekt, jesli chodzi o wnętrza, praktycznie bez zmian. Najmniejszą sypialnie docelowo chcemy przeznaczyc na saune a początkowo na rekreacje i planujemy zamiast okna wstawic tam drzwi (wyjscie na taras).

Zrezygnowalismy tez oczywiscie ze sciany trojwarstwowej (koszt+celowosc) i budujemy jednowarstwowa z porothermu 44.

kontradmiral
21-08-2004, 09:48
My, jak juz pisalem wczesniej, rozpoczelismy budowe wg tego projektu.
Fundamenty juz zrobione, jestesmy w trakcie ich ocieplania.
Tez mamy nadzieje, ze uda sie nam trochę obnizyc koszty.
Na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze stan surowy z dachem, bez drzwi i okien wyniesie 150 tys.
Tak tez chcemy zakonczyc ten rok.

Sam projekt, jesli chodzi o wnętrza, praktycznie bez zmian. Najmniejszą sypialnie docelowo chcemy przeznaczyc na saune a początkowo na rekreacje i planujemy zamiast okna wstawic tam drzwi (wyjscie na taras).

Zrezygnowalismy tez oczywiscie ze sciany trojwarstwowej (koszt+celowosc) i budujemy jednowarstwowa z porothermu 44.

edi_s
07-09-2004, 11:00
No wreszcie ktos się zdecydował! Super
My też postanowiliśmy zaczać jeszcze w tym roku.Nie wiem czy nam sie uda załatwić wszystkie formalności... :-?

edi_s
07-09-2004, 11:08
Witam Kontradmirale..
My mamy troche więcej zmian. Nie tylko w środku ,ale też zmieniamy ściany zewn. a co za tym idzie musimy tez zmienić dach.
No a skoro dach już siła rzeczy się zmieni to chcemy go też troche podnieść.
Czy można wiedzieć gdzie się budujesz?
Bylibyśmy wdzięczni, gdyby można było obejrzeć nawet stan surowy.
a może podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami.
My budować będziemy się w Wiązownej .
Pozdrawiam :P

kontradmiral
07-09-2004, 21:34
Hej
My budujemy pod Gdańskiem, więc jak będziecie wybierać się nad morze to zapraszamy.
U nas już sciany zewnętrzne stoją, w tym tygodniu planujemy zalać wieniec. Ekipa jest sprawna więc budowa się posuwa szybko.


My mamy troche więcej zmian. Nie tylko w środku ,ale też zmieniamy ściany zewn. a co za tym idzie musimy tez zmienić dach.
No a skoro dach już siła rzeczy się zmieni to chcemy go też troche podnieść.
Ciekawe czy po takich zmianach Wasz dom będzie jeszcze przypominał c 34 :wink:


Bylibyśmy wdzięczni, gdyby można było obejrzeć nawet stan surowy.
Jeśli bylibyście zainteresowani możemy przesłać parę fotek.
Może z czasem uda się coś umieścić na forum - na razie brakuje czasu :(

Pozdrawiamy

dolek
14-09-2004, 14:33
Witam mam prośbę do kontradmirała, jeżeli można by zobaczyć fotki z budowy c34 to byłoby super a oprócz tego podjechać tam kiedyś do ciebie i obejżeć sobie ten domek w stanie surowym?
Ja już kupiłem projekt i zamierzam na wisnę stawiać

kontradmiral
15-09-2004, 14:55
Witam
Jak już pisałem wcześniej nasz domek powstaje pod Gdańskiem (w miejscowości Czaple). Zapraszam.
Na razie jeszcze bez więźby. Dzisiaj właśnie skończyli zalewać wieniec, a za dwa tygodnie jestem umówiony z cieślą.
Jeśli chodzi o fotki to na priva przeslę, tutaj jeszcze nie potrafię ich umieszczać :-?
Pozdrawiam wszystkich budujących c34

kontradmiral
16-09-2004, 09:56
Hej
W naszych egzemplarzach projektu c34 jest błąd w podliczeniu drewna na dach. Tabela WYKAZ DREWNA NR 2 została błędnie zsumowana. Powinno być o prawie 3 m3 więcej, niestety :(

Sergey
16-09-2004, 12:25
Szanowne państwo! Trzeba dodawać linki do domów o których pytacie. Szczególnie kiedy chodzi o domach Muratora. Przeszukiwarki Muratorowi brak, widać to jest jakaś technologia nie z tej ziemi

kontradmiral
16-09-2004, 13:00
Szanowny Panie!
Poprawiamy się :wink:
C34 Komfortowy (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=131)

Pozdrawiam

yuana
23-09-2004, 18:34
mnie też bardzo podoba się ten domek, a raczej dom,bo metraż całkiem sporawy; w którymś Muratorze była prezentacja tego projektu, ktoś wie który to numer i z jakiego roku? naprawdę bardzo fajny i przemyślany projekt, ale sprzątania trochę będzie nie ma co............

Sergey
23-09-2004, 19:30
kontradmiral
Fajny projekt, tylko że nie wyobrażam sobie działki pod ten dom. Do tego nie bardzo rozumiem ile to cudenko może kosztować...

kontradmiral
23-09-2004, 22:16
yuana
Murator 9/2003

Sergey

Fajny projekt, tylko że nie wyobrażam sobie działki pod ten dom.
???? Kłopoty z wyobraźnią? :wink:


Do tego nie bardzo rozumiem ile to cudenko może kosztować...
???? Nie rozumiem co tu można nie rozumieć :wink:

Pozdrawiam

pantomas
30-09-2004, 21:19
Witam c34ki
Projekt nam się spodopał (po długich szukaniach wreszcie możliwy małżeński kompromis) i nie ma wyjścia trzeba będzie budować. W dodatku domek wpasował się w działkę z wjazdem od południa. Jedyne czym się zamartwiam to:
słupem na tarasie - czy nie będzie to denerwujące. Każdy widoczek z tarasu będzie miał w kadrze ten słup.
garaż 30 m2. na dwa samochody - na dwa maluchy wystarczy a na dwa smarty w zupełności. Jeżeli bym chciał poszerzyć garaż o 1m to się zaczyna majstrowanie przy kształcie dachu z niewiadomym końcowym efektem oraz zjada się 1mb działki.
Pozdrawiam wszystkie c34
Pantomas

kontradmiral
30-10-2004, 00:06
Podciągam wątek do góry by pochwalić się, że wiecha zawisła :D :D :D

http://foto.onet.pl/upload/1/30/_358017_n.jpg

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych c34

pantomas
01-11-2004, 13:11
Witam. Real jednak jest real. Robi wrażenie. A my, mamy kupiony już projekt, za chwilę kupujemy ziemię i dobrze że nadchodzi zima bo na razie nie ma forsy na budowę :) więc w między czasie czy można by któregoś dnia obejrzeć Twój domek? Fajna lokalizacja możecie sobie oglądać samoloty na podejściu 29:)
Pozdrawiam

kontradmiral
01-11-2004, 22:17
Witam
Jeśli chodzi o lotnisko, które znajduje się w pobliżu, to nie jest tak źle. Nawet jeśli samoloty podchodzą do lądowania z mojego kierunku, to są one dość wysoko. To co widać na zdjęciu to szkolenie japońskich pilotów, jakie LOT zorganizował na swoim Boeingu 767 właśnie na lotnisku w Rębiechowie. Panowie piloci trenowali manewr "touch and go", dzięki czemu mogłem zajrzeć w ich skośne oczy :D
Domek obejrzeć można, czemu nie. Spróbuje przygotować jakąś mapkę z jego lokalizacją.
Pozdrawiam

jarek68
05-12-2004, 21:20
UPRZEJMIE PROSZĘ WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW KTÓRZY ZETKNĘLI SIE Z PROJEKTEM I BUDOWA DOMU MURATOR C34 O KONTAKT

kroyena
06-12-2004, 09:10
Wynik wyszukiwania:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13561&highlight=c34+komfortowy

jarek68
06-12-2004, 09:35
WIELKIES MI UCZYNIŁ(A) PUSTKI W MÓZGU MOIEM DROGA KROYENO ... :o

kroyena
06-12-2004, 11:30
Pisze się drogi kroyeno :lol: 8) :lol:
I korzysta sięz Szukaj i można wyszukać czy nick jeszcze dycha, czy już wyzionoł forumowego ducha...

I z okazji tego wszystkiego,
Zyczę ci Jarek wszystkiego najlepszego,
tj. czytania miłego,
forum owego.
:lol: 8) :lol:

PS. Jak żyje to privem go (oczywiście :roll: ). Oczywiście :wink: .

jarek68
06-12-2004, 13:44
tamten post przeczytawszy usunąłem z pamieci, a zapytanie me związane bylo z nowszymi doświadczeniami forumowiczów !

ciku
31-01-2005, 16:44
Zastanawiamy sie nad tym domem. Moze ktos go budowal lub buduje i chcialby sie podzielic wrazeniami? Czy gdzies mozna zobaczyc realizacje tego projektu? Pozdrawiam



Symbol/nazwa: Murator C34 - Komfortowy
Autor projektu: architekt Joanna Bochyńska

ciku
18-02-2005, 20:20
Podciagam do gory. Moze ktos sie znajdzie?

ciku
26-02-2005, 05:38
Naprawde nikt go nie buduje?????

pantomas
27-02-2005, 11:11
Witka. Wątek C-34 zahibernował się na początku listopada 04 tak na Wszystkich Świętych. Może się coś rozrusza.
Mam zamiar zacząć budowę w tym roku. Dach chcę odchudzić i pokryć dachówką bitumiczneą. Poddasze nie użytkowe - tylko instalacje i strych. Korci mnie aby coś pozmieniać w układzie pomieszczeń ale po przemyśleniach wracam jednak do układu pierwotnego i chyba rewolucji żadnej nie będzie. Naszej rodzinie i naszej działce ten projekt bardzo pasuje taki jakim jest:)

pantomas
27-02-2005, 11:26
Dla mnie to działka w takiej relacji do podejścia to tylko zaleta:) Jak tam budowa? Można kiedyś przyjechać i zerknąć jak lody puszczą?

ciku
28-02-2005, 19:25
Witka. Wątek C-34 zahibernował się na początku listopada 04 tak na Wszystkich Świętych. Może się coś rozrusza.
Mam zamiar zacząć budowę w tym roku. Dach chcę odchudzić i pokryć dachówką bitumiczneą. Poddasze nie użytkowe - tylko instalacje i strych. Korci mnie aby coś pozmieniać w układzie pomieszczeń ale po przemyśleniach wracam jednak do układu pierwotnego i chyba rewolucji żadnej nie będzie. Naszej rodzinie i naszej działce ten projekt bardzo pasuje taki jakim jest:)
U nas identycznie. Tez nas korci zmiana ukladu pomieszczen (szczegolnie lazienki ale chyba pozostaniemy przy wersji pierwotnej). U nas problem polega na tym, ze dom nie miesci sie na dzialce i trzeba go zwezic. Robie to z wielkim bolem, odchudzic go trzeba az o okolo 1 metr. Z tego wzgledu zniknie gabinet na poczet szerszej kuchni, a garaz zostanie wsuniety blizej srodka domu przez co zwezi sie troche wiatrolap, kotlownia i jedna z sypialni. No ale co zrobic....
Nas architekt namawia na strop betonowy jako tanszy. (?) Szczerze mowiac nie znam sie na tym. Tez poddasze bedzie nieuzytkowe jak w Twoim przypadku. Poza tym bedziemy realizowac odbicie lustrzane projektu. Mamy nadzieje ruszyc z budowa tej wiosny. W jakim rejonie Polski budujesz? My mamy dzialke w okolicach Bielska Bialej. Pozdrawiam

pantomas
09-03-2005, 21:44
Buduję w Warszawie na Białołęce. Z Silikatu bo mam blisko producenta no i tak w ogóle to lubię silikat. Zrobię sobie prawie tak jak w projekcie - ścianę trójwarstwową. Mam też w pobliżu beton więc może strop betonowy. Zobaczymy co powie mój ewentualny wykonawca. W sumie też mnie korci większa kuchnia bo mam na ogół tak że jak przyjdą goście to ja jeszcze kończę albo zaczynam coś dla nich przygotowywać. Muszę popracować nad jakimś patentem połączenia jadalni z kuchnią tak abym mógł robić w kuchni i rozmawiać z gośćmi. Chociaż w tym projekcie może to być trudne. A zresztą pod bokiem jest bar to gości do baru zaproszę :)
Pozdr:)

ciku
11-03-2005, 20:27
Buduję w Warszawie na Białołęce. Z Silikatu bo mam blisko producenta no i tak w ogóle to lubię silikat. Zrobię sobie prawie tak jak w projekcie - ścianę trójwarstwową. Mam też w pobliżu beton więc może strop betonowy. Zobaczymy co powie mój ewentualny wykonawca. W sumie też mnie korci większa kuchnia bo mam na ogół tak że jak przyjdą goście to ja jeszcze kończę albo zaczynam coś dla nich przygotowywać. Muszę popracować nad jakimś patentem połączenia jadalni z kuchnią tak abym mógł robić w kuchni i rozmawiać z gośćmi. Chociaż w tym projekcie może to być trudne. A zresztą pod bokiem jest bar to gości do baru zaproszę :)
Pozdr:)
Masz moze jakies zdejcia z budowy? Chetnie zobacze. U nas jest ten minus , ze dom bedziemy budowac przebywajac za granica, a roboty tylko bedzie dogladal brat - zlecamy firmie lub raczej firmom, bo dom budowac beda rozni znajomi majacy swoje firmy budowlane - wyjdzie troszke taniej niz gdyby brac firme z ogloszenia.
Pozdrowka:)

Taga
21-06-2005, 07:13
chetnie dowiem sie czegos wiceje od strony praktycznej na temat c34 lkub c34a
jakos malo popularny wydaje sie ten projekt, a wydaje sie bardzo funkcjonalny

kontradmiral
23-06-2005, 21:55
Podciągam wątek do góry.
Nie było mnie w Kraju i widzę, że wątek zaniedbany.
Na dole zdjęcie domu z końca zeszłego roku, już pokryty dachówką.
Obecnie domek wygląda tak samo. Czekam na elektryków, zamówiłem okna i robię drenaż wokół domu - woda kiepsko wsiąka.

http://foto.onet.pl/upload/20/13/_495902_n.jpg

Pozdrawiam

Taga
24-06-2005, 10:15
jestem na 99% przekonana, ze wybuduje c34, wiec ciekwa jestem wszelkich problemow z jakimi spotkaliscie sie podczas budowy, jak wygladaja realne koszty, czy zmienialiscie technologie etc.
Architekt doradza mi zmiane stropu z drewnianego na terrive, twierdzac, ze przy obecnej jakosci drewna strop drewniany bedzie pekal, jest niefunkcjonalny etc
Co o tym myslicie. Wiem, ze jest wresja c34a w ktorej juz taki stro zostal zastosowany, nie wiem tylko, czy nie wplynie to na znaczne zwiekszenie kosztow (w c34a fundamenty sa ogromne)
z gory dziekuje za pomoc

kontradmiral
26-06-2005, 16:40
Hej
U nas odstępstw od projektu jest niewiele.
Zamiast ściany trójwarstwowej, jednowarstwowa z porothermu 44.
Pierwotnie więźba miała być zmieniona (taka jaka jest teraz w c34a), ale została tak jak w projekcie. Ten typ więźby (wiązarowy) jest jednak bardziej pracochłonny, jeśli wiązary robi się na placu budowy. Można je też zamówić gotowe ale trzeba być ostrożnym gdyż w projecie więźby jest wiele błędów zwłaszcza w zestawieniu drewna. Wg mojego cieśli projekt sprawia wrażenie na zaadoptowany z innego budynku. Kiedy szukałem cieśli, częśc z nich róznicowała cenę za robociznę w zależności od tego czy więźba krokwiowa czy też wiązarowa.
Jeśli chodzi o strop terriva to chyba by musiał ktoś przeliczyć czy ten fundament jest ok. (Wg mnie jest ok) Rodzaj gruntu też by miał tu coś na rzeczy. Dodatkowy koszt na większy fundament plus strop podniosą koszt i tak nie taniego domu.
Jeśli już będzie strop to obowiązkowo więźba krokwiowa tak aby poddasze mogło spełniać funkcję strychu
Dom tak jak widać na zdjęciu jest w stanie surowym otwartym i oprócz problemów z więźbą ( zamowiłem drewno wg zestawienia nie sprawdzając projektu a tam pełno błędów) jest ok.
Pozdrawiam

auditek
17-07-2005, 21:39
Czy ktoś buduje bądź wybudował ten dom? , byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek dośwaidzcenia bądź fotki z budowy

auditek
17-07-2005, 21:45
Czy ktokolwiek buduje, bądź wybudował c 34, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek doświadzenia bądź fotki z budowy

Barbara_Andrzej
21-07-2005, 20:58
A co to takiego???

auditek
24-07-2005, 01:12
A co to takiego???
To najpiękniejsza i najbardziej rozsšdna "parterówka" z całej kolekcji :wink:

Barbara_Andrzej
25-07-2005, 20:25
A co to takiego???
To najpiękniejsza i najbardziej rozsšdna "parterówka" z całej kolekcji :wink:

Z Muratora? Bom nie w temacie...

edi_s
29-07-2005, 09:09
Witam, znowu wracam na stronę.
Ryszyliśmy z budową !
Zaczęliśmy dwa tygodnie temu i już jesteśmy na etapie stropu. :D

edi_s
29-07-2005, 09:23
Witam,
właśnie dwa tygodnie temu ruszyliśmy z budową C 34
Budujemy pod Warszawą.
:D

edi_s
29-07-2005, 09:24
A co to takiego???
To najpiękniejsza i najbardziej rozsšdna "parterówka" z całej kolekcji :wink:

Z Muratora? Bom nie w temacie...

CAŁKOWICIE SIE Z TOBĄ ZGADZAM!!!

Mamona Lisa
31-07-2005, 10:23
kontradmirał, edi_s dajcie znać jakie Wam wyszły koszty, może być na priv.

Będę bardzo wdzięczna :lol:

ciku
02-08-2005, 04:16
Teraz dopiero znalazlam ten watek. My startujemy z budowa we wrzesniu. Wprowadzamy troche przerobek np. czesciowe podpiwniczenie, zlaczenie kuchni z gabinetem, chcielibysmy strop betonowy no i skracamy dom od tylu o metr , bo pokoje dzieci nie musza byc, az tak duze, a to zawsze troche oszczednosci chocby na dachu. Poza tym beda inne okna (wczesniej mielismy inny projekt i zakupiony do niego material, a teraz niestety te okna trzeba bedzie wykorzystac). Zaplanowalismy tez na waskiej sciance w sypialni rodzicow drzwi na ogrod zamiast okna. acha! Noi budujemy odbicie lustrzane projektu z wejsciem do domu od polnocy - ogrod od poludnia. Troche balam sie ze w kuchni bedzie za ciemno wiec zmienilismy uklad okien zamiast dwoch na scianie frontowej bedzie jednoi, a drugie na scianie bocznej, zeby troche swiatla wpadalo od zachodu. Pozdrawiam

ciku
02-08-2005, 04:26
Czy my rowniez moglibysmy sie zalapac na zdjecia domku? My bedziemy budowac kolo Bielska Bialej, kiedy juz bedzie co fotografowac oczywiscie zdejcia beda dostepne.

ciku
02-08-2005, 18:58
Kontradmirale moze masz jakies zdejcia od frontu , albo widok tarasu?
Ja moge chetnym pokazac symulacje 3D ustawienia mojego C34 na dzialce jesli kogos interesuje, bo na razie tylko tym dysponuje.

ciku
04-08-2005, 02:26
Witam c34ki
Projekt nam się spodopał (po długich szukaniach wreszcie możliwy małżeński kompromis) i nie ma wyjścia trzeba będzie budować. W dodatku domek wpasował się w działkę z wjazdem od południa. Jedyne czym się zamartwiam to:
słupem na tarasie - czy nie będzie to denerwujące. Każdy widoczek z tarasu będzie miał w kadrze ten słup.
garaż 30 m2. na dwa samochody - na dwa maluchy wystarczy a na dwa smarty w zupełności. Jeżeli bym chciał poszerzyć garaż o 1m to się zaczyna majstrowanie przy kształcie dachu z niewiadomym końcowym efektem oraz zjada się 1mb działki.
Pozdrawiam wszystkie c34
PantomasU nas slup na tarasie nie bedzie stanowil problemu, bo zmieniamy ksztalt tarasu ( blokuje nas odleglosc od granicy dzialki) , dlatego nasz taras bedzie mniej wiecej do slupa i rozchodzil sie bedzie na szerszy dopiero z tylu domu. Pewnie, ze wolalabym wersje pierwotna, ale przepisy sila wyzsza.

ciku
08-08-2005, 19:13
Talka, no wlasnie az dziw.....na stronie internetowej muratora dom ten znajduje sie w top 10 najczesciej kupowanych projektow, a tak trudno spotkac kogos kto go buduje.

hermanki
21-09-2005, 21:15
Witam, w tej chwili jesteśmy na etapie ocieplania fundamentów. Budujemy w Robercinie k/Piaseczna. Chętnych do wymiany doświadczeń zapraszam! :roll:

hermanki
21-09-2005, 21:38
Witam,
chętnie podzielę się uwagami ale i również pytaniami ;-)

hermanki
21-09-2005, 21:44
Witam, znowu wracam na stronę.
Ryszyliśmy z budową !
Zaczęliśmy dwa tygodnie temu i już jesteśmy na etapie stropu. :D

Możemy prosić o jakieś zdjątka?

ciku
22-09-2005, 00:00
Witam,
chętnie podzielę się uwagami ale i również pytaniami ;-)
Witam, budujesz czy dopiero będziesz budować? Na jakim etapie jesteście?

hermanki
22-09-2005, 09:01
Witam,
chętnie podzielę się uwagami ale i również pytaniami ;-)
Witam, budujesz czy dopiero będziesz budować? Na jakim etapie jesteście?

W tej chwili ocieplamy fundamenty- od poniedziałku ruszamy ze ścianami ;-)

gosia&pawel
26-09-2005, 20:51
:) niedawno kupiliśmy z żona nowy projekt c34a z użytecznym poddaszem,jesteśmy na etapie opracowywania zmian dla architekta,interesuja nas wszystkie zmiany aby ulepszyś a głownie obnizyc koszty,np.czy zamieniś sciane trojwarstwowa na dwu,wełna zamiast styropianu,może cos z dachem,bo tak projekt jest moz duzy ale dobrze rozwiazany

hermanki
27-09-2005, 09:27
my wybraliśmy ścianę jednowarstwową- oustak ceramiczny + styropian. Ponieważ w C34 zdecydowaliśmy się dodać mały strop (ok. 50m2) zmieniamy również dach- prawdopodobnie więzary pójdą w odstawkę... Dzisiaj zaczynają robotnicy murowac ściany!

ciku
27-09-2005, 19:56
witam i proponuje przeniesc dyskusje na ten watek http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13561. Lepiej wszystkie informacje o C34 zbierac w jednym miejscu.
U nas bedzie welna zamiast styropianu, sciana trojwarstwowa i strop wylewany.

kotany
14-10-2005, 15:39
Skoro zaczeliście budowę może jakieś wstępne koszty , czy pokrywają się one z kosztorysem muratora??? Proszę bo żona mi nie da żyć :cry: :cry:

Żelka
14-10-2005, 17:59
Taki piękny projekt. :P Jeden z najpiękniejszych (moim zdaniem) projektów domów parterowych, a tak mało zdjęć. Dawajcie zdjęcia, dawajcie zdjęcia.
Ten co jest tutaj wklejony, jest super. Piękny dach i bardzo ładnie się dom prezentuje. Dostojnie wygląda. Super.
Ja co prawda nie buduje według tego projektu ale będę tutaj zaglądać i podziwiać Wasze budowy tego pięknego projektu. :P :wink:

ciku
22-10-2005, 23:17
Witam,
chętnie podzielę się uwagami ale i również pytaniami ;-)
Witam, budujesz czy dopiero będziesz budować? Na jakim etapie jesteście?

W tej chwili ocieplamy fundamenty- od poniedziałku ruszamy ze ścianami ;-)

Hermanki i co?? Jak tam budowa? Napisz coś albo jeszcze lepiej jakieś zdjątka poprosimy :D :D cokolwiek byle oko nacieszyć

MBI
15-11-2005, 08:24
Jesteśmy na etapie zakupu projektu od wiosny startujemy z budową. Bardzo na się podoba C34 - jednak wolałabym zobaczyć go na zdjęciach lub w "realu". Czy ktoś może mi pomóc?

Z góry dzięki za pomoc,
MBI

ciku
23-11-2005, 18:43
Sporo osób na forum buduje ten domek, a nikt nie kwapi się do pokazania? Znajdzie się jakiś odważny?? :wink:

abram
17-12-2005, 22:16
Tez się zastanawiam nad tym projektem, ale przede wszystkim chciałbym poprosić o fotki. Dlaczego tak mało zdjęć z budowy? Podejrzewam, że trudno jest je tu zamieścić - też mam z tym problem: nie umiem!

DREX
21-12-2005, 23:20
Ale fajny temat :) To się szefowa ucieszy, że jej domek wzbudza takie entuzjastyczne reakcje. Osobiście jestem z pracowni Jota, która stworzyła ten projekt więc jakby ktoś z państwa miał jakieś pytania lub chciał zasięgnąc dodatkowych informacji na temat domu C34 to zachęcam. Kontakt do nas na naszej stronie http://www.jota.gda.pl/
Najlepiej dzwonić po 4 stycznia jak będzie nasz kolega odpowiedzialny za projekty domów typowych.

ciku
22-12-2005, 03:35
Ale fajny temat :) To się szefowa ucieszy, że jej domek wzbudza takie entuzjastyczne reakcje. Osobiście jestem z pracowni Jota, która stworzyła ten projekt więc jakby ktoś z państwa miał jakieś pytania lub chciał zasięgnąc dodatkowych informacji na temat domu C34 to zachęcam. Kontakt do nas na naszej stronie http://www.jota.gda.pl/
Najlepiej dzwonić po 4 stycznia jak będzie nasz kolega odpowiedzialny za projekty domów typowych.
DREX, a czy nie możesz wrzucić tu kilku zdjęć z realizacji? przecież nie musisz podawać gdzie te domy wybudowano, chcielibyśmy zobaczyc efekt końcowy. Moja znajoma nawet zwracała się z tą prośbą do Waszej pracowni, ale otrzymała odpowiedź, że teraz to murator przejął projekt i z wszelkimi zapytaniami można zwracać się jedynie do nich. No więc zwróciłam się i powiedziano mi , że nie dysponują zadnymi zdjęciami realizacji, ale że chętnie sfotografują mój C34 jak już będzie stał i że jego zdjęcia mogą udostępniać innym. Tylko, że to mi nic nie daje....a jeśli chodzi o ten wątek to jest zupełnie niemrawy póki co :(

DREX
27-12-2005, 14:37
Jestem ponownie. No niestety tak jak informujemy wszystkich zainteresowanych fotografi tego budynku nie posiadamy, ale że cieszy się sporą popularnością to jak się uda postaramy się coś załatwić. Klieńci generalnie sobie go chwalą więc pewnie można by zamieścić tu pare fotografi za ich zgodą gdyby udało na się je od nich otrzymać.

agusia_ml
31-12-2005, 14:35
Witam!
Na wiosnę chcemy zacząć budowę C34 i Bardzo prosiłabym wszystkich o zdjęcia z budowy, oraz jeśli ktoś wybudował lub jest w trakcie budowy w okolicach Warszawy o ewentualny adres gdzie stoi domek żeby można go było obejżeć!
Z tego co widzę to są problemy z załączaniem zdjęć na forum więc jeśli ktoś da radę to może na priva? Albo na maila ([email protected]).
Będziemy z mężem bardzo wdzięczni!
Pozdrawiam!

lisy
23-02-2006, 14:32
Pod koniec lata tego roku planujemy zacząć budowę c34. Czy mógłbyś przesłać parę zdjęć ze swojej budowy? Czy rzeczywiście koszt budowy wyjdzie Tobie taki jak podają przy opisie w projekcie?

agusia_ml
28-02-2006, 14:12
:) Odpowiadam sama sobie na post!
Moja prośba jest nadal aktualna!
Bardzo proszę osoby budujące muratora C34 o podzielenie się zdjęciami oraz uwagami dotyczącymi tego domku.
Pozdrawiam!

agusia_ml
05-03-2006, 13:36
Ja również jestem bardzo zainteresowana wszelkimi zdjęciami oraz radami jeśli chodzi o C34. :)

ciku
06-03-2006, 02:01
Jeśli dobrze pójdzie to zaczniemy robić fundamenty wiosną. Wtedy mogę wkleić jakieś zdjecia jeśli takowe kogos interesują. Planujemy aby stan surowy stanął przed zima więc jeśli szybciej nikt nic lepszego nie wklei to jakieś zdjęcia zamieszczę.
Będziemy jednak podpiwniczać przód domu, więc będzie trochę różnic. Tu już bylo tylu chętnych , którzy mieli wkleić zdjęcia i nic z tego nie wyszło. Jeszcze niedawno nasz dom był w top 10 muratora, a tak trudno o to by go gdzieś zobaczyć...

agusia_ml
06-03-2006, 18:36
Ja jak najbardziej jestem zainteresowana zdjęciami i radami. Będę czekała z niecieprliwością. Pozdrawiam i życzę miłej i owocnej budowy!

ciku
04-06-2006, 02:30
Jesteśmy na etapie fundamentów. Jeśli kogoś interesują zdjecia to proszę o kontakt.

jarek68
04-06-2006, 10:34
Witam wszystkich zainteresowanych tematem C34. Nareszcie z obserwatora mogę przeobrazic sie w "forumowicza" :D . Cdn ...

ciku
08-07-2006, 03:13
Cześć Jarku. Fajnie że się odezwałeś. Idziemy tuż za Wami z robotami. Zaczęlismy początkiem maja, w przyszłym tygodniu zaczniemy stawiać mury. Cieszę się bardzo, że znalazł się ktoś kto dzieli z nami miłość do tego domku. Fajny jest, prawda?
Tu są nasze fotki (http://preview.asznajder.photosite.com/~site/Scripts_PhotoSiteOnlineTool/PhotoSiteOnlineTool.dll?CMD=CMDStartOnlineTool=)

ciku
08-07-2006, 03:23
Kurcze nie potrafie wkleic linku z photosite!

justyś
08-07-2006, 14:41
Jesteśmy na etapie fundamentów. Jeśli kogoś interesują zdjecia to proszę o kontakt.

Bylabym bardzo wdzieczna za przesłanie zdjeć z budowy. Proszę o informacje jakie zostaly dokonane zmiany w waszym projekcie c34. Jestem na etapie dostosowania projektu do naszych potrzeb.

ciku
09-07-2006, 02:34
A na jaki adres Ci przesłać? Chcialam zamieścić zdjecia tutaj , byłoby najprościej, ale nie potrafie sobie poradzić z wklejeniem linka do strony photosite...
Jeśli chodzi o zmiany to z tych grubszych skróciliśmy dom o 1 metr od tyłu, kuchnie połaczylismy z gabinetem, żeby byla duża, podpiwniczylismy cały przód tj. garaż i kuchnie, zmieniliśmy strop na lany. Budujemy na lekkim stoku więc fundamenty wyszły potężne i niejako wymusiły piwnice na przodzie.

ciku
09-07-2006, 02:44
Udało mi sie uruchomić link. Możesz obejrzeć je tutaj. Pzdr

justyś
12-07-2006, 13:20
Bardzo dziekuje za zdjecia. My równiez mamy w planach połączyc kuchnie z gabinetem, dodatkowo z przedsionka z lewej strony stworzyć jeszcze garderobe, przesuwajac spiżarnię. Kuchnia wtedy nie bedzie aż tak duża.
Jesli będziesz miał zdjecia z wewnatrz domu to prosze przeslij. Dodatkowo podaje mój adres email: [email protected]. Jesze raz dziekuje i równiez pozdrawiam życzac zawsze podejmowania trafnych decyzji. Justyna

anaesmi
16-07-2006, 12:00
JA BĘDĘ BUDOWAĆ W BASZKÓWCE KOŁO GŁOSKOWA - i najprawdopodobniej C34a.
pozdrawiam :)

justyś
23-07-2006, 12:36
Ekspert feng shui proponuje nam aby dokonać zmiany w projekcie dot. umieszczenia kominka na ścianie przylegajacej do pokoju. Wyjaśnia, że kominek na środku domu może powodować w przyszłości brak enenrgi w domu oraz zaburzony rejon centrum, ktory odpowiada za zdrowie mieszkanców. Proponuje aby w domu obszar ten pozostawał wolny, odsłonięty i zupełnie pusty. Aby centrum domu było dużym neutralnym i zrównoważonym miejscem o spokojnej i integrujacej atmosferze.
Mam jednak duże watpliowości czy salon będzie dobrze wygladał bez scianki na ktorej miał być kominek. Czy nie będzie zbyt przestronny dajac poczucie, że odpoczywamy w holu.
Proszę wszystkich, a w szczególności osoby juz mieszkajace lub wykańczajace dom C34 o opinie i doradztwo. Jak wygląda salon bez zmian w projekcie, a jak może wyglądać bez ściany i kominka?
Dziękuję i pozdrawiam.

justyś
23-07-2006, 12:47
Ekspert feng shui proponuje nam aby dokonać zmiany w projekcie dot. umieszczenia kominka na ścianie przylegajacej do pokoju. Wyjaśnia, że kominek na środku domu może powodować w przyszłości brak enenrgi w domu oraz zaburzony rejon centrum, ktory odpowiada za zdrowie mieszkanców. Proponuje aby w domu obszar ten pozostawał wolny, odsłonięty i zupełnie pusty. Aby centrum domu było dużym neutralnym i zrównoważonym miejscem o spokojnej i integrujacej atmosferze.
Mam jednak duże watpliowości czy salon będzie dobrze wygladał bez scianki na ktorej miał być kominek. Czy nie będzie zbyt przestronny dajac poczucie, że odpoczywamy w holu.
Proszę wszystkich, a w szczególności osoby juz mieszkajace lub wykańczajace dom C34 o opinie i doradztwo. Jak wygląda salon bez zmian w projekcie, a jak może wyglądać bez ściany i kominka?
Dziękuję i pozdrawiam.

ciku
23-07-2006, 13:53
Ściana kominkowa to ściana nośna. Ja na takie porady feng shui patrzę z przymróżeniem oka, zreszta wizualnie tez by mi się to nie bardzo podobało. No ale to Twój dom i Ty decydujesz/ Pozdrawiam

Paweł76
23-07-2006, 14:42
Pozwolę sobie wkleić zdjecie Komfortowego, bardzo fajny domek i bardzo funkcjonalny. Jedyna wada to wysokie koszty budowy :roll:


http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_284_8.jpg

ave!
23-07-2006, 15:11
Ekspert feng shui proponuje
:o :roll: :roll: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75008

ciku
25-07-2006, 19:43
W sobotę zaczęlismy mury:)) Idzie sprawnie.

Jarek68 a Ty gdzie przepadłeś? Pochwal się na jakim etapie jesteście??

jarek68
26-07-2006, 14:59
Jestem, jestem :wink: Ukończyliśmy ścianki. W poniedziałek "rolokasety" i dalej ku górze ... Mam problemik z uaktualnieniem stronki z fotkami.

ciku
26-07-2006, 18:57
To daj znać jak tylko uda Ci sie uaktualnić. Chętnie oglądnę. Nawiasem mówiąc całkiem blisko nas budujesz. Nasza budowa jest w Wilamowicach kolo Bielska Białej.

jarek68
26-07-2006, 21:07
I stał się cud ... (brak troszkę ścianek), a co do odległosci to fakt Wilamowice od Mikołowa to "rzut beretem" :lol:

ciku
26-07-2006, 22:10
Tylko dwa nowe zdjęcia czy jakos nie widze reszty? Te ostatnie jakie widzę to z czerwca. Możesz wkleic coś aktualnego? Ciekawa jestem jak postępy:) Mi rodzina przysłała ostatnie zdjecia w formie slideshowu wiec nie mam ich jak doczepic do photosite i pokazać....szkoda.

ciku
28-07-2006, 19:09
Udało mi sie wrzucić 3 sztuki ze zdjęć murów. Jarek dużo jesteście do przodu?

ciku
23-08-2006, 03:59
Zaczęliśmy szałowanie pod strop. Trochę się przyślimaczyło. Jak tam u Szanownego Towarzystwa posuwa sie budowanie? Jarek jak Wam idzie??

jarek68
23-08-2006, 10:18
Hmmm... . Wcale nie idzie... Raczej stoi ... Ma ruszyć od jutra ... Tak mi obiecuje mój wykonawca od 2 tygodni :evil:
Zobaczymy ! Mamy rozpoczęte szalunki pod wieńce ...
P.s. Mam wrażenie że C34 budują tylko 2 osoby ...

ciku
24-08-2006, 02:01
U nas okna sa z innej parafii, bo mielismy budowac inny dom do którego kupilismy okna wcześniej i juz nie było ich jak oddać. Ciekawi mnie Jarek czy Wy tez poszerzaliście kuchnię, bo wydaje mi sie ze nie widzę sciany pomiędzy planowa kuchnia a gabinetem?
Masz racje, chyba jesteśmy tu sami we dwójkę, przynajmniej wszystko na to wskazuje.

jarek68
24-08-2006, 06:25
Jeżeli chodzi o rezygnację z gabinetu to gratuluję spostrzegawczości ! Zrezygnowaliśmy też z podziału łazienek na rzecz jednej, ale za to troszeczkę większej ...
Dzisiaj kierunek Zakopane ...

ciku
27-08-2006, 22:37
Jarek czy udało się Wam juz namierzyć jakiś punkt sprzedaży rynien gdzie są dobre ceny? Musimy na dniach kupować i nie bardzo wiem gdzie uderzyć. W ogóle to jakie kupujecie?

jarek68
28-08-2006, 19:47
Temat rynien jest dla nas tak odległy jak przeprowadzka ... Proponowano mi rynny Braasa... Temat interesujący aczkolwiek wymaga wysupłania pewnej ilości gotówki.
Od środy (tylko której) mają nam zbroić wieniec (cholerny dwuteownik 340)
Ciku (co to za nick) czyż byś miała nieaktualny albumik ?

ciku
29-08-2006, 02:08
No tak. Nieaktualny sporo. Ostatnio rodzina przysyła nam tylko zdjęcia w postaci slideshow więc nie mam ich jak wrzucić na photosite. Nie pamiętam czy informowałam Cię o naszej sytuacji. Jesteśmy za granicą i rodzina buduje nam dom w Polsce. Widzimy tylko tyle ile nam przyślą :( Jeśli chcesz zobaczyc bardziej aktualne to jedynie mogę wyslac na maila. A co... nie podoba Ci się mój nick?? :wink: :D

jarek68
01-09-2006, 17:14
Nick :D podoba mi się tylko mi nic nie mówi (konserwatysta woli np: Ewa55, Ania87)... to tyle nt. nicku.
A o zdjęcia "na maila" bardzo proszę.
My z budowa dalej stoimy.
Mamy ruszyć od poniedziałku... to już 17 obietnica naszych budowlańców... chyba ich "obsmaruję" na forum :evil:

ciku
01-09-2006, 17:34
Nick nic nie mówi, bo ja lubię być tajemnicza :wink: , ale domek wysyłam na maila. Ostatnie zdjecia jakie mamy to z wygladu pomieszczeń, bo z szałowania nic jeszcze z Polski nam nie przysłali. Jeśli nie będzie lało to w sobotę mają zalewać strop. Pozdrawiam. Jak ruszycie z budową to odezwij się.

ciku
18-09-2006, 00:50
Zapraszam , dodałam kilka zdjęć z dalszego postępu prac :D :D

http://foto.onet.pl/upload/27/81/_629804_n.jpghttp://foto.onet.pl/upload/20/23/_629805_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/10/75/_629806_n.jpghttp://foto.onet.pl/upload/22/12/_629807_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/37/96/_629808_n.jpghttp://foto.onet.pl/upload/31/63/_629809_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/11/98/_629803_n.jpg

2kondi
18-09-2006, 23:36
P.s. Mam wrażenie że C34 budują tylko 2 osoby ...


Hej, może będę trzecia :P
Tzn. to "może" jest wielkie bo od 3 miesięcy oglądam różne projekty, a im więcej oglądam tym większy mam mętlik w głowie :-? :( :( :(
Najpierw No1 był "Na każdą Pogodę" http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=339&IdKolekcji=&action=showRzuty#N
Potem kupiłam Muratora a tam na okładce śliczny "Konkursowy" http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=382&IdKolekcji=
ale mnie to nie wystarczyło i szperałam dalej - efekt "Jesion: z Horyzontu http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=42&sid=5&powierzchnia_uzytkowa_between=0, (mężowi się bardzo spodobał ale ja nadal myślałam, myślałam... no i doszłam do wniosku że projekt trochę przekombinowany jak dla mnie!!!)
No i jak na złość pojawiły sie nowości w Muratorze - "Za miastem"
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=386&IdKolekcji=36 - prawie idealny, ale jakoś tak przy okazji trafiłam na Komfortowy http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=284&IdKolekcji=&action=showRzuty#N - chyba najmniej musielibyśmy projekt przerabiać (na dole my + dziadek w osobnym - wydzielonym mieszkanku, na górze królestwo synów)
Tylko wszyscy straszą kosztami budowy - napiszcie proszę na ile Wy szacujecie swoje wydatki, nie wiem na ile wiarygodne są wyceny Muratora ale w stosunku do innych naszych ulubionych projektów ten wychodzi od 40 do 120tys. drożej, ale też zmian chyba najmniej (tak na pierwszy rzut oka :lol: :lol: )

Mamy działkę w Jasienicy k/Bielska-Białej czyli będziemy prawie sąsiadami :P , jeżeli pozwolicie to chętnie zobaczylibyśmy budowy Waszych domków w realu!
Będę uważnie śledzić Wasze postępy więc nie zacznijcie korespondencji na prywatne emaile :roll:

Pozdrawiam
Ania

ciku
19-09-2006, 00:04
Proszę bardzo zapraszamy do Wilamowic, tylko ze my jesteśmy za granica, a dom buduje nam rodzina męza i firma budowlana. Jeśli będziecie się wybierać to podam namiary. Jesli chodzi o koszty to są spore i wydaje sie ze kosztorys nie jest przesadzony. Same fundamenty wyszły nas ponad 50 tysiecy , ale u nas były budowane duzo solidniejsze niz wymagane w projekcie, jako ze dorobilismy piwnice i dom stoi na stoku , a my fundamentami równaliśmy poziomy.
Miło , że jeszcze komus domek sie podoba
:D

2kondi
19-09-2006, 00:12
Proszę bardzo zapraszamy do Wilamowic, tylko ze my jesteśmy za granica, a dom buduje nam rodzina męza i firma budowlana. Jeśli będziecie się wybierać to podam namiary. Jesli chodzi o koszty to są spore i wydaje sie ze kosztorys nie jest przesadzony. Same fundamenty wyszły nas ponad 50 tysiecy , ale u nas były budowane duzo solidniejsze niz wymagane w projekcie, jako ze dorobilismy piwnice i dom stoi na stoku , a my fundamentami równaliśmy poziomy.
Miło , że jeszcze komus domek sie podoba
:D
Dziękujemy za zaproszenie, jeśli tylko męża przekonam do projektu to napewno wpadniemy na budowę!!!

P.S.:lol: :lol: :lol: Ale te strony Muratora wciągają, jest tyle do poczytania i obejrzenia że cięzko się wylogować! :lol: :lol: :lol:

ciku
19-09-2006, 00:15
Hehe no u Was, to juz chyba grubo po północy:))

2kondi
19-09-2006, 00:22
1:22
Ale idę już spać bo i tak ledwo literki na monitorze widzę! :o
Dobranoc

pawel wrona
27-11-2006, 21:26
Witam.Obserwujemy razem z żoną(gosia) forum już od 2 lat,ale wreszcie rozpoczęliśmy budowę,po twardej walce z Multibankiem o kredyt.Zaczeliśmy budowę c34a 15 października.Projekt z reguły się podoba,ale jednostki go budują.Koszta sa podobne jak te podane w Muratorze,czyli np.fundament 40 tyś,czyli sporo.Pogoda sprzyja więc praca idzie, w tym tygodniu zaczynamy strop.Chcielibyśmy zrobić jeszcze więżbe i może dachówkę.
Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

ciku
27-11-2006, 22:53
My za fundamenty bardzo solidne ( bo dom budowany na lekkim stoku) i do tego podpiwniczenie pod całym przodem domu zapłaciliśmy 50 tysięcy. Wydaje mi sie więc , że bez tych "bajerów" powinno wyjść mniej niz 40 tys....
Teraz jesteśmy na etapie stan surowy zamknięty ( brakuje tylko podbitki na dachu) i póki co robota stanęła na okres zimowy. Na wiosnę ruszamy z instalacjami. Pozdrawiam

jarek68
22-12-2006, 20:43
Powolutku wracam do gry... :o

Buraski
05-03-2007, 10:18
Witam Wszystkich, a przede wszystkim zainteresowanych projektem C34/Komfortowy,

Mam nadzieje, ze znajdą się osoby, które planują na ten rok rozpoczęcie budowy według tego projektu. Zawsze można wymieniać swoje spostrzezenia i uwagi.
Ja mam zamiar w tym tygodniu zakupic projekt i przekazac go do uzgodnienien. Pozniej wiadomo pozowolenie na budowe i zaczynamy!
Mamy plany by w tym roku zrobic stan surowy zamkniety a na poczatku 2008 wykonczyc.
Mam pare spostrzezen co do adaptacji projektu i z checia bym je z kims przedyskutowal. Takze odezwijcie sie :)

pozdrawiam
Michal

Buraski
20-03-2007, 09:10
No to pierwsze kroki podjęte.
Wczoraj zakupiłem projekt :) Zakończony został etap wyboru projektu. Do ostatniej chwili sie wahalismy, ale decyzję trzeba było podjąć i mam nadzieję, że nie będzimy jej żałować.
Teraz czekamy na nową decyzję z Urzędu Gminy w sprawie warunków zabudowy, ale to formalność.
W tym tygodniu zamawiam tez materiały. Zdecydowalismy sie na YTONG. Wiekszosc osob i radzila Porotherm ale jedna osoba do ktorej mam pelne zaufanie w kwestii budowy i zdecyzdowanie odradzila ten material i bedziemy budowac jednowarstwową sciane z Ytonga.

Zapraszam do dyskusji może ktoś zainteresowany projektem C34 sie dołączy.

justyś
26-03-2007, 12:40
Witam! My rownież zaczynamy w najbliższym czasie tzn. tzn od połowy maja, budujemy z materiałow wg ustaleń w projekcie. Napisz prosze Michale dlaczego znajomy tak bardzo odradza Porotherm, bardzo dużo osób decyduje się na ten materiał budowlany. Czy nie masz obecnie problemów z pozyskaniem materiału do budowy Ytong. My jestesmy tuż przed dokonaniem zakupu i trochę zaskoczeni trudnosciami w pozyskaniu cegieł w hurtowniach jak i cenami ciagle rosnacymi. Nasz dom rzeczywiście będzie zdecydowanie droższy niż kilka miesiecy temu.
Pozdrawiam i z niecierpliwościa czekam na kolejne informacje od wszystkich budujacych ten wspaniały domek C34. Justyna

Buraski
04-04-2007, 14:44
Witaj. W koncu ktos sie odezwal.
Porotherm odradzany jest przez osobe ktora w tej firmie pracuje :) po prostu wie jak wyglada technologia produkcji i mowi ze sama by z takiego materialu wlasnego domu nie wybudowala. Jak sie zdązylem juz zorientowac prawie wszyscy chca z tego budowac, malo tego wykonawcy tez radza by budowac z porothermu. Ja jednak sie uparlem i bede budowac z Ytonga.
Wielki plus to to ze nie trzeba dod. ocieplać i jak duzo osob mowi dom lepiej "oddycha".
Zamawiam wlasnie materialy. Towar wyceniono mi na 37000 brutto (Ytong 40cm - nie potrzeba dodatkowego ocieplenia, sciany wewnetrzne, nadproza, dowóz i rozładunek). Nie wiem czy to duzo czy nie, ale jeszcze porownam w innym miejscu. Termin oczekiwania ok 2 miesiecy. Ja prawdopodobnie bede zaczynal dopiero w sierpniu...

Buraski
04-04-2007, 14:45
Witaj. W koncu ktos sie odezwal.
Porotherm odradzany jest przez osobe ktora w tej firmie pracuje :) po prostu wie jak wyglada technologia produkcji i mowi ze sama by z takiego materialu wlasnego domu nie wybudowala. Jak sie zdązylem juz zorientowac prawie wszyscy chca z tego budowac, malo tego wykonawcy tez radza by budowac z porothermu. Ja jednak sie uparlem i bede budowac z Ytonga.
Wielki plus to to ze nie trzeba dod. ocieplać i jak duzo osob mowi dom lepiej "oddycha".
Zamawiam wlasnie materialy. Towar wyceniono mi na 37000 brutto (Ytong 40cm - nie potrzeba dodatkowego ocieplenia, sciany wewnetrzne, nadproza, dowóz i rozładunek). Nie wiem czy to duzo czy nie, ale jeszcze porownam w innym miejscu. Termin oczekiwania ok 2 miesiecy. Ja prawdopodobnie bede zaczynal dopiero w sierpniu...

Buraski
04-04-2007, 14:48
Witaj. W koncu ktos sie odezwal.
Porotherm odradzany jest przez osobe ktora w tej firmie pracuje :) po prostu wie jak wyglada technologia produkcji i mowi ze sama by z takiego materialu wlasnego domu nie wybudowala. Jak sie zdązylem juz zorientowac prawie wszyscy chca z tego budowac, malo tego wykonawcy tez radza by budowac z porothermu. Ja jednak sie uparlem i bede budowac z Ytonga.
Wielki plus to to ze nie trzeba dod. ocieplać i jak duzo osob mowi dom lepiej "oddycha".
Zamawiam wlasnie materialy. Towar wyceniono mi na 37000 brutto (Ytong 40cm - nie potrzeba dodatkowego ocieplenia, sciany wewnetrzne, nadproza, dowóz i rozładunek). Nie wiem czy to duzo czy nie, ale jeszcze porownam w innym miejscu. Termin oczekiwania ok 2 miesiecy. Ja prawdopodobnie bede zaczynal dopiero w sierpniu...

Buraski
04-04-2007, 14:56
Przepraszam ale jakies problemy z siecią i wiadomość wysłała się 3 razy.

Justyno, jakie macie przemyślenia co do zmian w projekcie?

ara7
11-05-2007, 20:15
Witam szanownych budujących. Ja również zakupiłem ten projekt, obecnie czekam na geodete aby wykroić działkę, ekipę mam już umówioną, czekam na ich wstępny kosztorys, dzisiaj byłem popytać o materiały i u mnie Porotherm 44 cena ok 11zł. Nie wiem jak w tej chwili stoi YTONG, ale chyba będę budował ścianę jednowarstwową (wiadomo czemu - taniej). Byłem już prawie przekonany na porotherm ale po lekturze waszych postów, może faktycznie wybrać YTONGa? Odnośnie zmian to ja również łączę kuchnię z gabinetem ( będzie kuchnia z jadalnią), Z dwóch łazienek robimy jedną i może uda się w niej wtedy zamontować saunę, a w miejscu tej małej sypialenki będzie gabinet. To na razie tyle moich spostrzeżeń. Jeszce raz pozdrawiam i czekam na wszelkie pomocne uwagi.

GMPST2000
12-05-2007, 17:29
Witajcie!

Jakie zmiany wprowadziliście w podziale pomieszczeń w swoich projektach ?

P.S.
Mam już wybudowany od dwóch lat C34(L) - Komfortowy. Jeżeli chcesz foto - podeślij śwój email na adres [email protected]

Maciej

Buraski
15-05-2007, 09:47
Ja wprowadzilem sporo zmian
- likwidacja jednego okna w sypialni (elewacja ogrodowa), poszerzenie okna w elewacji bocznej na wymiary 150/150
- powiększenie okien przy drzwiach tarasowych – zmiana wysokości okna do poziomu podłogi
- likwidacja okna w spiżarni
- likwidacja jednych drzwi do łazienki (wejście z sypialni)
- wykonanie drzwi do kotłowni z garażu.
- skrócenie budynku o 100cm (pokoje po przeciwnej stronie garazu)
- poszerzenie garażu poprzez przesunięcie ściany w kierunku wiatrołapu
- powiększenie pomieszczenia WC kosztem wejscia do pomieszczenia gosp z holu
- poszerzenie ściany pomiędzy kotłownią i sypialnią
- zamiast 2 lazienek jedna wieksza.
- powiekszenie kuchni kosztem gabinetu

to chyba tyle :)
jakies komentarze??

bede wdzieczny

ara7
02-06-2007, 08:32
Ja wprowadzilem sporo zmian
- likwidacja jednego okna w sypialni (elewacja ogrodowa), poszerzenie okna w elewacji bocznej na wymiary 150/150
- powiększenie okien przy drzwiach tarasowych – zmiana wysokości okna do poziomu podłogi
- likwidacja okna w spiżarni
- likwidacja jednych drzwi do łazienki (wejście z sypialni)
- wykonanie drzwi do kotłowni z garażu.
- skrócenie budynku o 100cm (pokoje po przeciwnej stronie garazu)
- poszerzenie garażu poprzez przesunięcie ściany w kierunku wiatrołapu
- powiększenie pomieszczenia WC kosztem wejscia do pomieszczenia gosp z holu
- poszerzenie ściany pomiędzy kotłownią i sypialnią
- zamiast 2 lazienek jedna wieksza.
- powiekszenie kuchni kosztem gabinetu

to chyba tyle :)
jakies komentarze??

bede wdzieczny
Witam. bardzo ciekawe zmiany. Ja też mam podobne zmiany.napiszę o nich jak
tylko będą w wersji ostatecznej.

Ewka_C
04-06-2007, 13:07
Witam
My chyba też kupimy projekt domu Komfortowego c34a.
Mam tylko pytanie jakiej wielkości macie działki? Nasza działka ma 1000 mkw i wymiary 30x34.
Co sądzicie czy nasza działka nie jest za mała na taki duży parterowy dom?

Ewa

Buraski
06-06-2007, 12:48
Witam,
My nie mamy takich problemow. Nasza dzialka ma 1ha
Ale z tego co piszesz przy szerokosci 30 lub 34 m nie powinno byc problemu. Zalezy na czym Wam bardziej zalezy czy na parterowym domu - co wiaze sie ze zmniejszeniem czesci "zielonej" czy wlasnie wieksza iloscia zieleni. U nas da sie to wszystko pogodzic, gorzej na dzialce 1000m2
Mam jednak nadzieje ze nastepna osoba dołączy do grona C34...

andy05
08-06-2007, 07:54
Za jakiś tydzien zaczynamy z żoną budowę C34, materiał keramzyt alfa, ocieplenie wełną Fasrock - L 12 cm, bez zmian bryły budynku, ale być może najdą nas jakieś pomysły w trakcie ...
Na razie mamy usunięty humus, wykonane przyłącze energetyczne, po niedzieli będzie woda.
Pytanie do osób, które budują ten dom:
czy zmienialiście konstrukcję stropu na "zwykłą" terrivę (w firmie produkującej stropy pytali mnie czy mam zamiar tam trzymać przemyłowe tokarki lub inne potężne stalowe maszyny... i czy aby nie mam za dużo pieniędzy).

ara7
17-06-2007, 20:48
witam. moja działka ma 36x48m (coś koło 17arów). Ja mam inny problem : z czego budować. Mieszkam blisko granicy z Niemcami i u nich jest dostępny Porit. Z tego co się orientuję to jest odpowiednik Ytonga. Mam wycenę od Ytonga, przeliczyłem ten porit i na całym domu zaoszczędziłbym coś ok.5000zł. I tu moje pytanie: czy warto? Jedni mówią że co firmowe to firmowe, drudzy, że skoro porit ma te same parametry co Ytong to po co przepłacać? A co wy o tym sądzicie?

Buraski
02-07-2007, 10:39
czy zmienialiście konstrukcję stropu na "zwykłą" terrivę (w firmie produkującej stropy pytali mnie czy mam zamiar tam trzymać przemyłowe tokarki lub inne potężne stalowe maszyny... i czy aby nie mam za dużo pieniędzy[/b]).[/quote]


My tez mamy dylemat co zrobic z tym stropem. Wykonawca robi wszystko by nas namowic na tradycyjny strop, ale jest to duzo wyzszy koszt budowy.
Mowi ze nawet w przypadku koniecznosci drobnej naprawy dachu jak bede musual wejsc na strop to przy takiej konstrukcji jaka jest w projekcie nie bedzie to mozliwe.
Jakie sa Wasze opinie?

Buraski
03-08-2007, 12:08
No to wszystko wskazuje na to, iz niedlugo startujemy!!!
Otrzymalem juz Pozwolenie na budowe YUPIIIII

zaloze fotograficzny dziennik budowy aby mozna bylo podziwiac postepy... :D

Nikt sie nie znalazl kto w tym roku zaczyna C34?
A moze odezwa sie Ci co juz finiszuja?

ara7
03-08-2007, 19:36
cześć BURASKI

ja w tym roku mam zamiar uzyskać pozwolenie na budowę, a z pracami ruszyć na wiosnę 2008. Też założę dziennik fotograficzny. Zobaczymy jak będzie nam szło. Zamierzam budować z Poritu, A ty z czego będziesz stawiał tą chatkę?

Marijo
05-08-2007, 00:08
witam Wszystkich,

ja ten projekt mam już upatrzony od kilku lat. Kombinuję i szukam trochę mniejszego, ale mi nie wychodzi. Ten jest prawie idealny. Postaram się zasięgnąć informacji, czy można byłoby troszeczkę go zmniejszyć. Piszesz Buraski, że musisz skrócić domek o 1 m. Ja nie muszę, ale chciałbym to zrobić.
Generalnie to pewnie nie będę cudował i raczej na pewno zostanę przy tym projekcie.
Mam parę propozycji zmian:
Podoba mi się kilka zmian, które robi Buraski oraz
1. Dodatkowe wyjście na taras,od kuchni (koło gabinetu). Jak jest impreza grillowa, to wszyscy z podwórka do WC i kuchni nie bądą musieli przechodzić przez salon.
2.Muszę gdzieś zmieścić saunę, tzn. musi być w łazience nr 11. Chcę albo powiększyć tę łazienkę kosztem sypialni nr 9, a w sypialni powstanie wnęka, np. garderoba, albo przesunąć obie łazienki. Automatycznie zapewne zmniejszy się sypialnia nr 8, a zwiększy nr 7 - chyba, bo za bardzo się nie znam.

Proszę napiszcie, jak w obecnej chwili szacujecie koszt budowy. Ja zakładam zmieścić się w 700 tys. Ale kompletnie wszystko. Ogrodzenie, nawadnianie, trawa, ogród (nic szczególnego), brama wjazdowa i garaż na pilota, liczę również wanny, prysznice, saunę, podłogi, część umeblowania. Po prostu chcę taką sumę przeznaczyć, mieszkać i spłacać kredyt, a nie zbierać cały czas na coś tam

To na razie tyle. Mam zamiar zacząć budowę na wiosnę 2008.

Buraski
06-08-2007, 10:25
Ale fajnie ze sie ktos odezwal...
My zaczynamy pod koniec sierpnia z fundamentami. Teraz bede zalatwial podlaczenie pradu budowlanego na budowe oraz wode.
Materialy praktycznie mam (przejmuje zamowienie mojego znajomego), bedzie to raczej Ytong tylko nie wiem czy 36,5 czy 40 cm
Koszty naprawde bardzo mi ciezko szacowac. Wykonczeniowka jest nieobliczalna. Mam jednak nadzieje ze wyjdzie mniej niz 700 tys, chcoaz dzialka ktora musze zagospodarowac to 1ha.

Wracajac do samego projektu. Skrocilismy dom o 1 m, te szczytowe sypialenie maja teraz po 16,5 i 14,5 m2 - mysle ze jako pokoje dla dzieci skopojnie wystarczy

Marijo
06-08-2007, 21:00
Świetnie Buraski rozwiązłeś te skrócenie pokoi. Ja na 100% tak samo zrobię. Już projekt jest o 10 m2 mniejszy=25 tys zł taniej. Ja jeszcze chciałbym w jakiś sposób o 10 m2 zmniejszyć. Na pewno będę chciał ścianę dwuwarstwową, co też troszeczke obniży koszty. Dla mnie ten projekt byłby idealny, gdyby miał 180 m przy 6 pokojach lub 170 przy 5-ciu.

Marijo
06-08-2007, 21:14
aha,

jeszcze mam problem z nachyleniem dachu. Muszę mieć min. 30.

Ewka_C
07-08-2007, 05:43
Witam
my z mężem też upatrzyliśmy sobie właśnie ten domeczek, planujemy budowę od wiosny roku 2008
Mam jeszcze wielką prośbę do tych którzy mają już kupiony projekt; czy zawiera on dokładny przedmiar lub zestawienie materiałów
Będę wdzięczna za udostępnienie bo chcemy dobrze skalkulować koszty budowy
pozdrawiam
Ewka_C

Buraski
07-08-2007, 09:05
Witam
my z mężem też upatrzyliśmy sobie właśnie ten domeczek, planujemy budowę od wiosny roku 2008
Mam jeszcze wielką prośbę do tych którzy mają już kupiony projekt; czy zawiera on dokładny przedmiar lub zestawienie materiałów
Będę wdzięczna za udostępnienie bo chcemy dobrze skalkulować koszty budowy
pozdrawiam
Ewka_C

Nie ma problemu jesli sa te dane chetnie Ci je udostepnie.
Musze to po prostu sprawdzic.
Ja jutro bede mial nowa wycene na Ytong 40. Pierwsza ktora mialem wynosila 37.000 z klejem oraz scianami wewnetrzymi i nadprozami. Od lipca niestety byla podwyzka i moze byc wiecej. Zdecyduje sie najwyzej na 36,5cm

a jesli chodzi o zmniejszenie domu to moj ma po poprawkach 187m2 plus pomieszczenie gosp chyba 8,7 i garaz ktory dzieki poprawkom ma teraz 33,5m2

ara7
09-08-2007, 04:04
witam budujących. Lekko się przeraziłem tą kwotą 700 tyś. Zobaczymy ile mi wyjdzie. Narazie zapisuję każdy wydatek w zeszycie. Odnośnie wyceny materiału , to mam wycenę od Ytonga gr36,5 (bloczki , nadproża, kształtki itp. + transport) i wychodzi ok 55 tyś.zł. ceny z 01.07.2007r. W niemczech mam tańszy Porit. Ale materiały zaczeły spadać z ceny i ciekawy jestem jak ci (Buraski) wycenią teraz Ytonga. Jak będziesz coś wiedział to daj znać.

gosia&pawel
11-08-2007, 20:28
:lol: My budujemy C34a od października 2006, jesteśmy już na wykończeniu budynku i siebie. Wewnątrz kończymy gładzie i przygotowywujemy się do parkietu, na zewnątrz robimy -elewację, cena przekroczy lekko 600 tyś, a zaczęliśmy gdy cegla Porotherm 25 była po 2,90. chętnie podzielimy się szacunkami i zdjęciami ,ale na jesieni , jak bedzie wiecej czasu.

justyś
12-08-2007, 10:49
Witam!
Rozpoczęliśmy już budowę C34 (bez poddasza użytkowego) w czerwcu br.
Jesteśmy na etapie wznoszenia ścian. Mamy ścianę trójwarstwową z porothermu, ocieplana wełną. Już na tym etapie podobają mi się ściany. Są wykonywane bardzo solidnie. I dają poczucie, że domek będzie ciepły i bezpieczny. Nic nie zmienialiśmy w naszym projekcie, jeżeli chodzi o ściany nośne. Uważam, że zbyt dużo zmian w gotowym projekcie zmieni na niekorzyść stronę wizualną tego prostego domku. Pozostawiamy nawet bez zmian wyjście na taras. Koszty, jakie ponieśliśmy do tego etapu łącznie już zakupieniem dachówki ceramicznej to około 138 tys. Podniesiony został fundament o 30 cm. Budujemy w miejscu gdzie teren jest zróżnicowany poziomami. Tył domu jest na niższym terenie. A wczorajsze opady deszczu utwierdziły nas jeszcze bardziej w tym rozwiązaniu.
W najbliższym czasie będziemy ostatecznie podejmować decyzje dot. ścianek działowych. I tutaj pojawiają się się dylematy dot. wielkości kuchni. Przy powiększeniu kuchni kosztem gabinetu to wielkość ponad 20 m. Czy nie wydaje sie Wam, że to jednak zbyt duże pomieszczenie jak na kuchnie. Oczywiście podobają mi się kuchnie z dużym stołem rodzinnym. Ale przecież zaraz obok jest jadalnia. Proszę o opinie osób, które powiększyły właśnie w ten sposób kuchnie. Kolejna wątpliwość pojawia się przy sypialni. Jak sprawdza się sypialnia z własną łazienką? Czy rzeczywiście daje poczucie komfortu?
Kolejna zmiana wewnątrz domu, priorytetowa dla mnie to garderoba z wejściem od holu, nawet kosztem mniejszej spiżarni. To dla mnie najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać porządek w głównym wejściu przy dwójce małych dzieci.
Pozdrawiam wszystkich budujących.
Justyna

Buraski
31-08-2007, 12:16
Witam!
Rozpoczęliśmy już budowę C34 (bez poddasza użytkowego) w czerwcu br.
Jesteśmy na etapie wznoszenia ścian. Mamy ścianę trójwarstwową z porothermu, ocieplana wełną. Już na tym etapie podobają mi się ściany. Są wykonywane bardzo solidnie. I dają poczucie, że domek będzie ciepły i bezpieczny. Nic nie zmienialiśmy w naszym projekcie, jeżeli chodzi o ściany nośne. Uważam, że zbyt dużo zmian w gotowym projekcie zmieni na niekorzyść stronę wizualną tego prostego domku. Pozostawiamy nawet bez zmian wyjście na taras. Koszty, jakie ponieśliśmy do tego etapu łącznie już zakupieniem dachówki ceramicznej to około 138 tys. Podniesiony został fundament o 30 cm. Budujemy w miejscu gdzie teren jest zróżnicowany poziomami. Tył domu jest na niższym terenie. A wczorajsze opady deszczu utwierdziły nas jeszcze bardziej w tym rozwiązaniu.
W najbliższym czasie będziemy ostatecznie podejmować decyzje dot. ścianek działowych. I tutaj pojawiają się się dylematy dot. wielkości kuchni. Przy powiększeniu kuchni kosztem gabinetu to wielkość ponad 20 m. Czy nie wydaje sie Wam, że to jednak zbyt duże pomieszczenie jak na kuchnie. Oczywiście podobają mi się kuchnie z dużym stołem rodzinnym. Ale przecież zaraz obok jest jadalnia. Proszę o opinie osób, które powiększyły właśnie w ten sposób kuchnie. Kolejna wątpliwość pojawia się przy sypialni. Jak sprawdza się sypialnia z własną łazienką? Czy rzeczywiście daje poczucie komfortu?
Kolejna zmiana wewnątrz domu, priorytetowa dla mnie to garderoba z wejściem od holu, nawet kosztem mniejszej spiżarni. To dla mnie najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać porządek w głównym wejściu przy dwójce małych dzieci.
Pozdrawiam wszystkich budujących.
Justyna


Powiedz Justyna czy robicie strop czy robicie dokladnie tak jak jest w projekcie? Ja ten temat juz tyle walkuje ze jestem nim zmeczony. Moj wykonawca nie chce robic w ten sposob ktory jest w projekcie, usilnie namawia mnie na strop (ktory bedzie bardzo drogi) natomiast czlowiek od materialow mowi by robic tak jak jest w projekcie...
Dzisiaj przychodzi geodeta wytyczyc miejsce pod dom, a w przyszlym tygodniu zaczną sie wykopy :)

GMPST2000
02-09-2007, 08:31
Chcesz mieć użytkowe poddasze? - zrób strop

Nie chcesz? - Rób jak w projekcie.

Nie wiesz jak chcesz? - Rób jak w projekcie!

justyś
21-09-2007, 09:28
Witam!
Jeszcze raz proszę o zabranie glosu osób, ktore juz wybudowały i mieszkają w C34. Czy dokonaliście zmian w projekcie tj. powiekszenia kuchni, nie zmieniajac usytuowania okien? Jestem na etapie projektowania kuchni i ostatecznej decyzji mała kuchnia czy duza. A wcale nie jest tak łatwo zaprojektowac duża kuchnie, aby ładnie się prezentowała i była przede wszystkim funkcjonalna. Ograniczeniem aranżacji kuchni stal sie komin wentylacyjny, poniewaz aby ciag wentylacyjny dla płyty grzewczej był najlepszy musi stać nie dalej niż okolo 2 m od komina. Wię pozostaje nam usytuowanie okapu na scianie przy wejściu. Dodam, że realizujemy projekt domu prawie w 100%. A co z małą kuchnią, czy nie wydaje sie wam, że po zagospodarowaniu wszystkich ścian jest zbyt mała i ciasna w stosunku do innych pomieszczeń? Prosze o opinie. Odowiadajac Michałowi (przepraszam, że dopiero dzisiaj), nasz dom jest bez poddasza uzytkowego wiec zupełnie nie zastanawialismy sie jaki strop. Wykonujem tak jak w projekcie. Pozdrawiam.

jolaapril
21-09-2007, 14:41
Planuję na wiosnę rozpocząć budowę domu, projekt z Muratora "Komfortowy". Czy ktoś go już budował? lub widział na Mazowszu. Chciałabym go zobaczyć w rzeczywistości.

jolaapril
26-09-2007, 12:01
Witajcie, wreszcie udało mi się znaleźć fanów C34. To piękny dom. Przejrzałam przez ostatnie 2 lata ok 3 tys. projektów, i ten wymaga chyba najmniej zmian.
Ale do rzeczy, projekt kupuję w przyszłym miesiącu, więc jeszcze nie mam doświadczenia z architektem co do możliwych zmian.
Justyś, z pewnością duża kuchnia jest lepsza niż ta mała. Mam w mieszkaniu obecnie 14 metrową i to sporo za mało. Też będę łączyć kuchnię z gabinetem. na środku planuję tzw.wyspę jako blat roboczy. Zastanawiałam się nad kuchenką elektryczną w tym miejscu razem z okapem ale zaniepokoiło mnie to co pisze Justyna o odległości od komina. Choć zawsze pozostaje pochłaniacz zamiast tradycyjnego okapu z wyciągiem.

Mam pytanie do forumowiczów, czy ktoś buduje w okolicach Warszawy lub Radzymina, lub może podesłać zdjęcia na pywatny adres?
Planuję rozpocząć budowę w połowie 2008 - stan surowy otwarty i kończyć wiosną 2009. Teren niestety piaszczysty więc powinien trochę postać - podobno. Jakie macie doświadczenia w kwestii podłoża? jak się buduje na piachu?
Pozdrawiam :D

Marijo
27-09-2007, 22:59
cześć Wszystkim,

Ja od 2 tygodni jestem posiadaczem projektu C34. Najwieksza zmiane jaka musze dokonac to zmiana nachylenia dachu z 26 na 30 st.
Adaptacje robi mi autorka projektu Pani Joanna Bochyńska. Strasznie trudno bylo mi Ją namowic na to, ale sie strasznie zaparlem, bo przeciez Ona powinna miec ten projekt w malym paluszku. Narazie nie bede sie rozpisywal co do zmian, bo mialy byc delikatne,a bedzie niezle przestawianie scianek dzialowych. Bedziemy probowac zrobic strych.Pani architekt podjela sie adaptacji pod warunkiem, ze fachowa firma, zreszta ktora Ona mi polecila wykona projekt więźby i samą więźbę, Zatem więźbę chce czy nie chce zamawiam oddzielnie.
Niedlugo sie odezwe.
P.S. To co mnie tylko nurtuje (ale i tak juz jest za pozno), to ze podjechalem w Gdansku popatrzec na stojacy juz taki domek i odnioslem wrazenie jakby dach strasznie przytlaczal cala budowle. I okna jakos tak ginely w tym wszystkim...... a moze cos mi sie wydawalo, sam nie wiem..... przeciez ten projekt jest najpiekniejszy :D

jolaapril
28-09-2007, 11:22
Cześć, mam pytanie do Marijo, dlaczego musisz zmienić kąt dachu? czy wymagają tego w warunkach zabudowy jakie dostałeś?
Czy do zmiany wielkości pokoi (przesuwanie ścianek działowych lub rezygnacja z nich) też trzeba zmian w projekcie? chyba nie?!
Ja zmieniać będę jeszcze wielkość okien, bo wydaje mi się że są zbyt małe - być może to wrażenie przytłaczającego dachu. Szczególnie okna w salonie chcę przedłużyć do podłogi i powiększyć okno w sypialni przylegającej do pomieszczenia gospodarczego.
Powiedzcie z jakimi kosztami należy się liczyć przy zmianach projektowych oraz ile kosztuje naniesienie tego wszystkiego na plany działki?
Jeszcze jedno pytanko do tych co dysponują już projektem: w którym miejscu jest komin w kuchni? bo chcę trochę zmienić spiżarnię i wejście zrobić z kuchni bez dodatkowego wyjścia przy wiatrołapie.

Pozdrawiam

Marijo
03-10-2007, 22:28
Cześć, mam pytanie do Marijo, dlaczego musisz zmienić kąt dachu? czy wymagają tego w warunkach zabudowy jakie dostałeś?
Czy do zmiany wielkości pokoi (przesuwanie ścianek działowych lub rezygnacja z nich) też trzeba zmian w projekcie? chyba nie?!
Ja zmieniać będę jeszcze wielkość okien, bo wydaje mi się że są zbyt małe - być może to wrażenie przytłaczającego dachu. Szczególnie okna w salonie chcę przedłużyć do podłogi i powiększyć okno w sypialni przylegającej do pomieszczenia gospodarczego.
Powiedzcie z jakimi kosztami należy się liczyć przy zmianach projektowych oraz ile kosztuje naniesienie tego wszystkiego na plany działki?
Jeszcze jedno pytanko do tych co dysponują już projektem: w którym miejscu jest komin w kuchni? bo chcę trochę zmienić spiżarnię i wejście zrobić z kuchni bez dodatkowego wyjścia przy wiatrołapie.

Pozdrawiam

czesc,

Musze zmienic kat nachylenia dachu, bo WZ tego wymagaja.
Co do zmian w projekcie to najlepiej zmieniac odrazu przy adaptacji. Tzn. kupujesz najpierw projekt gotowy i musisz go zaadaptowac do swoich potrzeb i WZ. Projektant nanosi go na mapke itd. W tym momencie najlepiej dokonywac zmian w samym projekcie, bo jest to stosunkowo najtaniej. Sama adaptacja, ewentualnie z niewielkimi zmianami powinna kosztowac ok. 1500-2000 zl. Jezeli pozniej zmieniasz jakies tam scianki dzialowe to wydaje mi sie, ze wystarczy wpis do dziennika (ale tego nie jestem pewien). Mnie zmiany projektowe wyniosa ok. 5000+dodatkowo projekt zmiany dachu.

Komin w kuchni jest odrazu przy wejsciu do kuchni z lewej strony (czyli po wejsciu do spizarni z prawej)

pozdrawiam

-marijo

Marijo
06-10-2007, 21:24
witam Wszystkich,

mam goracą prosbę.
Dostałem ofertę na wykonanie więźby dachowej. Gdyby ktoś z Was mógł mi poradzić jak ocenić to pod względem cenowym. Zakładam,że jest to drożej niż gdyby wykonał to cieśla, ale jakoś ta cena wydaje mi się baaardzo wysoka :o

http://marijo.fotosik.pl/albumy/285288.html

pozdrawiam

-marijo

Buraski
23-10-2007, 22:20
Ciesze sie ze powieksza sie grono budujacych C34
Ja chyba skonczylem roboty na ten rok. Mial byc stan surowy zamkniety a sa tylko fundamenty :(

No ale z wykonawcami teraz trudno wygrac. Obiecuja a pozniej ...

Dzisiaj z zona zrobilismy zestawienie wszystkich poniesionych wydatkow zwiazanych z budowa. Projekt, uzgodnienia, adaptacja projektu, fundamenty, Ytong, wszystkie wymagane urzedowe dokumenty i wyszlo nam 70.000.

Same fundamenty to ok 30.000.

Robocizne z wiezba wyceniona mam na 51000,
wstepna wycena pokrycia z materialami (dachowka betonowa) - 45.000.

Ciekaw jestem jak to oceniacie.

Niedlugo zamieszcze zdjecia z dziennika budowy

Marijo
25-10-2007, 21:17
cześć,

Muszę się pożalić. :cry: Wkurzony jestem na siebie, bo tak się mocno teoretycznie przygotowywałem, że przedobrzyłem :evil: .
A mianowicie chodzi o mój problem z nachyleniem dachu. Zakupiłem projekt C34 i wiedziałem, że muszę zwiększyć nachylenie dachu do 30 st.(w projekcie jest 26 st.). Wszyscy mówią, nie ma problemu - 4 st. co to jest? Problem powstał, jak Pani architekt stwierdziła, że woli stworzyć nowy projekt, niż konstukcję dachu wiązarową przerabiać. Tak samo jest to pracochłonne. Rozwiązaniem było wykonanie więźby przez fachową firmę, a to się równa tak jak u Buraskiego ok.50 tys zł. Uważam, że stanowczo za drogo.
I cóż robić? Taki błąd na samym początku? Chyba mi się upiecze, bo wspaniałomyślny Murator wymieni mi C34 na C34A.
Czyli będę budował C34A, ale z poddasza użytkowego robię nieużytkowe. Kominek będzie na środku, tak jak w C34. Likwiduję schody ze środka salonu i
zrobię przy kotłowni właz z wysuwanymi schodkami na strych.
Oczywiście dalej mam problem z nachyleniem dachu, ale zmiany w konstrukcji wiązarowej w porównaniu do krokwiowej to już o wiele mniejszy problem.

Trochę dojdzie mi zmian w samym projekcie, bo prawdopodobnie zdecyduję się na ogrzewanie prądem.

A mam jeszcze pytanie? Czy pomiędzy c34 a c34A jest jakaś różnica w fundamentach? Bo rozumiem, że jeżeli jest poddasze użytkowe, to fundamenty muszą być mocniejsze? A jeżeli ja mam mieć nieużytkowe, to może nie muszę takich "solidnych" mieć?

pozdrawiam Wszystkich

-marijo

Buraski
26-10-2007, 10:56
Ja zdecydowalem sie na zmiane projektu co do konstrukcji dachu. Bedziemy robic na 100% strop, tak by, jak to powiedzial jeden z wykonawcow nie miec "Lasu na suficie". Mysle ze przyda sie taka powierzchnia nawet na jakies graty, a moze na cos mieszkalnego, czas pokaze.

Marijo. Napisz cos na temat ogrzewania elektrycznego. Tez o tym mysle, ale boje sie troche kosztow. Plusem jest napewno brak kosztow pieca itp., no i gwarancja, ze tak jak w przypadku innych systemow nie skonczy sie wegiel, rosjanie nie zakreca kurkow z gazem czy ropą

Buraski
31-10-2007, 08:32
No i wreszcie sie zmobilizowalem i zrobilem fotograficzny dziennik budowy.
zaglądajcie... :D :D :D

Marijo
31-10-2007, 20:02
cześć Buraski,

przejrzałem twój dziennik. Podoba mi się okolica, w której budujecie (pozdrowienia dla żony :wink: ). Wklejaj dalej zdjęcia.
A wogóle gdzie leży Chmielew?



Marijo. Napisz cos na temat ogrzewania elektrycznego. Tez o tym mysle, ale boje sie troche kosztow. Plusem jest napewno brak kosztow pieca itp., no i gwarancja, ze tak jak w przypadku innych systemow nie skonczy sie wegiel, rosjanie nie zakreca kurkow z gazem czy ropą

Z tym ogrzewaniem to mam straszny dylemat. Generalnie nie wnikając za mocno w zagadnienie to ja zatanawiam się pomiędzy olejem a prądem. Kotłownia olejowa to koszty na samym początku, oddzielne pomieszczenie i chyba trochę tańsze opłaty niż przy prądzie. Ale to niekoniecznie. Ja mam zamiar nie oszczędzać na ociepleniu, zainwestować w dobre okna, zrobić wentylację mechaniczną z rekuperatorem i wtedy mam nadzieję będę mógł równać się z ceną oleju. Bo nie ma co ukrywać, trzeba mocno nakombinować, żeby prąd się opłacał. Tzn. jeżeli podłączysz do gniazdka grzejniki i to wszystko to na 100% będzie drogo. Ja rozważam grzejniki konwektorowe, piece akumulacyjne, do tego podłogówka i jakieś inteligentny system sterujący. No ale żeby nie zaśmiecać forum masz tu parę linków i poczytaj....

aha. I nie nastawiam się,że bedę dogrzewał się kominkiem, bo już wiem,że nie będzie mi się chciało. Kominek bedę traktował jako element do wytworzenia atmosfery i nastroju.

http://forum.muratordom.pl/cala-prawda-o-kosztach-grzania-elektrycznoscia-dgp,t54835.htm?highlight=kocioł%20elektryczny

http://forum.muratordom.pl/pierwsze-podsumowanie-co-na-prad,t86239.htm?highlight=kocioł%20elektryczny

http://forum.muratordom.pl/kominek-ogrzewanie-elektryczne,t2369.htm?highlight=kocioł%20elektryc zny

http://forum.muratordom.pl/ogrzewajacy-elektrycznoscia-wystap,t14712.htm?highlight=ogrzewanie

http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie-pradem-i-kominkiem-jak-sie-na-tym-wychodzi,t21353.htm?highlight=ogrzewanie


pozdrawiam

-marijo

preistom
05-11-2007, 21:43
Witam wszystkich. Planujemy z żoną budowę C34 i zastanawiamy sie nad realnymi kosztami. Chcialibyśmy zastosować średni standard tak by nie przesadzić z wydatkami ale też by nie mieć w przyszłości problemów wynikających ze zbyt dużych oszczędności. Czy ktoś mógłby określić mniej więcej ile może wynieść koszt budowy całości, widziałem szacunki typu 700 tyś, 600 tyś, czy są osoby, którym uda się zmieścić np w 500 tyś?

Z góry bardzo dziękuję za informacje, będę też wdzięczny za udostępnienie fotek z placów budowy

Marijo
06-11-2007, 09:29
Witam wszystkich. Planujemy z żoną budowę C34 i zastanawiamy sie nad realnymi kosztami. Chcialibyśmy zastosować średni standard tak by nie przesadzić z wydatkami ale też by nie mieć w przyszłości problemów wynikających ze zbyt dużych oszczędności. Czy ktoś mógłby określić mniej więcej ile może wynieść koszt budowy całości, widziałem szacunki typu 700 tyś, 600 tyś, czy są osoby, którym uda się zmieścić np w 500 tyś?

Z góry bardzo dziękuję za informacje, będę też wdzięczny za udostępnienie fotek z placów budowy

witaj Preistom,

fajnie, że jest nastepna osoba budujaca C34

co do kosztow - ciezka sprawa calosciowo wyliczyc.
Podam Ci swoj przyklad. Jestem na etapie rozmow z firma, ktora zbuduje mi tzw. stan deweloperski, czyli nie poloza mi podlog, galazury itd.,nie bedzie wanien,prysznicow. Sciany beda wycekolowane. Nie bedzie drzwi wewn. Koszt to 2500 zl za m2. Czyli 500 tys. Ja pisalem, ze chce zmiescic sie w 700 tys. Juz wiem ze NIE MAM SZANS. Buduje C34A, ale z poddasza uzytkowego robie nieuzytkowe. Sciany dla oszczednosci zmieniam na dwuwarstwowe.

Jezeli Ty bedziesz budowal sam szukajac ekip, napewno mozna zaoszczedzic. Ile? Nie wiem. A bardzo mnie to interesuje.
Ja chce zwiekszyc, gdzie mozna docieplenie. Mialem grzac pradem, ale juz mi przeszlo. Teraz rozwazam pompe ciepla.
Zakladalem, ze robie wszystko kompletnie i potem splacam kredyt. A teraz to nie wiem, czy 900 tys. starczy?
Czasami mysle, ze przegialem z metrazem i po co taki palac chce budowac? Ale co? Mam 140 m2 wybudowac, a potem stwierdzic, ze za malo? Zatem ide ostro po bandzie i buduje C34!

Podsumowujac. Moim zdaniem nie masz najmniejszych szans zmiescic sie w calosci w 500 czy 600 tys. Na pewnych rzeczach mozna zaoszczedzic. Ale przeciez nie bedziesz na C34 blachodachowki kladl?

pozdrawiam

-marijo

Buraski
06-11-2007, 21:58
Ja swoje koszty szacuje na troche nizsze.
Mysle ze to tez wynika z rejonu gdzie buduje. 100 km na wschod od Wawy. Ceny duuuuzo nizsze.
Koszty jakie narazie ponioslem juz ująłem wyżej. Wykonawca za postawienie scian, scian wewn., kominow i przygotowanie konstrukcji dachowej do pokrycia (robie strop) bierze ode mnie 48.000 +Vat. Do tego trzeba doliczyc koszt materialow na strop, drewno itp. (cegly juz mam).
Oczywiscie doliczyc trzeba koszty hydraulika, elektryka, no i to co najdrozsze wykończeniowka. Trudno mi teraz powiedziec jak szacuje calosciowe koszty bo wszystko sie zmienia i kazda kolejna robocizne kalkuluje gdy zbliza sie podjecie w danej sprawie decyzji, ale zdaje mi sie ze moje koszty nie osiągnął takiego poziomu o jakim pisze marijo

ps. Dzieki marijo za namiary na fora dysk. Nie bierzesz pod uwage gazu?

preistom
07-11-2007, 07:33
Dziekuje Wam bardzo za szybka odpowiedź, koszty wygladaja nieco dołująco :-( Mam nadzieję, żę faktycznie jeśli zatrudnię ekipy do poszczególnych etapów, nie skupiając się na generalnym wykonawcy, może cześć wykończeniówki zrobie samodzielnie to uda mi sie znacznie obniżć koszty. Będę budował pod Toruniem więc mam nadzieję, żę koszty robocizny będą nieco atrakcyjniejsze.

Buraski napisz prosze na ile szacujesz (sumując podawane koszty) stan surowy otwarty. Jeszcze slabo się orientuję w cenach w zwiazku z czym cieżko mi to nawet sumować bo boję się, że pominę jakaś ważna (kosztowną) pozycję.

Napiszcie tez prosze jak oceniacie co powoduje, ze C34 jest drogi, czy chodzi o więźbę, pokrycie dachu czy może o inną kwestie?

Zależy nam z żoną na tym projekcie ponieważ spełnia on nasze oczekiwania zarówno wizualne jak i funkcjonalne a jeśli chodzi o jego wielkość to mamy taki plan by na początek z dużej sypialni za garażem zrobić pomieszczenie gospodarcze, które będzie służyło do trzymania gratów typu: ławki, parasol, kosiarka, drzewo do kominka, planujemy ogrzewanie na eko-groszek w związku z czym miejsce przyda się również na zapas opału. Myślimy, że takie duże pomieszczenie gospodarcze oszczedzi nam konieczności stawiania dodatkowych wiat czy oddzielnych budynków. Oczywiście chcemy to przygotować w taki sposob by jeśli w przyszłości będzie potrzebny dodatkowy pokój można było go przywrócić (wówczas budując np dodatkowy budynek na pomieszczenia gospodarcze).

Co o tym myślicie?

ara7
07-11-2007, 18:19
Witajcie, ja w moim rejonie też zejdę z kosztami i to dużo od tych co tu wyczytałem. Na razie zapisuję wszystkie wydatki i jak będę miał stan surowy zamknięty to wam przedstawię. W moim rejonie np. drzewo na dach ok 8000zł., bloczki na fundament ok.8000zł. W przyszłym tygodniu przyjeżdża materiał na ściany. Na razie mam dylemat, czym ogrzewać: rozważałem prąd, gazu nie ma, pozostaje butla, kominek z płaszczem lub jeszcze coś innego. Nie chcę żadnego węgla, koksu itp. Jak starczy kasy to przemyślę pompę ciepła. To na razie tyle. Pozdrawiam budujących.

Marijo
08-11-2007, 11:31
Witajcie,


Ja swoje koszty szacuje na troche nizsze.

skoro juz rozmawiamy o kosztach to ja swoje koszty narazie tylko szacuje. Tez mnie przerazaja. Za 3-4 tygodnie bede wiedzial wiecej.
Buraski. Mam do Ciebie prosbe. Ty jestes najbardziej zaawansowany z budowa i budujesz po dzisiejszych cenach. Chcialbym moja oferte z kims porownac. Wiem, ze pisales juz o kosztach, ale wyszczegolniales rowniez papierologie. Dalbys rade wyliczyc budowe domu w tzw. szeroko pojetym stanie deweloperskim. Tzn.,zebysmy mogli wszyscy porownac nie moglbys liczyc ogrzewania, kotlowni - czy jakiegos tam zrodla ciepla, nie liczmy drzwi wewn.,ale policz kominek, elektryke i hydraulike. Jezeli myslisz o wentylacji mechn. - ne licz tego. Aha pisales tez o 50 tys za wiezbe. Chyba rezygnujesz z tego?

Gazu nie biore pod uwage. Nie mam takiej mozliwosci. Niedlugo podam Wam cene pompy ciepla w porownaniu do kotlowni olejowej. (narazie jestem zdecydowany na pompe).



Preistom. C34 jest jednym z najwiekszych domow parterowych. Prawie 200 m2. Robi cene. Ogromny dach. Sciana trzywarstwowa.
Napisze Ci jakie ja mialem dylematy. Po pierwsze to zmieniam sciane na dwuwarstwowa. Najpierw zakupilem C34 (bez poddasza). Mysle - taka przestrzen, to po co mi jeszcze gora. Niepotrzebne dodatkowe koszty. I tu sie okazuje, ze wcale niekoniecznie. W wyniku tego, ze w C34 jest strasznie droga wiezba dachowa wiazarowa - droga i pracochlonna - musialem zmienic projekt na taki z latwiejszym dachem, czyli C34A. (musze podniesc dach z 26 st, na 30 - takie mam WZ). W moim C34A zmieniam strop na drewniany, bo poddasze bede traktowal jako nieuzytkowe, jako strych. I w tym momencie moim zdaniem koszty budowy C34A nie beda wieksze niz C34.

Twoj pomysl, zeby zrobic z sypialni pomieszczenie gosp. mi osobiscie sie nie podoba. Mysle, ze planujesz wtedy drzwi z tego pomieszczenia na zewn. Chyba nie chcesz kosiarki po domu ciagac? I drewno na opal chcesz w domu trzymac?
Ja mam zamiar krzesla, parasole trzymac na strychu. Jezeli wybiore pompe ciepla to bede mial czysta kotlownie, to tam bedzie rowniez pralnia, prasowalni i pomieszczenie gosp. Jezeli wybiore olej, to bede musial gdzies wykombinowac dodatkowe pomieszczenie gosp.

to narazie na tyle.

pozdrawiam i licze na Ciebie Buraski z analiza kosztow.

-marijo

jolaapril
22-11-2007, 08:58
Cześć, jakoś ostatnio wszyscy przycichli, czyżby większe natężenie robót żeby zdążyć przed zimą? :lol:
Bardzo wam zazdroszczę. Miałam plany by kupić projekt miesiąc temu i nagle napotkałam niespodziewany sprzeciw męża. Powiedziałam na jaką wysokość szacujecie koszty budowy i lekko się przeraził. Wyznaczył granicę że dom nie może z garażem przekroczyć 200m (jest nas tylko troje) Teraz szukam argumentów by go przekonać, że to nie musi być aż tak drogo (600-700 tys to dużo) :evil:
Buraski i jeszcze ktoś pisali że zmniejszyli o 10 m projekt, skracając budynek od tyłu. Napiszcie jak to wyszło, czy nie było problemów z przeprojektowaniem? Przecież ingerencja jest w ściany nośne-zewnętrzne oraz konstrukcję dachu. Czy ktoś może mi podać ile zapłacił za przeprojektowanie?
Nie chcę zrezygnować z tego pięknego domu. Niezwykle trudno znaleźć dom parterowy z garażem na dwa samochody, który by nie wyglądał jak szopa (przymierzaliśmy się też do Znanego II Muratora)
Pozdrawiam :cry:

Marijo
22-11-2007, 11:28
czesc jolaapril,

Ja nie przycichlem, staram sie na biezaco sledzic watek, ale za to inni przycichli.

Patrzylem na projekt Znany II i zastanawialem sie, dlaczego ja go nie wybralem? Dopiero po chwili zalapalem, ze ma nachylenie dachu 20, a ja musialbym przerobic na 30 i nie za ciekawie by to wygladalo.

O kosztach C34 pisalem juz duzo i chyba wprowadzilem troche zamieszania i pesymizmu cenowego. A tak wlasciwie to nie do konca mam pojecie. Opieralem sie na jako takiej wycenie, ze chyba taki metraz to by tyle kosztowal. Tak nie mozna. Jestem teraz na etapie adaptacji projektu. Za jakis czas dam to do wyceny i podam informacje na forum.
Planowalem skrocic dom tak jak Buraski, ale okazalo sie, ze nie do konca jest to az tak oszczedne. Ja zakladalem, ze metraz zmniejszy mi sie np. o 10m2. To razy np. 2500 zl i mam 25 tys oszczednosci. Tak sie nie liczy. Bledne zalozenie.

Ja wogole calkowicie zmieniam ustawienie pomieszczen. Totalny misz masz. Nie chce narazie o tym pisac, bo jest kilka rozny wersji Dam znac.

Co do poszukiwania projektu to przyznaje Ci jolaapril racje. Ciezko znalezc ladna parterowke. Ladna i duza. Podsumowujac: C34 jest dla mnie z zewnatrz najladniejszym projektem, niestety wewnatrz - no chyba moge powiedziec, ze kompletny brak funkcjonalnosci. Ale idzie to wszystko poprzerabiac, co oczywiscie wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Szacuje, ze zakup projektu z adaptacja moze mnie wyniesc ok. 10-11 tys.

ara7
22-11-2007, 14:56
Witam wszystkich. Właśnie przyjechał do mnie materiał (beton komórkowy z Solbetu , 36P+W, 24P+W ,12 oraz wszystkie nadproża systemowe, kształtki U i klej) na dom, na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne i działowe. razem z transportem i rozładunkiem 42tyś zł. Po ile macie bloczki fundamentowe? bo u mnie po 3zł netto (biorę trochę bez faktury i trochę z fakturą). Pozdrawiam.

jolaapril
23-11-2007, 12:42
Dzięki Marjio za odpowiedź, choć przyznam że nie do końca mnie uspokoiłeś.
Mam jeszcze jedno pytanko, bo znalazłam wczoraj całkiem interesujący projekt na www.dobry-dom.pl dom na Parkowej. Nie jest tak ładny jak Komfortowy ale ciut mniejszy. Niestety ma gigantyczny i skomplikowany konstrukcyjnie dach (390m kw.)
Jaka jest powierzchnia dachu w Komfortowym? Chcę porównać, bo może się okazać że taniej zrobić większy dom niż taki dach.
Pozdrawiam

Marijo
23-11-2007, 13:09
Dzięki Marjio za odpowiedź, choć przyznam że nie do końca mnie uspokoiłeś.
Mam jeszcze jedno pytanko, bo znalazłam wczoraj całkiem interesujący projekt na www.dobry-dom.pl dom na Parkowej. Nie jest tak ładny jak Komfortowy ale ciut mniejszy. Niestety ma gigantyczny i skomplikowany konstrukcyjnie dach (390m kw.)
Jaka jest powierzchnia dachu w Komfortowym? Chcę porównać, bo może się okazać że taniej zrobić większy dom niż taki dach.
Pozdrawiam

nie podoba mi sie ten projekt. Ja bym musial cale wnetrze przerobic. Salon jest przedpokojem, z ktorego wchodzi sie do roznych pomieszczen.
Ja Ciebie rozumiem. Bo mi sie tez C34 podoba, ale uwazam, ze jest za duzy. Szukalem, szukalem i tylko C34 mi w miare pasowal. Nie mam przed soba projektu, ale dach w C34 to chyba 375 m2 ze strasznie skomplkowana i droga wiezba dachowa. Miedzy innymi z tego powodu, ja zamienilem go na C34A (poddasze bedzie nieuzytkowe).
Poczekaj jeszcze 3-4 tygodnie. Podam Ci realne koszty budowy. Bede kwotowal calosc w dwoch firmach budujacych stan deweloperski oraz u niezaleznego kosztorysanta.

pozdrawiam

-Marijo

Buraski
13-12-2007, 12:19
Witajcie,
Przepraszam, ze tak dlugo kazalem na siebie czekac, ale jakos nie po drodze mi bylo na forum
Chcialbym napisac o tych kosztach. Mysle jednak, ze nie jestem w stanie opisac wszystkich jakie mnie czekaja by uzyskac stan surowy zamkniety. Ale sprobujmy:
1. fundamenty - 30000
2. materialy sciany zewn i wewn: 42000
3. materialy na strop - ? (ok.15000?)
4. robocizna (bez fundamentow a z przygotowaniem do pokrycia dachu i ze stropem) - 50000
5. elektryka (robocizna i materialy) - 10000
6. hudraulika (robocizna, kaloryfery, kominet z plaszczem wodnym, piec gazowy, zrobienie przylacza do budynku - jednym slowem wszystko) - 40000
7. pokrycie z materialami (dachowka betonowa) - 45.000
8. zostaja okna, drzwi - ?

wychodzi mi bez okien i drzwi ok 230.000
czego jeszcze nie ująłem?

Marijo
13-12-2007, 13:12
czesc Buraski,

bardzo pozyteczne informacje. Podaj jeszcze robocizne za dach.

Ja niedlugo opisze co ja nawyprawialem. Calkowicie zmienilem wnetrze.
Teraz jestem na etapie wyboru ekipy budowlanej.

1.oferta na robociznę : fundamenty, mury, wylewka, strop, więźba, dach
(czyli bez okien, drzwi,i tynków - po prostu stan surowy otwarty) - 110 tys
2. oferta na robociznę: fundamenty, mury, wylewka, strop - 40 tys.

Pozdrawiam

-Marijo

Buraski
20-12-2007, 19:12
AKTUALIZACJA
1. robocizna za postawienie scian itp. 40.000, a nie 50.000 jak wczesniej pisalem.
2. prace ciesielskie 3.500

czyli narazie wychodzi ok 224.000

jutro jade do tartaku zamowic drewno, jak bede znal cene oczywiscie dam znac

Buraski
21-12-2007, 17:40
AKTUALIZACJA II
WYCENA KONSTRUKCJI DACHOWEJ WRAZ Z ROBOCIZNA 25.000!!!
czyli wychodzi nam ok 245.000
zostana jeszcze okna i drzwi

Marijo napisz prosze swoje pomysly na wnetrze. Ja caly czas bije sie z myslami co gdzie i jak...

A tak w ogole to
WESOłYCH śWIąT DLA WSZYSTKICH BUDUJąCYCH C34!!!

kontradmiral86
27-12-2007, 19:46
Witam,

A oto nasz domek, juz wykonczony (prawie, brakuje tarasu i cokolu).
Ten sam co na pierwszej stronie tego watku.
http://foto.onet.pl/hdw1x,8944zglg88gl

Pozdrowienia dla wszystkich budujacych c34

kontradmiral

ara7
28-12-2007, 14:06
Wczoraj otrzymałem pozwolenie na budowę. :D Za dwa tygodnie kierbud będzie rejestrował dziennik budowy i jak tylko będzie cieplej to zaczynamy. 02.01.2008 przyjeżdża do mnie materiał na dach. Pozdrawiam i miłej zabawy sylwestrowej.....

zakreconaelfa
18-01-2008, 10:13
Witam serdecznie,
my się również przymierzamy do tego domku. Jest cudowny!
Nasz "domowy" architekt otrzymał już koncepcję C34 i ma się zastanowić nad innym dachem - dwuspadowym - tak aby ograniczyć koszty.
Pozdrawiam serdecznie
Ola
(super że jest ten wątek i że tak chetnie się dzielicie informacjami!)

:D

AGAiADAM
26-01-2008, 17:16
witam, wraz z moim chłopakiem zastanawiamy się czy nie zdecydować sie na c34a z poddaszem użytkowym. Jednak chcielibyśmy przed podjęciem tak ważnej decyzji zobaczyć dom w rzeczywistości. Jeżeli ktoś posiada już ten piękny domek w okolicach warszawy nawet w stanie surowym i byłby skłonny go pokazać bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiamy,
Aga i Adam

lamberta
30-01-2008, 14:52
witam! w tym roku zaczynamy z mężem budowę c34. chcemy dowiedzieć się czegoś na temat kosztów, adaptacji itp.
A może jest ktoś kto zgodziłby się pokazać c34 nażywo. bo wiecie plan jedno a budynek drugie.
proszę o kontakt!!!!

ara7
31-01-2008, 20:40
witojcie.... Ja już zacząłem budowę. Humus zdjęty, czekam na geodetę. A co do kosztów to na razie nie wygląda to tragicznie.

GMPST2000
22-02-2008, 10:14
Witam serdecznie,
my się również przymierzamy do tego domku. Jest cudowny!
Nasz "domowy" architekt otrzymał już koncepcję C34 i ma się zastanowić nad innym dachem - dwuspadowym - tak aby ograniczyć koszty.
Pozdrawiam serdecznie
Ola
(super że jest ten wątek i że tak chetnie się dzielicie informacjami!)

:D

Witaj zakreconaelfa!
Dwuspadowy dach dla C34? To już nie będzie C34. To będzie... "COŚ".

--
Nie odważyłbym się na zmiany w wizualizacji obiektu a zwłaszcza dachu. Mogłaby wyjść z tego maszkara jakich już w PL wiele. Dach jest OK. Architekt na prawdę wiedział co robi.

--
Zmiany wewnątrz TAK! Tylko Ty wiesz, czego na prawdę potrzebujesz.

--
Dla zainteresowanych widok na dom, na dużą kuchnię i okna kuchenne. Ostatnie foto to widok z kuchni na salon.

http://foto3.m.onet.pl/_m/0994167e946fd3442571005e114bebc7,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/8d77672608dea9e48901beb0aed33c05,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/f674e9afcce7beb3c6e923c53a8b1fa9,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/7e260f0c3b663bbc64a6a9f973d2efad,3,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/bef4595e5f240ac02fc3ce3f15333988,3,19,0.jpg

Zdjęcia w powiększeniu: http://foto.onet.pl/i6vrb,106cckdebskd

Do tego albumu będę dodawać kolejne zdjęcia.

ara7
23-02-2008, 21:51
GMPST2000 coś ten twój link jest pusty. Ja dzisiaj pogiąłem strzemiona, chatka wytyczona i lada dzień budujemy.

Marijo
25-02-2008, 21:48
czesc,

ja definitywnie zaczynam w kwietniu budowe. Narazie zakupilem porotherm z opcja odbioru na wiosne.

Bardzo znaczaco przerobilem wnetrze. Kosztowalo mnie to sporo czasu i pieniedzy. Ale jest to w tej chwili prawie idealnie dopasowane do moich potrzeb i wyobrazen.

Powiekszylem garaz (szerokosc i dlugosc) - 37m2
W miejscu gdzie pierwotnie jest przedsionek, spizarnia, kuchnia i gabinet u mnie jest przedsionek -5,2 m2; garderoba - 2,4 m2; kotlownio-pralnio-suszarnia - 4,1 m2 (bede instalowal pompe ciepla); spizarnia - 2,4 m2 oraz kuchnia 14,2 m2. Z kuchni jest wyjcie na taras, ktory ciagnie sie wzdluz salonu i laczy sie z tarasem wlasciwym. Taras jest powiekszony do konca budynku. "Wyprostowalem" sciane, gdzie jest wyjscie z salonu na taras, czyli bryla domu nie ma takiego zalamania. Salon+jadalnia ma 58 m2.
Tam gdzie wczesniej byla sypialnia, garderoba, pom.gosp. oraz wc u mnie jest
miejsce na schody strychowe, wc-3,7 m2, oraz dwa pokoje - 9,3 m2 i 10,5 m2. Tym sposobem w miejscu gdzie byly trzy sypialne i dwie lazienki, ja mam calkowicie odseparowana czesc sypialna. Dawny pok nr 9 z projektu to sypialnia rodzicow 14 m2 oraz garderoba 3,5 m2. dwie sypialnie zostaly i maja po 14 m2. Salon kapielowy ma 11,8 m2 + 1,8 m2 na saune.

Moim zdaniem takie przerobki jednoznacznie podzielily moj dom na konkretne strefy: 1. robocza, czyli kuchnia i pom.gosp; 2. salon, 3. goscinna oraz 4. sypialna.

Wczesniej juz pisalem, ze musialem zmienic nachylenie dachu do 30 st, wobec czego latwiejszym projektem byl dla mnie C34A, aczkolwiek poddasze bedzie nieuzytkowe.

Bede instalowal pompe ciepla oraz wentylacje mech. z reku. Rezygnuje z budowy kominow, zostawiam tylko komin do kominka.

pozdrawiam wszystkich

-Marijo

ara7
25-02-2008, 22:13
link GMPST2000 już działa. Ładny domek. Ja też swój widzę już oczyma wyobraźni :wink:

oli06
04-04-2008, 14:53
Witam jestem bardzo zainteresowana budową domu komfortowego. Przed zakupem projektu chciałabym go jednak zobaczyć na żywo (zdjęcia nigdy nie oddadzą rzeczywistości). Dlatego proszę o pomoc i z góry dziękuję.

ara7
11-05-2008, 21:57
witam. Po małych kłopotach z wodą udało się wylać fundamenty. Teraz je podlewamy. Następny etap to ściany fundamentowe. Jak będą gotowe to dam znać. Porobiłem trochę fotek ale nie wiem jak je tu wkleić. A jak z waszym c34? Ruszyliście coś?

majse
01-06-2008, 09:03
Witam. Przygotowujemy się do budowy C34 w okolicach Zielonej Góry. Do tych , którzy już mieszkają - jak się sprawdza dom w praktyce? Proszę też o fotki z realizacji. Czy obecnie ktoś buduje?
[email protected]

ara7
05-06-2008, 17:05
Witaj majse. Ja buduję w okolicach Krosna Odrz. Lada dzień ruszam ze ścianami fundamentowymi. A na jakim etapie ty jesteś?

majse
05-06-2008, 23:05
Obecnie nasz wykonawca sporządza kosztorys, a my zastanawiamy sie nad drobnymi zmianami projektu (raczej w zakresie ścianek działowych). Przyłącza w trakcie. Zdecydowaliśmy sie na c34a, ale nie planujemy od razu adaptowania poddasza. Jakich zmian dokonaliście we wnętrzu? Pozdrawiam

justyś
04-07-2008, 08:26
Proszę o uwage wszystkich budujacych C34.
Mam wykonane przez Sokółke piękne drzwi zewnetrzne wg projektu C34 o wymiarach 235/170 w swietle oscieży. Drewniane Mahoń Meranti (kolor Teak) szerokość skrzydła 100 cm, naświetlenie boczne 70 cm. Solidnie zrobione. Niestety jestem zmuszona je koniecznie sprzedać ponieważ wykonawca wykonał je według projektu od wewnatrz, my natomiast podpisując projekt byliśmy przekonani że to widok od strony zewnetrznej. Tak więc mamy przeszklenie z lewej, a nie z prawej strony.Drzwi otwierane do wewnatrz od strony przeszklenia. Zapłaciliśmy za nie 7300 zł. Sprzedam je za zdecydowanie mniejsza cenę. Może będziecie zainteresowani? Zdjecia moge przesłac póżniej, bo w tej chwili drzwi sa zafoliowane i czekają w sklepie. Nie zostalismy doinformowani przez sprzedawce, ze producent jeśli drzwi otwierają się do wewnątrz przedstawia tylko projekt dzrzwi od wewnatrz , a jesli drzwi otwierałyby sie na zewnątrz to przedstawiono by nam rysunek drzwi od strony zewnetrznej. Sprzedawca poczuwa się po części do winy z powodu niedoinformowania nas. A my pozostajemy z problemem. Prosze o ewent. kontakt 691376932

sberka
07-07-2008, 16:24
Obecnie nasz wykonawca sporządza kosztorys, a my zastanawiamy sie nad drobnymi zmianami projektu (raczej w zakresie ścianek działowych). Przyłącza w trakcie. Zdecydowaliśmy sie na c34a, ale nie planujemy od razu adaptowania poddasza. Jakich zmian dokonaliście we wnętrzu? Pozdrawiam

Jesli mozna, jestesmy zainteresowani budowa C34, a wiec i kosztorysem? Jak suma otrzymaliscie? Ktos buduje calosc dla Was?

agulina7
22-07-2008, 21:02
Witam Wszystkich C34-omaniaków :D
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to, ze zdecydujemy sie na C34. Strasznie nam ten projekt odpowiada, a informacje znalezione w tym watku sa bardzo cenne. Wszystkim Wam juz teraz serdeczne dzieki!

Jakie sa Wasze kosztorysy zwiazane z budowa tego cuda? Bedziemy rowniez zobowiazani za jakies fotki z realizacji, a w szczegolnosci gotowych wnetrz. Piszcie i slijcie prosze na [email protected]

Z gory dzieki
pozdrawiamy
Aga & Mateo

ewuniawroc
10-08-2008, 20:21
Witam wszystkich. Przed miesiącem rozpoczeliśmy budowę C34. Szukaliśmy projektu domu parterowego, wystarczajęco przestronnego i po kilku tygodniach poszukiwań i porównań wybór padł na komfortowy.
Postanowiliśmy wiele nie przerabiać. Wyszliśmy / i chyba słusznie/ z załozenia że lepsze jest wrogiem dobrego. Zobaczymy. czas pokaże. Zmiany jakie dokonaliśmy nie odbiegają od tych prezentowanych na forum ale: zrezygnowaliśmy z garażu - 30m na dwa samochody to b.mało a my potrzebujemy kotłownię na groszek więc w garażu będzie kotłownia, pralnia i jakaś graciarnia. Garaż budujemy wolnostojący. Pomieszczenie techniczne zamieniliśmy na łazienkę z wejściem z sypialni, a w niej dodatkowo planujemy zmieścić suanę. Okno w sypialni powiększyliśmy do 150x150. Sypiania jest od północy i obawilaliśmy się że będzie zbyt ciemna. Z dwóch łazienek między sypialniami zrobimy jedną, dużą - małą, ciasną i bez okna to mamy w bloku i za takie już dziękujemy. Okna w salonie 4xbalkonowe. Kuchnia powiększona o gabinet i w niej jadalnia z szerokim przejściem do salonu.
Ponadto zrezygnowaliśmy z kominów wentylacyjnych w kuchni i łazienkach. Zamiast tego rura spiro i kominki wentylacyjne w dachu ew. z okapu kuchni bezpośrednie wyjście przez ścianę na zawnętrz. W przyszłości planujemy wentylację mechaniczną więc kominy wentylacyjne nie będą potrzebne.
Zaciekawił mnie pomysł z garderobą przy holu. Może nad tym jeszcze pomyślimy.
na razie jesteśmy na etapie przygotowań do postawienia dachu. Mury już stoją.
pozdrawiamy wszystkich

kontradmiral86
07-10-2008, 12:13
Chwalę się i podciągam wątek 8)

http://images34.fotosik.pl/376/7eaaa307d0e44671.jpg

majse
10-10-2008, 21:18
Cacko! Gratulacje!

agulina7
03-11-2008, 09:45
Witam Wszystkich,
wracamy po dłuzszej przerwie. Rozpoczelismy budowe C34. Budujemy mur jednowarstwowy z Solbetu 25 + styropian 12. Scianki działowe Solbet 12.
Mamy nadzieję w tym tygodniu skonczyc mury. Temat dachu odkladamy na poczatek 2009, bo zmieniamy konstrukcje na 'tradycyjna' krokwiowa. Jak ciesla zobaczyl pierwotny projekt, to zlapal sie za glowe. Konstruktor, ktory bedzie zmienial wiezbe powiedzial, ze jest w szoku, by dach 'dzwigarowy' stosowac w domu jednorodzinnym. Powiedzial, ze dach w tej technologii to na sklepach Lidla sie stosuje :) Zartowal nawet, ze projekt dachu skseruje i da znajomemu, zeby studentom na Politechnice takie dziwactwo pokazac. Tak czy siak dach zmieniamy, bo nad pomieszczeniami 7,8,9,10,11 robimy strych na bombki i graty, a salon chcemy miec wysoki po sam dach - przy dachu dzwigarowym niemozliwe. Niestety juz wiemy, ze dla tej zmiany konieczne bedzie dorobienie fundamentow wewn. domu - ponoc dla usztywnienia konstrukcji. Mala dygresja do tematu dachu - poczatkowo pelen nadziei skontaktowalem sie z biurem JOTA wierzac, ze na 100% maja jakies warianty dachow dla C34 - niestety powiedziano mi, ze nie, wiec konstruktora musialem szukac na wlasna reke.
Inne wprowadzone zmiany to:
1. Likwidacja gabinetu = powiększenie kuchni
2. Pogłębienie garderoby przy wejsciu do 1,5m - to oznacza równiez przesuniecie spizarni - mozemy to zrobic bo zlikwidowalismy tam komin i okno spizarni.
3. W kuchni zamiast 2 okien jedno wieksze.
4. Wyprostowany skos w salonie - zyskujemy ok. 7m2, ale przede wszystkim nie ma wyjscia centralnie na slup, no i najwazniejsze - pomieszczenie bedzie (chyba) bardziej "ustawne".
5. Okno w salonie wydłuzamy do samej posadzki, a likwidacja skosu sprawi, ze zamiast jednego duzego okna szer. 3,6m pojawia się 2 x ok. 2,7m. Troche sie tego szkła nazbierało - boje sie, ze jak latem poleje sie skwar z nieba, to bedzie mozna nakrecic "Spaleni sloncem" :wink:
6. Zamiast malego WC przy pom. gosp. bedzie garderoba.
7. Sypialnia małzeńska przewędruje do pokoju nr 9 - konieczna jest rowniez zamiana miejscami pomieszczen 11 i 12, by sypialnia nadal miala wlasna garderobe. Dzieki temu tez część tzw. 'prywatna' (syp. malzenska + sypialnie dzieci) bedzie skupiona w jednym miejscu, a w pokoju nr 13 powstanie cos a la gabinet.

Wiele z powyzszych zmian bylo inspirowanych uwagami i zmianami innych C34-maniakow z forum. I za te informacje i spostrzezenia bardzo dziekujemy.
W realu tych zmian poki co nie widac - gdy juz zaczna sie wylaniac, to postaramy sie wrzucic jakies zdjecia.

pozdrawiam
Mateo

P.S. O Matko! Jaki ten post wielki :o

kontradmiral86
08-11-2008, 20:47
Budujemy mur jednowarstwowy z Solbetu 25 + styropian 12.
To już jest ściana dwuwarstwowa :wink:



Jak ciesla zobaczyl pierwotny projekt, to zlapal sie za glowe. Konstruktor, ktory bedzie zmienial wiezbe powiedzial, ze jest w szoku, by dach 'dzwigarowy' stosowac w domu jednorodzinnym. Powiedzial, ze dach w tej technologii to na sklepach Lidla sie stosuje :) Zartowal nawet, ze projekt dachu skseruje i da znajomemu, zeby studentom na Politechnice takie dziwactwo pokazac.
Nasz cieśla też się złapał za głowę, trochę ponarzekał i mimo, że nie skończył politechniki to sobie poradził. :D Cena też nie odstraszała.
Tak to wygląda

http://images41.fotosik.pl/28/5d34e8d1d9d44967.jpg

Przy tej więźbie poddasze jest rzeczywiście nieużytkowe.

Pozdrawiam

agulina7
11-11-2008, 10:47
Witaj,
bardzo dziękuję za uwagi i zdjęcie.



To już jest ściana dwuwarstwowa :wink:

Tu moja pomyłka, bo grubość bloczka to 24 cm. Na to przyjdzie najprawdopodobniej styropian 12 cm. (zastanawiam się nad grubszym)



Nasz cieśla też się złapał za głowę, trochę ponarzekał i mimo, że nie skończył politechniki to sobie poradził.

Drobne sprostowanie. O politechnice nie wspomniałem w odniesieniu do czyjegoś wykształcenia. A to stwierdzenie padło z ust konstruktora, który podejmie się przeprojektowania więźby, a nie cieśli. Cieśla zapewne podjąłby się wykonania takiej więźby, jaka jest oryg. w projekcie, ale byłoby to trudniejsze i bardziej czasochłonne = droższa robocizna.

Konstruktor mówiąc to też nie miał nic złego na myśli. Dziwił się jedynie, dlaczego konstrukcję dźwigarową zastosowano w domu jednorodzinnym, zaznaczając jednocześnie, że przy oryginalnych fundamentach i takim rozlokowaniu ścian nośnych inna konstrukcja (o nachyleniu 26 st.) raczej by się nie utrzymała (zbyt duże siły działałyby i rozpychały ściany zewn. na boki) . I stąd wiemy już, że po przeprojektowaniu więźby, bez dorobienia fundamentów wewn. budynku się nie obędzie.

Raz jeszcze dzięki za zdjęcie. Miłego mieszkania!!! (przed nami jeszcze jakiś rok "walki" :wink: )

Pozdrawiam

Wojtek R
11-11-2008, 19:37
Witaj,
bardzo dziękuję za uwagi i zdjęcie.



To już jest ściana dwuwarstwowa :wink:

Tu moja pomyłka, bo grubość bloczka to 24 cm. Na to przyjdzie najprawdopodobniej styropian 12 cm. (zastanawiam się nad grubszym)



Nasz cieśla też się złapał za głowę, trochę ponarzekał i mimo, że nie skończył politechniki to sobie poradził.

Drobne sprostowanie. O politechnice nie wspomniałem w odniesieniu do czyjegoś wykształcenia. A to stwierdzenie padło z ust konstruktora, który podejmie się przeprojektowania więźby, a nie cieśli. Cieśla zapewne podjąłby się wykonania takiej więźby, jaka jest oryg. w projekcie, ale byłoby to trudniejsze i bardziej czasochłonne = droższa robocizna.

Konstruktor mówiąc to też nie miał nic złego na myśli. Dziwił się jedynie, dlaczego konstrukcję dźwigarową zastosowano w domu jednorodzinnym, zaznaczając jednocześnie, że przy oryginalnych fundamentach i takim rozlokowaniu ścian nośnych inna konstrukcja (o nachyleniu 26 st.) raczej by się nie utrzymała (zbyt duże siły działałyby i rozpychały ściany zewn. na boki) . I stąd wiemy już, że po przeprojektowaniu więźby, bez dorobienia fundamentów wewn. budynku się nie obędzie.

Raz jeszcze dzięki za zdjęcie. Miłego mieszkania!!! (przed nami jeszcze jakiś rok "walki" :wink: )

Pozdrawiam

Czy jeśli jest taki problem z tymi dźwigarami czemu nie zdecydowaliście się na C34a ? z normalnym stropem i więźbą krokwiową ?

kontradmiral86
12-11-2008, 03:00
Właśnie, a jak to wygląda w przypadku C34a?
Czy są tam jakieś zmiany w fundamentach w porównaniu do C34?

Wojtek R
12-11-2008, 06:32
Właśnie, a jak to wygląda w przypadku C34a?
Czy są tam jakieś zmiany w fundamentach w porównaniu do C34?


porównując 1:1 zestawienie materiałów to np. chyba o 10m3 jest więcej betonu na ławy jakie dalsze różnice nie wiem , niestety projekty muratora patrząc na wiele biur projektowych udostępnia bardzo niewiele informacji :evil:

trochę wstyd , że pod szyldem czasopisma takie gnioty jeśli idzie o poziom informacji w innych biurach uraczyć dokładne zestawienie materiałów , czy rzuty w pdf-ach z wymiarami tutaj sytuacja jest taka , że kup sobie projekt za 2 tyś a potem zobaczysz jak to zbudować trochę to smutne ale cóż najwyżej wydasz 2 tyś i stwierdzisz , że do bani albo projekt trudny w realizacji

agulina7
12-11-2008, 12:34
porównując 1:1 zestawienie materiałów to np. chyba o 10m3 jest więcej betonu na ławy jakie dalsze różnice nie wiem

Fundamenty C34 i C34a są inne. W C34a jest tego trochę więcej. Buduję C34, ale udało mi się zdobyć rzut fundamentów C34a. Postaram się zeskanować i wrzucić obydwa rzuty.

Ja jestem właśnie ofiarą tego o czym pisze Wojtek i swojej niewiedzy.
Gdybym przed zakupem wiedział jak wygląda konstrukcja dachu C34, to pewnie bym zareagował. Mimo wszystko chęć posiadania 'wysokiego' salonu sprawia, że tak czy siak bez ingerencji konstruktora by sie nie obyło - bez względu na to czy wziąłbym projekt C34 czy C34a.

Wojtek R
16-11-2008, 20:59
Kochani forumowicze budujący C34 lub C34a pilnie poszukuję takiego domu w stanie surowym celem oglądnięcia z małżonką najlepiej gdzieś w Polsce centralnej ,z góry dzięki za chęć pochwalenia się swoim cudem , bardzo poważnie zastanawiamy się nad budową tego domu i pewnie możliwości wizji lokalnej przechyliłaby szalę pozdrawiam

Wojtek.

ps. proszę o info na priv-a jeśli byłaby taka możliwość

Wojtek R
24-11-2008, 07:10
mam pytanie czy w projekcie jest jakieś wyliczenie na zapotrzebowanie w energię , ile potrzeba do ogrzania tego domku 12 kW , 15 kW , 19 kW

może ktoś pamiętam pozdrawiam

Wojtek.

Wojtek R
24-11-2008, 12:47
i jeszcze podstawowe pytanie czy ktoś w Polsce budował C34a ???

Proponowane materiały na stop to strop gęstożebrowy tylko patrzę i patrzę na ten rzut i ktoś może mi podpowie jak są układane belki w salonie - opierają się na ścianie kuchnia salon z jednej i salon pokój (tam gdzie kominek w narożniku ) z drugiej czy na odwrót - ale tam by z mojej wiedzy byłoby za daleko na belki od terrivy ( okno jadalani / wykusz ) i przeciwległa ściana


W.

karomit
07-12-2008, 22:51
Witamy!

karomit
07-12-2008, 22:58
My tez zdecydowalismy sie na ten projekt. Wlasnie skonczylismy stan surowy zamkniety. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad7da21151cb4bb9.html

micox
17-12-2008, 14:22
Witamy serdecznie,

po długich poszukiwaniach "odpowiedniego" domku zdecydowaliśmy się z Żona na C34a.
Stad nasze pytanie czy Ktoś buduje ten domek lub C34 w WLKP i zgodziłby się nam go pokazać.....????

Będziemy bardzo, bardzoooo wdzięczni!

[email protected]

Pozdrawiamy
M&M


Kamionki/ k.Poznania

GMPST2000
09-01-2009, 09:24
"ponadto zrezygnowaliśmy z kominów wentylacyjnych w kuchni i łazienkach"

Gratuluję pomysłu i proponuję zastanowić się nad sprzedażą tego domu. Proponuję tylko nie mówić nabywcy, że dom nie ma wentylacji.

Szczere gratulacje pomysłowości z oszczędnością 3 tyś pln. w skali domu!

:o :o :o


--------------------

Ponieważ dostaję sporo email'i od Was w sprawie mojego C34L będą zamieszczać pojawiające się a unikalne pytania w poście.

...czy zmieniał Pan kąt nachylenia dachu?
SC> nie. dach jest piękny bez zmian

o ile podniósł pan dach tzn ściankę kolankową?
SC> projekt WOGÓLE NIE MA ściany kolankowej, więc nic nie podnosiłem. sugeruję nie kusić się na ściankę kolankową, bo będą z tego same kłopoty.

Czym pan zdecydował się ogrzewać dom?
SC> grzejniki ścienne i piec jednofunkcyjny 24 kW z zasobnikiem 150 l. Dom jest szkieletem drewnianym i jest energooszczędny. do tego kominek z płaszczem wodnym 30kW nominalnej/całkowitej.

Przeraża mnie też wielkość dachu....
SC> spory, co nie ;-))) Deszczu z niego zbiera się, że hoho. Warto gromadzić, za 3 tyś zbiornik i będzie niezły wodny magazyn z wiosennych opadów na lato. (oczywiście pompa + studnia musi być)

czy jest on (dach) rzeczywiście aż tak drogi?
SC> nie wiem. mój był tani a w 2003 roku to wręcz bardzo tani w stosunku do dzisiejszych cen materiałów i usług. płyta OSB 18mm (mniej nie dawać bo się zwichruje) i na to papa podkładowa i na to gont bitumiczny. W 2003 roku ok. 18 tyś wyszło z robotą. Do tego 3 tyś. dałem za orynnowanie "kolorado" (producenta nie wspomnę ;-)

A no i pytanie odnośnie garażu... czy zmieszczą się tam spokojnie dwa samochody średniej klasy?
SC> dwa Renault Megane wchodzą bez problemu. Dwie Laguny także ale tylko jeden kierowca wysiądzie na spoko a drugi musi lekko wciągnąć brzuch :-) :o :o :o :o

Wojtek R
09-01-2009, 09:33
"ponadto zrezygnowaliśmy z kominów wentylacyjnych w kuchni i łazienkach"

Gratuluję pomysłu i proponuję zastanowić się nad sprzedażą tego domu. Proponuję tylko nie mówić nabywcy, że dom nie ma wentylacji.

Szczere gratulacje pomysłowości z oszczędnością 3 tyś pln. w skali domu!

w łazience zostawię ten komin ale w kuchni zdecydowanie wywale !

Po co 4-ty komin w tym domu , żeby trochę pary z garnków wywalić ?

Planuje w kuchni 2 x rura spiro do góry i odpowiednia dachówka . ( wentylacja + wyciąg z pochłaniacza ) + taki sam układ do tylko 1 szt do spiżarki

W obecnie użytkowanym domu mam to tak rozwiązane i sprawuje się bardzo dobrze .

Zwróć uwagę , że kanał wentylacyjny masz także w salonie .

Proponowane rozwiązanie jeśli ktoś nie powiększa kuchni a chce np. mieć gotowanie na ścianie nie ze spiżarnią a tym małym pokojem to co tam komin stawiać ?

GMPST2000
09-01-2009, 09:43
Nie będę wdawać się w dyskusję. Jeżeli masz wykształcenie odpowiednie dla budownictwa, zrozumiesz. Jeżeli nie. Trudno. Twój dom, Twoje pomysły, Twoje i Twojej rodziny życie.

P.S. Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu? Z kaprysu, czy z konieczności ? A może PRZEPISY to regulują. Poczytaj sugeruję zwłaszcza część dot. przepisów prawa budowlanego.

Wojtek R
09-01-2009, 09:55
Nie będę wdawać się w dyskusję. Jeżeli masz wykształcenie odpowiednie dla budownictwa, zrozumiesz. Jeżeli nie. Trudno. Twój dom, Twoje pomysły, Twoje i Twojej rodziny życie.

P.S. Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu? Z kaprysu, czy z konieczności ? A może PRZEPISY to regulują. Poczytaj sugeruję zwłaszcza część dot. przepisów prawa budowlanego.

dobrze to może nie rozumiem i wytłumacz mi różnicę
między kanałem wybudowanym z cegły i zakończonym czapką a rurą wentylacyjną zakończoną stosowną dachówką ?

W.

GMPST2000
09-01-2009, 10:05
Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu?

P.S. Zrób fakultet na Politechnice i poznasz różnicę, jeżeli nie wierzysz architektom.
P.S.2. Pamiętaj jeszcze o prawie autorskim, odstępstwach dopuszczonych do projektu bez zgodyu architekta i takie tam bełkoty prawnicze. Tego też nie łapiesz? ;-)

Wojtek R
09-01-2009, 10:33
Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu?

P.S. Zrób fakultet na Politechnice i poznasz różnicę, jeżeli nie wierzysz architektom.
P.S.2. Pamiętaj jeszcze o prawie autorskim, odstępstwach dopuszczonych do projektu bez zgodyu architekta i takie tam bełkoty prawnicze. Tego też nie łapiesz? ;-)

no dobrze dalej się upieram jaka jest różnica jeśli masz takowy fakultet to proszę mi to wytłumacz może nie popełnię u siebie błędu ( choć kominiarz sprawdzał ciąg takiego kanału wentylacyjnego i uwag nie miał )

podkreślam , że nie upieram się , żeby nie robić wentylacji tylko wykonać ją nie budując komina

co do P.S.
no może musiałbym zrobić jeszcze jeden bo już jestem mgr inż. politechniki ale innego profilu :wink:

jak rozwiązałeś ogrzewanie w salonie ? chcemy powiększyć salon o taras i dać duże okna bardzo uważnie ślędzę pinie forumowicz-ów co do podłogówki pod panelami , nie jestem zwolennikiem płytek w salonie

a przy założeniu , że :

grzejniki zdecydowanie NIE
kanały zdecydowanie NIE

zostaje kombinacja podłogówka i w części płytki , w części panele

a już doczytałem , że masz grzejniki , kominek z PW jakiej firmy ?

GMPST2000
09-01-2009, 11:22
Jeżeli nie chcesz grzejników w salonie, to pomyśl o :

http://instalacjebudowlane.pl/obrazki/121007regulus1.jpg

U mnie jest klasycznie i też jest ok. Jednak szyba na taras jest zimna i na pewno wychładza pokój.


P.S. Nie chcesz grzejników w salonie... a masz w salonie przełączniki oświetlenia i punkty oświetleniowe na suficie ? Ja nie mam, bo to dopiero szpeci salon (moim zdaniem). Grzejniki są takie, że nie przeszkadzają / nie widać / nie rzucają się w oczy.

Kominek Wiktor 30kW:

http://www.kominki.pulawy.pl/galeria/kom/wiktor_wodny_big.jpg

Wojtek R
09-01-2009, 11:49
Jeżeli nie chcesz grzejników w salonie, to pomyśl o :

http://instalacjebudowlane.pl/obrazki/121007regulus1.jpg

U mnie jest klasycznie i też jest ok. Jednak szyba na taras jest zimna i na pewno wychładza pokój.


P.S. Nie chcesz grzejników w salonie... a masz w salonie przełączniki oświetlenia i punkty oświetleniowe na suficie ? Ja nie mam, bo to dopiero szpeci salon (moim zdaniem). Grzejniki są takie, że nie przeszkadzają / nie widać / nie rzucają się w oczy.

jakiej firmy ten grzejnik kanałowy i jak z perspektywy czasu wygląda sprzątanie tych kanałów , jak często to robisz , żeby nie było tam syfu ?

GMPST2000
09-01-2009, 11:53
Mam klasyczne ogrzewanie kaloryferami wystającymi ze ściany. Nic nie wiem o kanałach i ich konserwacji.

Wojtek R
09-01-2009, 11:56
Mam klasyczne ogrzewanie kaloryferami wystającymi ze ściany. Nic nie wiem o kanałach i ich konserwacji.

myślałem , że masz coś takiego niestety wśród znajomych , którzy mieli styczność z takim rozwiązaniem same negatywne opinie szczególnie z uwagi na brud zbierający się tam i czyszczenie tego

micox
09-01-2009, 19:19
Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu?

P.S. Zrób fakultet na Politechnice i poznasz różnicę, jeżeli nie wierzysz architektom.
P.S.2. Pamiętaj jeszcze o prawie autorskim, odstępstwach dopuszczonych do projektu bez zgodyu architekta i takie tam bełkoty prawnicze. Tego też nie łapiesz? ;-)

no dobrze dalej się upieram jaka jest różnica jeśli masz takowy fakultet to proszę mi to wytłumacz może nie popełnię u siebie błędu ( choć kominiarz sprawdzał ciąg takiego kanału wentylacyjnego i uwag nie miał )

podkreślam , że nie upieram się , żeby nie robić wentylacji tylko wykonać ją nie budując komina

co do P.S.
no może musiałbym zrobić jeszcze jeden bo już jestem mgr inż. politechniki ale innego profilu :wink:

jak rozwiązałeś ogrzewanie w salonie ? chcemy powiększyć salon o taras i dać duże okna bardzo uważnie ślędzę pinie forumowicz-ów co do podłogówki pod panelami , nie jestem zwolennikiem płytek w salonie

a przy założeniu , że :

grzejniki zdecydowanie NIE
kanały zdecydowanie NIE

zostaje kombinacja podłogówka i w części płytki , w części panele

a już doczytałem , że masz grzejniki , kominek z PW jakiej firmy ?

Zdecydowanie popieram WOJTKA, my również zrezygnowaliśmy z takiej ilości kominów....Został 1 w pomieszczeniu gospodarczym, i to tylko dla celów bezpieczenstwa, bo chcemy instalować pompę wiec nie jest obecnie potrzebny- ale nigdy nie wiadomo....W Kuchni, łazience oraz WC, będe instalował wentylację z wyjsciem na dachówce, bardzo powszechnie jest to stosowane na zachodzie i spełnia swoja funkcję.

kontradmiral86
10-01-2009, 02:08
Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu? Z kaprysu, czy z konieczności ? A może PRZEPISY to regulują. Poczytaj sugeruję zwłaszcza część dot. przepisów prawa budowlanego.

Właśnie, dlaczego cztery kominy?
Rozumiem GMPST2000, skoro są w projekcie cztery kominy to napewno są potrzebne.
No właśnie, czy aby napewno?
Jak budowałem swój c34 i kiedy przyszło mi podejmować decyzje a nie byłem jej pewien mówiłem budujemy tak jak w projekcie. Myślałem tak jak GMPST2000, że projektant wie co robi i nie może się mylić. Zresztą dlaczego ja, bez kwalifikacji budowlanych, miałbym podważać wiedzę projektanta.
Pytanie, czy aby projektant miał taką wiedzę, zwłaszcza w części dotyczących prawa budowlanego?
Polska Norma PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymagania mówi o wymaganiach wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych. Wymienia sie tam ilość wentylowanego powietrza dla pomieszczeń. I być może te cztery kominy maja zapewnić odpowiednie parametry wg tej normy. Ale w przypadku wentylacji grawitacyjnej a taka jest w projekcie nie wystarczą kominy/kratki wentylacyjne, to są elementy wywiewne. Świeże powietrze musi jakoś dostać się do środka i tu wspomniana norma reguluje tę kwestię: jeśli okna charakteryzyją się współczynnikiem infiltracji mniejszym niż 0,3 m3/coś tam to trzeba stosować nawiewniki ( o odpowiednich parametrach, tez wg normy).
I tu dochodzimy do sedna. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nie mam projektu przed sobą i nie mogę sprawdzić. Czy jest jakaś w projekcie informacja na temat współczynnika infiltracji okien lub nawiewników na te okna? Nie pamiętam. Bo jeśli nie ma, to ilość kominów nie ma znaczenia. Czy będzie jeden czy szesnaście, jeśli okna będą szczelne to i tak lipa.
Nie mówiąc już o tym, że latem wentylacja grawitacyjna działa kiepsko a przy braku wiatru wcale i żadne normy w naszym domu wybudowanym wg projektu nie bedą spełnione.

U mnie jak majstry budowali komin, ten od kominka, to zapytali się czy naprawdę taki wielki komin chcę mieć. Majster od dachu zaproponował właśnie dachówkę wentylacyjną. Zdecydowałem się, że komin będzie tylko do kominka a wentylację zapewni rura flex i odpowiednia dachówka.
Później stwierdziłem, że narazie nie będę montował kratki i poobserwuje, jak wentylacja będzie kiepska to wstawię kratkę w salonie i połącze ją z dachówką wentylacyjną. I co? Okazuje się, że zimą wilgotnośc jest w granicach 30-40%, co znaczy, że buda jest przewentylowana mimo braku kratki w salonie.
Wilgotność kiepska, ciepło ucieka, przy wietrznej pogodzie pizga przez nawiewniki (zamknięte - ale norma nie pozwala im się zamknąc całkowicie) a przecież nazwa projektu Komfortowy zobowiązuje.
Dzisiaj żałuję, że nie zrezygnowałem z trzech kominów (kominkowy by się ostał) i nie zrobiłem wentylacji mechanicznej.

Pozdrawiam

kontradmiral86
10-01-2009, 02:45
jak rozwiązałeś ogrzewanie w salonie ? chcemy powiększyć salon o taras i dać duże okna bardzo uważnie ślędzę pinie forumowicz-ów co do podłogówki pod panelami , nie jestem zwolennikiem płytek w salonie

a przy założeniu , że :

grzejniki zdecydowanie NIE
kanały zdecydowanie NIE

zostaje kombinacja podłogówka i w części płytki , w części panele


Wszystko zależy od zapotrzebowania cieplnego pomieszczenia. To wszystko da się policzyć. Daj projekt porządnej firmie zajmującej się ogrzewaniem albo sam sobie policz, przecież
jestem mgr inż. politechniki :wink:
Darmowe programy są dostępne w sieci.
Jesli dom dobrze ocieplony to może i drewniana podłoga w salonie będzie ok. Powierzchnia ogromna, może wystarczy.
Jeśli natomiast ogrzewanie podłogowe nie wystarczy to jeszcze można dodać ogrzewanie ścienne, już nie tak egzotyczne jak kiedyś. Sciana "telewizyjna" jak najbardziej odpowiednia. Nie zaleca sie ścian na przeciwko okien (ze względu na przekazywanie ciepła przaz promieniowanie - za dużo ucieknie przez okna). Najlepsze sa ściany zewnętrzne ale w naszym salonie tam są same okna. Jest też sciana kuchenna do wykorzystania.
Przy podłogówce to tylko parę pętli więcej.

Wojtek R
10-01-2009, 07:28
Kominek Wiktor 30kW:




te 30Kw wydaje się masakrycznie dużo obecnie dom około 195m2 z czego grzane 170m2 kubatura około 800m3 i lechma 15kW daje radę nawet przy -20

GMPST2000
14-01-2009, 14:24
30 kW to dużo za dużo jak na taką powierzchnię. Jednak mamy ogrzewanie z PW z kominka i są straty na instalacji.

Pomijając to, że mam podejrzenie co do wadliwości działania pompy na obiegu pieca, to układ temperatur jest taki:

- Piec a dokładniej powietrze wewnątrz pieca, przy rurach co nimi płynie woda w PW kominka ma ok. 58-63 st. C

- obieg kominkowy ZA WYMIENNIKIEM: 44 st. C

- obieg C.O. na WE z WYMIENNIKA: 42 st. C

Gdy pompa na obiegu PW była 100% sprawna, miałem wyższe wskazania na wymienniku (o jakieś +5 st.C)

Tak, czy siak kominek jest duży i ładny ale nie można w nim palić bardzo dużym płomieniem bo ryzykujemy zagotowanie wody.

tomek998
14-01-2009, 20:33
Witam!
Mam kolejne pytania.... Jestem na etapie zakupu materiałów. Jakie zastosowali panstwo materiały na ściany i jak się sprawdzają?
Kolejne pytanie dotyczy stropu. Z szego go panstwo wykonali i ewentualnie jak docieplali.
I pytanie odnośnie powierzchni ścian jeśli możecie państwo podać bo projektu nie kupiłem jeszcze (brak warunków zabudowy) a chciałbym
kupić część materiałów na dom (chodzi mi o powierzchnię ścian zewnętrznych, wewnętrznych nośnych i działowych)
Z góry dziękuję.

Wojtek R
17-01-2009, 17:16
Witam!
Mam kolejne pytania.... Jestem na etapie zakupu materiałów. Jakie zastosowali panstwo materiały na ściany i jak się sprawdzają?
Kolejne pytanie dotyczy stropu. Z szego go panstwo wykonali i ewentualnie jak docieplali.
I pytanie odnośnie powierzchni ścian jeśli możecie państwo podać bo projektu nie kupiłem jeszcze (brak warunków zabudowy) a chciałbym
kupić część materiałów na dom (chodzi mi o powierzchnię ścian zewnętrznych, wewnętrznych nośnych i działowych)
Z góry dziękuję.

materiały ja jestem zdecydowany na BK24 + styropian 15 cm

strop teriva + pewnie wrzucę na to 20 cm wełny

co do materiałów to cały czas tanieją i chyba nie ma sensu kupować na zapas pewnie jeszcze stanieją

w projekcie o ile dobrze kojarzę chyba nie ma zestawienia m2 ścian musiałbym sprawdzić

tomek998
17-01-2009, 20:04
Witam. Myślę że gdzieś w projekcie to jest... jeśli nie to podaj jeśli możesz ilość materiału to ja sobie przelicze. Czemu aż tak grubo styropian planujesz dać? Ja po lekturze skłaniam się ku pustakowi max plus 12 cm. a jeśli chodzi o ceny to coż... drut zbrojeniowy już drożeje... u mnie delikatnie zdrożała też ceramika. A gdzieś ta granica spadku cen jest. Gdzie ona? tego nie wiem A szkoda :)

agulina7
05-02-2009, 10:36
Jak myślisz, dlaczego architekt wstawił aż 4 kominy do domu? Z kaprysu, czy z konieczności ? A może PRZEPISY to regulują. Poczytaj sugeruję zwłaszcza część dot. przepisów prawa budowlanego.

Witam,
pojawiam się tu po dłuższej przerwie i widzę, że wątek C34 mocno się rozrósł.
Co do kominów, to najwyraźniej zaliczam się do grupy niedouczonych, a co gorsze również znajomy od ponad 20 lat projektujący i wykonujący instalacje CO, wentylacyjne i sanitarne, z którym rozwiązania w budowanym właśnie C34 omawiałem. Hmmmmm......?

Reasumując, zostawiłem komin w kotłowni i komin do kominka. Dla wyjaśnienia z salonu, kuchni i gabinetu robię jedno duże pomieszczenie. Wentylacja w kuchni i łazienkach - podobnie jak przedmówcy - rura + dachówka z kształtką.

A byc może ilość kominów w C34 wynika bardziej z faktu, że istnieje wariant C34A (adaptowalne poddasze) - wtedy istnienie kominów jest logiczne, bo oglądanie na poddaszu rury wychodzącej z podłogi i znikającej w dachu (nawet obudowanej) byłoby średnim doznaniem. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu projektant oszczędził sobie nieco pracy i parter obydwu wariantów jest identyczny (pomijając przemieszczony komin kominka).

pozdrawiam

Wojtek R
15-02-2009, 21:32
do posiadaczy C34a czy możecie pochwalić się swoimi kominkami jestem na etapie adaptacji projektu i planujemy przenieść komin z narożnika salonu na środek tam gdzie w orginale są schody ( schodów i poddasza nie robimy ) a bez rozdzielenia salonu od korytarza chyba jednak miałoby się wrażenie siedzenia na holu, jeśli ktoś może wrzućcie jakieś fotki z kominkiem

micox
17-03-2009, 19:35
Witajcie,

po dłuższym czasie mam juz pozwolenie na budowe C34a :) w Kamionkach.
Jestem w trakcie poszukiwania ekipy....mam pierwsza wycenę:

ściany (porotherm 25,wełna,klinkier) + strop 57.000
dach: konstrukcja,dachówka ceramiczna + foliowania. 63zł/m2

Czy ktoś z koleżanek lub kolegów może sie ustosunkowac do tych cen? Chetnie PRIV

Podkreslam ze ekipa jest z polecenia, solidna i zainteresowana ewentualnie pracami wykonczeniowymi pod klucz.

Pozdrawiam

mek007
17-03-2009, 21:07
Witam wszystkich zakochanych w C34,
nam też od razu przypadł do gustu.
Planujemy budowę w tym roku jak się uda i wszystkie zawarte tu informacje
bardzo nam pomogły, bo widzę, że jest "trochę" problemów.
Z żoną podjeliśmy decyzję o budowaniu ścian zewnętrznych z pustaków gipsowych w technologii ściany jednowarstwowej. Jest nie daleko nas producent takich pustaków. No i koszt budowy przy tej technologii jest znacznie niższy od przedstawianych na forum.

Czy ktoś już może wybudował C34 w takiej technologii, będziemy wdzięczni za informację.

Pozdrawiam

Wojtek R
18-03-2009, 07:01
Witam wszystkich zakochanych w C34,
nam też od razu przypadł do gustu.
Planujemy budowę w tym roku jak się uda i wszystkie zawarte tu informacje
bardzo nam pomogły, bo widzę, że jest "trochę" problemów.
Z żoną podjeliśmy decyzję o budowaniu ścian zewnętrznych z pustaków gipsowych w technologii ściany jednowarstwowej. Jest nie daleko nas producent takich pustaków. No i koszt budowy przy tej technologii jest znacznie niższy od przedstawianych na forum.

Czy ktoś już może wybudował C34 w takiej technologii, będziemy wdzięczni za informację.

Pozdrawiam

raczej bym namawiał na BK24 + styropian 12 lub 15 cm , ścianę jednowarstwową sobie darujcie :wink:

mek007
18-03-2009, 15:22
Dla czego myślisz, że ściana z pustaków gipsowych jednowarstwowa jest do kitu. Znasz ten system? Pustaki wypełnia się piano-gipso-styropianem co daje przy ścianie o grubości tylko 35 cm współczynnik 0,2. Poza tym z zewnątrz mają gotową elewację, wystarczy pomalowac odpowiednią farbą. Od środka wystarczy zaciągnąc gładzią szpachlową i mamy gotową ścianę do zamieszkania. Koszty najmniej o 30% niższe, noi zdrowie moje i mojej rodziny jest najważniejsze. Stały mikroklimat.

Pozdrawiam

Wojtek R
18-03-2009, 19:41
Dla czego myślisz, że ściana z pustaków gipsowych jednowarstwowa jest do kitu. Znasz ten system? Pustaki wypełnia się piano-gipso-styropianem co daje przy ścianie o grubości tylko 35 cm współczynnik 0,2. Poza tym z zewnątrz mają gotową elewację, wystarczy pomalowac odpowiednią farbą. Od środka wystarczy zaciągnąc gładzią szpachlową i mamy gotową ścianę do zamieszkania. Koszty najmniej o 30% niższe, noi zdrowie moje i mojej rodziny jest najważniejsze. Stały mikroklimat.

Pozdrawiam

proszę podaj koszt takiego pustaka

współczynniki :

BK24 + 15 styr = 0,18
BK24 + 12 styr = 0,21

mek007
18-03-2009, 22:06
Koszt 1m2 wykończonego czyli gotowy do zamieszkania 171zł. Przy ociepleniu ścian BK jak piszesz to materiał plus robocizna daje coś około 130zł do tego tynk wewnętrzny 26 plus koszt zakupu BK i jego ułożenie co daje jakieś 230zł 1m2. Zgadza się?

Wojtek R
19-03-2009, 07:18
Koszt 1m2 wykończonego czyli gotowy do zamieszkania 171zł. Przy ociepleniu ścian BK jak piszesz to materiał plus robocizna daje coś około 130zł do tego tynk wewnętrzny 26 plus koszt zakupu BK i jego ułożenie co daje jakieś 230zł 1m2. Zgadza się?

m2 BK24 ok 56 PLN ( bloczek po ok 8 PLN )
m2 styrop 15cm ok 16 PLN
robocizna siatka klej styropian , tynk ok 30-35 PLN
tynk gipsowy z 20 PLN
przecierka gips + malowanie ok 10 PLN

daje to 117 PLN m2

zostaje koszt gipsu na przecierkę , farby , tynku na zewnątrz + farba

niech dojdzie jeszcze z 30-40 PLN

co razem da ze 160 PLN czyli mniej niż twoja technologia i zapewne będzie to lepiej wyglądać

te 230 PLN to sprzedawca tych gipsowych pustaków Ci policzył bo trochę nie halo ta wycena

:wink: :wink:

mek007
19-03-2009, 08:49
Koszt 1m2 wykończonego czyli gotowy do zamieszkania 171zł. Przy ociepleniu ścian BK jak piszesz to materiał plus robocizna daje coś około 130zł do tego tynk wewnętrzny 26 plus koszt zakupu BK i jego ułożenie co daje jakieś 230zł 1m2. Zgadza się?

m2 BK24 ok 56 PLN ( bloczek po ok 8 PLN )
m2 styrop 15cm ok 16 PLN
robocizna siatka klej styropian , tynk ok 30-35 PLN
tynk gipsowy z 20 PLN
przecierka gips + malowanie ok 10 PLN

daje to 117 PLN m2

zostaje koszt gipsu na przecierkę , farby , tynku na zewnątrz + farba

niech dojdzie jeszcze z 30-40 PLN

co razem da ze 160 PLN czyli mniej niż twoja technologia i zapewne będzie to lepiej wyglądać

te 230 PLN to sprzedawca tych gipsowych pustaków Ci policzył bo trochę nie halo ta wycena

:wink: :wink:
nie wiem skąd Wojtek R wzioł takie ceny, chyba z okresu środkowej zimy, bo tynki gipsowe z materiałem w sezonie kosztują co najmniej 26 zł, ocieplanie tak jak pisałem wcześniej 1m2 130zł tynk mineralny bo akrylowy kosztuje 20-25% drożej, BK to się zgadza- 56zł, robocizna przy układaniu muru ceny w Polsce 35-65złm2.Taniej to tylko robotnik z pod budki z piwem. Wyliczenia robiłem sam. Jak chcesz mieć gwarancje na dom to musi to być cena odpowiednia, bo inaczej skąd biorą się takie ceny jak 600-700-900tyś za c34?