PDA

Zobacz pełną wersję : zwierzę to brzmi dumnie - człowiek niestety niekoniecznie ..



-iva-
22-10-2007, 19:53
Wiem, że to miejsce dla miłośników udomowionych zwierząt , ale lepszego miejsca na ten temat chyba nie ma ....
Fakty RMF FM podają :
<<Pn, 2007-10-22 10:10 (aktualizacja: 16:02)
Zakopane: Policja zatrzymała turystów, którzy zabili niedźwiedzia
Zakopiańska policja przesłuchała już czterech turystów, którzy w Dolinie Chochołowskiej zabili młodego niedźwiedzia. Funkcjonariusze poszukują jeszcze dwojga innych osób, którzy brali udział w tym zajściu. Turyści twierdzą, że zwierzę ich zaatakowało. Jednak wg TPN niedźwiadek został ukamienowany i utopiony w potoku.
Do tragedii doszło w niedzielę w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach. Turyści twierdzą, że niedźwiedź brunatny zastąpił im drogę, rozszarpał rzucony mu plecak z jedzeniem, a potem rzucił się na nich. Niedźwiedź zginął utopiony w potoku.


Policja i strażnicy przyrody ustalają, czy zabicie niedźwiadka było koniecznością. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński, twierdzi że to, co zrobili turyści, było zbrodnią. To był młody niedźwiadek, prawdopodobnie właśnie odstawiony od matki, która uznała, że może już żyć samodzielnie. Oto trafił na ludzi, którzy rzucili się na niego i go topią - wyjaśnił.

Niedźwiadek nie był duży – rozmiarami przypominał owczarka niemieckiego i jest to mało prawdopodobne, by mógł zrobić krzywdę sześciu dorosłym osobom. Zresztą obrażenia dwóch turystów też na to nie wskazują – po opatrzeniu niewielkich skaleczeń, zranione osoby mogły natychmiast opuścić szpital. >>http://doc.rmf.pl/media/img/125/125692_big.jpg

I zastanawiam się - jaka kara powinna być skuteczna za takie bestialstwo ? Tyle jest różnych for - dogomania , miau , itp ... nie znalazłam natomiast prawie nic na temat zwierząt dzikich - i tak niewiele na temat tego co się robi dla zwierząt . To, że nasz system prawny jest dziurawy wie każdy , ale tak sobie myślę - może jedną z większych ról w takich sytuacjach mają do spełnienia media ? Choćby doprowadzając informacje do końca czyli łącznie z tym jakie konsekwencje w stosunku do takich ludzi zostały wyciagnięte - czy i jaką poniesli karę ? I wreszcie potepienia z imienia i z nazwiska tych którzy się dopuszczają takich niedopuszczalnych historii !- nie wystarczy jedynie informacja o faktach . I tyczy się to nie tylko tej akurat historii, ale wszystkich bez wyjatku - czy jest to sprawa "schroniska" w Ligocie , czy pojedynczego "człowieka" który urządził sobie wytwórnię psiego smalcu , albo wywiózł psa do lasuy i zostawił przywiązanego do drzewa !

22-10-2007, 20:24
Dranie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

skorpionek1975
22-10-2007, 23:11
Biedny mały misiu :cry:
Szukał jedzenia a znalazł okrutną śmierć.
I kto tu jest większym zwierzęciem,a raczej bestią :evil:
Jak można zabić małe dziecko.
Mam nadzieję ze spotka ich zasłużona kara :evil: :evil: :evil:

kofi
23-10-2007, 07:11
Moje dziecko niestety obejrzało tę wiadomość w TV.
Co mogłam mu powiedzieć?
Popłakał się, ja prawie też. :cry:

23-10-2007, 07:14
Mi też przyznam świeczki stanęły. Co za debile.

kofi
23-10-2007, 07:20
Nooo, bohaterzy - mied'wiedia ubili :evil:

-iva-
25-10-2007, 11:33
RMF FM - dzisiaj :

Zbrodnia bez kary? Turyści, którzy w niedzielę zabili niedźwiadka w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach, mogą uniknąć kary. Wszystko z powodu absurdów w polskim prawie.
Okazuje się, że w polskim prawie większą zbrodnią jest zabicie zwierzyny łownej niż tej dzikiej chronionej. Za bezprawne odłowienie np. lisa grozi kara do 5 lat więzienia, a za zabicie niedźwiedzia – maksymalnie 2 lata kary.

Zabicie lisa jest bardziej szkodliwe dla przyrody niż zabicie niedźwiedzia, kozicy czy świstaka - mówi Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na dodatek polskie prawo nie każe wprost za zabicie zwierzęcia chronionego - dodaje Jarosław Rabiasz, szef straży TPN. Jeżeli kłusownik zabije jelenia, podlega karze. Tu jeszcze trzeba udowodnić istotną szkodę przyrodniczą - zaznacza. Jeżeli jeden mały niedźwiadek nie okaże się dla sądu dużą szkodą przyrodniczą, to turyści nie poniosą żadnej kary.
PO PROSTU HORROR !!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :( :evil:

vilemo
30-10-2007, 21:47
brak mi slow :cry:

strasznie sie ta sprawa przejelam, a jak sie jeszcze okazalo ze jak zwykle takim zwyrodnialcom nic nie grozi to szlag mnie trafil.

mam nadzieje ze tak czy siak skoncza marnie :evil: :evil: :evil:

Barbossa
31-10-2007, 14:53
mogłaby ich mamusia tego miśka przytulić i pogłaskać, a potem, bez pomocy medycznej, do strumyka bandytów

Galain
01-11-2007, 09:52
Mysle, ze jesli media beda monitorowac cala sprawe, a do tego znajdzie sie odpowiedni prokurator, pojda siedziec. Niedzwiedz brunatny jest gatunkiem pod scisla ochrona.
Glupota i bestialstwo niektorych przedstawicieli tego narodu mnie od dawna przeraza, a do tego powszechne, spoleczne przyzwolenie na okrucienstwo wobec zwierzat. Tu sie musi jeszcze wiele zmienic...
G.

kakaowy
01-11-2007, 13:15
Przeczytajcie to - http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=424706 :cry:

skorpionek1975
01-11-2007, 13:37
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

I co tu napisać , płakać mi się chce :cry: :cry: :cry: :cry:

Zrobić z nim to samo i wystawić jako dowód ludzkiego debilizmu.
A razem z nim tych ludzi co nie widzieli w tym nic złego .
Też bym poszła sobie takiego durnia pooglądać jak zdycha szmata jedna, jeszcze bym mu napluła w twarz.

Kur..mać już sie w du..ie przewraca co niektórym , żyją w takim przepychu i nudzą sie biedactwa nie mają już z czego sobie rozrywki zrobić .
CHORE SPOłECZEńSTWO JEST PO PROSTU CHORE !!!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

BIEDNY PIES :cry: :cry: :cry: :cry:

bogumil
03-11-2007, 11:16
Nóż się w kieszeni otwiera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A może tak tego artyste przywiązać do ściany i zrobić to samo co on?
Ludzkość- porażka :evil:

marcin-jogo
03-11-2007, 11:49
A ja już dawno mówiłem żeby przed wejściem na szlak sprawdzali czy ktoś nie jest debilem. Z szlaków zrobiła się marszałkowska i jeden wielki burdel. :cry:
Ludzie są nie przegotowani 3/4 towarzystwa idzie w klapeczkach po to by się narąbać pożniej muszą korzystać z TOP-ru, ludzie zbaczają ze szlaków robią śmietnisko niszczą przyrodę a teraz widzę że moda na kto jest mocniejszy stado idiotów czy 1,5 roczny niedżwiedź :cry:
Z miejsca dawać kary jak np w USA np 5 lat sprzątania szlaków z 100k grzywny :evil:
Ludzki idiotyzm nie zna granic, a wiekszęgo zwierzęcia od człowieka to na pewno nie ma :-?

kakaowy
03-11-2007, 12:51
Masz w 100% rację. Ja zacząłbym czystkę od zakazu sprzedaży piwa i innych alkoholi w schroniskach.