PDA

Zobacz pełną wersję : Obliczenie pow.użytk.domu dla gminy celem naliczenia podatku



MUREK
24-10-2007, 08:04
Witam ,

umieściłem juz to pytanie dwa dni temu w dziale "prawo i finanse" ale nikt nie odpowiedział. Postanowiłem również tutaj to wkleić , bo moze nie wszyscy zaglądają do tamtego działu , a i czas mnie goni .
Nie przeklejam całej treści tylko link ,żeby nie dublować.

http://forum.muratordom.pl/obliczenie-pow-uzytk-domu-dla-gminy-celem-naliczenia-podatku,t115277.htm

Pozdrawiam
MUREK

Frantz
24-10-2007, 08:44
Zajmuję się wycenami nieruchomości i problem liczenia powierzchni pojawia sie ciągle a wynika m. in. z rozbieżności w przepisach prawnych oraz ze stosowanych norm dotyczących obliczania powierzchni: starej PN oraz nowej ISO. Czy piwnice zalicza się do użytkowej ? Co fachowiec to inna odpowiedź. Co do wysokości, to faktycznie części pomieszczeń o wysokości poniżej 1,4 m nie wlicza się do powierzchni, a to co mieści się pomiędzy 1,4 a 2,2 m wlicza się w 50%. Pocieszę Cię, że nikt z gminy nie będzie tego sprawdzał :)

MUREK
24-10-2007, 09:13
Dzięki Frantz za wypowiedż ; a wiesz może które z pomieszczeń można pominąć przy podawaniu powierzchni ? np. klatka schodowa, zabudowane szafy , schowki , stryszki poddaszowe ... itd ?

Barbossa
24-10-2007, 17:57
dla ułatwienia dodam, że ani jedna norma ani druga tu nie obowiązuje
w domku jednorodzinnym liczy się każde pomieszczenie spełniające warunki wymienione w poście powyżej (w przypadku piwnic i garaży, jeżeli jest mniej niż 2,20 nie liczy się, jest to zaleciałość jeszcze ze starych dobrych czasów, tego nie jestem pewien)
no chyba, że coś się zmieniło, a ja nie wiem

Frantz
26-10-2007, 08:36
Czasami gmina daje ulotkę objaśniającą jak liczyć jakie powierzchnie. Zapytaj