PDA

Zobacz pełną wersję : Moje WŁASNE M...



joahun
24-10-2007, 09:53
Nareszcie mam swoje własne M. Chciałabym sie podzielić swoim M i z pewnością skorzystać z rad forumowiczów - ojjj! będą potrzebne, bo non stop dochodzi do gorących dyskusji na temat co, gdzie, jak i jaki kolor,pomiędzy mną a moją córką, więc może ktoś postronny będzie umiał nas poskromić 8) Chociaż w tej galerii widzę samych budowniczych domów :) to może znajdzie się ktoś na tym świecie kto remontuje mieszkanie i to od podstaw, tak jak ja. Jeszcze nie mam żadnych fotek, ale już zakładam album i mam nadzieję, że wkrótce będę je mogła zamieścić w tym miejscu.
Na początek może kilka informacji ogólnych :D
Moje mieszkanie mieści się w przedwojennej willi, która liczy sobie 100 lat. Jest to dom o solidnych, grubych murach i przecudnej urody oknach wysokich na 2 metry i dzielonych na 12 małych szybek :D . Zanim kupiłam to mieszkanie, właśńie te okna powaliły mnie na kolana i jeszcze przepiękna stolarka drzwiowa. Zachwycona i podekscytowana, wkroczyłam w ten domek z zapałem i niewiedzą, co do ilości pracy jaka mnie czekałą. No i się zaczęło!!!! Postanowiłam odnowić samodzielnie okna, bo chciałąm zachować ducha tej willi, a wiadomo, że nowe plastiki czy też drewno to nie dosyć,że wydatek kolosalny, to i nie mają charakteru. Każde stare okno liczy 8 skrzydeł, z czego 4 dzielone na 3 szybki i 4 pełne. Długa i żmudna praca! Opalanie starej farby, szlifowanie, szpachlowanie ubytków, szlifowanie, pierwsze malowanie, kolejne szlifowanie, kolejne malowanie i....kolejne malowanie -KONIEC! Po miesiącu skończyłam pierwsze okno :D To był cud!!! Teraz jestem na etapie kończenia trzeciego okna, ufff.... :o a mam ich jeszcze TRZY!
Rozpisałam się o oknach, a miały być informacje ogólne hihi! M liczy sobie 67m2 i w stanie pierwotnym były to trzy pokoje i łazienka po przeciwnej stronie korytarza ( muszę nadmienić, iż w willi tej jest 8 mieszkań i 4 wejścia jedno na 2 mieszkania ). Wymyśliłam sobie, że za nic w świecie nie będę miała łazienki z dala od domu :D i w chwili obecnej łazienka jest pralnią, a mieszkanie to dwa pokoje, salonik z otwartym aneksem kuchennym i łazienka 8) Do dnia dzisiejszego zakończyłam remont pokoju córki, łazienki.....a reszta poddawana jest zabiegom remontowym :D
Pędzę teraz tworzyć album ze zdjęciami ( coś kiepsko mi idzie, bo zdjęcia długo się wgrywają, masakra :evil: ) Pozdrawiam wszystkich budujących i.....remontujących. Do zobaczenia jutro. Asia

joahun
24-10-2007, 10:18
Muszę!!! koniecznie sprawdzić czy wchodzą moje fotki :-? Oto próba haha! W pokoju mojej córki.http://foto.wp.pl/photo.php?action=list&album_id=28163060
Coś nie bardzo mi wychodzi :-? Pędzę do pomocyyyyyyyyyy.....

DarioAS
24-10-2007, 12:16
no i??

joahun
11-12-2007, 00:33
Chyba nareszcie będę mogła pokazać swoje mieszkanko :D Dzięki pomocy na forum mogę wreszcie wklejać zdjęcia! bo jak zuważyłam - bez zdjęć ani rusz!!!
Wrzucam fotki :D Pokój mojej córki Martyny po remoncie - niestety nie mam zdjątek sprzed remontu, ale możecie wierzyć albo nie, to była wielka ruina! ani jednej prostej linii, ani jednego poziomu czy pionu hihihi! Tak było! A teraz...PROSZĘ :o zdjęcie numer 1
http://img221.imageshack.us/img221/3757/13054773ah8.jpg

OK
11-12-2007, 06:27
Cześć :D
Nie tylko Ty remontujesz M :D
Moje boje są już na ukończeniu, ale trochę mi się zeszło :-?
Zazdroszczę Ci oryginalnej stolarki strasznie - wrzuć jakieś zdjęcia, chętnie obejrzę. U mnie niestety już były wymienione okna na plastiki :-? I wieku mieszkanka też Ci zazdroszczę :roll: :oops: Moje tuż powojenne, ale marzy mi się takie w starej kamienicy, wysooookie :roll: :D

U mnie też ani pionu, ani poziomu - ale w zasadzie nie równałam tego. Po pierwsze, taki urok starych domów :wink: Po drugie, trwałoby to ze trzy lata przy moim tempie :roll: :-? A po trzecie, mam takich fachowców, że to co już musieli wyrównać, jest chyba równie krzywe jak przedtem :evil:
Po czwarte, taki urok starych domów :lol: :wink:

Czekam na więcej fotek i będę kibicować :D
Pozdrawiam
OK

Bea7777
12-12-2007, 23:30
Witam serdecznie. Strasznie mnie zaciekawiłaś tymi oknami. Czekam na fotki i pozdrawiam.

markoto
31-03-2008, 22:13
Witam!

Bardzo prosze o namiary na fachowcow od wykonczen bo wiem ze polecalas ich. Czy oni pracuja caly dzien czy nadgodziny po pracy?

Pozdrawiam