PDA

Zobacz pełną wersję : Strop nad poddaszem użytkowym - pilne pytanie



matrasza
24-10-2007, 13:48
Strop będzie składać się z (od góry): płyta OSB, folia, wełna na profilach i płyta KG. Moje pytanie: czy to jest wystarczające, czy lepiej zabezpieczyć płyty KG przed naprężeniami wełny i przybić jeszcze przed płytami KG deski.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Andriu
24-10-2007, 13:55
powinieneś folie dać zaraz pod płytę i nie jest konieczne dodatkowe przybijanie listew, wełna nie jest ciężka i spoko będzie leżeć na profilach

krzysztofh
24-10-2007, 13:58
powinieneś folie dać zaraz pod płytę i nie jest konieczne dodatkowe przybijanie listew, wełna nie jest ciężka i spoko będzie leżeć na profilach

Popieram tylko, że w tym układzie powinno być nad płytę KG a pod wełnę.
Czyli od góry płyta OSB, wełna, folia, płyta KG

Andriu
24-10-2007, 14:04
oczywiście że tak , chyba zgubiłem określenie "nad płytą gipsową"

Domek Krasnoludka
24-10-2007, 21:53
A o szczelinie wentylacyjnej pamiętacie?

Pod płytą OSB winna być szczelina wentylacyjna pozwalająca na wyprowadzanie wilgoci poza obręb budynku.

artureski
25-10-2007, 18:37
Z mojego doświadczenia wynika że z wełna wiszącą na profilach to różnie bywa... zależy jak gęsto te profile wiszą i ile tej wełny. Ja robiłem dodatkowo pajęczynę ze sznurka żeby wełna nie obwisała za bardzo. Folia - paroizolacja - potrzebna (chociaż są różne szkoły) tak samo jak szczelina wentylacyjna. Ja zastanawiam się czy nie zabezpieczyć się dodatkowo folią paroprzepuszczalną od góry...

25-10-2007, 22:11
też proszę o uwagi - niedługo zaczynamy :lol: chyba że czwarty wykonawca zwieje :evil:
Tfu tfu - odpukać w nie malowane :lol:

krzysztofh
26-10-2007, 06:20
Z mojego doświadczenia wynika że z wełna wiszącą na profilach to różnie bywa... zależy jak gęsto te profile wiszą i ile tej wełny. Ja robiłem dodatkowo pajęczynę ze sznurka żeby wełna nie obwisała za bardzo. Folia - paroizolacja - potrzebna (chociaż są różne szkoły) tak samo jak szczelina wentylacyjna. Ja zastanawiam się czy nie zabezpieczyć się dodatkowo folią paroprzepuszczalną od góry...

Folia paroprzepuszczalna od góry nie jest potrzebna na suficie.
Natomiast ten sznurek to raczej konieczność i należy robić to w takiej kolejności:
rozpiąć sznurek od dołu na jętkach.
Zrobić stelaż.
ułożyć wełnę od góry.
dalej kolejność już nie koniecznie taka sama
Zrobić podłogę na jętkach
Przykleić folię do profili
Przykręcić płyty KG