PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie zamontować skrzynkę energetyczną?



malinka135
26-10-2007, 08:41
Mam do Was małe pytanko . Stoję przed decyzją gdzie posadowić skrzynkę energetyczną z przyłączem i licznikiem energii elektrycznej ?
Działka moja ma 49 m szerokości frontu i 22 m głębokości (działka narożnikowa - droga z dwóch stron ). Dom chcę postawić w odległości ok. 7 m od krawędzi działki i ma mieć ok 10.5 długości - czyli na ogród pozostaje ok. 30 m terenu . Wjazd będzie od strony frontowej tej 49 metrowej - ok. 6 m od granicy działki. Czy skrzynkę posadowić od strony frontowej działki czy tej drugiej czyli 22 metrowej ? W jakiej odległości od granicy postawić szafkę : 30 czy 40 cm?
Dodatkowo jeszcze dodam ,że pod ziemią na całej długości frontu czyli 49 m biegnie pod ziemią linia telekomunikacyjna , a na narożniku działki na małym wyciętym fragmencie jest studnia telekomunikacyjna .
Czy ma to jakieś znaczenie typu ,że jak wywalą bezpieczniki w szafce będę miał do niej dalej, będzie z boku domu a nie od frontu , dalej będę musiała ciągnąć przyłącze po działce do domu (więcej kabla + większe koszty kopania) .Energetyka może postawić szafkę gdzie chcę , a ja nie wiem gdzie będzie najlepiej ?
Jak dla kobiety taki temat jest bardzo ważny dlatego proszę o pomoc

Raton
28-10-2007, 17:23
Sugerował bym skrzynkę wmontowac w ogrodzenie tuż przu głównym wjeździe. Niech wszystko będzie w kupie. Do skrzynki będzie zaglądał tylko Pan z energetyki aby sprawdzic licznik a wszyskie korki do ewentualnej wymiany powinny być w domu. Energetyka wymaga aby skrzynka była dokładnie w lini ogrodzenia/granicy.
Można to fajnie zagospodarować robiąc w ogrodzeniu komplex liczników ładnie zabudowanych oraz box z koszami na śmieci.
Może inspirację podadzą firmy które wykonują ogrodzenia i które na stronach www pokazują swoje realizacje

piokrza
02-08-2009, 17:01
Skrzynki obecnie instaluje się tylko i wyłącznie przed budynkiem - innych możliwości nie ma