PDA

Zobacz pełną wersję : p?ytki fugi kolory



04-08-2003, 08:55
Witam wszystkich, mam pytanie: czy kolor fug zawsze musi kontrastować z kolorem płytek. Mam w kuchni na podłodze płytki niebieskie matowe a na scianie kremowe . Czy fugi przy płytkach ściennych musza być w kolorze niebieskim?? osobiscie wolałabym nie:) Poradźcie.

04-08-2003, 09:48
Kasiorek, może Ty cos podpowiesz? :( naprawde nurtuje mnie ten problem. Pomóż

Kasiorek
04-08-2003, 11:40
To wszystko zależy od efektu jaki chce się osiągnąć.Ale jeśli masz jasne płytki naścianie ,to może będzie im dobrze z jasnymi fugami.
Ale np. u mnie w kuchni na ścianie będą ciemno zielone ,matowe płytki,ale fugi będą różne,pionowe będą w kolorze płytki a poziome będą beżowe ,to nadannowoczesny charakter kuchni.Tylko jedna uwaga z kontrastowymi fugami dobrze wyglądają ciemne płytki do jasnych poleciłabym jasne fugi,chyba że ciemne mają jakieś specjalne zadanie np podkreślenie jakiegoś elementu,lub nawiązanie do niego :wink:

04-08-2003, 11:46
Dzieki bardzo za odpowiedź, to w sumie chciałam usłyszeć. Moja druga połowa upiera się jednak przy wersji kontrastowej. :-? A swoja droga pomysł z fuami w róznych kolorach jest bardzo ciekawy. Pozdrawiam

helism
04-08-2003, 22:27
Co prawda nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie. Jak już Kasiorek napisał "To wszystko zależy od efektu jaki chce się osiągnąć." Wydaje mi się, że kontrastowe ciemne fugi nadają więcej dynamiki wnętrzu. Przy jasnych płytkach dobrze mogą wylądać zarówno jasne, jak i ciemne fugi. Ja mam przy zielonych i seledynowch płytkach białe fugi i znajoma stwierdziła, że "wnętrze wydląda tak jakoś sterylnie" (bynajmniej nie było posprzątane :wink: ). Na podłodze mam ciemniejsze zielone fugi (ale w tej samej tonacji), bo podobno fugi na podłodze bardziej się brudzą.
Ta znajoma natomiast ma granat przy białych płytkach i też nieźle to wygląda.
Faktem jest, że teraz, przy całym tym wyborze płytek i fug trudno się zdecydować :roll: .