PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA na drzwi antyw?amaniowe Witex Super Lock



JANK
04-08-2003, 09:00
Kupiłem takie drzwi kilka lat temu. Drzwi są ogólnie dobre. Problemem jest wkładka montowana w tych drzwiach. Wymieniłem już kilka takich wkładek w swoich drzwiach. Ostatnia wytrzymała półtora roku. Mimo, że producent udziela dwuletniej gwarancji na swoje drzwi, to na wkładkę daje tylko rok gwarancji. Wkładka jest bardzo droga /koszt ok 200zł/ a innej wkładki, która by pasowała nie potrafię znależć na polskim rynku. Może ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby mi wskazać miejsce, gdzie taką wkładkę zastępczą mógłbym nabyć.
Z pozdrowieniami : JANK

05-08-2003, 16:27
He , he , he ciekawa "firma"......

_ZBYCH_
05-08-2003, 16:50
Miałem drzwi Witex Super Lock w mieszkaniu i też mi zepsuła się wkładka. Nie można było włożyć do końca klucza. Dobrze, że mieszkanie było nisko, a żona zostawiła rozszczelnione okno balkonowe. Było jak się dostać do mieszkania i otworzyć drzwi od wewnątrz. Już podejrzewałem działania intruza, który celowo uszkodził wkładkę, ale... po rozebraniu wkładki okazało się, że jedna z zapadek tak się wyrobiła, że wypadła i zablokowała prowadnicę klucza :( .
Nie byłem zadowolony z tych drzwi, bo były strasznie akustyczne. Nie ma co się dziwić - wypełniane są styropianem. Luz między futryną, a drzwiami również powodował docieranie dźwięków z klatki do mieszkania.

11-08-2003, 11:32
Niektóre firmy na swoje wkładki dają dożywotnią gwarancję ......

vacus
11-08-2003, 13:55
możesz podać które ?

14-08-2003, 08:44
Nie chcę reklamować firm, poszukaj w internecie

vacus
14-08-2003, 09:23
Nie oczekuję reklamy jedynie pomocy. Do domku wybrałem inne ale w mieszkaniu mam właśnie witex i wolałbym wiedzieć czym można wkładkę zastąpić?

14-08-2003, 11:25
Właśnie w tym cały problem, że te z bezterminową gwarancją nie pasują do drzwi witeksa ....

JANK
18-08-2003, 08:27
Do vacusa : chyba nie dowiemy się czym można owe wkładki zastąpić

vacus
19-08-2003, 17:08
Masz racje. No cóż zrobić może to tajemnica?

zby
30-08-2003, 23:22
Mam taki zamek 5 lat, zero problemów!

JerzyR
30-08-2003, 23:34
Moim zdaniem każde drzwi robione na masową skalę np. Witex, Dierre itp. to lipa Zawsze znajdzie się nieuczciwy koleś co dorobi sobie klucze do waszych drzwi. A obniżając koszty używać będą tańszych materiałów np. te wkładki. Zresztą w Witexie (Dierrre) nie można zamontować innego zamka niż tylko jeden najlepszy ten ich..
Najlepiej mieć drzwi robione na zamówienie z wybranym przez siebie zamkiem (zamkami). Sam mam takie od kilku lat i nie mam żadnych problemów (www.pajmetal.pl z Wrocławia)

JerzyR

JANK
08-09-2003, 14:59
Chciałbym być taki szczęśliwy jak zby :lol:

ponury63
08-09-2003, 17:25
Nie straszcie mnie, mam takie drzwi od 10 miesięcy... na razie wszystko jest OK... ale to nie jest parter :o Spytam ich przy okazji, bo IMHO bardzo starają się o dobre public relations :-?

Wkładka Witex'a rzeczywiście nie pasuje do innych drzwi, i inne wkładki nie pasują do Witex'owych drzwi... monopolista ???
Nie, to raczej autarkia 8)

JANK
15-09-2003, 09:04
Widziałem podobne wkładki w Leroy Merlin /nie wiem czy tak się pisze/. Tylko czy będą pasować ?

ponury63
16-09-2003, 21:56
W sklepie "Dobre zamki" [o ile dobrze pamiętam :roll: ], W-wa, Nowy Świat 2, dowiedziałem się że jest to milimetrowa różnica....
Ostatnio kupowałem w Witexie wkładkę i znowu jest zmieniony design... kluczyki mają nowe trzymadełka....

Chyba najlepiej będzie zacząć od Witex-u (http://www.witex-sl.pl/)

JANK
18-09-2003, 10:35
A to mnie "ponury" zmartwiłeś .......

24-09-2003, 09:45
Nie tylko ciebie JANK .....

KrzysioK
24-09-2003, 10:44
Czyli ta milimetrowa różnica rozumiem wyklucza wymianę wkładki na nie-ichnią?

ma
24-09-2003, 22:12
czy mozna uniknac zaskoczenia przed czy za zamknietymi na glucho drzwiami??? Jakie sa symptomy psucia sie wkladki? A moze trzeba taka wkladke z zasady zmieniac np. po 2000 zamkniec czy otworzen?

_ZBYCH_
24-09-2003, 23:54
czy mozna uniknac zaskoczenia przed czy za zamknietymi na glucho drzwiami??? Jakie sa symptomy psucia sie wkladki? A moze trzeba taka wkladke z zasady zmieniac np. po 2000 zamkniec czy otworzen?

Problemy z wkładaniem bądź wyciąganiem klucza, to pierwsze symptomy wyrobienia wkładki. Aby nie mieć problemów z wejściem do domu, należy wymienić ją na nową, ew. zamienić stronami (jeśli nie używamy wkładki od wewnątrz).

25-09-2003, 08:19
przez 20 lat mieszkania za tymi samymi drzwiami i z tymi samymi zamkami (2 razy wymienianymi "na lepsze") przez glowe mi nie przeszlo, ze cos sie moze wyrobic albo zepsuc... A teraz... panika!

docieplenia
25-09-2003, 08:50
Nie chcę reklamować firm, poszukaj w internecie
to nie jest reklama tylko rekomendacja ;) a to co innego - reklama to platna forma umieszczenia anonsu gdzies w jakims medium czy miejscu

25-09-2003, 09:22
Niech żyje WITEX !!!!!

29-09-2003, 12:44
Czyżby powrót do PRL

ponury63
29-09-2003, 19:56
Problemy z wkładaniem bądź wyciąganiem klucza, to pierwsze symptomy wyrobienia wkładki

W starym mieszkaniu zaczął się zacinać zamek Gerda (po niecałych 5 latach użytkowania). Zmieniłem klucz, myśląc że to właśnie on się "wyrobił", ale pomogło niewiele....

02-10-2003, 10:51
Czy ktoś próbował wstawić do drzwi witexa jakieś inne wkładki ? Może jakieś pasują .
J.

Manik
02-10-2003, 11:42
Czy ktoś próbował wstawić do drzwi witexa jakieś inne wkładki ? Może jakieś pasują .
J.
Gość błysnął :D

16-10-2003, 10:27
Do Manika : czym błysnąłem ?

KrzysioK
16-10-2003, 10:32
Chyba przeczytaniem watku powyzej ;-)

Apropos, mam u siebie wlasnie drzwi Witexa i z tego co na oko widze to ma on na razie zwykla wkladke euro (tymczasowy zamek budowlany), czyli moze jednak pasuja inne? Sprawdze...

JANK
16-10-2003, 10:41
Sprawdź Krzysiu i daj znać bo wiele osób na to czeka........ :lol:

ma
16-10-2003, 10:43
oj czeka i to w nerwach!

KrzysioK
16-10-2003, 10:44
W te pedy jade na budowe ;-)

ma
16-10-2003, 10:49
tylko uwazaj na droge ;)

KrzysioK
16-10-2003, 18:08
Eeech, wyglada na to ze nawet tymczasowa wkładka jest firmy Yard. Wyglada standardowo, ale kto wie moze wlasnie jest kwestia milimetra. Poszukam moze gdzies znajde standardowa wkladke i pokombinuje zeby wtyknac...

jurg
16-10-2003, 18:20
Mam w mieszkaniu witexa 6 lat, wkładka GARD 10 SYSTEM PROFIL CYLINDER YARDENI HIGHT SECURITY i .... bez zarzutu. Wszystko działa.

ma
16-10-2003, 18:24
ufff :)

KrzysioK
16-10-2003, 18:39
Mam w mieszkaniu witexa 6 lat, wkładka GARD 10 SYSTEM PROFIL CYLINDER YARDENI HIGHT SECURITY i .... bez zarzutu. Wszystko działa.

No tak, ale wkładki nie próbowałeś zmieniać na inną firmę. To że bez zarzutu popracuje pare/parenaście lat to chyba normalne. Jasne, że są wyjątki u niektórych, ale zastanawiałem się raczej nad wstawieniem czegoś innego niż Yardeni, która jest w każdym Witexie.

jurg
16-10-2003, 18:50
No tak, ale w pierwszym poście było, że JANK wymieniał kilka razy. To co na co wymieniał ? - może czytam nieuważnie. W końcu jak się psują wkładki to moja też może zdechnąć np. jutro. Dobrze wiedzieć jaki dać zamiennik. Zamiennik? ... a może ABLOY, ASSA, FAB ?

KrzysioK
16-10-2003, 19:09
Mysle ze wymienial wkladke Yardeni kupujac w Witexie chyba...

Raczej Goscia trzeba by sprac za sianie zametu ;-)

Sprobuje podzwonic i sie dowiedziec czegos...

JANK
20-10-2003, 09:15
Oczywiście, że Yardeni wymieniałem na Yardeni kupując w Witexie i płaciłem ok. 200 zł. Ostatnia wkładka wytrzymała 1,5 roku, uszkodzeniu uległa jedna zapadka tzn. w normalnej pozycji nie da się otworzyć ani zamknąć a po przekręceniu o 180 stopni wokół osi wszystko pracuje jak należy. Inne wkładki, które używam od 10 lat /te naszej produkcji / nie sprawiają żadnych kłopotów. Moim zdaniem firma Yardeni produkuje drogie buble. Dlatego poszukuję /i jak widać nie tylko ja/ innych wkładek, które pasują do tych drzwi.
Z pozdrowieniami : JANK

KrzysioK
02-11-2003, 16:39
Witam!

Mam juz ostateczna wkladke w drzwiach Witexa i to nie jest Yardeni!

Mam zamontowany Mul-T-Lock. Gdzieś tu wyczytałem ze oprócz Yardeni, Mul-t-lock jeszcze jakies Gege pasuje.

http://www.republika.pl/abolnet/witex.htm

pozdrawiam witexowiczów

cyzyk
05-11-2005, 17:01
ludzie do witexu jest wkladka 30x40 z zebatką
kupicie w castoramie przy popularnej :)
jesli nie to w firmie key-lock

pontypendy
05-11-2005, 20:57
Jezusicku,
a u mnie właśnie od jakiegoś czasu blokuje się klucz przy wkładaniu do zamka,
to znaczy, że jutro mogę nie wejść do domu ! :o

cyzyk
07-11-2005, 09:06
Panowie! Trochę historii: Firma Yardeni dostarczała wkładki do Witexu do momentu afery w Krakowie gdzie otwierano wszystkie mieszkania jednym kluczem i okradano. Po tym incydencie firma Witex zmieniła dostawcę na firmę Mul-T-Lock. Importerem tej marki w Polsce jest firma Key-Lock. (www.key-lock.pl) A co do oszustów i podrabianych kluczy to sprawa wygląda tak że każda firma dysponuje swoim profilem klucza i kluczami surowymi, przed zakupem sprawdz czy można wszędzie dorobić klucz czy tylko na podstawie karty kodowej. Jeśli firma się sznuje nie puszcza surówki w obieg tylko dorabia sama na podstawie karty (posiadacz karty jest uprawniony do dorobienia klucza). Wadą jest to że nie można szybko dorobić a zaletą że tylko posiadacz karty to może zrobić. Jest to zabezpieczenie np: takiej sytuacji gdy kradnie się dziecku w szkole klucze, dorabia a potem oddaje. Wtedy w czasie wyjazdu na wakacje możemy oczekiwa wizyty w domu. Tak czy inaczej nie polecam oddawania klucza w obce ręce, jest to tylko kawałek metalu, jeśli ktoś ma dużo czasu to dorobi. Wyjątkiem są klucze które posiadają pin w kluczu (pod warunkiem że mają zastrzeżony profil, czyli nie dystrybuują surówki) Reasumując, jak zmieniają Ci na klucz ostateczny sprawdz czy cylinder był zaplombowany, a po drugie czy dostajesz też kartę kodową. Szanujące się firmy drzwiowe dają w opakowaniu 5 kluczy! :P

wlodekdurecki
30-11-2005, 22:43
Witam wszystkich. Powiem tylko tyle powinniśce być szczęsliwi ze macie jedne z lepszych drzwi antywłamaniowych.

Jeśli chcecie to posiadam pare wkładek w atrakcyjnych cenach z róznych firm które można dopasować do drzwi Witex Super - Lock,

Cena wkładek to od 120 do 150 (abus, gerda i inne)
jednak polecam mul-t-lock od 150 - 230

jak ktoś chce niech pisze [email protected]

mario_pab
01-12-2005, 08:18
Mnie rozwaliła się wkładka Gerdy. Przyjechał jednak gość i bez żadnego problemu wymienił mi na nową. Kasy oczywiście nie płaciłem. Zaznaczam jednak że wkładka była jeszcze na gwarancji. Nowa ponoć kosztuje 100zł.
Pozdrawiam

wlodekdurecki
01-12-2005, 12:29
ale nie antywłamaniowe i nie z zębatką :lol:

zwykłe gerdy z zębatką mogę dostarczyć w granicach 50,00

tyle ze to jest chłam zresztą jak cała gerda bo w sumie co to za drzwi antywłamaniowe które możnaotworzyc przy pomocy pewnego narzedzia małego i cichego które ma każdy z nas w domu a właśnie gerde można widziałem taką po włamaniu :-?
pozdrawiam wszystkich posiadaczy gerdy
pozdrawiam
włodek

wlodekdurecki
01-12-2005, 12:32
a tak dla info byłem kiedyś monterem gerdy a teraz jestem witexa także moę duuużo powiedzieć na temat i gerdy i witexa i zdecydowanie stawiam na izrael

cyzyk
01-12-2005, 21:48
i kolega ma racje :-),zydki łokej

pawelsz1
07-02-2007, 15:07
odświeżę trochę temat...

Powiedzcie mi proszę czy stosujecie jakiś dodatkowy zamek? Mam teraz takie drzwi i jakoś czuję niedosyt jak je zamykam, zawsze miałem dwa zamki. Czy jest sens dokupować dodatkowy zamek (koszt 450zł z montażem) oczywiście chodzi mi o wzrost bezpieczeństwa a nie zaspokojenia mojego sumienia. Może lepiej zainwestować w jakąś inną wkładkę, mam taką jak dawali przy drzwiach chyba Superlock.

tigga
27-07-2010, 22:51
Witam,

Ja mam z kolei problem z wyjęciem tej wkładki. Odkręciłem jedną mocującą śrubę na krawędzi drzwi, ale wkładka przesuwa się tylko o pół centymetra. Przekręcam klucz to w tą to w tamtą ale efektu nie ma. Coś jeszcze trzeba zrobić, np. zdjąć szyld?

cebulka
11-11-2011, 17:22
Witam
Sorry, że odkopuję stary temat. Mam też witexa w Bydgoszczy. W dniu wczorajszym okradli mieszkanie moje oraz sąsiada. Weszli jak do siebie niestety... :(
Policja stwierdziła że takie akcje są średnio co dwa miesiące. Scenariusz zawsze taki sam. Okradzione ze dwa mieszkania, brak śladów mechanicznych, drzwi antywłamaniowe Witexa. Mam w drzwiach wkładkę Yardeni i mam zamiar wymienić ją na Mul-T-Lock. Jeśli ktoś się orientuje prosze podajcie mi jaką wkładkę muszę kupić aby pasowała please.
Jednocześnie ostrzegam mieszkańców Fordonu, gdzie tych drzwi jest dużo !
pozdrawiam

ClNEK
29-11-2011, 20:14
można zamienić na wkładkę Gerdy o oznaczeniu: WKM3M 30/45z gdzie ważne jest to "z" na końcu oznaczające specjalną zębatke

tak wygląda: http://www.handles.pl/galerie/w/wkladka-gerda-wkm3m-30-4_421.jpg

Mateusz1234
20-09-2012, 21:46
Witam, ja też jestem "posiadaczem" drzwi Witex i jestem pozytywnie zaskoczony.....kilka dni temu moja ukochana żona zgubiła klucze od domu i zmuszony byłem wymienić środek zamka czyli tzw. wkładkę zamkową. W dobie internetu postanowiłem szukać pomocy właśnie przez komputer i sugerowałem się opiniami osób, które potrzebowały takiej pomocy.....:):) .... naczytałem się, nadzwoniłem do firm reklamujacych się wykonywaniem tego typu usług i okazało się, że najlepiej trzeba dotrzeć do źródła, ale o tym przekonałem się na sam koniec....... firmy reklamujące się, że są autoryzowanymi przedstawicielami Witexu - to jeden wielki koszmar.......każdy chce zarobić tylko kasę i próbuje nam czasami mało świadomym klientom wcisnąć co się da czasami za kosmiczne pieniądze.....przez telefon jeden z panów powiedział, że ma certyfikat potwierdzajacy, ma autoryzację Witexu i jak przyjedzie to przedstawi taki dokument.....okazało się, że zapomniał takiego dokumentu o zgrozo !!! a za nowy kpl wkladki z kluczami chciał 300 zł!!! niestety podziękowałem i postanowiłem dotrzeć do źródła.........zadzwoniłem rano do głównej siedziby witexu ul. Powązkowska w Warszawie i zostało mi wszystko wyjaśnione......zamówiłem serwis , w ciągu 2 godzin przyjechał człowiek z serwisu i wymienił mi zamek. Zapłaciłem 350 zł za wszystko, ale otrzymałem 2-letnią gwarancję rachunek i byłem bardzo zadowolony z profesjonalnego podejścia ludzi pracujacych w tej firmie! dodatkowo zostałem poinformowany, ze zamiast płacić za serwis mogę sam bezpośrednio zakupić taką wkładkę i dokonać jej wymiany we własnym zakresie!!! jest to bardzo prosta operacja, która zajmie nam 15 minut!!! Doradzą/podpowiedzą jaką kupić jak ją wymontować - pełen zakres informacji......Polecam i dziękuję Pani z serwisu, która była bardzo sympatyczna i wiedziała o czym mówi... zdecydowałem się na zamówienie takiej właśnie usługi serwisowej w witeksie tel.22 562 30 50.........super profeska...... na koniec ludziska pamiętajcie, aby psełdo przedstawiciele witeksu nie wciskali Wam kitu i towaru z nieznanego źródła ---najważniejsza rzecz o czym się dowiedziałem taka wkładka musi mieć najwyzszy atest klasy C bo podobno takie witex montuje we wszystkich swoich drzwiach!!!!pozdrawiam i ps. pilnować kluczy :):):):)