PDA

Zobacz pełną wersję : Upusty na kotły c.o. i grzejniki



GrześS.
13-03-2002, 09:24
Witam,

Dziękuję wszystkim, którzy w poprzednich moich wątkach podpowiadali mi w kwestii kotła co i grzejników.
Firma instalacyjna na którą się prawdopodobnie zdecyduję
daje mi kocioł Junkrsa "Eurostar" i grzejniki "KERMI" z podłączeniem dolnym i wbudowanym zaworem. Myślę, ze to dobry wybór.
Na kocioł i na grzejniki dają mi prawie 11% upustu od cen katalogowych.
Nie wiem, czy to dużo czy nie? Jeżeli ktoś kupował coś Junkersa lub KERMI, to proszę o komentaż.

Pozdr. Grzesiek

EM
13-03-2002, 09:51
Standard. Tak daja prawie wszyscy. Na grzejniki można wytargować 15%.

Krzysztof
13-03-2002, 10:24
Mi gościu obiecał 20% na Viessmana lub Vaillanta i 20% na KERMI!
Jeszcze nie kupiłem bo szukam instalatora!

Rafter
13-03-2002, 15:32
Godzinę temu facet mi wciskał jednofunkcyjnego Viessmana ze zbiornikiem 120 l i zegarem sterującym za 5550 brutto. Na fakturę i z możliwością podbicia gwarancji za dwa lata po instalacji.
Normalnie taki Viessman to 6100 netto według katalogu.
A zapowiada się podwyżka o 3,8%. Chyba, że tak mnie straszył, żeby przyspieszyć decyzję o kupnie.

Majka
13-03-2002, 16:11
Rafter cena dobra, taką też mamy, ale z tą gwarancją to chyba nie możliwe. Normalnie musisz do pół roku po kupieniu piec zainstalować i podbijają gwarancję. lepiej to sprawdź, bo zostaniesz z piecem bez gwarancji. Majka

Rafter
13-03-2002, 16:29
Z gwarancją nie ma lipy. Mówił mi sam właściciel, że gwarancja liczy się od daty podstemplowania papierów. A on podbije gwarancję jak się zgłosimy nawet na jesieni 2003.
Sklep jest oddalony od naszego domu o 200 metrów i znamy właściciela od dłuższego czasu.
Prosty chłop (mówi, że niektórzy lubieją Junkersa, a niektórzy Viessmana), ale rzetelny.
Nie chcę robić też wcześniejszych inwestycji jak mam stan surowy otwarty.
To tak jakbym kupował wcześniej komplet alufelg i spoilery do BMW, na które dopiero zbieram pieniądze.

lullabysta
13-03-2002, 19:24
Co to za Viessmann, Vitopend? Powiedz coś więcej, bo ja chciałem kupić Saunier Duvala izomaxa i nie wiem czy dobrze robię.
W ogóle to chciałem kupić SD Niedzwiedź, ale ma za małą moc jak dla mnie
pzdrw

lullabysta
13-03-2002, 19:25
Aha, czy w tej cenie jest gotowe urządzenie, czy tylko kocioł i zasobnik, bo Viessmann każe sobie płacić za pompy, naczynie wzbiorcze, grupy bezp. itd

wiarus
13-03-2002, 21:46
spytaj sie ile będzie Cię kosztować podłączenie kotłowni i pierwsze uruchomienie ?

Rafter
14-03-2002, 07:36
On 2002-03-13 20:25, lullabysta wrote:
Aha, czy w tej cenie jest gotowe urządzenie, czy tylko kocioł i zasobnik, bo Viessmann każe sobie płacić za pompy, naczynie wzbiorcze, grupy bezp. itd


W tej cenie jest piec jednofunkcyjny, oddzielny zbiornik na 120 litrów, system połączeń zbiornika z piecem i zegar sterujący. Szczerze powiem, że nie wnikałem jaki to model, bo w grudniu straciłem pracę i taki piec nie jest jakby artykułem pierwszej potrzeby w mojej sytuacji.
Pójdę do gościa jutro i powiem, że tym razem dziękuję.
Ale jak Was interesuje to się kopnę do niego i dowiem się jaki to model Viessmana.

Po zapowiadanej podwyżce 0 3,8% ten piec bez upustów ma kosztować 6750 zł brutto więc byłby o 21% droższy jaki by to nie był model.

GrześS.
14-03-2002, 11:24
Dzieki waszym cennym informacjom udało mi się wydobyć 20% upustu na grzejniki KERMI i kocioł EUROSTAR- Junkersa.
Dzięki i pozdrawiam

Grzesiek

Rafter
14-03-2002, 11:56
Teraz garść szczegółow. Omawiany przeze mnie piec to:
VIESSMANN VITOPEND 100 1 F (symbol V1F120K) o mocy 10,5 - 24 kW.
W zestawie mamy:
- krzyżak z armaturą (cokolwiek to znaczy)
- termostat zegarowy F
- podgrzewacz wiszący okrągły na 120 litrów
- zestaw przyłączeniowy podgrzewacza

Do tego trzeba dokupić dwie pompki cyrkulacyjne:
- do c.o. (około 260 zł)
- do c.w. (około 300 zł)

I już monter ma całość i może instalować.
Pozdrawiam

GrześS.
18-03-2002, 13:54
Trochę odbiegliśmy od wątka pierwotnego, bo miało być o upustach na KERMI i Junkersa.

Grzesiek