PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SYBILLA pracownia ARCHETON



MI*
27-10-2007, 15:13
Witam

Zamierzamy z mężem wybudować dom wg projektu Sybilla z Archetonu

Chciałam zapytać czy jest ktoś kto budował ten domek, buduje lub tak jak my zamierza wybudować ??? :D

A tu można zobaczyć projekt http://www.archeton.pl/ proszę wybrać Sybilla

Pozdrawiam wszystkich budujących i zamierzających budować

Ulka
01-01-2008, 19:53
Cześć,
ja mam Sybillę - trochę zmodyfikowaną - na dole wydzieliłam mały gabinet i między jadalnią i kuchnią zrobiłam ścianę z normalnymi drzwiami. WC na dole nieco powiększyłam kosztem przedpokoju i mam tu rowniez prysznic.
Jestem zadowolona.
Trzeba zwrócić uwagę na wykop - ja mam posadowiony bardzo nisko- wygląda jakby nie było w ogóle piwnicy. Niedaleko mnie jest inna Sybilla- z wysoką podmurówką i wygląda zdecydowanie gorzej.
Powodzenia!
Ulka

MI*
02-01-2008, 18:50
Cześć Ulka!

Nareszcie jest ktoś kto ma ten domek i odezwał się na forum.

Czy masz może jakiś internetowy album gdzie mogłabym zobaczyć twój domek??

My chcemy zrobić wyższe piwnice aby były okienka... widzieliśmy taką Sybillę "wyższą" i wygląda nieźle ale nie mamy jej z czym porównać... my mamy zamiar dać garaż do piwnicy a w miejsce garażu zrobic pokój... ale mój mąż zastanawia się także aby zrobić pokój tak jak jest w Sybilla-2, tzn. w salonie są dwa okna i on chce połączyć jadalnię z salonem, tak że z jadalni będzie wyjście na taras i jedno okno salonu, potem ścianka i pokój z oknem (te drugie z salonu) ale ja się obawiam że ten pokoik będzie bardzo wąski i przez to nieustawny a salon się bardzo zmniejszy i nie bedzie już wyodrębnionej jadalni.

Pozdrawiam

Ulka
02-01-2008, 20:37
Cześć,

nie mam niestety aparatu cyfrowego - normalne zdjęcia mam do każdego etapu budowy.
U mnie właśnie z salonu wydzieliłam maleńki pokoik graniczący z garażem - rzeczywiście jest jak w bloku - ok. 10-11 m2, miał to być mój gabinet do pracy. Salon razem z jadalnią ma 30 m2 - w sumie wystarczy, ale oczywiście przestrzeń 40 m2 byłaby lepsza.
Taras zrobiłam z wyjściem z jadalni- od strony ogrodu mam więc od prawej strony drzwi tarasowe a dalej dwa okna. Ta druga Sybilla niedaleko mnie ma tylko dwa okna, bez drzwi tarasowych i wygląda kiepsko.
Czy aż tak bardzo potrzebny Ci jest dodatkowy pokój zamiast garażu? Znam już dwa przypadki garażu w piwnicy. Efekt jest taki, że jedni znajomi po niedługim czasie dobudowali garaż obok domu (dodatkowe plany - dodatkowe koszty), drudzy zbudowali wiatę a do garażu w piwnicy wjeżdżają tylko czasami i to nie zimą - bo ślisko.

Okienka w piwnicy też mam - w szachtach - jest wystarczająco widno.
Pozdrawiam
Ulka

MI*
02-01-2008, 21:26
Ten pokój zamiast garażu ma być dla moich rodziców... nie mam rodzeństwa i muszę zapewnić im opiekę na starość na razie mieszkają w małym mieszkanku w bloku na 3 piętrze i póki mogą to mieszkają sami - a ten pokój miałby przecież 17m2 a więc sporo miejsca, a raczej pokój dla nich powinien być na dole... a jak tylko wyodrębnimy ten z salonu to chyba będzie za mały pokój dla 2 osob??

Ulka
02-01-2008, 22:08
Czyli mówisz o pokoju ZAMIAST garażu?
Bo ten, który ja zrobiłam kosztem salonu ma ok. 10 m - to za mało dla 2 osób. Chyba, że bardziej zmniejszysz salon, ale w domu salon chyba nie powinien być miniejszy niż 30 m.
Czy dobrze Cię zrozumiałam?
Pozdrawiam.
Ulka

MI*
03-01-2008, 16:18
Tak pokój dla moich rodziców miałby być zamiast garażu a garaż pod spodem w piwnicy... Tyle że mój mąż dodatkowo swierdził że jadalnia z salonem tak jak jest w projekcie to za duża otwarta przestrzeń i on chciałby jeszcze zrobić właśnie ten mały pokój jak ty masz - ja już za tym pokikiem nie jestem bo uważam że nie będzie on nam potrzebny a mi marzy się właśnie salonz ładnym kominkiem i jadalnia gdzie będę mogła postawić stół na ok 16 osób... a obawiam się że jak zmniejszę salon i połączę z jadalnią to miejsca już nie będzie na taki stół... a powiedz zostawilaś ten wykusz w jadalni?? Bo ta Sybilla którą my widzieliśmy z tą podniesioną piwnicą nie ma tego wykuszu??

Szkoda że nie masz zdjęć które byś mogła tu zamieścić... a nie masz możliwości ich zeskanować??

Ulka
07-01-2008, 23:33
Cześć, chwilowo nie działa mi skaner.
Jak będę mogła, zeskanuję, albo może pożyczę aparat i zrobię zdjęcia - chociaż teraz nie jest najlepsza pora. Moj dom zdecydowanie lepiej prezentuje się w zieleni.

Ulka

MI*
08-01-2008, 17:32
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :D

A jak rozwiązałaś połączenie kuchni i jadalni?? Masz tam jakąś ściankę czy łuk?

Ulka
10-01-2008, 22:33
Cześć,
między kuchnią a jadalnią zrobiłam po prostu normalną ścianę z drzwiami.
Nie chciałam połączonych pomieszczeń bo:
- w kuchni na szafkach osiada tłuszcz - nie chciałam go w pokoju na meblach
- zawsze jak są goście, w kuchni "brakuje dziada i baby" - nie chcę ich (gości)narażać na widok porozstawianych garnków, garnuszków, misek, miseczek itd.
Ewentualnym wyjściem są tu jakieś duże przesuwane drzwi, które można odsunąć lub zasunąć w miarę potrzeby - ale to koszty.

Pozdrawiam - Ula

MI*
13-01-2008, 10:52
A ty budowałaś ta podstawową Sybillę prawda?
Bo jest jeszcze Sybilla-2 ale na pierwszy rzut oka to ona jest mniejsza a podają że ma więcej m2? Dziwne!

Pan Roman
14-01-2008, 15:34
Kliknięcie na obrazek otwiera opis:
Sybilla
http://www.archeton.net/RESOURCES/WIDOKI/sybilla/sybilla-390-a0-p.jpg (http://www.archeton.pl/?__T=PBG_PBP&__A=projekt_646_opisogolny)

Sybilla-2
http://www.archeton.net/RESOURCES/WIDOKI/sybilla2/sybilla2-390-a0-p.jpg (http://www.archeton.pl/?__T=PBG_PBP&__A=projekt_647_opisogolny)

Sybilla-3
http://www.archeton.net/RESOURCES/WIDOKI/sybilla3/sybilla3-390-a0-p.jpg (http://www.archeton.pl/?__T=PBG_PBP&__A=projekt_650_opisogolny)

Pozdrawiam
PR

Ulka
15-01-2008, 16:19
Cześć,
mam Sybillę 1 - tę podstawową. Też jest tak głęboko wkopana - jak na tym zdjęciu.

Napiszcie mi jak wklejać zdjęcia - nie mogę sobie poradzić :oops:
Ulka

MI*
18-01-2008, 10:37
Ja jeszcze tu zdjęć nie wklejałam...
Robiłam to na innym forum i robiłam to tak, że najpierw np na onecie założyłam sobie fotoalbum gdzie zamieściłam zdjęcia i jak w tym fotoalbumie klikam na zdjęcie które chcę zamieścić na forum i kopiuję adres obraka... a potem w poście na forumrobię tak: .... w miejsce kropek wklejam adres zdjęcia

Spróbuj może się uda

Witam Panie Romanie - czy Pan też buduje Sibillę?

MI*
11-02-2008, 17:27
Hallo!!

Ulka co u Ciebie?

Właśnie zauważyłam że archeton dał na stronce nową wycenę budowy domu na IV kwartał 2007 - 440 505,09zł cena z jakąś wykończeniówką w śroku.
Nie przyglądałam się zbytnio ale cena powaliła mnie z nóg

A Ciebie ile wyniosła budowa i w którym to było roku??

I z czego budowałaś? My zastanawiamy sie nad zwykłymi pustakami.

Pozdrawiam

marlena
19-04-2008, 13:55
Witam
Mieszkamy w Sybilli 2 od 10 mcy (jeszcze nie wszystko zrobione do końca).Projekt jak każdy inny ma oczyiście + i -.Zbudowany został z porothermu , ocieplony wełną, dachówka.
W kuchni wg projektu jest małe okienko( zlikwidowaliśmy ). Zrezygnowaliśmy z tego małego pokoju na dole( w miejcsu gdzie jest okno są drzwi balkonowe,a więc jedno okno zlikwidowaliśmy) i jest salon z wykuszem 41 m2.Jestem bardzo zadowolona z tej decyzji, bo jest bardziej ustawnie, przestronnie, widno i naprawdę robi wrażenie. Kuchnia otwarta tzn. oddzielona barkiem od salonu, w wykuszu jadalnia ( drugi raz zrobiłabym tak samo). Łazienka na dole wystarczająca, sedes, normalna umywalka i kabina.Szeroka funkcjonalna klatka schodowa. Beznadziejnie mały "przedsionek-wiatrołap", można z niego zrezygnować w sumie.U nas jakby jeszcze zmnieszony, za to korytarz większy. Piwnica( u nas częściowo podpiwniczony budynek) jest ok. Jedno okienko w piwnicy.Góra podniesiona o dwa pustaki , tez dobra decyzja.
Budowa trwała 5 lat, budowliśmy systemem gospodarczym.Minus w tej chwili.... to pojedyńczy garaż, mamy dwa samochody. Niestety nie wszystko można przewidzieć.Pozdrawiam

MI*
14-05-2008, 19:29
Witaj Marlena!

Mogłabyś wkleić jakieś zdjęcia? Chętnie bym poogladała!
My wybieramy Sybillę -1 i na dole dodajemy pokój taki jak jest w 2.

Pozdrawiam

MI*
01-06-2008, 18:09
W piątek kupiliśmy projekt Sybilla.

zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze zajrzy?