PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki przekrój kanałów do rekuperatora?



pik33
04-08-2003, 10:35
Jaki powinien być przekrój kanałów do rekuperatora? Muszę już zaczynać myśleć którędy mają iść...

To samo dotyczy DGP z kominka. Podobno można puścić w stropie, w nadbetonie, rury o prostokątnym przekroju, płaskie, szerokie.. ale jak dobrać przekrój?

HenoK
04-08-2003, 10:49
Jaki powinien być przekrój kanałów do rekuperatora? Muszę już zaczynać myśleć którędy mają iść...

To samo dotyczy DGP z kominka. Podobno można puścić w stropie, w nadbetonie, rury o prostokątnym przekroju, płaskie, szerokie.. ale jak dobrać przekrój?
Polecam wątek Jakie rury do wentylacji (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=11722&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight)
Powtórzę to co tam napisałem :
Wentylacji wymuszonej (mechanicznej) nie dobiera się "na oko". Trzeba zrobić projekt, założyć w nim wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, dobrać rozmieszczenie przewodów wentylacyjnych, przepływy powietrza w nich, itd.
Jeżeli się tego nie zrobi to albo będą poszczególne przewody przewymiarowane (koszty ), albo zbyt małe i wszystko będzie hałasowało.
Wysłałem Ci też informację na priva.

pik33
04-08-2003, 11:11
Dzięki, na priva nic nie doszło, ale wątek sobie przejrzałem. Sprawa jeszcze niekoniecznie na teraz, teraz muszę tylko zadbać o to, aby mieć przygotowane miejsce, ew. otwory w stropie, na te rurki.