PDA

Zobacz pełną wersję : posadzka w garazu a brama



bimbelt
29-10-2007, 11:38
Zastanawiam sie dokad powinna siegac posadzka w garazu. Logicznym byloby, by konczyla sie w osi bramy garazowej, tak by wewnatrz mozna bylo ulozyc kafelki, a na zewnatrz mozna bylo ulozyc np. kostke brukowa. Dobrze kombinuje czy moze powinno byc inaczej?

Buschido
29-10-2007, 11:55
Chcę zakupić bramę garażową segmentową i mam problem w postaci wysokości wylewki w garażu. Wymiary otworu 2600x2250. Czy zamówić bramę w wymiarze 2600x2150, czy w większym? Wylewka jeszcze nie zrobiona i nie wiem jak zrobić z uszczelką; czy wylewka ma tylko na styk łączyć się z uszczelką bramy czy też zrobić uskok w miejscu gdzie ma przylegać uszczelka tak, aby poziom posadzki we wnętrzu był wyższy, a na zewnątrz poziom wylewki równy z uszczelką?

Jak Wy to macie zrobione u siebie ew. jak to zrobilibyście po jakimś czasie użytkowania bramy garażowej (chodzi mi głównie o zimę i możliwość przymarzania uszczelki do wylewki)?

grzegorz10
29-10-2007, 17:23
Zastanawiam sie dokad powinna siegac posadzka w garazu. Logicznym byloby, by konczyla sie w osi bramy garazowej, tak by wewnatrz mozna bylo ulozyc kafelki, a na zewnatrz mozna bylo ulozyc np. kostke brukowa. Dobrze kombinuje czy moze powinno byc inaczej?

Dobrze kombinujesz tak mam u siebie i jest ok.
Od gresu kostka ma już spadek.

raffran
29-10-2007, 20:43
U nas tez wylewka w garazu konczy sie z osia bramy(no prawie),tak ze uszczelka bramy jest jeszcze na wylewce.

KiZ
30-10-2007, 06:43
U mnie płytki z garażu wychodzą za oś ok 20 cm w kierunku kostki.

Darex
30-10-2007, 11:25
U mnie płytki z garażu wychodzą za oś ok 20 cm w kierunku kostki.
U mnie też. I to był błąd. Pod kołami samochodu popękały zewnętrzne. :evil:

KiZ
30-10-2007, 11:42
Yyy, Darex, a jakie to ma znaczenie dla wytrzymałości czy płytka z kostką łaczy się pod uszczelką czy przed/za nią?? :o

Darex
30-10-2007, 13:30
Problem w tym ,że jeszecz sie nie łączą. Kostka będzie na wiosnę.

J_K_K
30-10-2007, 21:18
Wymiary otworu 2600x2250. Czy zamówić bramę w wymiarze 2600x2150, czy w większym?

Firma montująca powinna przyjechać, obmierzyć i wziąć odpowiedzialność
za powyższe.

rael_ww
26-04-2008, 23:50
Wg mnie posadzka nie powinna wychodzić poza uszczelkę bramy, bo będzie doskonałym mostkiem termicznym. Ja zastanawiam się jeszcze jak zaizolować tę linię pomiędzy kostką brukową a posadzką. Może dać cienką warstwę styropianu i przykryć to jakimś progiem? ...do którego będzie dociśnięta uszczelka bramy segmentowej.

r-32
27-04-2008, 11:02
Wg mnie posadzka nie powinna wychodzić poza uszczelkę bramy, bo będzie doskonałym mostkiem termicznym.

Właśnie mi zamontowali segmentówke :lol:
Będę miał mostek !! :lol: :lol:
( bramy segmentowe montuje się wewnątrz )

A z tym styropianem to niezły pomysł - sam na to wpadłem i wykonuję
Jeszcze tylko niezdecydowałem czy ten próg zrobić ze zwykłej stali i malować (ew. ocynkować) :cry: czy z nierdzewki ( :cry: koszt :cry: )
A uszczelka lepiej jak dotyka posadzki , bo podobno wtedy nieprzymarza :roll:
Pozdrawiam

r-32
27-04-2008, 11:12
Wymiary otworu 2600x2250. Czy zamówić bramę w wymiarze 2600x2150, czy w większym?

Firma montująca powinna przyjechać, obmierzyć i wziąć odpowiedzialność
za powyższe.

Dokładnie !!
Co brama - to inna wymagana wysokość nadproża !!
U mnie było chyba pięciu "fachowców" - każdy co innego gadał !!
Jeden , że min.25cm , drugi 10cm ale z napędem - bo jak bez to 30cm.!!
Skończyło się , że jest bez napędu - ale nadproże minus 10cm. !!

Pozdrawiam

rael_ww
27-04-2008, 11:29
Wymiary otworu 2600x2250. Czy zamówić bramę w wymiarze 2600x2150, czy w większym?

Firma montująca powinna przyjechać, obmierzyć i wziąć odpowiedzialność
za powyższe.

Dokładnie !!
Co brama - to inna wymagana wysokość nadproża !!
U mnie było chyba pięciu "fachowców" - każdy co innego gadał !!
Jeden , że min.25cm , drugi 10cm ale z napędem - bo jak bez to 30cm.!!
Skończyło się , że jest bez napędu - ale nadproże minus 10cm. !!

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o wysokość bramy, to może być niższa niż otwór "na gotowo". Wtedy będzie ta brama zamocowana niżej, a rama widoczna z zewnątrz pod nadprożem. Wystarczy docieplić styropianem od spodu nadproże i jest super! Oczywiście ta różnica w wymiarach nie może być zbyt duża.

r-32
27-04-2008, 11:41
Dokładnie !!
[quote=
Jeżeli chodzi o wysokość bramy, to może być niższa niż otwór "na gotowo". Wtedy będzie ta brama zamocowana niżej, a rama widoczna z zewnątrz pod nadprożem. Wystarczy docieplić styropianem od spodu nadproże i jest super! Oczywiście ta różnica w wymiarach nie może być zbyt duża.[/quote]

Tą różnicę - określi typ bramy ( producent) i czy ma być napęd czy nie :lol:

Pozdrawiam

qwert
27-04-2008, 15:14
poradźcie proszę, czy na słupki i nadproże bramy przukleić 5 cm styropian teraz czy po osadzeniu bramy.

prawdopodobnie uszczelki będą na styro. bo światło miało być 260 a jest 264cm. - a może się zmieszczą z uszczelkami na murze??? brama wiśniowskiego.

i druga sprawa. nie mam styro i wylewki na posadzce, a planuję w sumie 15cm.

rozumiem,że teraz brama będzie "wisieć" nad płytą fundamentową? czy tam idzie jakaś listwa??

czy brak wylewki jest dużym utrudnieniem w monatażu bramy?

r-32
27-04-2008, 20:52
Niema żdnej listwy (masz na myśli próg?).
A jak masz 264 to (chyba !) typówka niewchodzi w rachubę !?
Jak uszczelki na styro !!
Otwory montażowe są tak blisko krawędzi muru , że niewyobrażam sobie jak to widzisz "uszczelki na styro" :roll: :roll:
Z tym styro to się może wstrzymaj :roll: :roll:

Pozdrawiam

r-32
27-04-2008, 21:00
czy brak wylewki jest dużym utrudnieniem w monatażu bramy?


Żadnym :lol: :lol:
Tylko wyobrażnia musi trochę popracować :lol: :lol:

Pozdrawiam