PDA

Zobacz pełną wersję : Fuga Sopro - wyglada jakby nie wyschła miejscami...



revalidon
29-10-2007, 12:12
Czy ktoś miał podobny problem..? Przy granitogresie użyłem dosyc jasnej fugi marki Sopro /Beż 32/. Niestety miejscami wyglada jaby nie do końca wyschła tzn. są ciemniejsze miejsca tak jakby byla jeszcze mokra... Co może być powodem takiego stanu rzeczy.. czy moge reklamować tę fugę u producenta..? Dodam, że powodem nie jest jej niewyschniecie bo wspomniany gres jest na ogrzewaniu podlogowym i mimo ze juz dlugo grzeje to nic sie nie zmienilo...

prymasek
29-10-2007, 18:29
miałem tak samo
miejscami inny kolor

płytkarz wydrapał te miejsca i jeszcze raz zafugował - znów inny kolor
zarzekał się że robił wszystko zgodnie z instrukcją

zadzwonił po przedstawiciela a ten mu powiedział że to wina kleju
tzn jak fuga dotknie kleju u mnie akurat Atlas Plus
to zmienia barwę.
nie wiem czy w to wierzyć reklamacji nie uznał...

mój ojciec mówi że to wina pigmentów właśnie tych beżowych
że trzeba im więcej czasu na rozpuszczenie się w wodzie
i dlatego są plamy.

ja fugi zaimpregnowałem to zmniejszyło różnicę kolorów, teraz czekam aż sie przybrudzą :-)

EDZIA76
29-10-2007, 18:50
Przyczyna ?
1. fachowiec żle rozmieszał fuge
2. fachowiec lał wodę "na oko"
3. fachowiec jedno opakowanie podzielił na kilka czesci i lał wode na "oko"
4. podczas fugowania było włączone ogrzewanie podłogowe

jak zaradzić ?

firma WIM, ICI, MAPEI mają specjalne "regeneratory fug" Bardzo łatwo można nanieść nową fugę na starą i w ten sposób uratowac poprzebarwianą. Firma WIM ma to w opakowaniu jak pasta do butów z gąbką, ICI i MAPEI w pudełkach - pedzelek i malujemy. ;)

vadiol
29-10-2007, 20:52
Nie da sie jednoznacznie okreslic , czy zawinil fachowiec , czy fuga . Mam zle doswiadczenia z bezami Sopro . Zdarzaly sie przebarwienia .

revalidon
30-10-2007, 07:24
Chyba faktycznie z tymi beżami jest cos nie tak... W garażu dałem beż bahama ceresitu i w sumie tez są przebarwienia wygladajace jakby fuga jeszcze miejscami nie wyschła...

Lidka i Janusz
30-10-2007, 07:34
Niestety u mnie to samo. Ponieważ robiłam to sama , myślałam, że stosowałam nie właściwe proporcje. Są niestety przebarwienia, musi tak zostać. :-?

maro74
30-10-2007, 11:07
U mnie podobnie tylkoże beż mapei, ogólnie te beże są wredne do fugowania.

płebla
02-11-2007, 13:32
Czy ktoś miał podobny problem..? Przy granitogresie użyłem dosyc jasnej fugi marki Sopro /Beż 32/. Niestety miejscami wyglada jaby nie do końca wyschła tzn. są ciemniejsze miejsca tak jakby byla jeszcze mokra... Co może być powodem takiego stanu rzeczy.. czy moge reklamować tę fugę u producenta..? Dodam, że powodem nie jest jej niewyschniecie bo wspomniany gres jest na ogrzewaniu podlogowym i mimo ze juz dlugo grzeje to nic sie nie zmienilo...
Witam.
Chyba nie tylko z bezami jest ten problem ale i z szarościami np.Firmy PCI.
Trzeba uwazac a jak zadzwonilam do przedstawiciela firmy to powiedzial ze pewnie glazurnik za duzo dal kleju pod płytke .To akurat bzdura bo widzialam ile dal kleju bylo ok.
Płebla

FREDY
02-11-2007, 16:03
ja mam to samo z szarą fugą Sopro. Już 2 lata i nic się nie zmieniło po prostu sie przyzwyczaiłem.
W łazience dałem fugę Atlasu też szarą i wygląda o niebo lepiej.Robił to ten sam fachowiec zatem Sopro to badziew niestety :(

merit
02-11-2007, 19:36
Miałam taki sam problem z fugą MAPEI w kolorze beżowym .
Reklamowałam to i potem walczyłam jak lew, aby mnie nie spławiali .
Dostałam w prezencie od przedstawiciela beżowy barwnik w słoiku i malowałam fugi pędzelkiem .Efekt zadawalający.