PDA

Zobacz pełną wersję : słupki w ogrodzeniu



Ivonesca
04-08-2003, 11:27
widziałam ładne ogrodzenie - podmurówka i słupki betonowe tylko w naroznikach a przęsła i wypełnienie z prostych elementów metalowych.

zaciekawiły mnie te słupki - może widzieliście cos takiego: słupki i podmurówka wyglądają jakby miały naklejone małe kamyki. te kamyki wkleja się zanim beton stężeje :o czy jak to można zrobić??

Wowka
04-08-2003, 11:54
Jeśli te "kamyki" miały wielkość sporego piasku tj. ok 2 mm średnicy to była to tzw. mozaika. Nanosi się ją pacą z nierdzewki na zagruntowany beton. "Kamyki" sa wymieszane z masą żywiczną. Schnie to ok 24 godzin. W trakcie schnięcia zmienia kolor z ciemnego na jaśniejszy (taki jak na próbkach katalogowych). Cena hurtowa wiaderka 20 kg ok 160-170 zł.
Czy o to Tobie chodziło?

Ivonesca
04-08-2003, 12:23
te kamyki były większe, mysle że ok. 1cm, a nawet większe. ale może tak własnie się je nakłada jak tą mozaikę :-?
a czy cos takiego jak ta mozaika, zobaczę w jakims supermarkecie budowlanym ?? może tam będą mieli różne rodzaje...
nie wiem ile tego może schodzić na taki słupek - ale ze względu na wagę kamyków to chyba wyjdzie drogo....

spinka
08-08-2004, 15:25
Takie ogrodzenie widziałam w Leroy Merlin na puławskiej, w stronę Piaseczna. Fajne , ale trochę drogie.
Spinka

jeno
13-08-2004, 05:57
Ile można zapłacić za wbetonowanie słupków metalowych? Mam ich do ustawienie 25-30.