PDA

Zobacz pełną wersję : Mokre w łazience



Barth0
29-10-2007, 21:10
Czy kto mi może odpowiedziec na pytanie czemu mam ciany mokre w łazience..?

Wiem że mam słabą wentylacje , mam tyko okno czy przydała by mi sie kratka wentylacyjna?? I gdzie ja umiescić najlepiej?? Mam strych nad łazienką czy może byc w sufice czy lepiej w scianie na zewnątrz i czy musi byc po przeciwnym kierunku okna??

Andriu
31-10-2007, 07:21
zrobienie kratki wentylacyjnej w ścianie nic ci nie da a powietrze bedzie ci napływać z zewnątrz, jeśi chcesz takie rozwiązanie to musisz zamontować wentylator z żaluzjami na zewnątrz zapobiegającymi przed napływem powietrza. Jeżeli nie masz komina wentylacyjnego to możesz poprzez strych wyprowadzić rurę izolowaną ponad dach. w zależności ile ci wyjdzie długość takiej rury to będziesz musiał wspomóc ciąg powietrza. Zeby ciąg był grawitacyjny to rura powinna mieć długość około 3metry i koniecznie musi być izolowana. Jeśli ta rura okaże się krótsza trzeba ciąg wspomóc wentylatorem np wilgotnościowym. w zależności jakie masz pokrycie dachu istnieją różne przejścia dachowe do takich rur ja stosowałem rurę nierdzewną ocieplaną z dorabianym na zamówienie przejściem dachowym dlatego, ze średnica zewnętrzna rury miała 22cm i do mojej dachówki nie było żadnych przejśc dachowych orginalnych prodcentów. nie polecam komików wentylacyjnych, które produkują producenci dachówek ponieważ są nieocieplane i za krótkie a zimą może sie cały oblodzić i zatkać rurę a potem przy roztopieniu poleje się woda rurą do łazienki. pamiętaj również o doprowadzeniu powietrza do łazienki albo przez podcięcie drzwi lub kratki w drzwiach lub rozszczelnianie okna