PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrycia dachowe



Chaila
04-08-2003, 11:54
Muszę wymienic przeciekający dach. Więźba jest prawie nowa (6 lat), ale dotychczasowe pokrycie (blacha) przecieka z powodu zbyt małego spadu.
Nie opłaca mi sie zmieniac całej konstrukcji dachu, chcę jedynie wymienic pokrycie. Jaki materiał zastosowac w przypadku, kiedy priorytetem ma byc trwalosc? Czy zmiana konstrukcji jest niezbedna?
Dotychczas proponowano mi gont bitumiczny albo papę termozgrzewalną - jaki jest ich okres uzywalnosci?

KrasnaLL
04-08-2003, 12:02
Proponuję blachodachówki. Skoro już wcześniej miałeś blachę (tylko 6 lat wytrzymała???? :roll: ) to masz pewnośc że nie musiśz przerabiać konstrukcji więźby. Gont jest o wiele drozszy (deskowanie, papa itp). A na blachodachówki daja już 10 lat gwarancji.

Chaila
04-08-2003, 12:13
Blacha jest jeszcze w doskonałym stanie, ale przecieka. Proby uszczelnienia (silikon) nie dały rezultatu. Wyjasniono mi, ze stojąca woda szuka sobie ujscia w miejscach, gdzie blacha jest nieszczelna (np. miejsca mocowania śrubami), dlatego niewskazane jest, zeby pokrycie mialo jakiekolwiek nieszczelnosci.
Czy blachodachowka jest mocowana w ten sam sposob jak blacha?

04-08-2003, 12:57
BUDOWA TO FAJNA RZECZ, NAWET KEDY FORSY BRAK!!!
Co za bzdury!!!

januszek
04-08-2003, 13:02
to jakie masz pochylenie dachu bo od tego zależy szczelność poszczególnych rodzajów poszycia.
jeśli niewielkie to i tak dachu nie widać
więc polecam stary ale dobry materiał - papa (dobrze jak termozgrzewalna) gonty raczej nie bo tam są też dziurki od gwozdzi.

Chaila
04-08-2003, 13:05
Ktos mi powiedzial, ze papę (nawet termozgrzewalną) trzeba wymieniac srednio co 5-10 lat. Czy to prawda?

tom soyer
05-08-2003, 09:21
ja proponuje takie rozwiazanie: skoro blacha jest w dobrym stanie to delikatnie bym ja zdjal, zrobil deskowanie, na to papa i twoja blacha.
jesli to blacha ocynkowana nie powlekana to mozna ja polutowac. jesli jest powlekana to pod zaklad mozna zastosowac specjalna mase uszczelniajaca. duzo roboty ale chyba stsunkowo tanie rozwiazanie.

Chaila
05-08-2003, 10:44
Dziekuję wszystkim za rady!

Masz na mysli zwykłą papę pod blachę? Czy nie będzie wtedy utrudnione odprowadzanie i parowanie wody?
Wczoraj, szperając w archiwach forum znalazłam jeszcze jedno rozwiązanie: położenie styropiano/papy na blachę (odpada wtedy mnostwo pracy zwiazanej ze zrywaniem, ponownym ukladaniem i uszczelnianiem blach) i na wierzch warstwa papy termozgrzewalnej.
Co myslicie o takim rozwiązaniu?

tom soyer
05-08-2003, 11:11
papa nie wytrzyma dluzej niz 10lat. papa pod blacha moze wytrzymac duzo wiecej. problem odporwadzenia wody rozwiaze papa, problem odprowadzenia pary wodnej musi wtedy byc rozwiazany przez odpowienia wentylacje przestrzeni nad ociepleniem.

Chaila
05-08-2003, 11:21
Wielkie dzieki za podpowiedź! :D