PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o Waszą radę lokalizacji domu na działce......



SLAEY
30-10-2007, 06:44
Witam serdecznie, na wstępie narysowałem poniżej działkę z wrysowanym domkiem.

Wschód
I----------------
I I
I I
I I Południe
I ----------- I
I I dom I I
I I----------I I
I-------I I------

No i tak to wygląda. Problem w tym, że nasza działka jest dość wąska (22m), ale za to długa, no i wjazd na działkę mamy od strony zachodniej, więc już całkiem ... Po wielu perturbacjach wybraliśmy projekt : Maja Rex z Archetonu, ważne dla nas było to, że ma kotłownię na paliwo stałe z dobtym układem pomieszczeń i nasłonecznieniem. Tylko teraz pojawił się problem: Dom ma 14,5m +1,8m taras, nie dając okien od północy mogę zbliżyć się do granicy 3m, a więc od południa zostaje mi 4,5m do płotu sąsiada minus jeszcze taras to zostanie mi 2,7m od końca tarasu do sąsiada.. Wydaje nam się, że to za mało. Wyobraźcie sobie: wychodzicie na taras i od razu widzicie paskudny betonowy płot sąsiada.... Kurcze co możecie nam poradzić???? Może zbliżyć się jeszcze do granicy północnej??? A może te 2,7m to jest wystarczająca odległość, tylko nam się wydaje....????
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!!!!!

SLAEY
30-10-2007, 06:48
Witam ponownie, coś mi się rysunek rozjechał.......

Wygląda to tak, że wjazd na działkę mamy od zachodu, na zachodzie i wschodzie szerokość działki ma 22m, dłuższe boki działki znajdują się po stronie północnej i południowej (52m). Dom powinien być umiejscowiony przy frontowej części działki a więc od zachodu (bo tam jest front), tak napisane jest w warunkach zagosp.
Pozdrawiam i przepraszam za rozjechany rysunek...

SLAEY
30-10-2007, 18:38
j.w.

dakota
30-10-2007, 18:52
A czemu się upierasz przy tarasie z boku budynku? Tam rzeczywiście będzie za wąsko.Wg mnie przy tej szerokości domu trzeba go zrobić albo z tyłu albo z przodu.Wysunąć i wówczas przy opcji z tyłu będziesz miał światło wschodnie i południowe. A może zrobić salon "na przestrzał" i dać mały tarasik bądź ganek jeszcze z przodu, wówczas będziesz miał mnóstwo alternatyw. A z boku doświetlić oknem od południa.

Edit:weszłam w ten projekt. Nienajszczęśliwszy, przy tym układzie. Bo dodatkowo kuchnia od zachodu, więc bardzo w niej ciepło popołudniu będzie., ze słońcem walącym wprost po szybach. Chyba to niej jednak Wasz projekt, kotłownia jest ważna, ale to nie powinno być główne kryterium. 8)

Red72
30-10-2007, 18:59
Tu masz fajną pomoc przy umieszczaniu domu na działce.Wybierz sobie jakiś podobny domek i jazda :P :P


przykładowy domek i po prawej stronie masz opcję umieszczenia domku na działce

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-114,125,64,opis.html


ustaw na działce
i zmierz pomieszczenia

klikasz i masz fajną zabawę....

SLAEY
30-10-2007, 19:25
Hej, dzięki za odpowiedź, ale nie pisałem wszystkiego....kotłownia na paliwo stałe to nie jedye kryterium!!!! Mówisz o kuchni od zachodu, ja uważam , że zawsze można miejsce zacienić, np drzewo albo prościej rolety, a dodać słońca się nie da. po za tym ważny dla nas był dodatkowy pokój na dole, łazienka z oknem i garaż z wejściem do domu..i jeszcze kilka aspektów, które ten dom ma, tylko ta długość..... no i ten taras...
Pozdrawiam serdecznie

SLAEY
30-10-2007, 19:31
aaaaaa, zapomniałem dodać, że chcemy mieć taras od strony południowej właśnie....obawiamy się, że od wschodu będzie zimniej...
Pozdrawiam

dakota
30-10-2007, 19:49
aaaaaa, zapomniałem dodać, że chcemy mieć taras od strony południowej właśnie....obawiamy się, że od wschodu będzie zimniej...
Pozdrawiam
W pokoju zimniej? jeśli będzie miał okna boczne od południa, to będzie podobnie.
A po co zacieniać kuchnię, skoro lepiej znaleźć projekt, gdzie będzie już zacieniona. Inne rzeczy, o których piszesz, też są we wielu projektach. Sam projekt mi się podoba, nawet był przeze mnie rozważany, odpadł właśnie z uwagi na strony świata. Robię indywdualny, też w zasadzie z uwagi na strony świata. :wink:

SLAEY
30-10-2007, 20:16
Hej, żeby była jasność, w tym projekcie wszystko nam odpowiada, kuchnia od zachodu też (aktualnie mamy od zachodu i w większości czasu w kuchni jesteśmy tylko podczas gotowania i słońce nam nie dokucza, a jak dokucza to zacieniamy roletą do połowy), tak więc kuchnia na zachód to nie problem. A no i zależało nam na łazience z oknem bo to ważna rzecz. I jak pisałem jeszcze wiela innych rzeczy jest dla nas ok w Maji Rex. I naprawdę przeglądaliśmy już bardzo dużo projektów, co zajęło nam bardzo dużo czasu i ten właśnie jest tym odpowiednim dla nas... po za tym tarasaem....i dlatego proszę o Wasze zdanie . Może rzeczywiście zrobić go tylko wo południwego wschodu i będzie git????
A z tym zimnem to chodzi mi o taras właśnie, tzn. obawiamy się, że na wschodniej części tarasu po południu będzie za zimno i nie będzie dostatecznie taras nasłoneczniony....
Pozdrawiam

SLAEY
01-11-2007, 19:36
witam, a może obrócić dom ???

Red72
01-11-2007, 19:44
Dachem do dołu?
:wink: :wink:

enickman
02-11-2007, 10:27
witam, a może obrócić dom ???

Kombinujesz jak możesz aby to był tylko ten projekt

SLAEY
02-11-2007, 21:20
Dziękuję zo pomoc...

SLAEY
02-11-2007, 21:20
Dziękuję zo pomoc...