PDA

Zobacz pełną wersję : komentarz do Buduj? - pik33



filipek
04-08-2003, 14:59
Proszę podawaj ceny? Kto (jaka ekipa) robiła u Ciebie Legallet?

Powodzenia filipek

pik33
04-08-2003, 21:22
Ceny?

Działka (850 m2) 8600 PLN plus opłaty - razem ok. 11000 PLN
Projekt 2500 PLN
Projekt wodociągu i oczyszczalni 470 PLN
Mapka 1:500 400 PLN
Wodociąg 6500 PLN
Tymczasowe przyłącze EE 1800 PLN
Geodeta: wodociąg 150, inwentaryzacja wodociągu 400, dom 300 PLN
Legalett jeszcze nie podliczony, wyjdzie coś koło 35000 PLN - sam system kosztował 20000 (styropian, zbrojenia, agregat itp.)

a dalej wszystko się okaże.

Legalett robiła ekipa Krzysztofa Pawłowskiego.

AgnesK
05-08-2003, 21:52
Pik, trzymam kciuki. Ja po początkowym zainteresowaniu Praefą dałam sobie spokój i wróciłam do pierwotniego zamiaru budowania z BK.
Opisz swój projekt proszę. Bardzo się różni od tego z Ładnego Domu?
Nie daj się słońcu, ospałym ekipom i wypływowi gotówki....

pik33
06-08-2003, 07:41
Projekt?

Domek ma wejście od wschodu. Wchodzić się będzie do malutkiego (150x180) przedsionka, a z niego do hallu.

W hallu na lewo (północ) będą drzwi do łazienki z kabiną prysznicową (220x280) , na prawo do tzw. salonu (525x415), z salonu jest wejście do kuchni (280x415) - kuchnię zamknęliśmy, choć w tym układzie projektu można pozbyć się tej ściany i mieć salon z otwartą kuchnią o wymiarach 820x415 albo zamknąć kuchnię zupełnie i dać do niej wejście z hallu.

Na wprost wejście do pokoju (330x420) z dużym oknem wychodzącym na zachód

Między tym pokojem a łazienką schody na górę.

Na poddaszu dwa pokoiki 300x420, jeden z oknem na północ, drugi na południe. Okno południowe ma też sypialnia, 300x440 plus wnęka 120x250 - taki prawie kwadrat 420x440 z wyciętym kawałkiem. No i łazienka, 250x420 - w niej z kolei będzie wanna

Od północy przybudowany garaż z pulpitowym dachem.

___________________
|.................|..................|__________
|....Salon....|..Pokój.......|...Składzik...|
|.................|..................|_________|
|.................|_________|..................|
|.................|.........||||||||.....Garaż... .|
|.................|..Hall.||||||||................ ..| -----> Północ
|________|........._____|..................|
|................|........|..........|............ ......|
|..Kuchnia..|____|..WC..|..................|
|................|........|..........|_________|
|________|____|_____|


Ot, na parterze coś takiego, mam nadzieję że czytelne ;)


Trochę poprawiłem rysunek - garaż tak naprawdę jest nieco węższy niż reszta domu. To wcięcie ma po 35 cm z każdej strony.

AgnesK
07-08-2003, 17:07
Dzięki Pik. Jestem pod wrażeniem Twojego jakże misternego dzieła :)
Nie do końca rozumiem, na górze masz 2 czy 3 sypialnie?

pik33
08-08-2003, 10:47
Na górze mam, a raczej będę miał jedną sypialnię ;) - po co mi trzy???

Oprócz tej sypialni będą jeszcze dwa inne pokoje i łazienka.

Spróbuję "wygenerować" plan poddasza tak, jak i parteru - zobaczymy jak wyjdzie... ;)

_____________________
|...................|....................|
|...Pokój...... |..Pokój.........|
|...................|....................|
|_________|__________|
|............|.................||||||||
|............|.......Hall....||||||||
|............|_____________|
|..................|....................|
|..Sypialnia..|..Łazienka....|
|_________|__________|


Takie coś nazywają "ASCII Art" ;)

AgnesK
08-08-2003, 12:07
Nie łapmy się za słówka - sypialnie czy pokoje, co kto woli.
Niemniej jestem ponownie pod wrażeniem :)
Pozdrowienia

Ivonesca
08-08-2003, 12:13
pik33 - ja również jestem pod wrażeniem :o
tyle osób na forum skarzyło się że nie można rysować - a tu proszę :-) wsapaniały wnalazek :-)
i o wiele bardziej przemawiający do wyobrazni niż niż opis słowny :-)
może i ja spróbuję tak "wygenerować" mój domek ;-)
pozdrowienia

pik33
08-08-2003, 13:13
Ładniej by było wkleić skany z projektu ale nie mam ich pod ręką. ;) Życzę miłej zabawy przy rysowaniu z kropek i kresek.. ;)

Ivonesca
08-08-2003, 14:19
pik33 - i nic mi nie wyszło :cry:
próbowałam (patrz mój dziennik) i najpierw chciałam żeby było ładnie :wink: i zamiast kropek użyłam spacji - nic nie widać :-( a tak myslałam że pewnie cos w tym musi byc - tylko zamiast sprawdzić jak to wychodzi od razu na początku to "wygenerowałam" cały parter - bez sukcesu :-(
a potem próbowałam to pozamieniać na kropki - w ogóle się rozjechało...... i na razie dałam sobie spokój...przynajmniej dzisiaj :D

pik33
09-08-2003, 20:59
Spacji nie wolno - w tym sęk.. ;)

Używaj "podglądu" póki nie dojdziesz do wprawy, a potem zawsze jeszcze masz edycję. ;)

Osówka
13-08-2003, 21:26
Kiedy czytam Twój dziennik, to doznaję deja-vu :o . Jakbym swój czytała. Jedyne dobrze ułożone rurki w naszym Legalecie to odkurzacz centralny, ułożone przez chłopaka- pomocnika o wyglądzie szesnastolatka z blond czupryną. Idealnie wyszły tam, gdzie miały być. Reszta - większość poprawiana przez hydaulika, rura od kominka wyszła ok. 70cm!!!!od ściany. :evil: Na razie czekamy od czerwca na "wizytację" z Gdańska. Dziury po przenoszeniu rur niezalane, dziury po rurkach prowadzących też. Ciekawe czy pan "wylewacz" o nas pamięta? Za trzy tygodnie chciałabym wpuścić glazurnika. Chyba zlecę te roboty na ich koszt.
Mam wielką ochotę narozrabiać :evil: :evil: :evil: A Ciebie serdecznie pozdrawiam. :wink:

Leszek Borkowski
14-08-2003, 13:55
Witaj !
Dlaczego chcesz przesuwaś ściany budynku ? :o U mnie pion kanalizacyjny też jest dokładnie w środku ściany, tak jak i wszystkie inne podejścia kanalizacyjne i wodociągowe - tak zarzyczył sobie instalator. Powiedział tylko, żeby go zawołać jak będzie murowana pierwsza warstwa bloczków, to dopilnuje, żeby zostały wykonane bruzdy. Ja na ekipę p.Pawłowskiego nie mogę narzekać, zrobili parę rzeczy dodatkowo, chociaż wcale nie musieli. Wczoraj zalano mój Legalett, teraz jest przykryty folią obficie skropiony wodą i zobaczymy co będzie dalej.
Jeżeli chodi o odkurzacz centralny (to dotyczy właściwie postu Osówki) to facet który ma to instalować stanowczo odradził układanie rur w fundamencie skoro mam mieć niużytkowe poddasze i ściany z BK. tak podobno jest znacznie lepiej (zassane duże przedmioty nie zablokują się w kolanku)

pik33
14-08-2003, 14:23
Te rury nie są tragedią, bo mam ściany z BK, ale pomyśl, co by było, żeby przyjechała na to Praefa??? Czy nie uważasz, że powinny wyjść tam, gdzie są narysowane na projekcie? Po co mi teraz zabawa w kucie, bruzdy i kolanka?

Gorzej jest z rurą ciepłego powietrza od kominka. To jest problem, bo rozwala układ salonu. Jeśli już buduję dom, jeszcze w dodatku oparty o indywidualny projekt, to meble chcę mieć tam, gdzie je sobie zaplanowałem.

Jeśli chodzi natomiast o kuchenny odpływ, to ekipa Legalettu okazała się w tym wypadku "czysta". Tak go narysowali na projekcie wykonawczym płyty. Nie wiem dlaczego, bo na projekcie budowlanym jak wół zlew stoi cokolwiek gdzie indziej.

Krótko mówiąc, jak inwestor nie zmierzy i nie sprawdzi sam wszystkiego, to.. :(

Bo tylko inwestor wie, co i gdzie chce mieć w domu.

Tyle, że siły i możliwości inwestora są ograniczone i wszystkiego sam nie zmierzy, nie policzy i nie dopilnuje. Ostatnio biorę kierownika na plac i mierzymy razem, co dwie głowy to nie jedna. Ale i tak murarze chcieli machnąć ściankę... na agregacie - a myśmy - obaj - nie zauważyli...
-----------------------------------------------

Krótko:

Poza pretensjami o dokładność wyprowadzenia rur, do pracy ekipy zastrzeżeń nie mam. Jeśli chodzi o łuszczący się beton, winna jest pogoda podczas lania, a na nią nie ma nikt wpływu. Wszystko to są drobiazgi, które nie zakłócają funkcji i wygody użytkowania domu. ani nie narażają na jakieś specjalne koszty.

Za wyjątkiem tej cholernej rury od kominka.

Benicio
21-08-2003, 07:15
Witam

Pik'u - uszy do góry. Któregoś dnia będziesz z rozrzewnieniem wspominał te wszystkie nerwy i kłopoty. Inna sprawa, że wykres stanu nerwowego inwestora jest jak sinusoida - tyle, że amplituda większa i jakoś tak częściej się znajduje w tych dolnych stanach :wink: .
Trzymaj się i nie daj ponieść nerwom.

Pozdrowienia B.

PS. A 7% VAT na browara to znakomity pomysł.

automik
24-08-2003, 07:59
Pik. Może ściany pod kanalizacjęzrobili Tobie automatycznie pod wymiary Praefy - stąd ten problem. U mnie mimo , że miałem wątpliwości wszystkie rury są ok.

automik
24-08-2003, 08:01
PIK. A kiedy własciwie patrzyłeś na projekt filigranu? Żebyś nie miał tu kłopotów...
Czy akceptowałeś projekt filigranu?

pik33
24-08-2003, 08:16
Ostateczne wymiary filigranu zostały ustalone już po ustawieniu ścian. Nie powinno być problemów.

pik33
24-08-2003, 13:37
Pik. Może ściany pod kanalizacjęzrobili Tobie automatycznie pod wymiary Praefy - stąd ten problem. U mnie mimo , że miałem wątpliwości wszystkie rury są ok.

Właśnie nie, praefa wjechałaby na rurki i trzeba byłoby kuć prefabrykat.

automik
29-08-2003, 21:03
PIK - pisz o swojej budowie! Czyśbyś zaprzestał wszelkich działań ?

pik33
29-08-2003, 21:43
To przecież piszę (patrz dziennik...). Filigrany mam zalane, podlewam, spękał trochę beton tam, gdzie filigrany mają górne pręty zbrojeniowe (oczywiście nie przy każdym pręcie i zarówno kierownik, majster jak i fachowiec z betoniarni mówią żebym się tym nie przejmował), czekam na dostawę dachu z ModernDachu, a jutro instaluję oczyszczalnię.

pik33
29-08-2003, 21:47
PS. A niektórzy mieszkańcy wsi ciągle zastanawiają się, dlaczego buduję dom bez fundamentu...

HenoK
29-08-2003, 21:50
Spróbuję "wygenerować" plan poddasza tak, jak i parteru - zobaczymy jak wyjdzie... ;)
Jak już chcecie rysować tekstowo to użyjcie czcionki o stałej szerokości dostępnej pod Tagiem "Code" (w menu po środku).
Problem tylko, bo z kolei edytor obsługuje czcionka o zmiennej szerokości.
Można poradzić sobie pisząc "rysunek" w Windowsowym Notatniku, który obsługuje tylko czcionkę o stałej szerokości.
Potem poprzez Schowek wklejamy tekst do edytora wiadomości, zaznaczamy go i nadajemy mu Tag "Code".
Efekt tego jest np. taki.


_______________________
| | |
| Pokój | Pokój |
| | |
|__________|___________|
| | ||||||||
| |Hall||||||||
| |___________|
| | |
|Sypialnia | Łazienka |
|__________|___________|

Leszek Borkowski
30-08-2003, 07:43
Czy możesz podać namiary na tego producenta dachówek ? Mój dach jest wielopołaciowy i cena krycia blachodachówką wychodziła tyle samo co najtańszą dachówką Braasa. Euronit miał na początku roku niezłą promocję. Może po sezonie znów obniżą cenę.

pik33
30-08-2003, 14:19
Dachówki mają gdzieś w Sochoniach. 18 zł/m2. Podobno elementy dodatkowe też bardzo tanie. Sprawdzę w najbliższym czasie.

Kingaa
03-09-2003, 09:27
Pik33, czy porównywałeś może koszty filigranu i terivy, czy od razu zdecydowałeś się na filigran? Ciekawa jestem jaka jest różnica?

pik33
03-09-2003, 13:49
Filigran wynikł z tego, że to miała być Praefa. No i na razie poza praefą po prostu trzymam się projektu. Teraz robiłbym monolit - najtaniej - ale po prostu machina zamówieniowo-projektowa ruszyła wcześniej i nie było już praktycznie odwrotu - kiedy nas majster uświadomił ile kosztowałby monolit (połowę taniej... ), filigrany były już w trakcie produkcji.

Kingaa
03-09-2003, 14:10
Dzięki. Czyli chyba jednak zrezygnyjemy z filigranu... Tak mi sie wydawało, że to musi być drożej, chociaż różnie mówią...

automik
04-09-2003, 20:39
Podobno jest teraz filigran , który ma nadbeton z drugiej płyty. Po prostu uzupełnia się tylko szczeliny. Sens w tym taki , że krócej trwa przestój.
PIK 33 - jak szukasz kogoś do dachu zadzwoń do Belinga z Moderndachu - onie też układają.I przynajmniej nie będziesz miał narzekań dekarzy , że więźba jest nie taka i trzeba dopłacić..

empi
05-09-2003, 06:42
Ten sąsiad z dachówką lokalnego producenta to ja.
A ten producent nazywa się Piotr Pytasz jego ogromna relkama stoi przy szosie do Augustowa - nie sposób nie zauważyć jadąc z Białegostoku. Jeśli chcecie dokładniejsze dane to sięgnę do papierów.
Kilka uwag.
Te 18 zł za m2 to 2 lata temu.
Nie ma wszystkich kształtek (dachówka z kominkiem wentylacyjnym, z wyjściem na antenę, z podstawą pod ławę kominiarską, z wywietrznikami)
Te dachówki są barwione w masie a następnie malowane farbą (bodajże silikatową) - istnieje pewna obawa o to czy nie zacznie złazić (według producenta oczywiście nie a nawet gdyby to może to być zaleta bo można ją odmalować na inny kolor)
Z bliska są mniej estetycznie wykonane od np Braasowskich ale na dachu tego nie widać, poza tym są o wiele mniej porowate.
Dachówki szczytowe lewe i prawe są od spodu inaczej wyprofilowane więc warto zlecić obróbki komuś kto ma doświadczenie z tymi dachówkami albo przynajmniej zwróć uwagę wykonawcy żeby się temu przyjrzał i uwzględnił w robocie.
Producent podaje namiary na dekarzy.
Pik ma dobrze bo przejdzie na drugą stronę niezbyt ruchliwej drogi i wszystko mu wytłumaczę - inni mogą zobaczyć te dachówki (grafitowe - jak u mnie) na budynku dawnego przedszkola przy ul. Antoniukowskiej (jak się zjeżdża z wiaduktu to obok pierwszego przystanku MPK po lewej )

pik33
05-09-2003, 12:07
Te 18/m2 to cena z przedwczoraj ;) - byłem tam.
A reklamy nie widziałem i trzeba się było o drogę dopytać w Sochoniach ;)

automik
08-09-2003, 19:59
Trzymam kciuki PIK . Mi dziś postawili ściany Praefa. W środę stropy... Z Moderndacem się nie mart - wyglądają na solidnych - do mnie dzwonią po 2 razy dziennie.

pik33
09-09-2003, 06:27
No ale zarobiłem na dachu prawie 2 tygodnie opóżnienia.... :( a czas goni. No cóż, przyjadą nie dziś, a jutro, znowu dzień do tyłu... aby tylko szybko i bez kłopotu postawili ten dach

automik
11-09-2003, 17:34
Ale zazdroszczę . Praefy nie żałuj , zamiast środy ze stropem poczekam do następnego czwartku.
Szkoda mówić..

pik33
11-09-2003, 20:12
Co się właściwie stało ze stropem i co on ma wspólnego z praefą? Ściany ci postawili przecież. Coś skopali?

automik
11-09-2003, 20:30
Niestety tak . Z tego co wiem wymyślili sobie nowy rodzaj stropu . Pewnie żeby zaoszczędzić na klientach . Wg. mnie strop jest do dupy i przypomina te z lat 70-tych , czyli płyty kładzone na ścianach .
Moderndach dzwoni zaniepokojony , ponieważ wg umowy miał dostarczyć więźbę ok 1.09 , a nawet nie mogę się dowiedzieć kiedy mi ten strop dadzą. Oj PIK-u...

pik33
12-09-2003, 06:16
No co tu jest grane? :( Przecież miał być filigran? Płyty żerańskie kanałowe chcą ci kłaść???

automik
12-09-2003, 15:39
Jutro mam audiencję , więc się dowiem .

automik
17-09-2003, 14:42
Sprawa nieaktualna. Zamiast stropu w czwartek ma być w poniedziałek. Taki mały poślizg..