PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć czujnik zmierzchowy?



-maro-
31-10-2007, 09:29
mam taki czujnik:
http://www.tme.pl/czujnik-zmierzchowy-oswietlenie-do-1500w/arts/pl/a28/cz15.html
i nie wiem który kabelek do czego podłączyć aby coś nie zepsuć. Są 3 kable - niebieski, czarny i brązowy.
Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

Leszko
31-10-2007, 09:50
mam taki czujnik:
http://www.tme.pl/czujnik-zmierzchowy-oswietlenie-do-1500w/arts/pl/a28/cz15.html
i nie wiem który kabelek do czego podłączyć aby coś nie zepsuć. Są 3 kable - niebieski, czarny i brązowy.
Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

Ciekawe pytanie zadajesz! Zazwyczaj przy tego typu urządzeniach są schematy.

krzysztofh
31-10-2007, 11:06
Ze zdjęcia wnioskuję, że ten czujni jest nierozbieralny, a skoro jest kabel czarny i brązowy to sugeruję takie podłączenie:
czarny - "L"
brązowy - żarówka
niebieski - "N" + żarówka

Marny ten czujnik bo nie widać też regulacji.

-maro-
31-10-2007, 13:22
Ok dzięki już poradziłem sobie troche wcześniej.
Niebieski i brązowy podłącz się do zasilania a niebieski i czarny do żarówki.

krzysztofh
31-10-2007, 13:50
Ok dzięki już poradziłem sobie troche wcześniej.
Niebieski i brązowy podłącz się do zasilania a niebieski i czarny do żarówki.

A nie odwrotnie?
Czy aby przez włókno żarówki nie jest zasilany ten czujnik, sprawdziłeś go jak działa?

-maro-
31-10-2007, 13:56
A nie odwrotnie?
Czy aby przez włókno żarówki nie jest zasilany ten czujnik, sprawdziłeś go jak działa?

Działa dobrze.
Na obudowie żarówka jest oznaczona pomiędzy niebieskim a czarnym przewodem.
Mam nadzieję że dobrze podłączyłem bo skoro działa to znaczy zapala i gasi żarówki.

krzysztofh
31-10-2007, 18:02
powodzenia w użytkowaniu.

kubapoz
09-10-2009, 18:33
mam taki czujnik:
http://www.tme.pl/czujnik-zmierzchowy-oswietlenie-do-1500w/arts/pl/a28/cz15.html
i nie wiem który kabelek do czego podłączyć aby coś nie zepsuć. Są 3 kable - niebieski, czarny i brązowy.
Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

dwa lata minely od tematu, ale ja mam dzis taki sma problem - trzy żyły w przewodzie - brąz, zielono-żółta, niebieska - co do czego podłączyc?
Z góry dziękuje

Supermaczo
30-03-2012, 09:15
Witam,

Powrót do tematu po latach :-)

Mam zwykły czujnik (BEMKO WZ20) i nie wiem jak go podłączyć. (napięcie 220, IP54, moc 2000W)

Mam oświetlenie przy bramie wjazdowej na posesję i na jednym ze słupków wjazdowych jest włącznik światła. Czy jest możliwość takiego podłączenia aby czujnik działał w nocy, a jak nie chce zeby w nocy się światło świeciło to mogę go tym wyłącznikiem wyłączyć? Myślałem o jakimś podłączeniu czujnika pod włącznik światła. Czy jest to możliwe? Proszę o pomoc.

zbich70
01-04-2012, 16:34
Myślałem o jakimś podłączeniu czujnika pod włącznik światła. Czy jest to możliwe? Proszę o pomoc.
Spójrz na schemat - czujnik potrzebuje N. Masz taki przewód pod wyłącznikiem?

MrMotabo
22-10-2014, 18:10
Witam mam pytanie czy jakbym chciał dodać włącznik taki jak do oświetlenia do całej tej instalacji jak na schemacie co podał Supermaczo to wystarczy do włącznika podpiąć L faze i dalej kabel L do czujnika? Czy neutralny też mam podpiąć do włącznika i z włącznika dalej kabel do czujnika?
Dobra już wiem. Pewnie głupie pytanie zadałem ale jak się człowiek nie zna to tak jest.