PDA

Zobacz pełną wersję : Co pod chudziakiem? - podloga na gruncie.



Jayer
04-08-2003, 17:05
Witam!

Wlasnie konczy prace hydraulik i bede wypelnial przestrzen miedzy scianami fundamentowymi.
I tak sie wlasnie zastanawiam, co tam wsypac. Bo teren nie jest zbyt suchy (wilgotna ziemia juz na poziomie 1.2 m - a rok mamy raczej suchy), i kombinuje, zeby wsypac polowe żwiru (zrobilby sie taki naturalny drenaz) i polowe piasku i zagescic. Razem obie warstwy mialyby 50 cm...
Potem na to 10 cm chudziaka (B7.5 chyba wystarczy). Planuje go lekko zazbroic.

Co o tym sadzicie?
Jak rozwiazaliscie ten problem u siebie?

Pozdro
Jay

HenoK
04-08-2003, 17:15
Chudziaka się nie zbroi. Dopilnuj tylko dobrego zagęszczenia kruszywa - warstwami nie grubszymi niż 20 cm z lekkim zwilżaniem wodą.

ckwadrat
04-08-2003, 20:20
Ja w projekcie mam chudziaka B-10 zazbrojonego siatką z drutu fi 6 mm. Nie ma chyba sensu rezygnować ze zbrojenia bo kosztuje grosze.

Drozdek
06-08-2003, 17:59
Obawiałbym się następującej sytuacji- przy dużej wilgotności (a może nawet bez niej) mniejsze frakcje puiasku będą przesuwały sioę między żwiri nieświadomie sam przyczynisz się do osiadania tej warstwy -w związku z czym powinieneś- przynajmniej moim zdaniem- zastosować co najmniej przekładkę z geowłókniny.. możesz też wypełnić mniejszą warstwą keramzytu (choć jest dość drogi, jednakże nie podciąga tak wody (już przy 15-20 cm warstwy) Co do chudziaka, to rzeczywiście raczej się go nie zbroi (przynajmniej nie spotkałem się z tym jeszcze), ża to nie żałuj zbrojenia do płyty podłogowej

HenoK
06-08-2003, 19:49
Z tym piaskiem Drozdek ma rację. Rozwiazania są dwa : geowłóknina albo tzw. filtr odwrotny - warstwy kruszywa o stopniowo zmniejszającej się średnicy (np. żwir gruby, żwir drobny, gruby piasek, piasek drobny).
Prostsza w wykonaniu i chyba tańsza będzie geowłóknina.

greg98
07-08-2003, 11:10
Może keramzyt ?
20 cm keramzytu będzie miało dobry wpływ na ew. wilgoć i ciepłochronność chudziaka.
Grzegorz

kwiatkor
08-08-2003, 17:06
Ja ma wysoko wodę i będę kładł keramzyt