PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja alarmowa



adi.galia
02-11-2007, 12:45
Witam, ile mniej więcej powinna mnie kosztować instalacja alarmu: centrala, 2x szyfratory, 9 czujek ruchowych, syrena. Chodzi mi o jakiś standardowy sprzęt bez ekstra bajerów ale w miarę solidny.

pozdrawiam

dziabar
02-11-2007, 13:48
U mnie instalator zakończył prace z takim alarmem (Satel):
1. Centrala CA-6 (przewodowa)
2. Moduł GSM LT-S1
3. Manipulator
4. 8 czujek ruchowych (Aqua PLUS)
5. 1 czujka dualna (COBALT)
6. Sygnalizator SPL-2010

Osprzęt 1900PLN, robota 600PLN.

jogi8
10-11-2007, 20:22
za 2000,00 netto spokojnie takie coś się wykona, oczywiście towar + robocizna

mario1976
10-11-2007, 21:41
Ja za centralę, 6 czujek, klawiaturę, moduł, sygnalizator, obudowy, akumulator z montażem zapłaciłem 1600pln.

Do tego dojdzie jeszcze dodatkowych 5 czujek wewnątrz pomieszczeń w terminie późniejszym oraz klawiatura do garażu czyli jakieś 500-600 pln.

Część tej kasy "zwraca" mi agencja ochrony monitorująca zwalniając z kilku miesięcy abonamentu. Instalacje (kable, robota) pokrywa także agencaj ochrony i monitoringu.

monia77w1
10-11-2007, 21:44
Ja za centralę, 6 czujek, klawiaturę, moduł, sygnalizator, obudowy, akumulator z montażem zapłaciłem 1600pln.

Do tego dojdzie jeszcze dodatkowych 5 czujek wewnątrz pomieszczeń w terminie późniejszym oraz klawiatura do garażu czyli jakieś 500-600 pln.

Część tej kasy "zwraca" mi agencja ochrony monitorująca zwalniając z kilku miesięcy abonamentu. Instalacje (kable, robota) pokrywa także agencaj ochrony i monitoringu.

A mógłbyś napisać jaka to centrala, jakie czujki i jaka agencja?

mario1976
10-11-2007, 21:54
A mógłbyś napisać jaka to centrala, jakie czujki i jaka agencja?

Montowali mi wszystko w piątek i papiery ze specyfikacją mam w samochodzie... a na dworze mróz więc z domu mnie nie wygonisz. To co napisałem podałem z pamięci a nie znam na pamięć tych cyferek i oznaczeń alarmowych :wink: .

To standardowy alarm montowany przez Agencję Ochrony Scorpion. Cena także standardowa. Zawsze okablowanie robią gratis i zwalniają z abonamentu na kilka mc jeśli podpisze się umowę na monitoring. Mają najbliżej mnie bazę wypadową i stacje monitoringu więc z nich skorzystałem.

monia77w1
10-11-2007, 22:01
A mógłbyś napisać jaka to centrala, jakie czujki i jaka agencja?

Montowali mi wszystko w piątek i papiery ze specyfikacją mam w samochodzie... a na dworze mróz więc z domu mnie nie wygonisz. To co napisałem podałem z pamięci a nie znam na pamięć tych cyferek i oznaczeń alarmowych :wink: .

To standardowy alarm montowany przez Agencję Ochrony Scorpion. Cena także standardowa. Zawsze okablowanie robią gratis i zwalniają z abonamentu na kilka mc jeśli podpisze się umowę na monitoring. Mają najbliżej mnie bazę wypadową i stacje monitoringu więc z nich skorzystałem.

To jeszcze jedna prośba, jak już będzie ciut cieplej i wyjdziesz z domu to podrzuć jakieś namiary.

wiekie dzięki i pozdrawiam

mario1976
10-11-2007, 22:06
Ok. Jutro wezmę papiery z auta i napiszę Ci na priv specyfikację.

monia77w1
10-11-2007, 22:07
Ok. Jutro wezmę papiery z auta i napiszę Ci na priv specyfikację.

Jeszcze raz dzięki :lol: :lol: :lol:

jogi8
11-11-2007, 12:04
Witam!
Poczytajcie sobie Państwo wątek w ogłoszeniach drobnych na temat agencji Solid a zrozumiecie wiele rzeczy. Z nideuże pieniądze dostaje się naprawdę słaby system . A jeszcze jak uruchomią sygnał uzbrojenia sytsemu to wiedzą kiedy go Panstwo uzbroicie a kiedy nie. Stąd są włamania do obiektów chronionych. Pozostaje jeszcze pytanie na jakim sprzęcie zostanie zamontowany system.

mario1976
11-11-2007, 23:25
Witam!
Poczytajcie sobie Państwo wątek w ogłoszeniach drobnych na temat agencji Solid a zrozumiecie wiele rzeczy. Z nideuże pieniądze dostaje się naprawdę słaby system . A jeszcze jak uruchomią sygnał uzbrojenia sytsemu to wiedzą kiedy go Panstwo uzbroicie a kiedy nie. Stąd są włamania do obiektów chronionych. Pozostaje jeszcze pytanie na jakim sprzęcie zostanie zamontowany system.

Popadamy w paranoje. Jak sobie "sam" (zrobi go instalator bez pośrednictwa agencji ochrony) zrobie alarm i wydam na niego 10 000pln i nie skorzystam z monitoringu (czyli zneutralizuje możliwość "uruchomienia sygnału uzbrojenia") to podczas mojego pobytu w pracy jak się zaprą to i tak mnie obrobią bo nie wierzę, że jakikolwiek alarm uchroni mnie przed złodziejem. A monitoringu nie będzie więc jak już wejdą to mają 8h spokoju.

Tak więc wole wydać na standardowy alarm i liczyć, że czynnik ludzki nie zawiedzie (czyli nie trafie na złodzieja-ochroniarza-alarmiarza-monitoringowca), który mnie obrobi bo uaktywni sygnał o jakim piszesz. A jaką mam gwarancje, że nie obrobi mnie alarmiarz zakłądający jakiś super system za wielkie pieniądze?

Wychodze z założenia, że jak się złodziej zaprze to most zwodzony z fosą mi nie pomoże.

jogi8
12-11-2007, 19:40
To się niebierze pierwszego lepszego a raczej z polecenia, pozatym to tak jak ja musiałem zdobyć licenencję II stopnia i byłem sprawdzany przez policję a sam również alarmy to doróbka do pensji mundurowego więc na próbie złapania na kradzieży wcale mi nie leży. Wolę mieć zadowolonych klientów i satysfakcję z założonego systemu. Całe szczęsie dużo partaczy już pouciekało do irlandii

Anna Broc
14-11-2007, 19:12
To dorzucę male pytanko - ile kosztuje miesięcznie abonament za ochronę, tak orientacynie bo wiem że różne firmy różnie biorą. :)

ANSEXXX
14-11-2007, 20:35
xxx

Trociu
14-11-2007, 20:43
Witam!
Poczytajcie sobie Państwo wątek w ogłoszeniach drobnych na temat agencji Solid a zrozumiecie wiele rzeczy. Z nideuże pieniądze dostaje się naprawdę słaby system . A jeszcze jak uruchomią sygnał uzbrojenia sytsemu to wiedzą kiedy go Panstwo uzbroicie a kiedy nie. Stąd są włamania do obiektów chronionych. Pozostaje jeszcze pytanie na jakim sprzęcie zostanie zamontowany system.
O którym wątku piszesz? Przejrzałem z ciekawości co zwróci hasło SOLID i większość wątków jest starszych niż rok. A jak wszyscy wiedzą przez ostatni rok - dwa różne cuda się działy na naszym rynku ;)

Sam mam umowę podpisaną z SOLIDem i na razie nie narzekam. Instalator był u mnie dwa razy robiąc początkowo parter, potem częściowo poddasze. Będzie jeszcze 3 raz gdy postawimy ścianki na poddaszu. Na użytym sprzęcie się nie znam, więc się nie wypowiadam. Liczę, że wiedzą co montują.

Handlowiec, mimo że handlowiec zaproponował mniej czujek, aniżeli potem monter stwierdził, że by się przydało. Bardziej się obawiałem, że handlowiec naciągnie mnie na zbędne czujki a tutaj odwrotnie.
Ekipa przyjeżdża przy każdym załączeniu. Dzisiaj sirokra ich "wezwała" bo jakoś jej się udało wedrzeć do środka i za głośno się tłukła po szybie.

Jeżeli masz konkretne zarzuty to może je podaj a nie zasłaniaj się "jakimiś" wątkami.

Pamiętajmy również, że alarm to dodatek. Zanim patrol dojedzie na miejsce, to Twoje okno czy inny element może zniknąć z okolicy. To tak samo jak z roletami - dużej przeciwności dobremu złodziejowi nie sprawi ale o ile spokojniej się wyjeżdża z domu ;) No a jak do tego dołoży się jeszcze rygle, to już na Teneryfe można spokojnie lecieć. Nawet osobista ochrona nie zagwarantuje, że nie zostaniesz zaatakowany. Może tylko minimalizować prawdopodobieństwo

mario1976
14-11-2007, 22:51
To dorzucę male pytanko - ile kosztuje miesięcznie abonament za ochronę, tak orientacynie bo wiem że różne firmy różnie biorą. :)

85 brutto

jogi8
17-11-2007, 17:44
Jezeli moge sie wtrącic do tematu odnosnie ochrony monitorujacej uczulam na prowadzone przez monitoring kontrole spowodowane falszywymi alarmami > Do czego zmierzam ------- podczas monitorowania Hurtowni alkoholowej zostal wzbudzony system alarmowy po czym koledzy udali sie na interwencje. Stwierdzili ze po ogledzinach nic nie wskazuje na włam; kilku krotnie musieli interweniowac lecz konczyło sie zwykłym przejazdem na darmo .Natomiast rano mieli doscs zszokowane miny jak dowiedzieli sie ze był włam a co lepsze hurtownia miescila sie na wprost okien bazy ochrony okolo 700 metrow i była bardzo widoczna . okazało sie po ogledzinach przez Policje ze panowie ktorzy wyniesli towar wpadli na pomysl zamiany kłódki co zmyliło kolegow z ochrony .Więc warto przed zawiązaniem umowy wyjasnic sobie pare watkow odnosnie systemu monitoringu.


chcialem tylko uczulic osoby odnosnie oddania swojego mienia pod ochrone; mala polewa lecz wielkie straty

oto adres postu
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2168586#2168586

piotrulex
19-11-2007, 09:38
ny mamy syrene zew satela za 100 zeta, obudowe duza podtynkowa za 200 zeta

bedzie manipulator za okolo 250 satel z wyswietlaczem
centralka ca10 za okolo 300
akumulator kilkanascie czegos tam :)
czujki za 30 pare zeta
moze powiadomienie gsm

kupuje sobie sam u kolegi, montuje tata elektryk przy wsparciu kolegi alarmowca

wszystko razem polaczone z telefonami, otwieranymi bramami itd

czujka w kazdym pomieszczeniu na 3 poziomach - tak na wszelki wypadek

w garazu czy kotlowni (moze przewiewy) oraz salonie (kominek) moze jakies lepsze czujki

na calosc dobrego sprzetu satela mam w planie wydac do 1500 zeta

1km przewodu mialem w gratisie

jogi8
19-11-2007, 10:09
Witam!
Poczytajcie sobie Państwo wątek w ogłoszeniach drobnych na temat agencji Solid a zrozumiecie wiele rzeczy. Z nideuże pieniądze dostaje się naprawdę słaby system . A jeszcze jak uruchomią sygnał uzbrojenia sytsemu to wiedzą kiedy go Panstwo uzbroicie a kiedy nie. Stąd są włamania do obiektów chronionych. Pozostaje jeszcze pytanie na jakim sprzęcie zostanie zamontowany system.
O którym wątku piszesz? Przejrzałem z ciekawości co zwróci hasło SOLID i większość wątków jest starszych niż rok. A jak wszyscy wiedzą przez ostatni rok - dwa różne cuda się działy na naszym rynku ;)

Sam mam umowę podpisaną z SOLIDem i na razie nie narzekam. Instalator był u mnie dwa razy robiąc początkowo parter, potem częściowo poddasze. Będzie jeszcze 3 raz gdy postawimy ścianki na poddaszu. Na użytym sprzęcie się nie znam, więc się nie wypowiadam. Liczę, że wiedzą co montują.

Handlowiec, mimo że handlowiec zaproponował mniej czujek, aniżeli potem monter stwierdził, że by się przydało. Bardziej się obawiałem, że handlowiec naciągnie mnie na zbędne czujki a tutaj odwrotnie.
Ekipa przyjeżdża przy każdym załączeniu. Dzisiaj sirokra ich "wezwała" bo jakoś jej się udało wedrzeć do środka i za głośno się tłukła po szybie.

Jeżeli masz konkretne zarzuty to może je podaj a nie zasłaniaj się "jakimiś" wątkami.

Pamiętajmy również, że alarm to dodatek. Zanim patrol dojedzie na miejsce, to Twoje okno czy inny element może zniknąć z okolicy. To tak samo jak z roletami - dużej przeciwności dobremu złodziejowi nie sprawi ale o ile spokojniej się wyjeżdża z domu ;) No a jak do tego dołoży się jeszcze rygle, to już na Teneryfe można spokojnie lecieć. Nawet osobista ochrona nie zagwarantuje, że nie zostaniesz zaatakowany. Może tylko minimalizować prawdopodobieństwo
oto adres postu
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2168586#2168586

i sorki za pomyłkę

Anna Broc
19-11-2007, 17:44
mario1976
85 brutto

Dziekuję :lol:

adi.galia
20-11-2007, 07:34
dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

pkba
18-12-2007, 19:46
U mnie instalator zakończył prace z takim alarmem (Satel):
1. Centrala CA-6 (przewodowa)
2. Moduł GSM LT-S1
3. Manipulator
4. 8 czujek ruchowych (Aqua PLUS)
5. 1 czujka dualna (COBALT)
6. Sygnalizator SPL-2010

Osprzęt 1900PLN, robota 600PLN.

Dziabar Mozesz napisac w jakim miescie montowany byl ten alarm?Z gory dziekuje!

Monitoring na terenie Zielonej Góry 100-120zl w 6 liczacych sie firmach.

Seba7207
18-12-2007, 20:49
Koszt Satla CA-10 (monitor LCD), 8 czujek 1200zł, montaż, podłączenie 200zł.

Trociu
19-12-2007, 12:45
Monitoring na terenie Zielonej Góry 100-120zl w 6 liczacych sie firmach.
Coś drogo mimo takiej konkurencji. Pod Wrocławiem mam 50zł netto, czyli połowę tego. Ostatnio nawet dostałem fakturę za montaż - całość niecałe 3000.

pkba
19-12-2007, 16:48
Monitoring na terenie Zielonej Góry 100-120zl w 6 liczacych sie firmach.
Coś drogo mimo takiej konkurencji. Pod Wrocławiem mam 50zł netto, czyli połowę tego. Ostatnio nawet dostałem fakturę za montaż - całość niecałe 3000.

Slyszalem o jakims porozumieniu liczacych sie firm ochroniarskich na terenie ZG, aby nie schodzic ponizej 100zl netto, jedna z firm sie wylamala i dala 99zl brutto.

Mozesz podac nazwe firmy z ktorej korzystasz ?

Trociu
20-12-2007, 20:09
Mozesz podac nazwe firmy z ktorej korzystasz ?
Korzystam z SOLIDu.

pkba
23-12-2007, 18:34
Hhhm.Jestes jednym z tych ponad 57.000 co wybrali Solid.Osobiscie nie mialem wiekszej stycznosci z ta firma (w Zielonej naszczescie jej nie ma :D), ale czytalem mnostwo opini bardzo negatywnych (wiekszosc to przyjazd po czasie, nie wylegitymowanie osob na chronionym terenie w przypadku interwencji i oczywiscie ten slynny serwis techniczny) i taka tez mam opinie o tej firmie.Jak Tobie uklada sie wspolpraca z ww firma?Jak wygladaja interwencje, czy sa prewencyjne podjazdy, probny alarm itp.

Trociu
30-12-2007, 13:16
Hhhm.Jestes jednym z tych ponad 57.000 co wybrali Solid.Osobiscie nie mialem wiekszej stycznosci z ta firma (w Zielonej naszczescie jej nie ma :D), ale czytalem mnostwo opini bardzo negatywnych (wiekszosc to przyjazd po czasie, nie wylegitymowanie osob na chronionym terenie w przypadku interwencji i oczywiscie ten slynny serwis techniczny) i taka tez mam opinie o tej firmie.Jak Tobie uklada sie wspolpraca z ww firma?Jak wygladaja interwencje, czy sa prewencyjne podjazdy, probny alarm itp.
Na razie nie narzekam na nich. Nie sprawdzałem co prawda bardzo skrupulatnie wywiązywanie się przez z nich z obowiązków, bo budowa kawałek za miastem. Ale przyjeżdżają na każde załączenie alarmu i o to mi na razie chodzi. Jak już zamieszkam i będę miał w domu więcej maneli, to wtedy się sprawdzi jak na prawdę działają. Na serwis nie narzekam, bo jak ostatnio po wyłączeniu prądu coś jedna klawiatura nie chciała zaskoczyć to telefoniczne z dyżurnym odłączyłem ją a na następny dzień już była osoba, która montowała instalację i "naprawiła" klawiaturkę.

tomek i ania
30-12-2007, 16:41
witam, ja mam alarm oparty za centrali Satel Integra 32
18 kontraktonów w oknach
8 czujników podczerwieni
2 czujniki dymu i ognia
3 manipulatory: przy gł.drzwiach, w garażu i na poddaszu
akumulator i inne pierdoły :wink:

za materiały płaciłem 3200 i za robociznę 1600 zł brutto.

aniazbyszek
12-01-2008, 19:24
witam, ja mam alarm oparty za centrali Satel Integra 32
18 kontraktonów w oknach
8 czujników podczerwieni
2 czujniki dymu i ognia
3 manipulatory: przy gł.drzwiach, w garażu i na poddaszu
akumulator i inne pierdoły :wink:

za materiały płaciłem 3200 i za robociznę 1600 zł brutto.

Witam,

jesteście pierwsi, którzy wg mnie podają jakieś realne koszty. Jak czytam o 1500 zł za materiał i 600 za robociznę przy 15 punktach, to mam wrażenie, że dostaliśmy wycenę materiałów z innej bajki:

Sprzęt Satel dla domu 140m2 - czujki magnetyczne w oknach, ruchowe w wybranych pomieszczeniach, 2 klawiatury, a więc bez żadnych szaleństw:

- centrala integra 64
- obudowa
- akumulator
- syrena x 2
- czujka lustrzana x 10
- kontaktron x 19
- klawiatura x 2
- syntezator mowy do powiadamiania
- przewody i drobne pierdoły

RAZEM: 3594 zł brutto

Robociznę wycenili na 3.000 (bez kładzenia kabli 2400)

Wg mnie to drogo. Jaki mieliście rabat na cennik Satela? Nam dano 5%.

piotrulex
13-01-2008, 15:17
witam, ja mam alarm oparty za centrali Satel Integra 32
18 kontraktonów w oknach
8 czujników podczerwieni
2 czujniki dymu i ognia
3 manipulatory: przy gł.drzwiach, w garażu i na poddaszu
akumulator i inne pierdoły :wink:

za materiały płaciłem 3200 i za robociznę 1600 zł brutto.

Witam,

jesteście pierwsi, którzy wg mnie podają jakieś realne koszty. Jak czytam o 1500 zł za materiał i 600 za robociznę przy 15 punktach, to mam wrażenie, że dostaliśmy wycenę materiałów z innej bajki:

Sprzęt Satel dla domu 140m2 - czujki magnetyczne w oknach, ruchowe w wybranych pomieszczeniach, 2 klawiatury, a więc bez żadnych szaleństw:

- centrala integra 64
- obudowa
- akumulator
- syrena x 2
- czujka lustrzana x 10
- kontaktron x 19
- klawiatura x 2
- syntezator mowy do powiadamiania
- przewody i drobne pierdoły

RAZEM: 3594 zł brutto

Robociznę wycenili na 3.000 (bez kładzenia kabli 2400)

Wg mnie to drogo. Jaki mieliście rabat na cennik Satela? Nam dano 5%.

kontaktrony to koszt zaledwie kilku zeta wiec moze nie nazywajmy ich "czujkami magnetycznymi" :wink:

u nas wyglada to tak - ceny brutto

akumulator 18Ah - 97,60
czujnik visonic duo - 91,74
czujnik visonic - 45,14
manipulator satel ca10lcds - 257,18
obudowa podtynkowa duza 203,06
plyta satel ca10 - 289,32
sygnalizator satel sp4001 - 95,40
przewod w gratisie
istalacja wlasna
programowanie - dobry kolega

z czasem dokupimy powiadomienie gsm i sterowanie alarmem (+brama wjazdowa, brama garazowa, furtka) na pilota

na razie wszystko dziala i ma sie dobrze a kosztowalo sam widzisz ile

aniazbyszek
13-01-2008, 21:21
dzięki za odpowiedź, ale zapomniałeś napisać ile jakich czujek, ile manipulatorów, ...

tomek i ania
14-01-2008, 08:11
witam, ja mam alarm oparty za centrali Satel Integra 32
18 kontraktonów w oknach
8 czujników podczerwieni
2 czujniki dymu i ognia
3 manipulatory: przy gł.drzwiach, w garażu i na poddaszu
akumulator i inne pierdoły :wink:

za materiały płaciłem 3200 i za robociznę 1600 zł brutto.

Witam,

jesteście pierwsi, którzy wg mnie podają jakieś realne koszty. Jak czytam o 1500 zł za materiał i 600 za robociznę przy 15 punktach, to mam wrażenie, że dostaliśmy wycenę materiałów z innej bajki:

Sprzęt Satel dla domu 140m2 - czujki magnetyczne w oknach, ruchowe w wybranych pomieszczeniach, 2 klawiatury, a więc bez żadnych szaleństw:

- centrala integra 64
- obudowa
- akumulator
- syrena x 2
- czujka lustrzana x 10
- kontaktron x 19
- klawiatura x 2
- syntezator mowy do powiadamiania
- przewody i drobne pierdoły

RAZEM: 3594 zł brutto

Robociznę wycenili na 3.000 (bez kładzenia kabli 2400)

Wg mnie to drogo. Jaki mieliście rabat na cennik Satela? Nam dano 5%.

Witaj, dostaliśmy ceny z cennika bez upustu, ale te 1600 zł za robotę to według mnie dobra cena, biorąc pod uwagę, że jak miałem później problem to byli parę razy nic nie kasując.
Piszesz , że kładzenie kabli na 600 zł Ci wycenili, ja bym zapłacił, u mnie 2 ludzi tobiło to 2 dni więc jest trochę roboty.
Pozdrawiam

piotrulex
14-01-2008, 09:20
dzięki za odpowiedź, ale zapomniałeś napisać ile jakich czujek, ile manipulatorów, ...

ceny sa jednostkowe jak zapewne latwo sie domyslec - mozna pomnozyc

manipulator mamy przy wejsciu glownym do domu gdyz przyszlosciowo alarm mam byc sterowany pilotem (tak jak brama wjazdowa, brama garazowa i furtka - 4 kanaly)

czujka w kazdym pomieszczeniu wiec bedzie ich ze 12, kontaktron moze wpakujemy w drzwi wejsciowe

krk women
17-01-2008, 22:38
Witam mam w ofercie zaproponowaną centralę alarmowa DSC 1616 , czujniki PIR KX15 DD i 3 czujniki PIR+MW NEXT DUO- co myslicie o tym sprzęcie?

jogi8
18-01-2008, 20:27
witam, ja mam alarm oparty za centrali Satel Integra 32
18 kontraktonów w oknach
8 czujników podczerwieni
2 czujniki dymu i ognia
3 manipulatory: przy gł.drzwiach, w garażu i na poddaszu
akumulator i inne pierdoły :wink:

za materiały płaciłem 3200 i za robociznę 1600 zł brutto.

Witam,

jesteście pierwsi, którzy wg mnie podają jakieś realne koszty. Jak czytam o 1500 zł za materiał i 600 za robociznę przy 15 punktach, to mam wrażenie, że dostaliśmy wycenę materiałów z innej bajki:

Sprzęt Satel dla domu 140m2 - czujki magnetyczne w oknach, ruchowe w wybranych pomieszczeniach, 2 klawiatury, a więc bez żadnych szaleństw:

- centrala integra 64
- obudowa
- akumulator
- syrena x 2
- czujka lustrzana x 10
- kontaktron x 19
- klawiatura x 2
- syntezator mowy do powiadamiania
- przewody i drobne pierdoły

RAZEM: 3594 zł brutto

Robociznę wycenili na 3.000 (bez kładzenia kabli 2400)

Wg mnie to drogo. Jaki mieliście rabat na cennik Satela? Nam dano 5%.

kontaktrony to koszt zaledwie kilku zeta wiec moze nie nazywajmy ich "czujkami magnetycznymi" :wink:

u nas wyglada to tak - ceny brutto

akumulator 18Ah - 97,60
czujnik visonic duo - 91,74
czujnik visonic - 45,14
manipulator satel ca10lcds - 257,18
obudowa podtynkowa duza 203,06
plyta satel ca10 - 289,32
sygnalizator satel sp4001 - 95,40
przewod w gratisie
istalacja wlasna
programowanie - dobry kolega

z czasem dokupimy powiadomienie gsm i sterowanie alarmem (+brama wjazdowa, brama garazowa, furtka) na pilota

na razie wszystko dziala i ma sie dobrze a kosztowalo sam widzisz ile

Proszę nie mylcie systemu ca10 z systemami Integra mimo że jeden producent ale to tak jak porwnanie dużego fiata z mercedesem. A tak pozatym produkcja ca10 i tego typu serii tylko do końca roku. Potem już tylko integra.

piotrulex
18-01-2008, 21:06
Proszę nie mylcie systemu ca10 z systemami Integra mimo że jeden producent ale to tak jak porwnanie dużego fiata z mercedesem. A tak pozatym produkcja ca10 i tego typu serii tylko do końca roku. Potem już tylko integra.

ja nic nie myle i nie porownuje tylko pisze co mam i ile mnie to kosztowalo :wink:

zawsze jest cos nowszego, lepszego, bardziej wypasionego

za rok bedzie konowka integry i wyjdzie supegra a potem gigegra i hipergra :wink:

nie o to chodzi aby zawsze miec to co najnowsze, najlepsze bo moim zdaniem nie o to chodzi :D

tak samo nie szukalem okien 6-komorowych, kupilem takie bo mi sie podobaly :wink:

jogi8
19-01-2008, 11:03
A tak apropos powiadamiania przez gsm: oto link gdzie moża kupić zagłuszacz i alarm bedzie wył i nikogo nie powiadomi:
http://www.elektronik-system.pl/?action=produkt&produkt=339

McŁoś
19-01-2008, 15:34
Jaki mieliście rabat na cennik Satela? Nam dano 5%.

Ja dostałem 20% ( kupowałem u gościa na Allegro )
Tyle podobno dostają też instalatorzy.
W normalnych sklepach dają max 5% ale jak się powie że konkurencja daje lepiej to można dojść do 10-12%

Noirot
24-01-2008, 16:00
CA 10 w porównaniu do Integry wypada bardzo bardzo blado.
Jeśli alarm ma być podzielony na strefy to tylko Integra, CA 10 w tym wypadku to pomyłka.

Tak jak wciskanie ludziom czujek odpornych na zwierzeta.
Albo pies albo alarm.

piotrulex
31-03-2008, 09:38
TORUŃ i okolice a moze i nie tylko :)

Kolega z ktorym pracowalem od dawna od 1 kwietnia nie pracuje juz w naszej firmie i zaklada wlasna

Jest swietny w tematach szeroko pojetej elektryki czyli:

prad, tv, alarm, telefon, internet, jakies tam sterowania, przemyslane inteligentne budynki - u nas w firmie zreszta przez jakies 9 lat sie tym zajmowal majac dostep do najnowszych osiagniec techniki

U nas ustawial alarm - moj ojciec jest elektrykiem

Dzieki niemu alarm wyszedl nas taniej i jest bardziej pewny

Jak ktos zainteresowany nawet niezobowiazujaca rozmowa, spotkaniem czy wycena to prosze na priv a chetnie udostepnie numer - POLECAM naprawde z czystym sumieniem

WALDEK - 0-791 779-269

prosze powiedziec, ze z polecenia od Piotra z Nieszawki