PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka firmy Plastivan



odaro
02-11-2007, 20:24
Czy ktoś może ma u siebie zamontową podbitkę firmy Plastivan

http://www.podbitka.pl/

Bardzo mnie zaciekawił cały system i kolor podbity złoty dąb.

Ciekawe jak to wygląda cenowo pewnie kosztuje to kupę kasy.

Jaką podbitkę możecie polecić.

odaro
04-11-2007, 08:40
Czyżby nikt nie miał u Siebie takiej podbitki?

Jurek_Z
04-11-2007, 20:25
Też jestem zainteresowany podbitką tego producenta. Może znajdzie się ktoś kto ma taką podbitkę.

Jurek_Z
09-11-2007, 16:51
Może jednak na forum bywa ktoś kto już zastosował taką podbitkę?

odaro
18-11-2007, 21:02
Jurek_Z dowiedziałeś się może czegoś :P

Czyżby będziemy pierwsi na tym forum z Plastivanem.

Podobna cena tej podbitki to 100zł za mk jeżeli to jest prawda to nie wiem co wtedy...

Kasia_i_Robert
18-11-2007, 23:50
Witam!
Co do cen Plastivana zamieszczam cennik: ściągnij (http://download.yousendit.com/E970F7353420EE9C)
My również mieliśmy zakładać cały system z Plastivana, jednak dekarz nam odradził, powiedział że samą podbitkę ok, ale jeżeli chodzi o wykończenie wiatrowni i pasów pod rynnowych to żebyśmy sobie darowali. Mówił że "deska" zaczyna tracić wzory drewna już po paru latach, poza tym plastikowa "deska" przybita na sztywno pod wpływem różnic temperatury odkształca się i na wiatrowni widać pofalowaną powierzchnię. Ostatnie co mi powiedział to to że, ten system plastikowy wygląda trochę tandetnie przy ceramicznej dachówce glazurowanej, i jeżeli chce się koniecznie mieć wygląd drewna to najlepiej zrobić to z naturalnego drewna dobrze zaimpregnowanego.

odaro
19-11-2007, 06:27
Witam!
Co do cen Plastivana zamieszczam cennik: ściągnij (http://download.yousendit.com/E970F7353420EE9C)
My również mieliśmy zakładać cały system z Plastivana, jednak dekarz nam odradził, powiedział że samą podbitkę ok, ale jeżeli chodzi o wykończenie wiatrowni i pasów pod rynnowych to żebyśmy sobie darowali. Mówił że "deska" zaczyna tracić wzory drewna już po paru latach, poza tym plastikowa "deska" przybita na sztywno pod wpływem różnic temperatury odkształca się i na wiatrowni widać pofalowaną powierzchnię. Ostatnie co mi powiedział to to że, ten system plastikowy wygląda trochę tandetnie przy ceramicznej dachówce glazurowanej, i jeżeli chce się koniecznie mieć wygląd drewna to najlepiej zrobić to z naturalnego drewna dobrze zaimpregnowanego.

Dziękuje jeszcze raz

Jurek_Z
19-11-2007, 08:49
Oglądałem tą podbitkę w hurtowni. Co prawda w innym kolorze (ja prawdopodobnie będę zamawiał złoty dąb) i bardzo mi się podobała. Dałem KB katalog, żeby wyliczył ile czego trzeba będzie zamówić. Myślę, że w tym tygodniu podejmę decyzję.

odaro
19-11-2007, 09:26
Oglądałem tą podbitkę w churtowni. Co prawda w innym kolorze (ja prawdopodobnie będę zamawiał złoty dąb) i bardzo mi się podobała. Dałem KB katalog, żeby wyliczył ile czego trzeba będzie zamówić. Myślę, że w tym tygodniu podejmę decyzję.

To daj znać jak i co

P.S popraw słowo hurtownia

Jurek_Z
09-01-2008, 17:16
To daj znać jak i co

Zdecydowałem się na podbitkę w kolorze złoty dąb tak jak okna, brama garażowa i drzwi wejściowe. Bardzo się nam podoba. Oto pierwsze efekty.

http://img148.imageshack.us/img148/2085/dsc04343hq5.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/1311/dsc04340nk4.jpg

Kupiliśmy panele, listwy startowe i deskę do przykrycia krokwii w szczytach. Większość akcesorii nie jest dostępna w kolorze złoty dąb.

asik 09
28-08-2008, 14:37
Witam!
Co do cen Plastivana zamieszczam cennik: ściągnij (http://download.yousendit.com/E970F7353420EE9C)
My również mieliśmy zakładać cały system z Plastivana, jednak dekarz nam odradził, powiedział że samą podbitkę ok, ale jeżeli chodzi o wykończenie wiatrowni i pasów pod rynnowych to żebyśmy sobie darowali. Mówił że "deska" zaczyna tracić wzory drewna już po paru latach, poza tym plastikowa "deska" przybita na sztywno pod wpływem różnic temperatury odkształca się i na wiatrowni widać pofalowaną powierzchnię. Ostatnie co mi powiedział to to że, ten system plastikowy wygląda trochę tandetnie przy ceramicznej dachówce glazurowanej, i jeżeli chce się koniecznie mieć wygląd drewna to najlepiej zrobić to z naturalnego drewna dobrze zaimpregnowanego.

Ja mam podbitkę w kolorze złoty dąb i jestem zadowolona. Folia, która nadaje kolor deskom jest cały czas taka sama, tzn. ani nie odchodzi ani nie zmienia koloru. Z tego co wiem, to producent daje na nią 5 letnią gwarancję. Moi znajomi mają w swoim domu bramę pokrytą taką samą folią i również są z niej zadowoleni. Także, może Wasz dekarz nie widział tych desek???
Jeżeli chodzi o tandetny wygląd, to mogę powiedzieć tylko tyle, że moi znajomi, patrząc na podbitkę, są pod wrażeniem, że można tak imitować drewno.
Kasiu i Robercie, jeżeli chodzi o jakiekolwiek pofalowania deski, to pozostaje mi zapytać, kto Wam to robił. Z tego co dowiedziałam się od własnych robotników, to pod deskę musi być zastosowana prosta deska, a najlepiej specjalna płyta OSB, która będzie niejakim rusztowaniem dla całej konstrukcji. Mój dekarz, mówi, że skoro macie problemy z deską, to najprawdopodobniej ktoś ją źle zainstalował.

POZDRAWIAM:)

alpejczyk
28-08-2008, 16:49
U kolegi ta podbitka po 3 latach robi sie blada i traci kolory.Nie polecam.Tylko drewniana.Zawsze mozna papierkiem potrzec i pomalowac.

Jurek_Z
28-08-2008, 16:56
U kolegi ta podbitka po 3 latach robi sie blada i traci kolory.Nie polecam.Tylko drewniana.Zawsze mozna papierkiem potrzec i pomalowac.

Szkoda że tak późno ta informacja bo u mnie już zamontowana.
Możesz wkleić jakieś zdjęcie tej wyblakłej podbitki?

alpejczyk
28-08-2008, 19:59
Nie mam zdjeć bo to nie w mojej okolicy :( .

nom
29-08-2008, 16:53
U kolegi ta podbitka po 3 latach robi sie blada i traci kolory.Nie polecam.Tylko drewniana.Zawsze mozna papierkiem potrzec i pomalowac.

Przecież nie jest nawet na słońcu?
PCV przyciąga kurz i trzeba czasem przeczyścić niestety, a tak to spoko, póki nie jest bezpośrednio nasłoneczniona (ja mam z białego PCV i po 12 latach jest OK).

Jurek_Z
29-08-2008, 19:27
U kolegi ta podbitka po 3 latach robi sie blada i traci kolory.Nie polecam.Tylko drewniana.Zawsze mozna papierkiem potrzec i pomalowac.

Przecież nie jest nawet na słońcu?
PCV przyciąga kurz i trzeba czasem przeczyścić niestety, a tak to spoko, póki nie jest bezpośrednio nasłoneczniona (ja mam z białego PCV i po 12 latach jest OK).

Stąd też wynikała moja prośba o zdjęcia :wink:

VIP Jacek
29-08-2008, 20:10
a co sądzicie o podbitce z blachy?

jeżyk
29-08-2008, 21:02
Plastivan podbitke PLV produkuję chyba od niedawna, generalnie spienione tworzywo na deski podbitkowe to nowość, wiec nie przypuszczam aby ktos montował ją przed kilku laty, choć może się myle.

tacim
26-07-2009, 21:45
Temacik stary ale cennika nie ma może ktoś zna ceny tej podbitki.

andrzej100
28-07-2009, 10:30
Ja mam Royala z tworzywa i dostalem zalecenie, aby elementy naslonecznione nie byly z tego materialu (nie dotyczy to koloru bialego), dlatego zastanowilbym sie nad ta deska doczolowa z tworzywa (chyba nie jest to najlepszy pomysl)

tacim
28-07-2009, 12:33
No dokładnie tak chyba od frontu trzeba dać deski

Jurek_Z
28-07-2009, 16:22
u mnie deska też firmy Plastivan i nie ma żadnych zmian nawet na południowej elewacji.

andrzej100
28-07-2009, 18:38
u mnie deska też firmy Plastivan i nie ma żadnych zmian nawet na południowej elewacji.

Wydaje mi sie, ze to proces wieloletni, tak na chlopski rozum i dopiero po min. 7 latach ewentualnie widoczny (mam nadzieje, ze nigdy nie zmieni Ci sie kolor),
To takie rozwazania teoretyczne a czas pokaze...

Jurek_Z
28-07-2009, 19:39
u mnie deska też firmy Plastivan i nie ma żadnych zmian nawet na południowej elewacji.

Wydaje mi sie, ze to proces wieloletni, tak na chlopski rozum i dopiero po min. 7 latach ewentualnie widoczny (mam nadzieje, ze nigdy nie zmieni Ci sie kolor),
To takie rozwazania teoretyczne a czas pokaze...

Też mam nadzieję że nie wyblaknie, a swoją drogą to okna też pod wpływem warunków atmosferycznych stracą kolory, albo drzwi wejściowe?

andrzej100
29-07-2009, 09:09
u mnie deska też firmy Plastivan i nie ma żadnych zmian nawet na południowej elewacji.

Wydaje mi sie, ze to proces wieloletni, tak na chlopski rozum i dopiero po min. 7 latach ewentualnie widoczny (mam nadzieje, ze nigdy nie zmieni Ci sie kolor),
To takie rozwazania teoretyczne a czas pokaze...

Też mam nadzieję że nie wyblaknie, a swoją drogą to okna też pod wpływem warunków atmosferycznych stracą kolory, albo drzwi wejściowe?

Plasivana nie widzialem, ale mam Royala, ogladalem Gamrata i innych producentow i nigdy dotyczczas nie spotkalem podbitki z okleina jaka jest na oknach. Drzwi mam z jakegos bajeranckiego tworzywa, sa bejcowane i po 4 latach musialem je olejowac, bo w miejscu gdzie bylo naintensywniejsze naslonecznienie zaczynal zmieniac sie odcien.
Nie bede upieral sie co do slusznosci wlasnej wypowiedzi, takie informacje otrzymalem od przedstawiciela handlowego i powtarzam, moze to komus pomoze, a moze nie, ale warto wiedziec (caly czas podkreslam, ze nie dotyczy to koloru bialego)

Zakrzów
10-11-2009, 08:36
Podbijam temat, ponieważ bardzo mnie interesuje ta podbitka.
Jak wygląda i sprawuje się? Proszę o zdjęcia.

Jurek_Z
11-11-2009, 20:52
Jak dotąd bez zmian :D
Jestem zadowolony.