PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki strop jest tańszy : FERT,Teriwa czy Porotherm ?



pado
02-11-2007, 22:54
W jednym projekcje np. GL 150 jest strop typu FERT ,a w GL 266 porotherm 19/50 w jeszcze innym Teriwa . Który z nich jest tańszy w budowie . Czy można zastąpić jeden typ drugim ?
Który ma lepsze właściwości akustyczne ?
Moze dylematy mam głupie , ale chcę coś wiedzieć przed zakupem projektu bo lepiej wcześniej niź pózniej dowiedzieć sie i płacićc i płakać ?
W WB -0001 jest strop żelbetowy i zostałem uświadomiony ,że jest to drogi strop i nie zawsze można nastąpić jego innym.

mxxxx
03-11-2007, 05:28
z szalunków traconych najtańszy jest strop żużlowo betonowy zwany popularnie DZ, niestety jest on zdecydowanie mniej równy niż inne stropy, pytanie tylko czy tobie to przeszkadza, bo tynkarzom to i tak będzie wszystko jedno co tynkują
a najlepszą akustyczność to ma styropian, jak położysz pod wylewka 10 cm styropianu na tym stropie to akustyczność samego stropu nie będzie już miała żadnego znaczenia

Kane66
03-11-2007, 06:00
z ciekawosci (bo ja strop juz mam): monolityczny wychodzi drozej niz np Teriva ? (koszt materialu i robocizny). Wiadomo ze moze zalezec to od projektu (rozpietosci stropu?) ale dla srednich projektow - jest roznica cenowa ? jesli tak to jaka ?

03-11-2007, 06:43
z szalunków traconych najtańszy jest strop żużlowo betonowy zwany popularnie DZ, ...
pustaki/gary/ stropu DZ mogą byc zrobione z róznych materiałów ...
mogą, byc z betonu, żużłobetonu, keramzytu, odpadów wielkopiecowych, sprasowanych w granulki podobne do keramzytu
ja akurat miałem gary DZ z wiórobetonu ...

natomiast najtańszy wydaje mi sie być strop Ackermana



... niestety jest on zdecydowanie mniej równy niż inne stropy, pytanie tylko czy tobie to przeszkadza, bo tynkarzom to i tak będzie wszystko jedno co tynkują ...
j.w.