PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zrobić wylewane Sciany na poddaszu?



KasiaA
05-08-2003, 09:55
Jak zrobić poddasze? Ocieplać to potem wełną czy styropianem /to jest w tym momencie nieistotne/ czy po prostu wylać beton w ksztalcie trapezu załatwiają w ten sposób ściany i drugi strop /nad stryszkiem/. Liczyłam koszty, wyjdzie na jedno. Piszcie. Sprawa jest pilna.

Szaruś
05-08-2003, 10:50
Ocieplać musisz niezależnie od kunstrukcji poddasza (betonowa czy drewniania). Konstruckja betonowa sprawi, że poddasze będzie miała większość akumulacyjność ciepła, a więc latem nie będzie się przegrzewać.

Ale swoją drogą, jak ja liczyłem koszty, to wyszło mi, że poddasze betonbowe jest droższe (ale i tak robie takie - właśnie ze względu na akumulację ciepła).

andrzejj_
05-08-2003, 13:19
Kolega ,ktory pisze o betonowym poddaszu i jego akumulacyjnosci pisze nieprawde.Izolacja termiczna ,ktora jest odpowiedzialna za izolacyjnosc scian musi miec współczynnik przenikania ciepła mniejszy od 0,3<WAZNE>...praktycznie dach <podasze>ma miec 25-30cm warstwe wełny mineralnej<styropian bedzie gorzej sie układał>Prosze pamietac ze jedna płyta wełny musi scisle przylegac do drugiej,gdyz kazda szczelina miedzy niedbale ułozona wełna to droga ucieczki ciepła,czyli Twoich pieniedzy.Dodam ze przez dych<nie izolowany> ucieka 30%ciepła..pozdrawiam

Szaruś
05-08-2003, 13:57
Andrzejj_, mógłbyś podać jakieś szczególy, stwierdzające nieprawdę? W poprzednim poście nic nie piszesz o akumulacji ciepła, tylko o współczynniku przenikania ciepła, a to są dwa KOMPLETNIE RÓŻNE pojęcia.

KasiaA
07-08-2003, 09:30
Być może faktycznie wyjdzie troche drożej. Taki wylewany strop ma jednak ta niezaprzeczalna zaletę, ze jak juz za iles lat trzeba będzie ściagnać blachę to nie zostanę z meblami na wierzchu. Dla mnie jest to ważny argument.

januszek
07-08-2003, 13:00
to zależy co dla Ciebie jest ważniejsze
strop lany stabilna konstrukcja domu (sztywniejsza)
lepsza akumulacyjność
gorsza izolacyjność (ucieczka ciepła)
niestety nie obejdzie się bez mostka termicznego w obrębie murłaty
jeśli planujesz okna dachowe to przy stropie lanym wychodzą tak jak w tunelu (kolejny mostek termiczny.
konieczność wykonania przed dachem.
u mnie wyszedł drożej
strop lekki
nmiej stablina konstrukcja domu
częściej występują pęknięcia na gk
lepsza izolacja
brak mostka termicznego
łatwiej obrobić okna dachowe.
możliwość wykonania samemu i to w póżniejszym terminie
wybór należy do Ciebie
ja mam lekki.

KasiiA
07-08-2003, 14:46
U mnie i tak musze wszystko skonczyc od razu. Wszystkie prace i tak wykona ekipa. Będzie wylewany.
Jaka proponujecie grubość wełny mineralnej 15cm, czy tez 20? Nie chce przedobrzać, ale tez uważam, ze na tym nie ma co oszczędzać.

Szaruś
07-08-2003, 16:59
januszek, czegoś nie rozumiem.

1. Dlaczego strop betonowy z ociepleniem 20 cm ma mieć gorszą izolacyjność od szkieletu drewnianego z 20 cm wełny między belkami?

2. Jak jest różnica w mostku termicznym na styku murłaty ze ścianią kolankową z cegły i z betonu, jeżeli w obu przypadkach ściana kolankowa (i murłata) jest ocieplona od zewnątrz?

3. Okna dachowe - bardziej "tunelowo" to się zgadza, ale od razu mostek termiczny? A niby jakim sposobem, jeżeli okna dachowe muszą być mocowane w górnej warstwie ocieplenia (w warstwie pokrycia dachu)?