PDA

Zobacz pełną wersję : Alarm czy ubezpieczenie domu w budowie od kradziezy?



bimbelt
04-11-2007, 15:54
Niedlugo w naszym surowym domu zaczna sie pojawiac bardziej wartosciowe rzeczy. W zwiazku z tym rozwazam jego ubezpieczenie. Mozliwe jest ubezpieczenie wskazanych elementow od kradziezy, niestety skladka jest dosc wysoka. Moze w takim przypadku lepiej przyspieszyc montaz alarmu, na ktory i tak jestesmy zdecydowani? Jak wy sobie poradziliscie z tym problemem?

Cypek
04-11-2007, 16:07
Z tym jest kłopot.
Firmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają domy w budowie a już zupełnie ciężko ubezpieczyć elementy tego domu (wyposażenie).
Zastanów się nad firmą ochroniarską.

jac_nur
04-11-2007, 16:24
Jakieś kilka czujek alarmowych i powiadomienie na telefon, ochrona lub zaufany pan "Zdzisiu"
Miałem dwa włamania alarm przestraszył gości tylko zamki ucierpiały
Jeżeli planujesz inst alarmową to wszystko wykorzystasz w gotowym domku

bimbelt
04-11-2007, 17:20
Z tym jest kłopot.
Firmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają domy w budowie a już zupełnie ciężko ubezpieczyć elementy tego domu (wyposażenie).
Zastanów się nad firmą ochroniarską.

Problemu nie ma. Warta ubezpiecza. Problemem jest tylko wysokosc skladki. A ubezpieczenia potrzebuje tylko na jakies 3-4 miesiace. Na wiosne planuje sie wprowadzic.

Dlatego zastanawiam sie nad alarmem. Pierwotnie mial powstac w blizej nieokreslonej przyszlosci, gdy znajda sie wolne srodki. Na razie mam tylko okablowanie. Z drugiej strony moze lepiej kase, ktora mialbym przeznaczyc na ubezpieczenie, wylozyc na alarm? Bedzie na pewno drozej, ale i tak to mialem zrobic.

BungoI
04-11-2007, 17:51
My zainwestujemy w firmę ochroniarską - 60 PLN miesięcznie ;(
Ubezpieczyć i tak musimy bo bank tego wymaga - u Was nie ????

matam
04-11-2007, 17:57
My zainwestujemy w firmę ochroniarską - 60 PLN miesięcznie ;(
Ubezpieczyć i tak musimy bo bank tego wymaga - u Was nie ????
Bank wymaga ubezpieczenia murów, a tutaj mowa o ubezpieczeniu mienia.

bimbelt
Jak wybierasz pomiedzy alarmem i ubezpieczeniem to alarm pozwoli ci spac choc troche spokojniej, i z tego co piszesz w przyszlosci zamierzales zainstalowac wiec lepiej teraz.

Kris2222
04-11-2007, 18:36
taniej cię wyjdzie postawić mały camping i emeryta tam wpakować za 3 zeta na godzinę i po sprawie. :D

bimbelt
04-11-2007, 18:45
taniej cię wyjdzie postawić mały camping i emeryta tam wpakować za 3 zeta na godzinę i po sprawie. :D

Z tym sie nie zgodze. Emeryt dostanie w glowe i bede go mial na sumieniu. Poza tym dochodza kwestie legalnego zatrudnienia.

bimbelt
04-11-2007, 18:47
My zainwestujemy w firmę ochroniarską - 60 PLN miesięcznie ;(
Ubezpieczyć i tak musimy bo bank tego wymaga - u Was nie ????
Bank wymaga ubezpieczenia murów, a tutaj mowa o ubezpieczeniu mienia.

Dokladnie. Ubezpieczenie budynku to jedna sprawa, a ubezpieczenie jego elementow od kradziezy, to cos calkiem innego. Samo ubezpieczenie budynku posiadam i nie jest to sprawa kosztowna. Ubezpieczenie wskazanych elementow budynku/infrastruktury od kradziezy, to z kolei dosc droga przyjemnosc.

pablitoo
04-11-2007, 19:38
My zainwestujemy w firmę ochroniarską - 60 PLN miesięcznie ;(
Ubezpieczyć i tak musimy bo bank tego wymaga - u Was nie ????

Ja również zainwestowałem w monitoring agencji ochrony / cena taka sama - może to ta sama agencja ochrony :lol: / - alarm sam zamontowałem jeszcze na etapie surowych murów wewnątrz budynku - teraz podczas wykańczania włączyłem sie w sieć monitoringu i śpię spokojnie / w miarę spokojnie oczywiście - nic na 100% nie zabezpieczy przed kradzieżą /.

Takoż reasumując -monitoring jak najbardziej tak - zwłaszcza że koszta nie są ogromne i w porównaniu do wartości mienia - jak najbardziej warte poniesienia .

stiff
04-11-2007, 23:06
Sprawdż w Hestii - chyba mają lepsze warunki.

mkepler
05-11-2007, 12:42
Jeżeli był u Ciebie już agent firmy ochroniarskiej, to nawet się nie zastanawiaj.

Jedna z dużych firm w bardzo elegancki sposób przekonała moją znajomą do swoich usług. Byli u niej, jak jeszcze trwała budowa 4 razy, jednak z każdym razem odchodzili z kwitkiem. Następnej nocy po ostatniej wizycie z domu zniknęły grzejniki, piec i zasobnik cwu. Wszystko zdemontowane było super profesjonalnie, nic nie stłukli, nie ukradli narzędzi, nic więcej. Jak na dużą firmę przystało, pełen profesjonalizm.
Jak się pojawili u mnie to od razu ich miło powitałem.

Tabliczka na płocie i alarm z logo to chyba najlepsze ubezpieczenie. Nikt tym byczkom nie będzie podskakiwał. To nie policja, oni sie z złodziejaszkiem cackać nie będą.

Uważam, że te firmy ochroniarskie, to zalegalizowane ściąganie haraczu.

ashen
05-11-2007, 13:18
Bardzo inteligentnie - czyli twoja rada brzmi nastepujaco: dajmy sie dymac bo nam zdejma grzejniki?

Jezeli uwazasz ze ochroniarze za 1000zl beda nadstawiac karku i scigac sumiennie zlodziei czy innych pijaczkow to gratuluje dobrego samopoczucia.

bimbelt
06-11-2007, 09:18
Ubezpieczylem. Mam juz grzejniki i wyposazenie kotlowni, wiec nie moglem czekac na montaz alarmu. Koszt ubezpieczenia to 480zl za rok, przy odpowiedzialnosci do 30tys. zl. Nie malo, ale zakladam, ze za 4-5 miesiecy bede juz mieszkal, a ubezpieczenie zlikwiduje lub przekwalifikuje na normalne od kradziezy. Na szczescie istnieje taka mozliwosc.

matam
06-11-2007, 09:27
W sumie wykonanie alarmu jak masz pociagniete juz przewody to raptem kilka godzin. Ostatnio pewna firma ochroniarska wykonala taka instalacje dla budynku 4 pietrowego z bodajze 10 strefami i kilkudziesiecioma czujkami w dwa dni laczenie z odpaleniem lacznosci, przetestowaniem. Pracowaly dwie osoby. Czesc czujek wisiala ale wszystkie nalezalo rozebrac i na nowo podlaczyc zeby zlokalizowac przewody i dostosowac do nowego systemu alarmowego

bimbelt
06-11-2007, 10:59
Koszt podobny, a ubezpieczenie wykupuje sie jednak szybciej ;)

Przyklad:
Ubezpieczenie roczne - 480zl, zerwane po 4 miesiacach kosztuje mnie tylko 160zl.
Nadzor firmy ochroniarskiej - 70zl miesiecznie x 4 = 280zl.
Poki nie mieszkam, wystarczy mi ubezpieczenie.

matam
06-11-2007, 11:10
Zdecydowanie szybciej. Dzisiaj np. przez gg zawarlem ubezpieczenia autka :). Ogolnie jestem za ubezpieczeniem mienia ale wszedzie ta kasa :(. U nasz czas pokaze, ale raczej sklaniam sie ku alarmowi a pozniej ubezpieczenie.

romwis
06-11-2007, 11:19
Ubepieczyłem w PZU (do końca roku promocja) oraz założyłem alarm z montoringiem choć budynek dopiero w stanie surowym zamkniętym a do końca budowy jeszcze długa droga.
Bulić trzeba a i tak pewności nie ma..
pzdr.
-romwis

matrasza
06-11-2007, 13:27
Ja jestem za ubezpieczeniem, oczywiście alarm też będzie. Jak tylko zamknęłam stan surowy, to ubezpieczyłam dom od zdarzeń losowych ze wskazaniem elementów od kradzieży. Ubezpieczenie obejmuje nie tylko kradzież, lecz również dewastację, a za uszkodzone mienie przy próbie kradzieży od firmy ochroniarskiej nic nie dostaniecie. Co do ceny to nie uważam, żeby koszt rzędu ok. 600 zł rocznie to było dużo przy wartości tego, co jest do stracenia. Tym bardziej, że jak jest np alarm, drzwi antywłamaniowe, rolety, czy inne tego typu rzeczy zwiększające bezpieczeństwo domu, to za każdą z nich dostaje się zniżkę.