PDA

Zobacz pełną wersję : Co na podłogę na ogrzwewaniu podłogowym???



eldoopa69
05-11-2007, 10:17
Co mogę położyć na "podłogę" w której mam instalację ogrzewania podłogowego ??
Podobno najlepszym rozwiązaniem(oddawanie ciepła) są płytki - Drewno/parkiety nie wskazane.

A co z panelami podłogowymi ??


Poradźcie proszę.

rusek007
05-11-2007, 10:39
Mam ok 70m2 podłogówki na dole, większość jest pokryta polerowanym gresem, a ok 7m2 deską barlinecką. Podłoga wszędzie jest ciepła jednakowo z tym, że barlinek to syf okropny (znać każdy pazur mojego pieska) po 4 miesiącach kwalifikuje się do wymiany i dam w to miejsce panele, minimum AC3.
Z moich obserwacji wynika, że nie ma różnicy czy na podłogówce jest gres czy deska i jedno i drugie grzeją tak samo.

Leszko
05-11-2007, 10:43
Co mogę położyć na "podłogę" w której mam instalację ogrzewania podłogowego ??
Podobno najlepszym rozwiązaniem(oddawanie ciepła) są płytki - Drewno/parkiety nie wskazane.

A co z panelami podłogowymi ??


Poradźcie proszę.

Tak zrobiłem działa już dwa lata :D
http://www.album.astral.pl/album/fotos/5967/56/5502/1.jpeg

laparia
05-11-2007, 12:42
Witam

Jestem też na etapie wybierania materiału na podłogówkę. Chce mieć drewno i myślę nad parkietem dwu lub trzy warstwowym> Nie wiem co będzie lepsze może ktoś doradzi.

pozdrawiam

androzek
05-11-2007, 13:01
Parkiet dwuwarstwowy o grubości 11 mm np.dąb,jatoba,merbau itp.oraz gres - to wszystko na 223 m2

kachna28
05-11-2007, 18:42
Ja planuję panele drewniane -salon 37m, reszta (hol, kuchnia, łazienki)- płytki gresowe. Teraz tylko mam dylemat co do firmy -Barlinek odpada- wszyscy narzekają -na placu boju został Kahrs-podobno lider paneli drewnianych -jednak cena -powyżej 200zł/m powala :( Wiem napewno że będzie merbau -odpowiada mi kolorystyka, a poza tym drzewo stabilne i ponoc najlepsze na podlogówkę. Więc pozostaje mi Tarkett lub Baltic Wood -cena obydwu ok 150zł/m. Muszę zobaczyc "na żywo" i pomacac -wtedy zdecyduję :) Dylemat mam jednak co do sposobu montażu -może byc zarówno podłoga "pływająca" -wtedy problem jaki podkład najlepiej przewodzi ciepło :roll:? (odpada podobno korek i pianka -izolują cieplnie). Lub na klej -ale minus to droższy montaż i brak możliwości wymiany pojedynczej deski -jest to jednocześnie plus podlogi montowanej na Click... Czasem jestem zła sama na siebie, że sobie wymyśliłam tą podłogówkę :-? :roll: Może ktoś z was coś doradzi?

laparia
05-11-2007, 19:34
Ja się prawie zdecydowałem na finish dwuwarstwowy ale najpierw muszę zobaczyc go na żywo.

pozdrawiam

kachna28
05-11-2007, 19:43
Mi finishparkiet wybiła z glowy kuleczka -która ma go w salonie. Podobno bardzo podatny na uszkodzenia. Kuleczka twierdzi że już deska barlinecka, którą ma w innych pokojach lepiej się sprawuje :wink: . Zresztą ja się uparłam na merbau a w Finishparkiecie on nie występuje.

laparia
05-11-2007, 19:47
To mnie zasmuciłas. Ale na stronie producenta piszą że jest merbau dostępny.
Może coś takiego:

http://www.allegro.pl/item259812393_parkiet_dab_za_27_zl_m2_merbau_42_zl _m2_i_inne.html

Cena nawet atrakcyjna z tym że to jest jednowarstwowe i nie wiem jak się sprawdzi na podłogówce.

pozdrawiam

daggulka
05-11-2007, 20:11
u mnie będzie gres (ale nie szkliwiony tylko zwykły-chropowaty :roll: ).... mam do obłożenia komunikację , łazienki i kuchnię

widziałam ...chyba u "dominikams"....takie płytki imitujące drewno.... do salonu na podłogówkę jak znalazł.... u niej rewelacyjnie to wygląda.... ostatnio w Castoramie takie oglądałam...tanie nie są, ale efekt na pewno super :D

pozdrawiam, smoczyca

BungoI
05-11-2007, 22:21
Mam ok 70m2 podłogówki na dole, większość jest pokryta polerowanym gresem, a ok 7m2 deską barlinecką. Podłoga wszędzie jest ciepła jednakowo z tym, że barlinek to syf okropny (znać każdy pazur mojego pieska) po 4 miesiącach kwalifikuje się do wymiany i dam w to miejsce panele, minimum AC3.
Z moich obserwacji wynika, że nie ma różnicy czy na podłogówce jest gres czy deska i jedno i drugie grzeją tak samo.

To akurat nie jest żaden argument bo chodzi o to, że na przykład deska nie "skumuluje" ciepła tak jak płytki. Poza tym jest natruralnym izolatorem więc musisz więcej energii "włożyć" aby uzyskać tę samą temperaturę.

Mam ten sam dylemat ze względu na zwierzaki. Jak dla mnie cały dół mogłabym wyłożyć płytkami. Jednak freciszony i norki to "niskopodłogowce" a poza tym bawią się także głównie na podłodze. Bawią się ostro i nie bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo. Boję się, że płytki będą zbyt twardym lądowiskiem.... :(
Biorę jeszcze pod uwagę wykładzinę PCV. Taką przeznaczoną na podłogówkę. Podobno przewodzi lepiej niż panele (również te przeznaczone na podłogówkę). Jednocześnie nieźle amortyzują upadki. Jeszcze jeden argument to ogromny wybór wzorów i niewygórowana cena.

kachna28
06-11-2007, 06:40
To mnie zasmuciłas. Ale na stronie producenta piszą że jest merbau dostępny.
Może coś takiego:

http://www.allegro.pl/item259812393_parkiet_dab_za_27_zl_m2_merbau_42_zl _m2_i_inne.html

Cena nawet atrakcyjna z tym że to jest jednowarstwowe i nie wiem jak się sprawdzi na podłogówce.

pozdrawiam
Strasznie to z allegro cieniutkie -merbau 7mm? To już wolę deskę baltic, która ma 14mm grubości i jest polecana na podłogówkę. Nie chcę zbytnio eksperymentowac -chociaż mi też pariety bardzie się podbają od paneli drewnianych. Poza tym mam w tej chwili w całym mieszkaniu najzwyklejsze panele za 20zł i od 5lat wyglądają tak samo -czyli nie jestem zbytnim dewastatorem :) Więc myślę, że deska baltic czy tarkett sprawdzi się lux. Myślę o takiej- merbau wolin elegance baltic wood:
http://www.balticwood.pl/oferta/merbau/merbau-Wolin-elegance_B.jpg
Lub tarkett:
http://www.edal-podlogi.pl/images/stories/panele_drewniane/tarkett/salsa/thumbnails/thumb_tarkett_merbau.jpg

BungoI
06-11-2007, 07:10
Strasznie to z allegro cieniutkie -merbau 7mm? To już wolę deskę baltic, która ma 14mm grubości i jest polecana na podłogówkę. Nie chcę zbytnio eksperymentowac -chociaż mi też pariety bardzie się podbają od paneli drewnianych. Poza tym mam w tej chwili w całym mieszkaniu najzwyklejsze panele za 20zł i od 5lat wyglądają tak samo -czyli nie jestem zbytnim dewastatorem :) Więc myślę, że deska baltic czy tarkett sprawdzi się lux.

Podobno - jak się już daje podłogę drewnianą czy panele - to im cieńsze tym lepsze. Z tego co czytałam to właśnie 7mm jest jak najbardziej OK.

kachna28
06-11-2007, 08:18
W zasadzie oboje mamy rację :) Tylko kwesta wyboru -"co kto woli" :wink:
To wynalazłam na stronie muratora:
Choć posadzki drewniane nie najlepiej sprawdzają się na ogrzewanych podłogach, można je na nich układać. Należy jednak wybierać tylko drewno o małym skurczu i długim czasie osiągania równowagi higroskopijnej, na przykład: dąb, merbau, iroko, doussie, tek. Na podłodze z ogrzewaniem nie powinno się kłaść parkietu grubszego niż 1,5-centymetrowy. Grubszy nie tylko za bardzo ograniczy przekazywanie ciepła, ale też powstaną w nim większe szczeliny. Najlepszym rozwiązaniem są parkiety dwu- i trójwarstwowe – krzyżowe ułożenie słoi w sąsiadujących warstwach drewna ogranicza jego pracę. Klepka warstwowa musi być jednak dobrej jakości, w przeciwnym razie częste zmiany temperatury mogą doprowadzić do rozwarstwienia drewnianej posadzki.

rusek007
06-11-2007, 08:28
Mam ok 70m2 podłogówki na dole, większość jest pokryta polerowanym gresem, a ok 7m2 deską barlinecką. Podłoga wszędzie jest ciepła jednakowo z tym, że barlinek to syf okropny (znać każdy pazur mojego pieska) po 4 miesiącach kwalifikuje się do wymiany i dam w to miejsce panele, minimum AC3.
Z moich obserwacji wynika, że nie ma różnicy czy na podłogówce jest gres czy deska i jedno i drugie grzeją tak samo.

To akurat nie jest żaden argument bo chodzi o to, że na przykład deska nie "skumuluje" ciepła tak jak płytki. Poza tym jest natruralnym izolatorem więc musisz więcej energii "włożyć" aby uzyskać tę samą temperaturę.

Mam ten sam dylemat ze względu na zwierzaki. Jak dla mnie cały dół mogłabym wyłożyć płytkami. Jednak freciszony i norki to "niskopodłogowce" a poza tym bawią się także głównie na podłodze. Bawią się ostro i nie bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo. Boję się, że płytki będą zbyt twardym lądowiskiem.... :(
Biorę jeszcze pod uwagę wykładzinę PCV. Taką przeznaczoną na podłogówkę. Podobno przewodzi lepiej niż panele (również te przeznaczone na podłogówkę). Jednocześnie nieźle amortyzują upadki. Jeszcze jeden argument to ogromny wybór wzorów i niewygórowana cena.

Deska czy płytki nie kumuluję tyle ciepła co jastrych (w moim przypadku 7cm). Podobnie jak Ty bałem się deski i zrezygnowałem z jednej wyspy, bo miały być dwie, ale moje obawy były przesadzone.

kachna28
06-11-2007, 08:30
Mam ok 70m2 podłogówki na dole, większość jest pokryta polerowanym gresem, a ok 7m2 deską barlinecką. Podłoga wszędzie jest ciepła jednakowo z tym, że barlinek to syf okropny (znać każdy pazur mojego pieska) po 4 miesiącach kwalifikuje się do wymiany i dam w to miejsce panele, minimum AC3.
Z moich obserwacji wynika, że nie ma różnicy czy na podłogówce jest gres czy deska i jedno i drugie grzeją tak samo.
A tą deskę to masz przyklejoną do podłoża?

rusek007
06-11-2007, 08:41
Deska jest oczywiście pływająca.

kachna28
06-11-2007, 08:47
Deska jest oczywiście pływająca.
A jaki podkład? pianka, korek, tektura falista? Sorry że cię tak molestuję -ale właśnie sposobu montażu dotyczy mój dylemat. W salonie z podłogami powiedziano mi że producent deski barlineckiej na podłogówkę zaleca klej -podobno jest to nawet warunkiem udzielenia gwarancji :o ! Z kolei tarkett i baltic (do których ja się skłaniam) zalecają pływającą (chociaż mozna i klieic :-? )-to mi powiedziano w drugim salonie... Już mam mętlik w głowie :roll:

rusek007
06-11-2007, 08:49
O tym kleju to też słyszałem takie głosy, ale ja zastosowałem w kolejności: folia paroizolacyjna, podkład tłumiący z pianki i dopiero deski.

kachna28
06-11-2007, 08:52
O tym kleju to też słyszałem takie głosy, ale ja zastosowałem w kolejności: folia paroizolacyjna, podkład tłumiący z pianki i dopiero deski. Chyba paroprzepuszczalną? przecież paroizolacyjna nie przepuszcza ciepła (sama nazwa wskazuje, że izoluje):o?

Heath
06-11-2007, 09:13
przecież paroizolacyjna nie przepuszcza ciepła (sama nazwa wskazuje, że izoluje):o?
oj, oj chyba nie w tą stronę rozumujesz. jak sama nazwa wskazuje przed czym izoluje?? :wink:

Na stronie Kahrsa masz instrukcję montażu na ogrzewaniu podłogowym, zalecają podłogę pływającą na folii.
Znowu booorg zaleca kleić. I bądź tu mądry :D

kachna28
06-11-2007, 09:44
przecież paroizolacyjna nie przepuszcza ciepła (sama nazwa wskazuje, że izoluje):o?
oj, oj chyba nie w tą stronę rozumujesz. jak sama nazwa wskazuje przed czym izoluje?? :wink:

Na stronie Kahrsa masz instrukcję montażu na ogrzewaniu podłogowym, zalecają podłogę pływającą na folii.
Znowu booorg zaleca kleić. I bądź tu mądry :D
Jak możesz to przyślij mi link do tej stronki -bo coś odnaleźc nie mogę :-? ... A co do folii to wydaje mi się, że leżąc na wylewce a pod deską -to izoluje nie przepuszczając ciepła w górę -ale to tylko widocznie takie moje wyobrażenie :roll:

Heath
06-11-2007, 09:48
sorry, nie na stronie kahrsa, tylko któregoś dealera na Polskę. Mogę sprawdzić po południu.

rusek007
06-11-2007, 09:52
przecież paroizolacyjna nie przepuszcza ciepła (sama nazwa wskazuje, że izoluje):o?
oj, oj chyba nie w tą stronę rozumujesz. jak sama nazwa wskazuje przed czym izoluje?? :wink:

Na stronie Kahrsa masz instrukcję montażu na ogrzewaniu podłogowym, zalecają podłogę pływającą na folii.
Znowu booorg zaleca kleić. I bądź tu mądry :D
Jak możesz to przyślij mi link do tej stronki -bo coś odnaleźc nie mogę :-? ... A co do folii to wydaje mi się, że leżąc na wylewce a pod deską -to izoluje nie przepuszczając ciepła w górę -ale to tylko widocznie takie moje wyobrażenie :roll:

W ramach testu załóż na siebie koszulkę foliową i wyjdź dzisiaj na spacerek, zobaczysz jak mocno izoluje :D

irtad
06-11-2007, 10:01
Ja mam parter około 80m2 w płytkach a całe poddasze w baltic floor dąb przyklejony do podłoża 1,4cm. i jak na razie działa

kachna28
06-11-2007, 10:05
Ja mam parter około 80m2 w płytkach a całe poddasze w baltic floor dąb przyklejony do podłoża 1,4cm. i jak na razie działa
Jak jest z jakościa baltica? zadowolony jesteś? nie znam żadnego użytkownika podłóg tej firmy i chciałabym się conieco dowiedziec z praktycznej strony, a nie tylko z folderów :roll: . Strasznie się rysuje? Dlaczego zdecydowałeś się na klej a nie click?

Cypek
06-11-2007, 10:16
Ja tak tylko nieśmiało powiem, że u kolegi jest na podłogówkę położona podłoga szwedzka firmy kronopol w zasadzie podłogówki można nie włączać, bo nic nie daje. Acha, ułożona jako pływająca na gąbce.
To tak na marginesie czego na pewno nie można.

irtad
06-11-2007, 10:16
Słyszałem opinie ze jakościowo lepszy od barlinka. Ta deska jest na jakiś tam patent LOCK ale ze względu że to podłogówka i nie lubię stukania jak się chodzi po panelach to został przyklejony. Mi kolorystyka egzotyków nie pasuje więc dlatego dąb. Mam go dopiero 2 miesiące więc trudno coś powiedzieć jak się ściera lub nie.

kachna28
06-11-2007, 10:51
Słyszałem opinie ze jakościowo lepszy od barlinka. Ta deska jest na jakiś tam patent LOCK ale ze względu że to podłogówka i nie lubię stukania jak się chodzi po panelach to został przyklejony. Mi kolorystyka egzotyków nie pasuje więc dlatego dąb. Mam go dopiero 2 miesiące więc trudno coś powiedzieć jak się ściera lub nie.
No mi też kilku przedstawicieli stanowczo odradzało barlinka -strasznie dużo reklamacji. Zresztą nawet "na oko" baltic się lepiej prezentuje :)