PDA

Zobacz pełną wersję : Zlewozmywak pod oknem ???



beba
05-11-2007, 10:39
Jesteśmy dopiero na etapie rozpoczęcia budowy, ale zastanawia mnie to?
No więc w naszym projekcie
( http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji= ) i zresztą w wielu innych też (ostatnio nawet to bardzo częste)
zlewozmywak jest ustawiony pod oknem kuchennym.
Ponieważ okno jest na wysokości wszystkich okien czyli wypadnie niewiele ponad poziom blatu kuchennego i reszty urządzeń powstaje pytanie jak takie rozwiązanie się sprawdza w praktyce i co z utrzymaniem czystosci okna, otwieraniem okna itp. :roll:

Eluś
05-11-2007, 10:53
Witam na ten temat jest sporo na forum.

beba
05-11-2007, 11:04
No tak z prędkości nie pomyslałam o funkcji "szukaj" :oops:
Przepraszam za zaśmiecanie :-?
Proszę o skasowanie tematu jeśli to możliwe.

Eluś
05-11-2007, 12:22
Myślę, że nic się nie stało. Wiem, że jest sporo informacji bo szukałam sama rozwiązania polegającego na zagospodarowaniu okna w kuchni.

BK
05-11-2007, 12:34
My zrobiliśmy tak, że nie mamy parapetu tylko blat kuchenny, zlew od oknem. Dopasowaliśmy wysokość blatu do wysokości parapetu - oszczędność na parapecie i więcej miejsca na kuchenny bałagan :)
Sprawdza się znakomicie.
Otwieranie okna - albo bateria taka którą można złożyć albo okno wypada tak, że słupek poprzeczny jest równo z baterią, żeby nie zawadzać o baterię przy otwieraniu okna, nie wiem czy to jasne. Ponieważ my chcieliśmy mieć wielkie okno a nie dwa małe, zdecydowaliśmy się przedunąć zlew i nie jest on centralnie pod oknem, tylko jest nieco przesunięty

sevage&ivi
05-11-2007, 12:37
My zrobiliśmy tak, że nie mamy parapetu tylko blat kuchenny, zlew od oknem. Dopasowaliśmy wysokość blatu do wysokości parapetu - oszczędność na parapecie i więcej miejsca na kuchenny bałagan :)
Sprawdza się znakomicie.
Otwieranie okna - albo bateria taka którą można złożyć albo okno wypada tak, że słupek poprzeczny jest równo z baterią, żeby nie zawadzać o baterię przy otwieraniu okna, nie wiem czy to jasne. Ponieważ my chcieliśmy mieć wielkie okno a nie dwa małe, zdecydowaliśmy się przedunąć zlew i nie jest on centralnie pod oknem, tylko jest nieco przesunięty

a gdzie mogę znaleźć takie "demontowalne" baterie ?
bo mam ten sam "problem" - okno dzielone na 2 i jedna połówka idealnie będzie nachodzić na baterię :(

Monika $ Seba
05-11-2007, 16:57
takie baterie ma kludi, hansa, deante. Nazywają się "bajonette"- podobno to fachowe określenie. Można powiedzieć prosto z kładzioną wylewką i każdy będzie wiedziała o co chodzi. Kupisz wszędzie tam gdzie mają armaturę

asiulka
05-11-2007, 17:31
My zrobiliśmy tak, że nie mamy parapetu tylko blat kuchenny, zlew od oknem. Dopasowaliśmy wysokość blatu do wysokości parapetu - oszczędność na parapecie i więcej miejsca na kuchenny bałagan :)
Sprawdza się znakomicie.


nie wiem czy dobrze zrozumiałam, masz tak wykrojony blat,że zamiast parapetu masz wstawiony blat? Jeśli to możliwe to wstaw proszę zdjęcie tego miejsca, bo mam ten sam problem i zastanawiam sie jak to w szczególe rozwiązać :-?

DAREK KARCZ
06-11-2007, 15:25
MAM I JEST SUPER .ZMYWASZ SOBIE I PATRZYSZ PRZEZ OKIENKO ALBO LUDZIE WIDZA ZE ZMYWASZ I OD RAZU STAJESZ SIE LEPSZYM FACETEM DLA OKOLICZNYCH SASIADEK KTORYCH MEZOWIE NIE ZMYWAJA :evil:

kachna28
06-11-2007, 15:30
U mnie w projekcie też zlew był pod oknem, jednak ja nie zdecydowałam się na to rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że mam okno jednoskrzydłowe i opcja kranu w środku slupka odpada. Po drugie baterie "łamane" kosztują ponad 1tys zł (dla mnie to drogo). Po trzecie -będzie zmywarka, więc nie będę stała godzinami nad zlewem zmywając i podziwiając widoki jednocześnie. Dlatego pod oknem będę miała główny blat roboczy -bo więcej czasu spędzam przygotowując posiłki niż zmywając po nich :)

obsydianowy-gargulec
06-11-2007, 22:17
Też będę miała zlew pod oknem :lol:

malmuc
07-11-2007, 06:49
troszkę wiecej na ten temat
http://forum.muratordom.pl/post562237.htm?highlight=zlew%20oknem#562237

http://forum.muratordom.pl/post1928229.htm?highlight=zlew%20kuchni#1928229

ms.
07-11-2007, 07:27
U nas okno w kuchni ma jedno skrzydło fix - w jego obszarze damy baterię.
I okno dzięki temu tańsze i nie wykosztujemy się na składaną baterię.

marta

Agami
07-11-2007, 10:59
U mnie w projekcie też zlew był pod oknem, jednak ja nie zdecydowałam się na to rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że mam okno jednoskrzydłowe i opcja kranu w środku slupka odpada. Po drugie baterie "łamane" kosztują ponad 1tys zł (dla mnie to drogo). Po trzecie -będzie zmywarka, więc nie będę stała godzinami nad zlewem zmywając i podziwiając widoki jednocześnie. Dlatego pod oknem będę miała główny blat roboczy -bo więcej czasu spędzam przygotowując posiłki niż zmywając po nich :)

No nie do końca taki koszt.
Baterie z pochylanym korpusem można już kupic za około 500 zł.
Dwie z nich to:
PYRAMIS ALTO - http://www.eeeby.pl/?q=pyramis+alto&s=szukaj
TEKA OVETTO - http://www.eeeby.pl/?q=teka+ovetto&s=szukaj

Te wyciągane z korpusu i te chowane w blacie są już faktycznie blisko 1000 zł, choć taką standardową TEKA AQUATA ELT można kupić już za około 350 zł, czy KLUDI ALMERA CHROM 337820581.

Problem jest tylko z granitowymi. Teraz w ofercie jest tylko Franke.
Teraz już każdy znajdzie coś dla siebie :)

kachna28
07-11-2007, 12:38
No ja własnie chciałam granitowy zlew i baterię. Ale nie o to chodzi -jak już pisałam powyżej -wolę pod oknem blat roboczy, bo więcej czasu poswięca się przygotowaniu posiłków niż zmywaniu (tym bardziej że jest zmywarka). Ale każdy robi jak lubi :)