PDA

Zobacz pełną wersję : płot tzw. "roboczy" na czas budowy



gianti
06-11-2007, 07:10
Ze względu na to iż budowa rozciągnie mi się na kilka lat i nie mam wizji płotu docelowego chcę ogrodzić działkę płotem tymczasowym.

mój pomysł to zastosowanie stempli budowlanych i siatki "leśnej" 2m wysokości.

natomiast sposób postawienia :

- stemple w ziemię na 0,8m - poprzez wykonie dziur za pomocą świdra ręcznego 14cm średnicy - mam nadzieję iż to przyspieszy pracę i nie spowoduje potrzeby wykonania dużych "dziur" szpadlem

- stemple obsypane gruzem budowlanym

- siatka przymocowana do stempli dobrym zszywaczem tapicerskim - oczywiście naciągnięta na górze i na dole

- brama wjazdowa zrobiona ze skleconych desek.

Według was - praktyków - wytrzyma taka konstrukcja bezproblemowo 3-4 lata??

koszt 250 m z robocizną (rodzina) = 2000 zł

dzabij
06-11-2007, 08:26
Witam,

a na jakim etapie budowy jesteście ? Jeżeli dopiero zaczynacie, to nie róbcie narazie ogrodzenia bo będzie jedynie przeszkadzać. Moim zdaniem ogrodzenie ma sens dopiero w momencie stanu surowego otwartego (znaczy dom z dachem). No chyba że macie kilku hektarowe rancho, ale wtedy 250m płotu to by bylo za mało :-)

Co do konstrukcji to wedlug mnie stemple tak, siatka leśna tak, świder tak.

Co do zszywek to nie jestem przekonany, choć to może zadziałać. Ja dodatkowo dałbym drut napinający na górze i na dole, inaczej siatka się po jakimś czasie zwiesi. Skrajne słupki można by dodatkowo podeprzeć albo ewentualnie porobić odciągi napinające (takie jak w namiocie starego typu). Powinno śmialo parę lat wytrzymać.

Pzdr

Dawid

gianti
06-11-2007, 16:59
druty napinające (góra, dół) - tak oczywiście, są w planach

płot na początku budowy - z tego co pamiętam budowa musi być ogrodzona - takie jest prawo - zresztą nie ma problemu dom będzie na tyle daleko od płotu iż nie zostanie uszkodzony podczas budowy.

jeśli chodzi o słupki narożnikowe jako jedyne myślałem o podparciu ich tak jak normalnie się podpiera + zabetonowanie stempla.

rr77
06-11-2007, 20:04
Mam ogrodzenie z siatki leśnej i stempli.
Wszystkie mam obsypane ziemią tak jak Ty wierciłem otwory 1m wiertlem 12 cm
Stempel dawałem na skraj otworu, tam ziemia nie jest zmiękczona
Betonowałem tylko stemple przy bramie z racji ze zrobiłem dużą bramę.
Nie dawałem drutu napinającego, ale narożne podpierałem stemplami.

HenoK
09-11-2007, 07:00
Jeżeli ma wytrzymać 3-4 lata zamiast zszywek tapicerskich lepiej dać stalowe ocynkowane skobelki (http://www.allegro.pl/item266771580_gwozdzie_skoble_ocynkowane_f_vat.htm l)
Ja kupowałem takie w Castoramie.

romwis
09-11-2007, 22:44
Mam od roku taki "leśny" płot z frontu działki.
Bez poziomych drutów, stemple bez betonu, siatka na zszywki, prowizoryczna brama z łat obciągnięta resztką siatki.
Działa to i ma doczekać do wiosny bo wtedy będzie robiony front docelowy.
pzdr.
-romwis

stukpuk
10-11-2007, 09:55
Ja taki płot mam. I mam nadzieję, że wytrzyma 2-4 lata. Proponowałbym skobelki do zamocowania. Słupki na brame zalane betonem. Nie dawałem drucika dołem i górą tylko rozpórki na narożnych słupkach. Bo nie mam dużych odległości :D

gianti
11-11-2007, 07:50
a jak wbijacie skobelki - w już osadzony stemplel, zagęszczony gruzem - to poprzez uderzenia młotkiem - nie zaczyna się czasem stempel ruszać w "swoim ziemnym mocowaniu". Z tego powodu myślałem o porządnych zszywkach.

HenoK
11-11-2007, 08:09
a jak wbijacie skobelki - w już osadzony stemplel, zagęszczony gruzem - to poprzez uderzenia młotkiem - nie zaczyna się czasem stempel ruszać w "swoim ziemnym mocowaniu". Z tego powodu myślałem o porządnych zszywkach.
Jeżeli stempel ma zacząć ruszać się przy wbijaniu skobelków, to jak ma wytrzymać np. silniejszy wiatr, czy przypadkowe oparcie o niego?
Ja dawałem słupku 2,5m z tzw. papierówki świerkowej. Ziemię wokół nich ubijałem. Nie wszystkie może stoją idealnie prosto, ale swoją funkcję spełniają.

stukpuk
11-11-2007, 09:57
a jak wbijacie skobelki - w już osadzony stemplel, zagęszczony gruzem - to poprzez uderzenia młotkiem - nie zaczyna się czasem stempel ruszać w "swoim ziemnym mocowaniu". Z tego powodu myślałem o porządnych zszywkach.
Jeden trzyma z drugiej strony a drugi wbija, najprostrza metoda, fakt ruszają się , ale z czasem "się zamulą" i będzie ok.

anna2405
24-06-2008, 18:42
Panowie, skąd sie załatwia taki świder ręczny????????
Pomocy, bo za 2 dni przywoza stemple i nie wiem co dalej.... :(

HenoK
25-06-2008, 07:27
Panowie, skąd sie załatwia taki świder ręczny????????
Pomocy, bo za 2 dni przywoza stemple i nie wiem co dalej.... :(W każdym większym sklepie budowlanym, albo na Allegro :
http://www.allegro.pl/item389057970_swider_do_ziemi_dolkownica_dolkownik _nowy_120mm.html

gianti
04-07-2008, 18:58
a ja całą siatkę przypiąłem do słupków(stempli) grubymi zszywkami tapicerskimi i było szybko, łatwo i przyjemnie. - jedna osoba naciągała siatkę - druga zszywała :), pozatym jeszcze całą siatkę na jej końcu naciągała ręczna wyciągarka przyczepiona do drzewa.

efekt po roku i porównanie do sąsiada :

u mnie siatka sztywna i naciągnięta - u sąsiada, który wbijał gwoździe - siatka już opada na boki.

i moja wytrzyma jeszcze dwa lata

3 dni = 240 mb płotu w 2 osoby (oczywiście łącznie ze osadzeniem słupków) - polecam mój sposób