PDA

Zobacz pełną wersję : WANNA - naprawa, konserwacja, czyszczenie wanny



bankroot
06-08-2003, 10:52
Witam wszystkich,

czy ktoś zna jakiś b. dobry środek do zlikwidowania małego odprysku w dnie wanny emaliowanej (zależy mi na dokładnej nazwie i ew. gdzie szukać) ?

pozdrawiam

bankroot

farbiarz
07-08-2003, 16:47
Tak, znam taki środek, ale jest przeznaczony głownie do wanien blaszanych. Pytaj poprostu o emalię zaprawkową do zlewów i wanien. W każdym większym sklepie z farbami bez problemu powinieneś ją dostać. Producentów jest wielu. Drobną wadą jednak jest to, że biel emalii może się odróżniać od bieli wanny.. Powodzenia

11-08-2003, 07:27
[quote="farbiarz"]Tak, znam taki środek, ale jest przeznaczony głownie do wanien blaszanych.
a jakaś konkretna nazwa ?

farbiarz
31-08-2003, 13:49
Handlowałem czymś takim i nie miało dokładnie sprecyzowanej nazwy. Poprostu emalia zaprawkowa do wanien, brodzików i zlewozmywaków..

Małgośka
30-01-2006, 19:48
Witam!

Czy ktoś może wie jak naprawić porysowaną wannę akrylową? Wiem, że ten temat był już poruszany na forum ale nie umiem odszukać tego wątku.
Kupiłam wannę akrylową w Castoramie. Niestety osoby montujące wannę, nie wypakowały jej do końca -zostawili tekturę na brzegu wanny - nie sprawdzili jak ten brzeg wanny wygląda przed przykręceniem nóżek. Zgodnie z gwarancją po przykręceniu nóżek nie można dochodzić roszczeń z tytułu uszkodzeń mechanicznych. Okazało się, że pod tekturowym opakowaniem krawędź wanny jest zadrapana (pomimo warstwy ochronnej z folii). Tak więc uszkodzenie raczej nie powstało w transporcie. No i teraz mam kłopot. Zarysowanie jest na dodatek zabrudzone. Czy można to czymś wyczyścić i wypolerować?
Pozdrawiam Małgośka

ixi58
03-09-2006, 11:04
witam

czy mozna czyms skutecznie zamalowac obicia wanny metalowej ?

Kanton
18-09-2006, 11:05
emalia zaprawkowa dostępna w kazdym malarskim sklepie lub 1001 drobiazgow (nie szukaj w marketach) koszt 3 pln

Kanton
18-09-2006, 11:06
dziala na wannach blaszanych jak i zeliwnych

wodnik17
15-10-2006, 11:56
czy ktos zna sposob na renowacje wanny zeliwnej ? moze jest znana komus skuteczna farba ?

Gagata
17-10-2006, 22:14
Podobno jest taka specjalna farba-popytaj w marketach i innych sklepach!

Nefer
17-10-2006, 22:18
farba emaliowa ? :)

Jerrys
17-10-2006, 22:27
Witam
Kiedyś kupiłem specjalną farbę z utwardzaczem do renowacji wanien w Wawie przy Żelaznej ale było to ładnych kilka lat temu, a farba była chyba niemiecka i dosyc droga. Dokładnie zmatowiłem starą powłokę (oscylacyjna) potem w opakowaniu tej farby był jakiś środek do przetarcia i odtłuszczenia przed malowaniem, nagrzałem trochę wannę opalarką, wymieszałem składniki i malowałem wałeczkiem chyba dwe warstwy - piekielnie śmierdziała ta farba. Efekt mnie powalił - wanna jak nowa służy do dzisiaj ale już nie mnie...
Pozdrawiam

Gagata
18-10-2006, 08:07
No właśnie - tez mi ktoś o czyms takim opowiadał. Trzeba by popytać może producentów farb??

Ewunia
23-10-2006, 17:47
http://www.odnawianie.pl/ths.php.htm

2112wojtek
24-10-2006, 00:07
Witam
Kiedyś kupiłem specjalną farbę z utwardzaczem do renowacji wanien w Wawie przy Żelaznej ale było to ładnych kilka lat temu, a farba była chyba niemiecka i dosyc droga. Dokładnie zmatowiłem starą powłokę (oscylacyjna) potem w opakowaniu tej farby był jakiś środek do przetarcia i odtłuszczenia przed malowaniem, nagrzałem trochę wannę opalarką, wymieszałem składniki i malowałem wałeczkiem chyba dwe warstwy - piekielnie śmierdziała ta farba. Efekt mnie powalił - wanna jak nowa służy do dzisiaj ale już nie mnie...
Pozdrawiam

Hurrra , niech zyja epoksydy. :P :P Przywiozlem onegdaj ten specyfik z NRD i to samo zrobilem z obitym, emaliowanym zlewem. Nikt mi nie chcial uwierzyc wowczas, ze nie mam zadnych znajomosci w GS-sie i ze nie dostalem "nowki" spod lady.

kruszka
25-02-2007, 19:48
:cry: Właśnie odkryłam, że moja nowiutka wanna jest porysowana, prawdopodobnie zrobił to kafelkarz (właśnie robimy tą łazienkę, folia nie wiedzieć czemu zdjęta), ale nie to jest istotne, nie przyłapałam więc nie wiem.Mam pytanie-czy da się coś z tym zrobić. Zarysowania są spore i w widocznym miejscu na rancie wanny. Płakać mi się chce!!! :(

gogo5660
25-02-2007, 22:45
Ciężka sprawa... jak przekazywalas wanne wykonawcy i byla na calej folia to powinien byl sciagnac tylko przy brzegach- dociskanie plytek i takie tam a jak idiot sciagnal z calej to zwal na niego koszty wymiany i wstawienia nowej! Ja bym tak zrobil... Trzeba byc bezlitosnym tak jak oni sa dla nas bezlitosni... Nie ma ze boli...

el-ka
25-02-2007, 23:12
Są pasty polerskie do akrylu oraz jakieś zestawy naprawcze - w sklepach z art. sanitarnymi. Zależy jak głęboka rysa. Kafelkarz pewnie się i tak nie przyzna. :cry: U mnie nigdy nie udało się znależć winnego. :evil:

lw73
26-02-2007, 08:07
Witam
Posmaruj mleczkiem cif powinno być ok

Ag-gA
16-01-2008, 07:29
Czy ktoś może mi poradzic jak zabezpieczyc uszkodzenie wanny akrylowej?
Cos mi do niej spadło i powstał odprysk o powierzchni ok 0,5 cm kw i niewielkiej głębokości.
Co z tym można zrobić? Czy zamalowac to czyms?

Aga

biesy
17-01-2008, 12:37
witam
my pomalowaliśmy farba olejna ... moze to nie jest idealne rozwiazanie ale sprawdza sie u nas od 4 lat :lol:

monkos71
17-01-2008, 21:37
Jeśli ubytek nie jest duży to faktycznie można tylko przemalować, jeśli przeszkadza można podziałać tak jak radzą tu fachowcy
http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,1003,1208#msg-1208

Ag-gA
21-01-2008, 07:23
Dzięki :)

reng
15-03-2008, 19:36
od 4 moi rodzice są posiadaczami wanny akrylowej. wanna jest już trochę zarysowana, mimo, że czyścimy ją cif-em. w miejscu gdzie jest puszczana woda, pojawiły się żółtawe plamki, których nie da się niczym wyczyścić. czy jest szansa że odratujemy wannę? jakimi środkami? jak zlikwidować zarysowania? czy są jakieś preparaty impregnujące akryl?

yvetka
15-03-2008, 19:59
Cif-a nie polecam, ani żadnych mleczek. Zawierają środki ścierne, a akryl jest bardzo delikatny. Najlepiej używać środków w żelu. Jeśli chodzi o rysy, to trzeba nabyć zestaw do renowacji. W skład tego wchodzi pasta polerska, która usunie wszystkie rysy.

reng
16-03-2008, 07:44
gdzie można dostać taki zestaw? normalnie w sklepach instalacyjno-sanitarnych? czy ktos juz stosował cos takiego?

carringtontomas
16-03-2008, 08:02
znalezione na stronie www.kolo.com.pl:

Renowacja wanny akrylowej
W jaki sposób odnowić wannę akrylową?

Zarysowania i zadrapania powstałe na powierzchni akrylowej można wygładzić za pomocą zestawu pielęgnacyjnego KOŁO. Jest to papier ścierny o różnej grubości ziarna oraz pasta polerska. W przypadku ubytków akrylu należy zastosować zestaw naprawczy. Składa się on z płynnego akrylu i utwardzacza, które należy połączyć i wypełnić ubytek. Dokładna instrukcja użycia dołączona jest do produktu. Można również skontaktować się z naszym Autoryzowanym Zakładem Serwisowym (http://www.kolo.com.pl/serwis.html). Zestawy do akrylu można zamówić w sklepach, które oferują produkty Koło.
Zakupu można dokonać np. poprzez nasz sklep internetowy (http://sklep.kolo.com.pl/)

cooler
18-03-2008, 00:04
Inny sposób to poszukać wsród znajomych lakiernika samochodowego i poprosić go o taka usługę. Doskonale będzie wiedział jak się do tego zabrać.

Jak ktoś chce sam to proszę:

1. Zmatowić całą wannę papierem ściernym na mokro o granulacji P1200 - cena 1,5 zł
2. Zmyć pył i czynność powtórzyć papierem o granulacji P2000 - cena 1,5 zł
3. Zmyć
4. Jak ktoś posiada szlifierkę kątową z regulacją obrotów to zakupić gąbkę polerską z gwintem M14 (biała lub pomarańczowa) - cena ok. 15 zł
5. Zakupić w mieszalni lakierów samochodowych pastę polerską np. Farecla G3 (często sprzedają na wagę) a wystarczy 100g - cena za 100g ok 20 zł
6. Zwilżyć gąbkę, na wannę ponakładać punktowo pastę (co 20 cm)
7. Polerować na obrotach 1400 -1800, ze średnim dociskiem

Czas potrzebny: ok 1 godz.

Można też kupić pastę do polerowania ręcznego, ale wtedy efekt jest gorszy i trzeba się namachać.

m@rtini
06-04-2008, 21:02
Jaki klej polecacie do ubytków w akrylu?

Jareqpolen
13-12-2008, 12:21
Witam,
niemiecka firma, która produkowała cyklob, degaussa, ma w swojej ofercie tzw. reperaturki do akrylu - białe, eurobiałe i inne. Widziałem je w ofercie jedego z producentów wanien akrylowych z płn Polski za 105 zł netto. Firma z Gryfic. Pozdrawiam

kambas
23-12-2009, 07:11
Witam
Mam problem z wanną akrylową. Niestety ekipa pod moją nieobecność pomalowała mi łazienkę, jednak nie zabezpieczyła w należyty sposób wanny, na której w tej chwili znajdują się różnego rodzaju kropki po farbie lateksowej i gruncie. Jak to usunąć nie niszcząc powłoki wanny?
Pozdr.

bladyy78
23-12-2009, 07:32
wodny papier ścierny kup i zrób polerkę.

kambas
23-12-2009, 07:36
OK, teoretycznie polerka bedzie skuteczna, ale przypuszczam ze nie w wykonaniu "zrób to sam". Nie ma mniej inwazyjnych metod, jakiegoś płynu?

angela_ap
23-12-2009, 08:26
ja tez mialam takie kropki - delikatnie sczyściłam je Cif-em, a te większe ostroznie zeskrobałam nożykiem, na szczęście nie nabroiłam i zadnych rys nie ma

aadamuss24
23-12-2009, 17:32
Drobny papier ścierny jest mało inwazyjny, ruchy koliste łapką i bedzię super :) pozdr adam

80andrzej
16-02-2010, 10:21
Witam,

Mam poważny problem jak wyczyścić wannę akrylową zabrudzoną lakierem lub farbą (obstawiam lakier do malowania drewna, ale 100% pewności nie mam).

Jeśli ktokolwiek wie czym to wyczyścić jednocześnie nie rysując wanny, to będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

lady in red
26-02-2010, 13:31
Hej!
Możesz delikatnie potzreć zmywaczem do paznokci (najlepiej bez acetonu).
Pozdrawiam

Ineso
27-02-2010, 17:15
Też bym tak spróbowała. Raz chlapnęłam na moją lakierem do paznokci i z drżeniem serca przetarłam zmywaczem. Szybko zeszło, od razu spłukałam wodą (miałam wizję, że zmywacz zacznie się wgryzać w akryl).

kkkamilka
27-02-2010, 21:34
zmywacz moze zmatowić! a znany sposób stosowany przez serwisy i sklepy lazienkowe na wszystkie uszkodzenia na akrylu głównie porysowania otarcia, zabrudzenia to pasta polerska (taka do samochodów) kupisz w kazdym sklepie motoryzacyjnym! wyczysci i będzie wyglądac jak nowa! :D

ka.em.ka
27-02-2010, 22:08
dokładnie tak jak wyżej, tez polecam ten sposób. u znajomej ekipa wylewała resztki różnych cudów do wanny - wanna wyglądała bardzo źle....pasta polerska pomogła i zabezpieczyła. nie uszkodziła powierzchni akrylu, tak żeby brud łatwiej przywierał....polecam ten sposób.

minerwa
23-09-2015, 18:30
Gumka łazienkowa,