PDA

Zobacz pełną wersję : Kto użytkuje jasny gres, terakotę na podłodze?



zuber
07-11-2007, 17:19
Czy ktoś z was ma położoną na podłodze terakotę w kolorze jasnym, bardzo jasnym-np.kremowym?
I czy w użytkowaniu jest faktycznie tak niepraktyczna, jak na pierwszy rzut oka mogłoby sie wydawać?
Nam bardzo podoba się podłogowa seria alabastrino Tubądzina
/kremowa, przedzielana drewnopodobnymi listewkami w ciemnym kolorze-dzięki temu można by zastosować ciemnobrązowa fugę-jasnej jakoś na podłodze sobie nie wyobrażam/
Ale im bardziej mi sie podoba-tym więcej mam wątpliwości co do strony praktycznej takiego rozwiązania.
O tej serii myślę w przypadku salonu /kuchnię i hall już sobie wybiłam z głowy :wink: /

Nikoru
07-11-2007, 17:59
Ja użytkuję jasną terakotę w kuchni od 5 lat. Odpowiem tak: jeśli jesteś pedantyczna i drażni cię każda plamka na podłodze to odradzam.
Jasna terakota wygląda pięknie na podłodze, rozjaśnia pomieszczenie, no ale się niestety brudzi. Chociaż muszę przyznać, że mniej niż się spodziewałam.
W nowym domu zdecyduję się chyba ponownie na jasne kafelki. Ale ja do tych pedantycznych nie należę ;-)

d5620s
07-11-2007, 22:14
Każda sie brudzi. My teraz w całym domu mamy gres polerowany-w kuchni też. Kolor niemal biały. Licze sie ze sprzataniem. Ale w obecnym mieszkaniu mam plamiaste niebieskie i i tak wszystko widać. Wiec nie ma reguły. A kuchenne smietki raczej nie bywaja czarne-u mnie same białe gluty lub plamy po mleu, jasne okruszki. Wiec z ciemnymi w kuchni duzo gorzej. ogólnie kazdy lis swój ogon chwali ale prawda jest jedna- nie ma niebrudzących sie podłóg. Nie wierz w teksty: brązowego nie trzeba myć" bo to nie prawda:)

joola
08-11-2007, 06:21
d5620s ma rację, każda podłoga się brudzi i jasna i ciemna. Brudu nie widać( co nie znaczy, że jest czysta) ew. na podłogach w maziaje i to takie konkretne maziaje. Mam jasny gres w całym domu ale ciemną podłogę w salonie i obie sprzątam z taką samą częstotliwością.

joaz
08-11-2007, 13:31
Byle nie przy kominku :wink:

zuber
08-11-2007, 14:16
O!
Z tym kominkiem to święte słowa.

Dzięki za rady, już zdecydowałam ,że będą jasne.

Rezi
08-11-2007, 16:23
mam przy kominku jaksne i nie narzekamy

z tym brudem to tez przesada

Badija
08-11-2007, 20:28
Mam gres prawie biały i wolę go niż poprzednie ciemne płytki. Widać jak jest brudno, owszem, ale widać również jak jest czysto, a przy ciemnej podłodze to dla mnie jakoś tak zawsze było niedomyte...

zuber
08-11-2007, 20:35
W domu gdzie teraz mieszkamy są takie rudo-bure płytki w maziaje z rodzaju maskujących.
Niby ok., ale jak przejadę ścierą to dopiero widzę ile świństwa na tym było.
Albo jak moje dziecko chwilę pobiega w skarpetkach.

kachna28
09-11-2007, 07:55
Kiedyś poruszyłam już taki temat:
http://forum.muratordom.pl/gres-polerowany-na-podlodze-w-kuchni-kto-ma,t111422.htm

suire
09-11-2007, 22:43
U mnie się brudzi!!!
I prawdą jest,że brudzi sie każda,lecz nie na każdej podłodze tak wyraźnie widać okruszek,plamkę i inne kuchenne śmieci.
Trochę jestem tym zawiedziona,ale za to ładnie wygląda kiedy podłogę umyje.Po pół godzinie znowu są plamki.Niestety małe dziecko i duża liczba domowników ma swoje prawa.
Drugi raz nie dam się zwieść urokowi jasnych płytek.

kubaimycha
10-11-2007, 23:27
Mam w obecnym domu i jasne (kuchnia) i ciemne (łazienka) podłogi...Brudzi się na każdej tak samo, rzecz jasna, ale na ciemnej znać każdy paproch, okruszek, czego aż tak bardzo nie widać na jasnej.
Jeśli ciemna podłoga to tylko w jakieś nieregularne plamki/ciapki...Inaczej koszmar...

ania
11-11-2007, 17:26
Mam jasnokremowy gres w łazience. Drażnią mnie włosy (niestety, nie jestem blondynką) i kropki z wody, w które ktoś wdepnął zanim wyschły.

kubaimycha
11-11-2007, 18:18
Mam jasnokremowy gres w łazience. Drażnią mnie włosy (niestety, nie jestem blondynką) i kropki z wody, w które ktoś wdepnął zanim wyschły.

Teraz mam ciemną podłogę w łazience i ,będąc blondynką, wkurzają mnie włosy blond moje i dzieci...Może kolor podłogi dobierać pod kolor włosów ? :lol:
...a kropki wody mnie też doprowadzają do obłędu...
Dla odmiany w przyszłej łazience będzie jasna podłoga...

sevage&ivi
11-11-2007, 18:38
Teraz mam ciemną podłogę w łazience i ,będąc blondynką, wkurzają mnie włosy blond moje i dzieci...Może kolor podłogi dobierać pod kolor włosów ? :lol:


świetny pomysł, ale co jesli jedno jest blond, a drugie ma czarne włosy ? :D :D

kubaimycha
11-11-2007, 18:43
Teraz mam ciemną podłogę w łazience i ,będąc blondynką, wkurzają mnie włosy blond moje i dzieci...Może kolor podłogi dobierać pod kolor włosów ? :lol:


świetny pomysł, ale co jesli jedno jest blond, a drugie ma czarne włosy ? :D :D

U nas 3:1 - 3x blond : 1 czarny, więc wybór był prosty :lol:

OK
11-11-2007, 20:59
Teraz mam ciemną podłogę w łazience i ,będąc blondynką, wkurzają mnie włosy blond moje i dzieci...Może kolor podłogi dobierać pod kolor włosów ? :lol:


świetny pomysł, ale co jesli jedno jest blond, a drugie ma czarne włosy ? :D :D

A ja siwieję na potęgę :o To z jasnoszarym gresem chyba trafiłam w 10 :lol: :lol: :lol: :wink:

el-ka
11-11-2007, 23:17
Z mojego doświadczenia wynika, ze najmniej widać brud, sierść psa, włosy na plytkach o niejednorodnym kolorze, takie przecierane typu rustic lub w "maziaje" - w sumie takie ciemno-jasne. I ani całkiem matowe, ani mocno błyszczące - taka satyna. Natomiast powierzchnia powinna być gładka, wszelkie wyżlobienia, szorstkości powodują wżeranie brudu i konieczność szorowania. Najgorsze ze wszystkich są jasne matowe o jednolitym kolorze i dla kontrastu błyszczące ciemne, też jednolite.

d5620s
12-11-2007, 17:49
[zauwazyliscie ze mało jest płytek w maziaje? raczej jednolite niestety dominuja

ZofiaD
12-11-2007, 18:32
Ja użytkuję taki płytki w kuchni i jestem zachwycona, brudzą się mało, myją się świetnie. Pochodzą od Pilcha.
Sorry, ale zdjęć bez zwierza nie posiadam.
http://img232.imageshack.us/img232/4227/1003915mr6.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=1003915mr6.jpg)

bozena & maciek
12-11-2007, 21:26
ja również posiadam jasny gres polerowany w kuchni, dzięki temu ze nie ma jednolitego koloru, a delikatne smugi nie brudzi sie tak bardzo. znacznie "lepiej" widać kurz, i sierść mojego psa na ciemno-brązowej terakocie, którą mam w łazience. Oczywiście jasna fuga w kolorze ecru pomiędzy kafelkami - długo tego koloru nie trzyma. Brudzi sie jak cholera i ciężko ja doczyścić.

Rezi
13-11-2007, 08:52
[zauwazyliscie ze mało jest płytek w maziaje? raczej jednolite niestety dominuja

bo sa ładne :D

http://rezulak.pl/galeria_murator/2.jpg

ania
13-11-2007, 14:11
Rezi, tobie nie przeszkadza pogłos w tym dużym pokoju? :roll:

kasiaR
13-11-2007, 14:32
mamy w hallu, jadalni , kuchni i kawałek w salonie, też przy kominku - polecam :wink:

Rezi
13-11-2007, 14:54
Rezi, tobie nie przeszkadza pogłos w tym dużym pokoju? :roll:

no cos Ty :lol:

piejar
13-11-2007, 15:05
Na parterze mam 72 m2 Imatry Beige - są to takie drewnopodobne klepki. Mają niejednorodny wzór więc drobne zabrudzenia nie rzucają się w oczy. Fuga oczywiście brąz. Na jasne fugi trzeba rzucić impregnat - mam tak u siebie i faktycznie nie brudzą się tak bardzo.

panterka-23
18-11-2007, 21:24
Rezi - napisz proszę co to za podłoga. Jakie kafle i wstawki. proszęęę