PDA

Zobacz pełną wersję : Grubość wylewek a wysokość otworu pod drzwi??



Puszka
07-11-2007, 17:24
Witam

W zwiazku z tym ze remontuje stary dom mam kilka pytań.

Mam otwory pod drzwi na wysokosc 222 cm od stropu piwnicy. Chce dac ogrzewanie podłogowe. Mozecie mi doradzic jakiej grubosci zastosowac styropian i wylewke aby pozniej zamontowac drzwi bez ruszania nadproży.
Chodzi o drzwi wewnetrzne miedzy pomieszczeniami a na wylewce mam zamiar wyłożyc płytki.
I to samo sie tyczy pomieszczenia drugiego. Tu nie bedzie podłogówki. Podłoga na gruncie. Chudziak już wylany. Od chudziaka do nadproża również 222cm. A na wylewce beda panele.

Czy robiąc gotowe wylewki musimy wziaść pod uwage czym bedzie wykańczana podłoga i zrobić odpowiednio wyzsze poziomy miedzy pomieszczeniami z płytkami a panelami??


Pozdrawiam

Puszka

FREDY
07-11-2007, 18:19
Musisz liczyć - styropian jak najwięcej ale minimum 10cm. Proponuje 12cm. Potem wylewka około 6-7cm. Na to kafle 1,5-2 cm z klejem. Razem jakieś 20 cm - to minimum.

andre59
07-11-2007, 18:24
Zależy czy będziesz wymieniać drzwi i futryny na nowe.
Różne konstrukcje futryn wymagają różnej wysokości ościeży.
Producenci drzwi określają maksymalne ich wysokości.
Dane znajdziesz w katalogach.
Na tej podstawie określisz ile centymetrów grubości mogą mieć wszystkie wartwy podłogowe.
Oczywiście wskazane jest uwzględnić różnice grubości materiałów wykończeniowych.

andre59
07-11-2007, 18:44
Musisz liczyć - styropian jak najwięcej ale minimum 10cm. Proponuje 12cm. Potem wylewka około 6-7cm. Na to kafle 1,5-2 cm z klejem. Razem jakieś 20 cm - to minimum.
No to się futryny nie zmieszczą.
Zwykłe ościeżnice regulowane wymagają otworu o wysokości minimum 204 cm.
222-204=18.
Pozostaje niecałe 18cm na wszystkie warstwy podłogi.
Przy ościeżnicach stałych i bardziej eleganckich regulowanych do dyspozycji będzie jeszcze mniej.
Grubość wylewki musi pozostać 6-7 cm (pewnie przydałoby się więcej), terakota z klejem 1,5cm, podobnie zwykłe panele podłogowe, izolacja przeciwwilgociowa 0,5 cm, na styropian w najlepszym wypadku pozostaje 9-10 cm.

piekaj
08-11-2007, 10:38
Najlatwiej z piwnicą/grazem. W domu rodziców zrobiłem skos wjazdowy na dlugosci 0,6 m od progu, tak że mimo iż cała podloga jest wyżej "dziura" na drzwi zostala stara. A w innych pomieszczeniach jak Cie stać mozna dać styrodur, który przenikalność ma znacznie niższą, a wiec i jego grubosć pod wylewką moze być mniejsza jak 10.

ashen
08-11-2007, 11:08
ja bym dał na ościeżnice 207cm - to standard 80% producentów drzwi wewnętrznych. zawsze łatwiej podmurować niż kuć nadproże.