PDA

Zobacz pełną wersję : Jasne skórzane wypoczynki w praktyce



prystelka
09-11-2007, 17:25
Chciałabym się dowiedzie od osób użytkujących białe lub kremowe sofy z naturalnej bądź ekologicznej skóry jak to właściwie z nimi jest. Czy wymagają męczącego czyszczenia i konserwacji.
Bardzo podobają mi się takie wypoczynki jednak mąż jest przeciwny argumentując właśnie utrzymanie czystości. Poza tym chciałabym też wiedzie czy skóra jest przyjemnym materiałem bo myślę że chyba nie za bardzo :-? Co w upały ?Czy drugi raz zdecydowalibyście się na jasny wypoczynek i czy ze skóry?
Pozdrawiam. :wink:

fennel
09-11-2007, 18:12
Mam, uzywam i jak na razie nie narzekam (uzytkuje prawie rok), kolor kremowy. Przy zakupie dostalam do czyszczenia specjalny plyn, ktory rozpuszcza sie z woda i raz na pol roku mam nim wyczyscic porzadnie owa skore (w miedzy czasie przecieram delikatnie szmatka z innym specyfikiem do skor, a nie robie tego czesto, bo nie widze potrzeby).
Skora, skorze nie jest rowna, my wydalismy troszke wiecej, ale wybralismy taka z miekkiej/milej i o bardzo "gladkiej" powierzchni (sa tez takie grube, twarde, bardziej "chropowate", wrecz czasem niemile w dotyku). Nie mam zastrzezen co do brudu, bo wbrew pozorom wcale nie jest tak jakby sie wydawalo, ze bedzie widac kazde dotkniecie. Zaznaczam, ze czesto uzywany jest mebel przez male dziecko, wiec to nie tak, ze sofe mamy i tylko na nia patrzymy, zeby sie nie pobrudzila :lol:. Skora jest dosyc chlodna w dotyku, wiec w lecie nie ma problemu, a w zimie i tak czlowiek sie grubiej ubiera, nawet w domu. Mialam wczesniej sofe z materialu, takze jasnego i gdyby nie narzuta, to wygladalaby fatalnie, skora jest jednak lepsza w utrzymaniu. Ja nie zaluje zakupu i gdybym miala wybierac, wybralabym ponownie skore i to w jasnym kolorze. Mialam okazje uzywac sofe ze skory czarnej i byla fatalna, nie dosc, ze wygladala okropnie (wg mnie), to jeszcze jakosc skory byla nieciekawa.

Annja
09-11-2007, 18:31
Mam od ponad trzech lat wypoczynek z bardzo jasnej skóry naturalnej - takiej bardziej popielatej niż kremowej. Z użytkowania jestem bardzo zadowolona. Skóra nawet jasna jest zdecydowanie bardziej praktyczna niż tapicerka materiałowa. Nasze meble są w bardzo dobrej kondycji, nie będę kupowała nowych do nowego domu. Mamy trzy i pół letniego synka, więc meble zniosły wiele :wink: Wszystkie plamy świetnie schodzą nawet zwyczajnie zwilżoną ściereczką. Mam też specjalny środek do czyszczenia i pielęgnacji skóry chyba z woskiem pszczelim i stosuję to raz na jakiś czas- tak średnio raz na kwartał. Ostatnio mój synuś wymalował kredką świecową na tylnej powierzchni fotela pięknego ludzika ( jak ustaliłam w rozmowie ze sprawcą był to "kosmita" :wink: ). Kosmitę usunęłam "na mokro" i po problemie.
Dodam jeszcze, że jasna skóra moim zdaniem wygląda bardzo efektownie.

jacekp71
09-11-2007, 20:39
woda z delikatnym mydlem lub plynem, a najlepiej za rada poprzednikow: specjalne srodki.

Darcy
09-11-2007, 20:46
Ja miałam krzesła i sofę w kolorze kremowym. Walory użytkowe jasnych mebli są chyba identyczne jak ciemnych. Określenie "bardziej się brudzi" można włożyć między bajki. Po prostu mniej widać.

prystelka
10-11-2007, 09:14
Dzięki za odpowiedzi. Ktoś wcześniej pisał że są skóry lepsze i gorsze jakościowo.
Podobają mi się Klera ale są bardzo drogie, może ktoś zna tańszych a dobrych producentów :roll:i

D`arek
10-11-2007, 10:34
jednak mąż jest przeciwny argumentując właśnie utrzymanie czystości.

Przetarcie ściereczką skóry raz na miesiąc lub rzadziej środkiem do konserwacji to żaden problem nawet dla faceta, bardziej kłopotliwe jest usuwanie z tapicerki z materiału brudu, rozlanej kawy czy sierści zwierzaków (te unikają "zimnej skóry" ). Pozdrawiam

fennel
10-11-2007, 11:13
Dzięki za odpowiedzi. Ktoś wcześniej pisał że są skóry lepsze i gorsze jakościowo.
Podobają mi się Klera ale są bardzo drogie, może ktoś zna tańszych a dobrych producentów :roll:i

Niestety tutaj nie pomoge, nie kupowalismy w Polsce, nasza sofa robiona byla na zamowienie (oczywiscie wczesniej widzielismy na zywo przykladowy model), mozna bylo sobie wybrac wlasnie rodzaj skory (tutaj moglismy pomacac sobie kilka roznych skor) i kolor. Co prawda czekalo sie na nia 3 miesiace, ale warto bylo, jestem bardzo zadowolona.

ochikarka
10-11-2007, 12:27
Witam polecam wypoczynki firmy NOTI i COM 40 - tylko te ceny !

prystelka
10-11-2007, 12:53
Proszę więc pochwalcie się swoimi wypoczynkami :D

Jola z Melisy
10-11-2007, 20:55
Ja mam klera w kolorze jasno miętowym. Następne meble też będą skórzane, ale jednak ciemniejsze. Nasze maja już 8 lat i często musiałam je czyścić. Niestety trochę to widać.

maciejon
10-11-2007, 21:32
Od półtra roku mamy zestaw firmy Gala z Bydgoszczy (zdjęcie). Jak dotąd żadnych zastrzeżeń. Wcześniej przez 8 lat mielismy też skórę ale niebieską. Może dlatego czymś normalnym dla nas jest korzystanie z takich mebli w lecie. Nie zwracamy juz uwagi na to, czy jest to chłodne czy jakies inne :)

Utrzymanie czystosci tez nie sprawia najmniejszych problemów.
http://www.maciejon.republika.pl/images/skora.jpg

kubaimycha
10-11-2007, 23:18
Mamy jasny narożnik w skórze naturalnej od 5 lat i gdyby nie syn, sprawdzający nożyczkami wytrzymałość skóry :-? :o nadal wyglądałby, jak nowy. Tak na marginesie - w ten sam sposób sprawdzał czy aby na pewno w TV nikt nie siedzi :lol:
Skórę czyści się naprawdę łatwo, impregnuję ją co kilka miesięcy specjalnym preparatem - pastą...

prystelka
11-11-2007, 13:13
maciejon, bardzo ładny komplecik :D

prystelka
11-11-2007, 16:34
http://www.maciejon.republika.pl/images/skora.jpg
Czy możesz napisac ile kosztowały te mebelki?

maciejon
11-11-2007, 18:42
Te meble dokładnie to:
Cassino - Gala Collezione, kolor skóry G502, drewno - czereśnia antyczna, sofa nierozkładana, fotele w wersji TV (wyciagane podnóżki)

A ceny były różne (marzec 2006):
Witek's (Łomianki) 6 400
Salon fabryczny w Bydgoszczy z 5% rabatem 5 920
Accord Rzeszów 6990
BIM Tarnów ze sporym rabatem 6 050

Kupiliśmy w Tarnowie. Firma okazała sie bardzo elastyczna w negocjacji cen
i zeszła 6 980 do 6 050!! Opłaciło sie nam zapłacic za transport z odległosci 180 km! :)

mikita
12-11-2007, 07:31
To ja chyba jakiś brudas jestem:( Użytkuję jasny komplet skórzany dopiero trzy tygodnie, ale muszę czyścić co tydzień - a to dziecko jadło czekoladę, a to wylało soczek, a to myśmy wylali kawę. Albo jakiś kawałek jedzenia spadnie. Na sucho nie schodzi, specjalne preparaty radzą stosować nie częściej niż raz na kwartał, czyli co na codzień? Boję się, że sama woda może szybko zniszczyć skórę.

DiE
12-11-2007, 09:23
Ja też mam jasny skórzany narożnik firmy Etap i nie wyobrażam sobie gdyby miał być z materiału. Bardzo łatwo wyczyścić z niego plamy a do tego jest super wygodny.

motyczka
12-11-2007, 11:37
dołączam do użytkowników jasnych kompletów wypoczynkowych....mam ESTE z firmy ETAP z Bydzi, co prawda dopiero od dobrych 2 miesięcy....ale nie zamieniłabym go już nigdy na materiałowy jasny, ani na ciemny skórzany...ten jest dla mnie idealny :D

http://images33.fotosik.pl/1/9cc4c2702fb7bbc2med.jpg

co do czyszczenia.....wypowiem się, jak się zabrudzi...na razie bez zarzutu :lol:..nasza niunia ma dokładnie 7 miesięcy - wszystko przed nami :roll: 8)

jakubpunkt
22-10-2013, 17:18
Witam, znalazłem ten temat i jestem ciekaw czy od tamtego czasu sporo zmieniły się sposoby dbania o fotele, narożniki i wszystko wykonane ze skóry?

miminka210
28-10-2013, 19:46
A jak czyścicie swoje fotele skórzane? Bo ja z tym mam największy problem.

fajna kobieta
29-10-2013, 10:34
Przez pierwszy rok czyscilam specjalnymi specyfikami do skór pielęgnowalam jak niemowlaka niemalże ale kiedy dziecko zaczęło mi pisać długopisem po sofach mazac zupkami kaszkami itp to sie poddałam ...;)Teraz tylko przecierać od czasu do czasu chusteczkami do pielęgnacji niemowląt albo myje zwykła ciepła woda .