PDA

Zobacz pełną wersję : JAK DŁUGO MOŻNA CZEKAĆ NA WZ - GDY NIE MA MIEJSCOWEGO PLANU



Docent - Gdańsk
06-08-2003, 13:54
Od 06.01.03 r czekam na WZ i do tej pory ich nie mam - czy ktoś z forumowiczów miał, bądź ma podobne doświadczenia i jak ewentualnie można przyśpieszyć sprawę w Gminie?

mark0
08-08-2003, 21:48
Wg mnie w ciągu 2 miesiecy powinienes dostac postanowienie (niekoniecznie WZ, ale np odpowiedz ze nie moga ci dac wZ z takich czy takich wzgledow :evil: ). Po upływie 12 miesiecy gmina MUSI wydac WZ. Mi sugerowano przekazanie darowizny dla gminy na pokrycie kosztow rozprawy :evil:. By przyspieszyc sprawe pan z gminy oferowal swoje uslugi jako inspektor nadzoru - niestety ja lapowek w takiej formie tez nie daje.

moniga
08-08-2003, 23:08
Nie znam się niestety ale mogę ci powiedzieć ,że gdybyśmy nie złożyli wniosku do końca bieżącego roku (już jest złożony) to moglibyśmy czekać nawet z daw lata bo jakieś przepisy wchodzą że jak na sąsiedniej działce nie ma budynku to musi być robiony nowy plan zagospodarowania dla tego terenu. Moim zdaniem powinienieś udać się do gminy czy twój wniosek gdzieś się nie "zawieruszył" :wink:

TO_JA
08-08-2003, 23:26
Proponuję napisać skargę do NSA, a w ogole to chyba sie robi gorzej niz za komuny. To nie miało tak być........