PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie krzewy posadzć w tej donicy ?



kabietka
10-11-2007, 14:14
Witam!

Mam problem bo nie za bardzo znam się na roślinach no moze wiem jak wygląda thuja:O).
Chciałabym coś na wiosnę posadzić w pokazanej na poniższym zdjęciu donicy przed domem.

Moze jakieś rośliny płożące w połączeniu z ?? I tu nie wiem co mogłoby stanowić jeszcze ładna kompozycję .
http://images28.fotosik.pl/110/1e9c5e3a81b00a77.jpg (www.fotosik.pl)



Proszę o radę i z góry dziekuje za wszelakie sugestie :O)
Pozdrawiam

Inez_30
10-11-2007, 15:09
ja w takich donicach sadzę rośliny sezonowe - można stworzyć piękne kompozycje.
Jeżli chcesz krzewy to myślę, że znajdziesz w szkółce ciekawe iglaki miniaturki. Chyba że to północna ściana. T wtedy może bukszpan.

Problem z takimi donicami jest taki, że roślinki mogą przemarznąć zimą. Chociaż twoja wygląda solidnie.

kabietka
10-11-2007, 15:52
ja w takich donicach sadzę rośliny sezonowe - można stworzyć piękne kompozycje.
Jeżli chcesz krzewy to myślę, że znajdziesz w szkółce ciekawe iglaki miniaturki. Chyba że to północna ściana. T wtedy może bukszpan.

Problem z takimi donicami jest taki, że roślinki mogą przemarznąć zimą. Chociaż twoja wygląda solidnie.


Zapomniałam napisać że to jest frontowa Południowa ściana domu :O)
Aby nie przemarzało mogę jeszcze od środka obłożyć donice-cegłę klinkierową styropianem a pózniej dopiero folia po obwodzie no i ziemia :O)

Dziękuje za podpowiedż :O)

hanka55
10-11-2007, 16:32
Glicynię/ wisterię i rozpiąc ją nad wejściem :-)( za parę lat).
Albo powojniki - wcześnie i późno kwitnące , czyli 2 szt, a przed nimi barwinek, by opadał ku ziemi urokliwie :D
A styropian - koniecznie! jeśli będa rośliny wieloletnie, chociaż 5 cm od strony wietrznej, by korzenie nie zamarzły, gdy przyjdzie -30C. Od tyłu donica ma ogrzewanie :D
O ! Zalazłam poglądówkę :)
http://kwiatki.friko.pl/zdjecia/skanuj0003.JPG

Pinus
10-11-2007, 16:48
Chyba mała jest ta donica na wisterię :wink: :wink:
..

Mirek_Lewandowski
10-11-2007, 16:57
Jakby w niej w dnie duuuużą dziurę wyrzeźbić, do rodzimej gleby :wink:

trzypotrzy
10-11-2007, 17:54
Może jukę? Ma ozdobne zielone liście cały rok.

kabietka
11-11-2007, 14:57
Kochani dziękuję za sugestie :O)
Jeszcze tylko poszukam w necie wyglądu tych roślin o których piszecie i na coś z tego nada się do mojej donicy :O)

Pozdrawiam:O) :D

jaki
12-11-2007, 09:01
Sezonowe, trochę z tym roboty ale ciągle coś nowego, a jakie pole do popisu