PDA

Zobacz pełną wersję : projekt przyłącza wody



alpin
06-08-2003, 19:14
muszę doprowadzić wodę do działki jest to dokładnie 40 m. po lini prostej
bez zadnych przeszkód i na koncu trójnik i 20m. do planowanego domu
ile morze kosztować projekt i robocizna takiego przyłącza budowa w okolicy wrocławia dziękuje za pomoc i pozdrawiam

spinka
17-08-2003, 10:47
mapa - 400,-
projekt - 800,-
wykonanie - do 10m - 1200,- dalej - 40,-/m,
odbiór - 400,-
Tak mi powiedziano w okolicach W-wy

Smok
20-08-2003, 23:43
od lipca, projekt jest zbędny (to ma się znów zmienić)
Wykop można zrobić samemu.
Wpięcie do wodociągu i montaż licznika wykonuje urząd (odpłatnie)
Suma sumarum, możesz zrobić to za ok. 1000 - 1500 zł

HenoK
21-08-2003, 07:09
od lipca, projekt jest zbędny (to ma się znów zmienić)

Smoku niestety masz rację tylko częściowo - pozwolenie na budowę nie jest wymagane, ale jest wymagane zgłoszenie do którego musisz dołączyć projekt (nie nazywa się on projektem budowlanym, ale czy o nazwę tu chodzi ?) sporządzony przez osobę posiadajacą uprawnienia w tym zakresie i uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Wszystko to wynika z następujacych zapisów w prawie budowlanym :
Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
..................
20) przyłączy do budynków: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych,
....................
Art. 30.
1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1 - 3 i pkt. 5 – 21,
.....................

2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

3. W zgłoszeniu budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 19 i 20, należy ponadto przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, wraz z opisem technicznym instalacji wykonanym przez projektanta posiadającego wymagane uprawnienia budowlane.

4. W zgłoszeniu budowy, o której mowa w ust. 1 pkt 4, należy ponadto przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, wykonany przez projektanta posiadającego wymagane uprawnienia budowlane.

alpin
30-08-2003, 17:08
no własnie projekt jest potrzebny bo już wstępnie rozmawiałem z gosciem co to robi ale jego oferta cenowa jest z dala od moich oczekiwań (1400zł)
bez mapy bo mam jeszcze aktualną
moze ktoś ma namiar na kogoś tanszego buduję się w okolicach kamienca wrocławskiego
pozdrawiam i dziękuję

Bartt
31-08-2003, 09:49
projekt - 450zł (wrocław)

mc
31-08-2003, 11:26
Mam świeże wiadomości,bo przed dwoma dniami zrobiono mi przyłącz e wodoc. do blizniaka we W-wiu.
Projekt jest konieczny,bez niego nie można uzyskać uzgodnień z MPWiK
Koszt projektu - 450 PLN /robił znajomy/
Roboty ziemne - własne
Instalacje wraz z materiałem t.j.
-wpięcie do ruroc. fi 200 /obejma i nawiercenie/
-48 mb rury PE-HD fi 40
-zasuwy 3 kpl
-zawory kulowe i antyskażeniowe 2 kpl /liczniki darmowe/
-odbiór
wykonała ekipa z MPWiK,szybko i sprawnie.
Zapłaciłem fakturę - 2.140 PLN /za oba bud./
Uważam,że przy tej ilości materiałów,to niedrogo.

31-08-2003, 17:54
kurcze dobrze myslałem ze chcą mnie naciągnąc
jak morzecie do proszę jakieś namiary na tych fachowców

alpin
31-08-2003, 17:56
to u góry to ja :oops:

Noel
01-09-2003, 07:58
W okolicach Warszawy projekt przyłącza - 350 PLN - właśnie robię.

Noel
01-09-2003, 09:09
HenoK - jeżeli można małe pytanko (widzę że Jesteś obeznany w tematach :D )

Czy obecnie (po zmianie przepisów) nadal wymagane są projekty przyłączy (woda, gaz, energia) i czy u każdego branżysty trzeba tak słono płacić. Jeden z forumowiczów stwierdził, iż po zmianie przepisów koszt projektu przyłącza gazu ponosi zakład gazowniczy nie inwestor ???

HenoK
01-09-2003, 09:37
HenoK - jeżeli można małe pytanko (widzę że Jesteś obeznany w tematach :D )

Czy obecnie (po zmianie przepisów) nadal wymagane są projekty przyłączy (woda, gaz, energia) i czy u każdego branżysty trzeba tak słono płacić. Jeden z forumowiczów stwierdził, iż po zmianie przepisów koszt projektu przyłącza gazu ponosi zakład gazowniczy nie inwestor ???
Noel jeżeli byś ten wątek przejrzał to zauważyłbyś, że już o tym pisałem - zobacz mój post z 21-Sie-2003 08:09.
Co do kosztów, to w takiej czy innej formie ponosi je końcowy użytkownik :( .

Ola i Piotr
06-08-2004, 11:53
Witam,
Noel mozna prosic namiary na tego projektanta?
Tez potrzebuje projekt przylacza wodnego.
Mi wlasne jedem krzyknal 1500 zł, wiec jest lekka roznica w cenie.

Pozdrowienia
Piotrek

Żaba
06-08-2004, 12:12
U nas koszty były następujące:
350 projekt
712,29 rury oraz taśma (85mb fi50, 25mb fi 40)
263,52 materiały do wcinki
452,84 materiały do studzienki wodomierzowej
138,04 odbiór przyłacza
122 - wykonanie wcinki (wodociągi)
270 - geodeta (naniesienie przylacza na mapki)

Robocizna własna.


Pozdrawiam

08-09-2004, 21:58
[Czy obecnie (po zmianie przepisów) nadal wymagane są projekty przyłączy (woda, gaz, energia) i czy u każdego branżysty trzeba tak słono płacić. Jeden z forumowiczów stwierdził, iż po zmianie przepisów koszt projektu przyłącza gazu ponosi zakład gazowniczy nie inwestor ???]


W OPŁACIE PRZYŁ.ĄCZENIOWEJ WLICZONY JEST KOSZT M.IN. OPRACOWNIA PROJEKTU TECHNICZNEGO


GAZOWNIK[/quote]

08-09-2004, 22:00
I JESZCZE JEDNO.
JA ZA OPRACOWANIE PROJEKTU PRZYŁĄCZA WODOCIĄGOWEGO / KANALIZACYJNEGO/ BIORĘ OD KLIENTA 350-450 ZŁ NETTO.

Globetrotter
29-09-2004, 12:26
Ja za projekt zapłaciłem 800-znajomemu. Teraz chciałbym zaoszczędzić na wykonawstwie, ale eksploatator sieci (firma prywatna) żąda wykonawcy z uprawnieniami. Szukam w związku z tym fachowca, który zgodzi się firmować dokumenty a fizyczną pracę zostawi mi. Czy znacie takich w Warszawie i okolicach?