PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika Jayer'a



06-08-2003, 21:10
Bardzo ciekawy jest Twoj dziennik.Zycze powodzenia
w dalszym pisaniu i budowaniu.

Benicio
01-09-2003, 08:08
Witam

Dopiero teraz zajarzyłem, że budujesz D-24. Tak jak ja. Nie jest to zbyt popularny projekt, dlatego miło sie będzie czytać o tym, co sam przechodziłem nie tak dawno :wink: .

Powodzenia w budowaniu - przyda Ci się napewno.

Pozdrowienia B.

PS. Obecnie jestem na etapie wykończenia. Służę radą i pomocą (w zakresie jakim będę umiał :) ).

Jayer
19-10-2003, 23:07
Hej hej!

Dodalismy zdjecia. Link w Dzienniku.

Jak Wam sie podoba?

Moira
05-11-2003, 10:40
"Okazuje sie, ze ten profil to nie moze byc okleinowany. Okleinowany moze byc jedynie profil pieciokomorowy. "

Sorry Jayer, ale który profil - Veki?

Ja właśnie szykuję się do profiku Veki 4 komorowego jednostronnie okleinowanego i pierwrszy raz o tym słyszę. Myślałam że Veka ma wszelkie atesty i certyfikaty.
Możesz mi to przybliżyć?

Jayer
05-11-2003, 18:42
Chodzi o profil Euroline. On jest 3komorowy. Takie informacje dostalem od jednego z producentow. Okleinowane Veka ma Topline i Softline.
A 4komorowy to zdaje sie jest Topline. Wiec spoko.
U nas juz klamka zapadla. Zaliczka na drewienko poszla :-) Przestalem o tym myslec.

jurg
16-11-2003, 19:48
Lubie parterówki.
Co do cen to trochę możesz się potargować.
1.Elewacja - ocieplenie styropianem i wykonanie tynkow np. akrylowych po 28 pln/m2 - ja mam wycenę robocizny 20 zł/m2, fachowców znam od trzech lat, widziałem ich "dzieło".
2. Tynki wewnętrzne - po 11 pln/m2 - tu raczej w normie.
3. podłogi - ułożenie izolacji, styropianu i wylewki - po 18 pln/m2, raczej bardzo drogo, u mnie miało być dziesięć, ale w związku z tym, że na 3/4 sam położyłem folię, styro i taśmę brzegową - murarze (ci sami, którzy będą mi robić docieplenie) ułożyli resztę + kratkę i sami zaproponowali cenę 8,50 zł. Czyli za 140 m2 wyszło ca 1200 zł.
4. Sufit - ocieplenie, izolacja, ruszt i plyty gips-karton - po 18 pln/m2 - tu nie wiem, bo mam teriwę, a na stropie wełnę ułożę sam.
Przejrzyj "Lista płac wykonawców" i sprawdź ceny.
Powodzenia.

Jayer
17-11-2003, 07:05
20 pln za elewacje? To bardzo tanio. Za same tynki krzycza 14-20 pln. Zreszta jednych juz popedzilem, jak mi 40 pln zapodali. Spytalem, czy z materialem, to nie 'bron Boze', sama robocizna. Po takim szoku to te 28 pln nie jest zla cena, ale... no wlasnie jak piszesz mozna taniej.
Na podlogi chyba bede musial przystac, bo nieco nierowny mam chudy beton. Bedzie troche roboty.

"Lista płac wykonawców", to jedno z moich ulubionych miejsc :-)
Jeszcze czekam na inne oferty.

magnolia
19-11-2003, 13:10
Śliczny domek- obejrzałam ostatnie zdjęcia.I miło poczytać dziennik kogoś spod Warszawy kto nie zamierza wydać na budowę 10 000 000 zł.
My jesteśmy na etapie kupna działki w Głoskowie pod Piasecznem.
Trzymamy za Was kciuki i czekamuy na dalszy ciąg.
Marta

Jayer
23-11-2003, 00:12
hehe. Poprosze 2% z tej sumy :-).
Jak wyglada dom za 10 000 000??? Nie mam pojecia.
Nasze kalkulacje przewiduja wydanie ok. 240 000 pln. Juz wiem, ze wyjdzie z 255 000 pln. Zobaczymy co zycie jeszcze pokaze...
Przekalkulowalem dzis wykonczenia z jeszcze jednym wykonawca i wyszlo nam, ze za:
- 510 m2 tynkow wewn.
- 200 m2 tynkow zewn. i ocieplenia.
- 188 m2 posadzek.
- 188 m2 sufitu.
bedzie kosztowac ca. 43 000 pln. Robocizna + materialy.

Kisiel
10-12-2003, 14:34
Witaj Sąsiedzie!

Ja niedawno wybudowałem D24 w Żelechowie (z Siestrzenia w lewo), czyli ze 2 rzuty beretem od Ciebie.
A z Opyp miałem kierownika budowy - fajny facet.
Zacząłem w marcu, skończyłem w sierpniu :)
Fajny domek! Powodzenia!
Kisiel

Ivonesca
29-04-2004, 08:09
no..udało mi się dokopać do komentarzy ;-)
wcale ten kolorek elewacji nie jest zły.....napisałeś że oślepiający...on jest po prostu radosny !!!!
pozdrawiam serdecznie

Jayer
29-04-2004, 11:40
Dzieki za slowa otuchy.
Po kilku dniach zdazylismy sie juz przyzwyczaic do tego koloru. Ale w sloncu w samo poludnie, na tarasie to tak daje... Zdjecia nie oddaja tego co sie dzieje.
W kazdym razie posadzimy co nieco wokol domku, zrobimy drewniane podloze tarasu i bedzie ok.

Ivonesca
29-04-2004, 11:48
no właśnie....pewnie z jakąś zieleniną ;-) będzie OK.
....ja właśnie przymierzam sie do kolorku, bo na razie mamy tylko otynkowane.....i aż się boję że takie małe wzorniki to pewnie nie oddają rzeczywistości :-(

Anna Wiśniewska
29-04-2004, 11:59
Coś mi te perypetie z kolorem przypominają... :wink:

My mieliśmy w planach jedynie zagruntowanie ścian zewnętrznych na kremowy kolor- ja to nazwałam kolorem "bananowym"- chodziło mi o banana w środku.
Mój mąż kolor bananowy zrozumiał jako bananową skórkę i wymieszał grunt z czymś przeraźliwie żółtym.
Na moje protesty dodał białego i wyszedł z tego... KANAREK. Taka ŻARÓWIASTA CYTRYNKA :lol: :lol:

Skończyło się na tym, że nasz majster praktycznie jedną ręką gruntował a drugą od razu (następnego dnia :lol: ) kładł tynk :-))


Głowa do góry!
Dopisuję sie do postów o zieleni. Obsadź teren wokół domu, od razu będzie przyjemniej!

23-06-2004, 11:45
Witaj Jayer,
nie wiem dlaczego dopiero dziś wpadłam na twój dziennik (???) My z mężem również budujemy D 24. Osobiście jestem zakochana w tym projekcie i nie moge się doczekać kiedy będziemy na twoim etapie budowy. Wasze okna są piękne, kolor na pewno z czasem się opatrzy, dom jak z bajki. :D Gratuluję. Jestem ciekawa czy wprowadziliście jakieś zmiany, nam za bardzo nie podoba się rozmieszczenie urządzeń sanitarnych w dużej łazience, na razie nie mamy żadnego pomysłu jak to pozmieniać.
Życzę wytrwałości w wykańczaniu.
Pozdrawiam :D

23-06-2004, 11:45
Witaj Jayer,
nie wiem dlaczego dopiero dziś wpadłam na twój dziennik (???) My z mężem również budujemy D 24. Osobiście jestem zakochana w tym projekcie i nie moge się doczekać kiedy będziemy na twoim etapie budowy. Wasze okna są piękne, kolor na pewno z czasem się opatrzy, dom jak z bajki. :D Gratuluję. Jestem ciekawa czy wprowadziliście jakieś zmiany, nam za bardzo nie podoba się rozmieszczenie urządzeń sanitarnych w dużej łazience, na razie nie mamy żadnego pomysłu jak to pozmieniać.
Życzę wytrwałości w wykańczaniu.
Pozdrawiam :D

Jayer
21-07-2004, 22:37
Czolem Cudka.

Nie robilismy zadnych zmian, aczkolwiek na pewno bym dzis przemyslal:
- zamienilbym miejscami salon z jadalnia, a co za tym idzie przesunal scianke prostopadle do komina i zakonczyl ja od gory 3 rzedami luksferow
- w malej lazience proponuje kibel postawic tam gdzie prysznic i vice versa
- powiekszylbym garaz o jakies 1,5 m.
Jak chcesz pozmieniac cos w duzej lazience to musisz uwzglwdnic zmiane w polozeniu okien i drzwi.

pozdrawiam

jay

22-07-2004, 09:19
Jayer,
dziękuję za odpowiedź. Z tymi zmianami to u mnie chyba już za późno :cry:
No cóż, będę się cieszyć tym co wymyślił projektant.
A domek i tak jest cudniasty :D
Pozdrawiam

22-07-2004, 11:51
Jayer,
dziękuję za odpowiedź. Z tymi zmianami to u mnie chyba już za późno :cry:
No cóż, będę się cieszyć tym co wymyślił projektant.
A domek i tak jest cudniasty :D
Pozdrawiam

Jayer
22-07-2004, 13:23
Na takie zmiany nigdy nie jest za pozno :-)
No moze poza powiekszeniem garazu, to moze byc problem jak jest juz dach...

23-07-2004, 09:38
O większym garażu nawet nie marzyłam, ten musi wystarczyć. Jednak łazienki definitywnie przespałam. Zaskoczyło mnie tempo robót. :-? Wszystkie te rureczki odpływowe i dopływowe zostały już zalane na amen. Zamiana w małym kibelku: sedesu z prysznicem spodobał mi się, tylko jak to teraz zamienić :roll:
Pozdrawiam.

Jayer
03-08-2004, 00:17
No jak masz kanalize zrobiona i wylewki to bedzie ciezko, ale nie ma rzeczy nie do poprawienia. Tak naprawde wystarczy nieco rozkuc podloge i pociagnac szersza rure. Poki nie masz ogrzewania podlogowego i wylewek to wal smialo.