PDA

Zobacz pełną wersję : Stropy czy Sukiennik jes o.k



niedoświadczony inwestor
06-08-2003, 22:24
im więcej mysle o stropach to coraz to mniej wiem.
Poczatkowo byłem pełen entuzjazmu dla filgrana elegancki równy ,ale na górze trzeba zrobić izolację akustyczna wylać posadzki ,zbrojenie i już nie jest tak różowo 110zł filgran + izolacja, posadzka, zbrojenie to dużżo

Teraz myślę o "sukienniku " izolacja już jest od dołu tylko tynk a na górze można układać płytki

Tylko czy to prawda
czy wkonawca faktycznie wykona beton równo?
równo tzn. jakie mogą być największe odchyłki jak wymagać od wykonawcy strop 30x7 m
Ile faktycznie będzi kosztować wykończenie sufitu tynk ,siatka

Czy izolacja akustyczna jest faktycznie jest wystarczająca

Czy już ktoś z was posiada taki strop

Ile to kosztuje np. w Wielkopolsce

Jaka ekipa Wam to robiła

Czy warto?
:roll:

HenoK
09-08-2003, 20:36
Przy tym stropie nie rezygnowałbym z tzw. pływającej podłogi - zabezpiecza ona przed dźwiękami uderzeniowymi przenoszącymi się przez ściany.

pik33
09-08-2003, 20:52
Nie znam sukiennika ale mam już zamówiony na 21.08 filigran, to się podzielę wrażeniami.

HenoK
09-08-2003, 22:26
Na temat stropów Sukiennik można poczytać na stronie producenta (http://www.sukiennik.pl/html_pol/stropy_styropianowe_pol.html)

Luna_tyk
10-08-2003, 07:53
Przejrzałem stronę Sukiennika;
To jest bez sensu. Ten strop ma jedną (tylko) zaletę - że szalunki można ułożyć bez dużego nakładu sił (żurawia lub pracy ludzkiej)
Pozostałe prace są identyczne jak w przypadku każdego stropu gęstożebrowego
Ma mnóstwo wad, których nie mają stropy gęstożebrowe ceramiczne, czy też betonowe:
- konieczność tynkowania na siatce
- problematyczna "zaleta" posiadania nad głową ogromnej ilości spienionego polistyrenu
- podnoszenie zalet izolacji termicznej jest nierzetelne - najczęściej w stropach międzykondygnacyjnych potrzebna jest tylko izolacja akustyczna, o termicznej można zapomnieć
Tak jak w przpadku wszystkich "systemów" styropianowych jestem zdania, że ich istnienie uzasadniały by ceny (całości prac) niższe o ok. 20% od systemów tradycyjnych. Tak jednak nie jest, ceny są zbliżone, więc nie widzę powodów płacenia składki na przetwórców polistyrenu.

HenoK
10-08-2003, 10:33
Strop Sukiennik doskonale sprawdzi się jako strop nad nieogrzewaną piwnicą. W innych przypadkach należy przeprowadzić kalkulację kosztów oraz porównanie zalet i wad.