PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ocieplić półokrągłą ścianę?



sylvo
13-11-2007, 07:26
Mam dobudowany łapacz ale żeby zbyt ciężko nie wyglądał zrobiliśmy go w półkolu. Ścianka z cegły kratówki a chciałbym ocieplić styropianem, tylko nie wiem czy lepiej pociąć styropian na pionowe pasy czy może kupić 2cm i dać kilka warstw, bo styropian 2 cm da się trochę wygiąć.

Zołza
13-11-2007, 11:20
ja kupiłabym wełnę 5 cm - jeden wałek i tym ociepiła taką ścianę

a całą resztę czym tam chcesz

stan1007
13-11-2007, 19:55
jesli łuk jest łagodny to naklej kilka warsw ''2-jki'' bedzie lepiej, jesli próby sie niepowioda to tnij w pionie ale zeby uniknąc ewentualnych ''kwiatkow'' na elewacji na koniec przyklej 2-jke. Aha , bez pianki sie nie obejdzie

sylvo
13-11-2007, 22:33
Pomysł z wełną jest ciekawy, ale jak ją przymocować i zabepiecznyć? Ocieplanie styropianem widzę na co drugim budynku i wiem z czym to się je ale na wełnę na ścianie się jeszcze nie natknąłem.

gg
15-11-2007, 10:16
Ja mam półokrągłą ścianę ocieploną stropianem. Pocieli styropian w pasy pionowe i od wewnętrznej strony sfazowali krawędzie, tak żeby dało się złożyć bez szpar. Trochę pracochłonne ale da się zrobić :D

zbigmor
15-11-2007, 11:31
Pomysł z wełną jest ciekawy, ale jak ją przymocować i zabepiecznyć? Ocieplanie styropianem widzę na co drugim budynku i wiem z czym to się je ale na wełnę na ścianie się jeszcze nie natknąłem.

Wg mnie najlepiej zamocować wełnę lamelkową w pionie. Wymiary wełny to 1200/200mm. Należy zfazować jeden bok aby przylegała jedna lamelka do drugiej. Przy dużych promieniach daje się lamelki normalnie (poziomo) ale przy małych wełna fasadowa się nie podda. Ewentualnie można zastosować metodę lekką suchą.

acca5
15-11-2007, 11:34
Z ta wełna to ja tak mam i dodatkowo kołkowana, wyszło dobrze jak nie bardzo dobrze. polecam :D