PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki grunt na tynki gipsowe ?



Krzychy
07-08-2003, 08:03
Czym zagruntować tynki gipsowe.......

Jasiu
07-08-2003, 08:30
Unigruntem ?

pingo
07-08-2003, 10:17
Podobno lepiej nie... Rzekomo ciężko się potem maluje, a i producent nie poleca Unigruntu pod malowanie. Chyba że pod kafle - dobrze się sprawdza.

Krzychy
07-08-2003, 10:21
A nie ma jakiegoś gruntu z Dekoralu, bo prawdopodobnie będę Dekoralem Akrylit W malował ściany i sufit ?. A odnośnie Unigruntu to słyszałem że zostawia szklistą powłokę, a to chyba nie za dobre pod malowanie wg mnie. Co wy na to ???

pingo
07-08-2003, 10:29
Zgadza się. Ja chyba zastosuję Activ Grunt z firmy Malfarb, jest niedrogi (ok. 3 zł/l) i ponoć niezły - specjalny grunt pod farby an podłoża mineralne.

Krzychy
07-08-2003, 10:45
A stosował ktoś podkład "Dyrupa"

Jasiu
07-08-2003, 12:04
Mam koło 200 m2 ścian i sufitów gispowych-maszynowych, pomalowanych dekoralem akrylit-W, zagruntowanych unigruntem i jakoś nie zauważyłem problemów.

I owszem - początkowo z oszczędności ;) kupiłem eko-śnieżkę, ale już więcej tego błędu nie popełnie :)

Stanley
07-08-2003, 18:18
Jasiu ile warstw dekoralu kładłeś na swoje ściany
mam zazmiar w sobotę zrobić właśnie 1-wsze malowanie ;-)
co prawda u mnie jest plyta GK
znajomy malarz twierdzi że raz wystarczy
szwagier który malował jakiś czas temu mówi ze dwie warsztwy czasem mało :-(
jak to wyszło u Ciebie?

Jasiu
08-08-2003, 09:01
Przy pierwszym malowaniu jedna warstwa się nie uda. Zwłaszcza jak kolor jest kontrastowy do podkładu.

Ściany po jednorazowym malowaniu (Dekoral Akrylit-W) wyglądają OK, ale zdarza się gdzieniegdzie z lekka inny odcień. Po drugim malowaniu jest fertig :)

Na sufity najpierw kupiłem Eko-Śnieżke, ale jak po 3 warstwie nadal wyglądało ciulowo to dałem sobie spokój i pojechałem po Jedynkę :) Dwie warstwy jedynki są już bez zarzutu. Tylko odczekaj dzień od szpachlowania do malowania i daj wyschnąc gruntowi - w kotłowni się pospieszyliśmy i farba odeszła na spojeniach - trzeba było jeszce raz szpachlować i szlifować :)

Stanley
08-08-2003, 09:25
dzięki zaraz jadę kończyć szlifowanie a jutro bawię się w malarza :D

Jasiu
08-08-2003, 09:34
My już mamy dzięki Bogu malowanie (parteru) za sobą :) - chodzi o uciążliwość pylenia ze szlifowania :(

Teraz bawię się we fliziarza - wczoraj zrobiliśmy wiatrołap, a dzisiaj zaczynam kotłownie - na równych powierzchniach za pomocą dzisiejszych klejów ta robota to sama przyjemność :)

godul1
08-08-2003, 10:12
Ja gruntowałem ściany z płyty gips-karton kerakolem na to jedna warstwa farby białej a potem kolor. o dziwo udało się pomalować na kolor bez smug i żadnych różnic kolorową farbą do ścian zakupioną w OBI.

Stanley
11-08-2003, 07:57
chyba jestem za dużym optymistą
zostało mi jeszcze trochę szlifowania i nawet nie zaczołem sprzątać :(
biały pył wciska się wszędzie :-? naprawdę mam już dość :(
wezmę jeszcze dwa dni urlopu i może w tym tygodniu skończę
czeka mnie jeszcze obłozenie kominka piaskowcem i położenie koło niego gresu, a czau coraz mniej - w przyszłym tygodni chcę cyklinować i lakierować podłogi może mi się uda
przyznam sie jeszcze że rąk już nie czuję a pisanie przychodzi mi z trudem :(