PDA

Zobacz pełną wersję : W jakiej kolejności okna itp.



kgasiorowska
13-11-2007, 12:24
Mam juz stan surowy otwarty i nie wiem co dalej? Czy najpierw okna, czy moze elektryka, hydraulika , tynki we ,wylewki a potem okna i drzwi wejsciowe. Sama juz nie wiem. Mozecie mi napisac jakbylo by najrozsadniej zaplanowac dalsze prace.

Cypek
13-11-2007, 12:28
Teraz STAN SUROWY ZAMKNIETY.
Czyli drzwi, okna, brama garażowa, alarm aby chronił to przed złodziejami.

kachna28
13-11-2007, 12:38
Było to ostatnio -no i zdania są podzielone:
http://forum.muratordom.pl/kolejnosc-wykonczeniowki-blagam-o-szybka-odpowiedz,t116661.htm
U nas jest to samo co u Ciebie :) Elektryka zrobiona, w lutym będą okna, potem inst wod-kan, potem tynki gipsowe, potem podłogówka i 2ga wylewka, potem elewacja itd....

mario1976
13-11-2007, 12:58
Mam juz stan surowy otwarty i nie wiem co dalej? Czy najpierw okna, czy moze elektryka, hydraulika , tynki we ,wylewki a potem okna i drzwi wejsciowe. Sama juz nie wiem. Mozecie mi napisac jakbylo by najrozsadniej zaplanowac dalsze prace.

Proponuje okna, drzwi i bramę - tego samego dnia u mnie alarmiarze pociagnęli kabeli i na noc działał już alarm z monitoringiem. Teraz przy stanie surowym zamknietym jak mam już monitoring robie elektrykę, później tynki itd.

Nie wiem w jakiej okolicy budujesz ale u nas doszło do kilku kradziezy instalacji elektrycznej w stanach surowych otwartych. Kable rano można odlkupić w skupie metalów kolorowych, puszek nie kradną więc po śladach elektrykę można robić już samemu :wink: .

jareko
13-11-2007, 21:45
okna drewniane - po pracach mokrych (tynkach, wylewkach)
PVC - kolejność dowolna
a i tak zrobisz jak będziesz chciał - to nauka jaka wyniosłem z Forum - chłop swoje - baba swoje

pierwek
14-11-2007, 06:38
puszek nie kradną więc po śladach elektrykę można robić już samemu :wink: .


i bez śladów można robić samemu... 8)

-grisza
14-11-2007, 16:53
Witam. Mając stan surowy otwarty wykonałem następujące prace:
-założyłem okna i drzwi zewnętrzne
-wykonałem instalację wodną-hydraulikę(w tym ogrzewanie podłogowe)
-wykonałem wylewki
-wykonałem instalację elektryczną
-wykonałem tynki cem-wap. maszynowe
-oprawiłem parapety
Myślę, że budując się po raz drugi wykonałbym prace w tej samej kolejności.Pozdrawiam.

kgasiorowska
14-11-2007, 19:09
Witam. Mając stan surowy otwarty wykonałem następujące prace:
-założyłem okna i drzwi zewnętrzne
-wykonałem instalację wodną-hydraulikę(w tym ogrzewanie podłogowe)
-wykonałem wylewki
-wykonałem instalację elektryczną
-wykonałem tynki cem-wap. maszynowe
-oprawiłem parapety
Myślę, że budując się po raz drugi wykonałbym prace w tej samej kolejności.Pozdrawiam.

a brama garazowa kiedy?

Trociu
14-11-2007, 19:46
-wykonałem tynki cem-wap. maszynowe
-oprawiłem parapety
Myślę, że budując się po raz drugi wykonałbym prace w tej samej kolejności.Pozdrawiam.
A nie lepiej najpierw założyć parapetów a potem dopiero tynki, aby od razu obrobili ładnie dookoła parapetów i potem nie trzeba bylo robić dodatkowej obróbki?

kachna28
15-11-2007, 07:16
-wykonałem tynki cem-wap. maszynowe
-oprawiłem parapety
Myślę, że budując się po raz drugi wykonałbym prace w tej samej kolejności.Pozdrawiam.
A nie lepiej najpierw założyć parapetów a potem dopiero tynki, aby od razu obrobili ładnie dookoła parapetów i potem nie trzeba bylo robić dodatkowej obróbki?
U nas będą gipsowe z agregatu i ta ekipa od razu ładnie obsadza i obrabia parapety -widziałam -LUX! :)

-grisza
20-11-2007, 20:04
Skąd kgąsiorowska wiesz , że mam garaż w bryle budynku ? Faktycznie mam .
Bramę garażową Wiśniowskiego założyłem po założeniu instalacji elektrycznej w garażu, tynkowanie ręczne ( tylko garaż ). Jeżeli chodzi o oprawienie parapetów wewnętrznych to można zlecić to ekipie tynkarzy, ja oprawiłem je razem z kolegą. Pozdrawiam.

kgasiorowska
22-11-2007, 16:57
Skąd kgąsiorowska wiesz , że mam garaż w bryle budynku ? Faktycznie mam .
Bramę garażową Wiśniowskiego założyłem po założeniu instalacji elektrycznej w garażu, tynkowanie ręczne ( tylko garaż ). Jeżeli chodzi o oprawienie parapetów wewnętrznych to można zlecić to ekipie tynkarzy, ja oprawiłem je razem z kolegą. Pozdrawiam.

a jak zabezpieczyles garaz zeby nikt nie wszedl do domu, jak juz wstawiles okna i drzwi wewnetrzne?

-grisza
26-11-2007, 04:30
Sąsiadami mojej działki są rodzice i dziadkowie ( buduję pośrodku ), naprzeciwko porządny sąsiad, działka ogrodzona.Otworu garażowego nie zabezpieczałem . Trochę się obawiałem, ale nic z budynku nie zgineło.

Ajur
30-11-2007, 08:18
Mam juz stan surowy otwarty i nie wiem co dalej? Czy najpierw okna, czy moze elektryka, hydraulika , tynki we ,wylewki a potem okna i drzwi wejsciowe. Sama juz nie wiem. Mozecie mi napisac jakbylo by najrozsadniej zaplanowac dalsze prace.

To zależy jakie będą okna - drewniane czy PCV

Jeśli drewniane to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Tynki
3. Instalacje wod-kan, co
4. Posadzki
5. Okna drewniane
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza

Jeśli PCV to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Okna PCV
3. Tynki
4. Instalacje wod-kan, co
5. Posadzki
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza

frykow
30-11-2007, 09:59
Jeśli drewniane to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Tynki
3. Instalacje wod-kan, co
4. Posadzki
5. Okna drewniane
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza

Jeśli PCV to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Okna PCV
3. Tynki
4. Instalacje wod-kan, co
5. Posadzki
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza
Dziwaczna ta kolejność.

kachna28
30-11-2007, 10:10
Jeśli drewniane to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Tynki
3. Instalacje wod-kan, co
4. Posadzki
5. Okna drewniane
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza

Jeśli PCV to kolejność prac powinna być następująca:
1. Instalacje elektryczne
2. Okna PCV
3. Tynki
4. Instalacje wod-kan, co
5. Posadzki
6. Elewacja zewnętrzna
7. Ocieplenie poddasza
Dziwaczna ta kolejność.
Czemu? u mnie właśnie taka będzie (opcja z oknami PCV). Tylko pkt 6i7 się pokryją lub zamienią :wink:

frykow
30-11-2007, 10:48
No mnie dziwi wykonywanie instalacji CO i wodnej po tynkach, oraz właśnie wykonanie elewacji przed ociepleniem poddasza. Niby można, ale nie wygląda to optymalnie.

Ajur
30-11-2007, 11:05
No mnie dziwi wykonywanie instalacji CO i wodnej po tynkach, oraz właśnie wykonanie elewacji przed ociepleniem poddasza. Niby można, ale nie wygląda to optymalnie.

Wiele firm od instalacji nie daje gwarancji, jeśli wcześniej nie wykonane są tynki. Ato dlatego, że podczas tynkowania można zniszczyć instalacje biegnące zwłaszcza po podłodze. Tynkowanie sufitów wiąże sie np. z ciągłym przesuwaniem rusztowań.

Ajur

kachna28
30-11-2007, 12:35
No mnie dziwi wykonywanie instalacji CO i wodnej po tynkach, oraz właśnie wykonanie elewacji przed ociepleniem poddasza. Niby można, ale nie wygląda to optymalnie.
U mnie CO to będzie podłogowka -więc musi byc po tynkach a przed wylewką. Przecież nie rozłożę rurek żeby tynkarze po nich łazili? A co do podejśc wod-kan to jasne,że przed tynkami, podobnie ze skrzynkami i rozdzielaczami podłogówki.

Yatza
30-11-2007, 12:47
Teraz STAN SUROWY ZAMKNIETY.
Czyli drzwi, okna, brama garażowa, alarm aby chronił to przed złodziejami.

Brama garażowa? Wszyscy producenci zalecają montować bramę PO tynkowaniu, a nawet malowaniu.

Pytałem na forum na temat kolejności robót po SSO:
http://forum.muratordom.pl/instalacje-kolejnosc-wejscia-ekip,t112794.htm
i wyszło to tak:
1. Okna PCV
2. Pan Elektryk
3. Pan Hydraulik (choć gdyby 2 i 3 przestawić to tragedii nie będzie)
3. Tynkarz
4. CO, podłogówka (tu zgadzam się z Kachna28, co do powodu kolejności 4 i 5)
5. Wylewki, podłogi

+ polecam ten wątek:
http://forum.muratordom.pl/kompletny-harmonogram-prac,t16256.htm

Ajur
30-11-2007, 12:58
Teraz STAN SUROWY ZAMKNIETY.
Czyli drzwi, okna, brama garażowa, alarm aby chronił to przed złodziejami.
3. Pan Hydraulik (choć gdyby 2 i 3 przestawić to tragedii nie będzie)
3. Tynkarz
4. CO, podłogówka (tu zgadzam się z Kachna28, co do powodu kolejności 4 i

Moja ekipka twierdzi, że miała kilka takich przypadków, że podczas tynkowania zostały uszkodzone rurki od wody, które biegły po podłodze - stąd wolą robić wszystko po tynkach. Dodam, że po robocie uzupełniają tynki.

Ajur