PDA

Zobacz pełną wersję : Niedokładności łączenia Porotherm 44 P+W



07-08-2003, 08:59
Do wszystkich budujących z Porotherm 44 P+W

Jak wam składały się te pustaki. Bo u mnie FATALNIE. Strasznie krzywe.
Powstały pomiędzy nimi dosyć dusze otwory.
Czy waszym zdaniem to będzie trzymało parametry cieplne.

I jeszcze jedno
Mój wykonawca w kilku miejscach (zwłaszcza przy otworach okiennych) dostawiał do pustaków 44 pustaki innej grubości np 25 lub 18 (dostawiał je wzdłuż) oczywiście pomiędzy 44 i pozostałymi pustakami nie było łączenia na P+W co spowodowało, że są otwory na wylot.
Mówiłam wykonawcy aby w takich przypadkach te szpary zatykał zaprawą ciepłą ale on twierdził, że nie trzeba bo powietrze jest lepszym izolatorem i po nałożeniu tynku będzie OK.

Moim zdaniem takie miejsca to potencjalne mostki termiczne.
I w ogóle jestem wściekła, że buduję z 44 bo kosztowało mnie to drogo a teraz zastanawiam się nad dociepleniem styropianem.

Co wy o tym sądzicie.

pirat
07-08-2003, 11:14
Czeee ja mam zbudowany domek tez z 44P+W na razie stan surowy otwarty i co zauwazyłem odnosnie pustaków zalezy z jakiej były cegielni nie zawsze pasowały jeden do drugich ale chyba nie ma sie czym zbytnio przejmowac przyjdzie tynk od srodka i od zew. a wsrodku pozostanie szczelina powietrzna.. pustak sam tez ma duzo wolnej przestrzeni ,,, powietrze to najlepszy izolator... w chwili obecnej obok mojej działki buduje sasiadka tez z P+W 44 wszytskie pustaki z cegielni koło KONINA chyba Honoratka się zwie pustaki równe łądnie wypalone pasuja idealnie i chyba było tylko 5 szt peknietych na 22 palety !!!

Marc
07-08-2003, 11:19
Rzeczywiście powietrze to najlepszy izolator (na tym polega idea porothermu). Dzieje się tak jednak pod jednym warunkiem, powietrze to musi być nieruchome. Nie może być nieszczelności. Jeśli szczeliny zostaną dokładnie zatynkowane to będzie OK.

Problemem może być nośność ściany w takim miejscu, ale trudno to ocenić listownie.

Ja budowałem z Porothermu 38 P+W i jestem zadowolony. Były nierówności ale niewielkie.

Pzdr

07-08-2003, 11:51
Ale co sądzicie o tych szczelinach na wylot pomiędzy pustakiem 44 a dosuwanym ścianką płaską pustakiem innego rodzaju 18 lub 25. Czy w tym przypadku powinna być wykonana spoina pionowa.

Marc
07-08-2003, 12:14
Powinna. Tak przynajmniej polecają w Wienerbergerze.

Marc
07-08-2003, 12:18
http://www.wienerberger.pl/jak_bud/ram_mur3.html

07-08-2003, 19:12
Zakleić zaprawą od zewnątrz i od wewnątrz a pomiędzy zostawić pustkę powietrzną. I już nie będzie gwizdać.