PDA

Zobacz pełną wersję : Cokolik betonowy czy przęsło, czyli jak grodzić?



Pearl
07-08-2003, 13:42
Temat powtarzany, wiem. Nie mogę go jednak odnaleźć.
Co zatem mam traktować jako granicę posesji - zewnętrzną stronę cokolika czy zewnętrzną stronę przęsła? Mam taką sytuację, że nie mogę się "cofnąć" z cokolikiem ze względu na już rosnące drzewa....z drugiej strony - lepiej z sąsiadem żyć w zgodzie.

Czyli budując cokolik "mam się cofnąć", czy też 50% szerokości cokolika może być na ternie działki sąsiada (przęsło zawiśnie dokładnie tam gdzie jest granica wskazana przez geodetę)?
Troszkę mi się spieszy z tą informacją...

Dzięki i pozdrawiam

Pearl

magmi
07-08-2003, 14:45
Pearl, zdaje się że to jest tak:
jeśli budujesz sam własne ogrodzenie, to musi ono być w całości na Twojej działce. Jeśli dogadacie się z sąsiadem, że ogrodzenie robicie razem i będzie wspólne, to może iść wzłuż granicy miedzy działkami.

Tak to zapamiętałam z poprzednich dyskusji na forum, może ktoś coś dorzuci.

mironmk
07-08-2003, 15:26
tak, czy siak warto dogadać się z sąsiadem - i wedy wszystko sie wyjaśni. Jak tak zrobiłem - granica jst na środku cokolika, czyli tam gdzie siatka. Później postawiłem słupek z klinkieru pod przęsło i okazało się, ze tm razem to już ewidentnie wjechałem na 6 cm na długości 36 cm na działkę sąsiada, ale nie jest Pawlakiem i machnął na to ręką.

ROBINSON
07-08-2003, 17:35
Dobrze, ja mam taka sytuację, że mam tylko sasiada od ogrodu a po bokach jeszcze nie sa sprzedane.
czy mam w takiej sytuacji dogadywac się z jeszcze obecnym właścicielem bo przeciez docelowego nikt jeszcze nie zna.
Co mam zrobić?
Ja teraz wywalę kase na ogrodzenie z trzech stron na własny koszt a jak ktoś kupi działki po bokach wystarczy ze ogrodzi tylko od ulicy i ma juz teren zamkniety.
Czy może narazie jakąś prowizorę?

Pearl
19-08-2003, 09:03
Ja mam już po dziurki w nosie prowizory - ogrodzenie mamy w takim stanie, że nie tylko każdy pies, ale i niedźwiedź z żubrem mogą nas bez trudu odwiedzić :-? . Jeszcze w tym roku "zabarykadujemy" się cokolikiem i przęsłami z kątownika...
Muszę tylko dopaść sąsiada, a może i geodeta będzie potrzebny :( ...

Pozdrawiam

Pearl