PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge odsprzedac projekt?



Czayen
17-11-2007, 14:25
Witam wszystkich.

Na poczatku roku zakupilismy z zona projekt Prometeusz z dobredomy.pl, tak nam sie spodobal ze poprostu kupilismy go z miejsca.. no i niestety po jakims czasie okazalo sie ze Plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na dom wyzszy niz 8 metrow ;( Nie mielismy zbyt wiele czasu i poprostu kupilismy kolejny projekt (troche nizszy tym razem) i stad moje pytanie:

Czy moge legalnie odsprzedac ten projekt? Z tego co pamietam widnieje gdzies na nim moje nazwisko dlatego nie jestem pewnien czy jest to legalne i czy nie bede mial jakichs problemow z powodu odsprzedazy?

Lookita
17-11-2007, 18:47
Ja sprzedalem swoj pierwszy projekt,w sensie wlasnosci..a nie autorstwa...komus z forum.Nie bylo , jak do tej pory sygnalow,ze projekt ten stracil na mocy.Mysle,ze to jest jak za samochodem...Byle by nie byl uszkodzony....Wystawilem na alegro...i sie udalo..stracilem sporo ale zyskalem polowe pieniedzy...zawsze to cos,niz 4 zeszyty lezace na polce...

stastny
18-11-2007, 19:42
Witam
Zakupiony projekt służy do uzyskania pozwolenia na budowę i wybudowania domu... jeden kupiony projekt (4 egz) to jeden wybudowany dom... i to jest zgodne z prawem. Jesli kupiłes projekt a nie uzyskałeś na jego podstawie pozwolenia na budowę, a co za tym idzie nie wybudowałeś domu... projekt można odsprzedać beż żadnych konsekwencji i z czystym sumieniem.