PDA

Zobacz pełną wersję : okna Budvar - czy ktos takie zakupil?



radekkamila
17-11-2007, 20:12
planuje zakupic okna firmy Budvar ( www.budvar.pl ). i tu pytanie do forumowiczow - czy warto? czy ktos juz ma takowe okna? jak sie sprawują? za i przeciw. prosze o rzetelna opinie.
pozdrawiam hej. :wink: okna planuje zakupic w Dzierżoniowie kolo Bielawy (dolnoslaskie)

jacekp71
18-11-2007, 20:13
nikt nie kupil.
chyba niewarto :lol:

radekkamila
18-11-2007, 21:48
cholera...na to wyglada ze nikt...hmmm. poczekam jeszcze troche, moze jednak ktos? ponoc firma z 50-cio letnia tradycja, czyzby nikt od 50 lat nie kupil od nich okien? :lol:

EWAF
09-01-2008, 10:16
owszem, kupuja ale jak kupia to juz ich nic nie inetersuje i nie czytaja forum :wink:

Wowka
14-01-2008, 09:08
Budvar, budvar..... gdzieś już spotkałem się z tą nazwą ....


O wiem .... :P

http://www.vitejte.cz/velke/0195_01_01.jpg

Login
05-02-2008, 18:39
pewnie już nie potrzebujesz rekomendacji, ale my w tym tygodniu podpisujemy umowę.

Jak zamontują (i nie zapomnę :lol: ) to napiszę, co i jak.

pzdr

EWAF
06-02-2008, 07:50
jestem ciekawa wrazen: Login, gdzie kupowales swoje okna i jakie dokładnie?

Login
06-02-2008, 10:49
Hmm profil 6-komorowy, obustronny kolor złoty dąb, na taras suwanka (wyszła nam za niska - tylko 198cm :evil: bo skrzynka rolety zjadła 20cm, a nie była przewidziana w projekcie :x ), szprosy chyba 18mm w kolorze okleiny. Plus rolety.
Aha jedno okno mam z szybą P2 i okuciami antywłamaniowymi, bo było za małe na roletę.

Kupujemy u nas w mieście. Jak dobrze pójdzie, dzisiaj powinniśmy podpisać umowę, czyli okna będą pod koniec lutego, na początku marca - do tej pory zastanowimy się nad alarmem, żeby zamontować jednocześnie z oknami.

Niestety mamy jedno okno półokrągłe i na nie będziemy czekać nawet ok. 2 miesięcy , ale to je zamontujemy oddzielnie.

Pozdrawiam :D

EZS
11-02-2008, 23:12
z moich rozmów w salonie wynika, że mają grubsze ścianki, niż np weka, są sztywniejsze. czyli dobrze.
chciałam kupić duże okno tarasowe bez poprzeczki i w okleinie, został mi na placu boju właśnie budvar, inna sprawa, że oni mają w okleinie białe profile, veka no brązowe. Białe są sztywniejsze, ale rysy widać...

marcin_u
12-02-2008, 06:57
ja mam okna tej firmy w obustronnym kolorze macore.okna jak narazie spisuja sie dobrze i mysle ze zakup był dobry.

tiguan
12-02-2008, 22:31
Jeżdze po firmach produkującyc okna i w Budvarze starają się o jakość okna, więc razej ciężko natrafić na bubel. Polecam profile Kommerling-a

Po dłuższej pracy w Budvarze zauważyłem jednak wiele nieprawidłowości. Np.: nie polecam okien okleinowanych, ponieważ okleine można zdjąć paznokciem!!!

Arkady1978
13-02-2008, 16:37
Budvar to jedna z najgorszych firm z jakimi miałem do czynienia w swojej ponad 10 letniej przygodzie z oknami a konkretnie ;
oszczędzaja na wzmocnieniach to czuc szczgólnie jak sie takie okna montuje okna słabe, jezeli mówią ze sa grubsze od Veki to po prostu kłama. Jeżeli ktos kupił i to jeszcze w obustronnym kolorze to wspołczyję, zresztą sprawdzcie sami
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?t=9014
http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?t=8946&highlight=budvar

agusia133
05-07-2008, 11:07
Ja kupiłam, z pomocą kolegów z forum :D :D :D


Zdecydowałam się na Budwar - cena do zaakceptowania, dobra gwarancja, nie ukrywam że mieli najlepszy termin wykonania. Wybrałam 6 komorowe , bez ołowiu w kolorze Macore (taka wiśnia, meranti) - maja go w standardzie. Bardzo dużą uwagę przykładaja do jakości okien, no i firma jest od chyba 12 lat !!!!! - byle jaka by nie przetrwała :lol:

Jak coś zknocą to Wam napiszę napiszę, baaaaaaaaaaaardzo duzymi literami

Kupowałam na Rzgowskiej 640-10-12 p. Piotr - miła i profesjonalna obsługa, Pan jest konkretny i nie wciska zbędnych rzeczy które podnoszą niepotrzebnie cenę, tylko takie fajne jak: hamulce do klamek balkonowych żeby okno przy wietrze nie "latało" no i można się potargować

Jak narazie wszystko idzie b. dobrze, zobaczymy jak będzie dalej

__Marek
19-07-2008, 23:49
Dawałem okna do wyceny w Budvarze, ale na tle innych firm trochę odstawali cenowo, a to dlatego, że każą sobie słono płacić za tzw. nietypówki. U innych nietypowe okno to z łukami, a u nich to każdy inny wymiar niż z ich katalogu.
Po około dwóch tygodniach od odebrania wyceny zadzwonili do mnie, że mają promocję do końca miesiąca okna "nietypowe" w cenie typowych. Okien jeszcze nie zamówiłem to może jeszcze raz się do nich wybiorę.

agusia133
22-07-2008, 09:43
Ponegocjuj z nimi - w moim przypadku wyszło to całkiem nieźle :) :) :)
Wybrałam okna 6 komorowe - cena rewelacyjna :) :) :)

Wszystko zależy od handlowca , ja byłam w 3 biurach budvaru i najlej zostałam potraktowana w Łodzi na ul. Rzgowskiej, sympatyczny człowiek i umie wytłumaczyć róźnice miedzy oknami i negocjować -Super !!!!!!!!!!

Dostałam 38% rabatu :) :) :) m.in. za wpłatę całości kasy

pati25
25-07-2008, 09:26
Ja też bede u nich zamwiac .
Wycena ok .Mozna ponegocjowac cene i to dośc powaznie

zabka860
29-07-2008, 23:08
Ja kupiłam, z pomocą kolegów z forum :D :D :D


Zdecydowałam się na Budwar - cena do zaakceptowania, dobra gwarancja, nie ukrywam że mieli najlepszy termin wykonania. Wybrałam 6 komorowe , bez ołowiu w kolorze Macore (taka wiśnia, meranti) - maja go w standardzie. Bardzo dużą uwagę przykładaja do jakości okien, no i firma jest od chyba 12 lat !!!!! - byle jaka by nie przetrwała :lol:

Jak coś zknocą to Wam napiszę napiszę, baaaaaaaaaaaardzo duzymi literami

Kupowałam na Rzgowskiej 640-10-12 p. Piotr - miła i profesjonalna obsługa, Pan jest konkretny i nie wciska zbędnych rzeczy które podnoszą niepotrzebnie cenę, tylko takie fajne jak: hamulce do klamek balkonowych żeby okno przy wietrze nie "latało" no i można się potargować

Jak narazie wszystko idzie b. dobrze, zobaczymy jak będzie dalej

Nie mam rozeznania w oknach Budvaru, więc nie będę ich oceniać. Nieświadomym pragnę naponknąć, że ów "miły" pan Piotr wcześniej prowadził na Ogrodowej punkt z oknami Prymatu,który został zamknięty chyba po niecałym roku jego istnienia. Ciekawe kiedy zaczną się problemy??? Życzę powodzenia!!!

EWAF
30-07-2008, 08:29
ja mialam taki problem, ze jeszcze przed montazem wykryłam pocietą uszczelkę w ramie: panowie wzieli okno ze ssoba bo niby to jest specjalnie mocowana uszczelka. Po tygodniu chyba dostalismy okna z powrotem ale było widac, że stara uszczelka została wyrwana sila (porysowana rama) a nowa wcisnieta na jej miejsce. Znowu reklamacja - tym razem zrobione porządnie.
Niestety uszczelki są bardzo wiotkie, cienkie i nieszczelne: jak jakaś sparchaciała guma. Na moja reklamacje, że uszczelka jest uszkodzona w kilku miejscach w skrzydłach okien - nie było problemu z wymiana ale jak sie pojawiłam po uszczelke - to pan nie mogł znalezc uszczelek a potem sie mnie spytal czy to mi bardzo przeszkadza? :o
Do tego mam w jednym oknie zapadniete szyby: maja podobno obejrzec przy regulacji - zoabczymy (jakos juz im nie wierze).
W oknach balkonowych (jedno przy drugim) uchwyt zatrzaskowy jest na różnych poziomach - ale trzeba było znowu wymieniac okno.
Ogólnie okna w salonie i u mnie z daleka prezentują sie bardzo ładnie, mozntazysci tez byli sensowni - to trzeba im przyznac ze dbaja o image ale wykonanie... :-? Zreszta do dzis nie jestem pewna czy rzeczywiscie moje okna to k= 1,0 poniewaz teraz pisza na swojej stronie ze okno miesci sie w k= 1,5 -1,6?? I co jest w środku miedzy szybami?? Bo z opisu na ramie tego nie wywnioskuję. Ostrzegam przed oknami BUDVAR.

agusia133
30-07-2008, 15:32
[Nie mam rozeznania w oknach Budvaru, więc nie będę ich oceniać. Nieświadomym pragnę naponknąć, że ów "miły" pan Piotr wcześniej prowadził na Ogrodowej punkt z oknami Prymatu,który został zamknięty chyba po niecałym roku jego istnienia. Ciekawe kiedy zaczną się problemy??? Życzę powodzenia!!!

Oj pachnie mi to konkurencją , czy fabryke tez zamkneli ???

Prymat to chyba ci od przypraw ???, no nic bede kupować wegetę :) :lol: :P [/b

Przed wyborem zrobiłam szczegółowe rozeznanie i powiem szczerze że odwiedziłam kilka salonów, z kilkoma nastepnymi korespondowałam. Nie chcę zbyt chwalic tego miłego człowieka, bo to żle moze wygladać ale nikt nie był tak szczegółowy i fachowy jak on :)

- Jak Pan to kiedyś przeczyta to serdecznie Pozdrawiam
Przed wyborem śledziłam kilka wątków i widzę że coraz częściej fora sa uzytkowane przez firmy do robienia sobie złej opinii na wzajem

Ludzie dajcie nam mozliwość wyboru i wymiany doświadczeń[/size]

-Swoja drogą ktoś sie musi bać :evil: że posuwa sie do takich działań: ), to jest plus na korzyść "obsmarowanego"

[b]Krótko: jestem zadowolona :) i polecam :)

EWAF
30-07-2008, 15:42
Agusi 113 :) tez tak kiedys myslalam, tylko ja przeczytalam niekorzystne informacje po zamówieniu okien. Niestety za jakosc trzeba płacic. Jestem na etapie wykanczania domu i za kazdym razem ktos w wykonawców mi to udowadnia: co nie znaczy ze co drogie to excellent.
Ja jak pisalam kupowałam swoje okna z k=1,00 teraz pisza ze mieszczą sie k = 1,5 - 1,6. To chyba jakas pomyłka?? Podejrzewam ze konkurencja wysłał im kontrole... i musieli zanizyc loty.

ALBO PEWNOI JESTEM UPIERDLIWA I LUBIĘ JAK WIEM CO KUPUJĘ :roll:

agusia133
30-07-2008, 15:51
Trafiłaś na złego handlowca

Ja każdą informacje sprawdzałam, nawet dzwoniłam to instytutu techniki budowlanej i producentów samych profili :D :D :D :D

1,0 to wartość dla szyb

1,1-1,3 to wartość dla ram 6 komorowych

1,3-1,6 to wartośc dla ram 5 komorowych


Moze ty masz okna 5 komorowe z szybą 1,0, tylko handlowiec nie potrafił Ci tego wyjaśnić i myslisz że ktoś wprowadził Cie w błąd ???

Pracuje w handlu i wiem że większość z tych ludzi nawet nie wie co sprzedaje :), dlatego same okna wybierałam ponad miesiąc :lol:

EWAF
30-07-2008, 16:01
Jak kupowałam swoje okna to były własnie takie parametry jak podałam. Ja mam Premium 6 komorek. To ze pytasz sie u producenta komor i instytutu nie gwarantuje ze calosc okna po wyjsciu od finalnego producenta bedzie spełniała okreslone warunki.
Na okna sie zdecydowałam poniewaz handlowiec był konkretny i szybki w udzielaniu informacji. Trooszke denerowował sie na nas jak wnikalismy ale pomyslelismy wtedy ze taki juz jest.
Tez pracuje w handlu dlatego jestem upierdliwa.
A ponad to ja mam te okna u siebie juz rok i wiem o czym pisze.
O wadach moich okien mozna poczytac np w "oknonecie" - mam nadzieje ze nie bede musiala robic wymiany po 5latach uzytkowania domu...

agusia133
30-07-2008, 16:41
Doradzili mi żeby dzwonic do instytutu i dzwoniłam
Pisali że jest to jedyna niezależna instytucja Państwowa - i to mjest prawda, dowiadywałam się w wojewódzkim inspektorecie nadzoru budowlanego w łodzi

Tam powiedzieli mi że okna będą spełniały podane instytut nich parametry jak firma ma imienny certyfikat badań ITB lub LTB. W Budvarze mieli

Więc o parametry jestem spokojna

W moim przypadku handlowiec potwierdził podany wpółczynnik dla ram 1,3 i szyby 1,0

Powiedział ze wartośc dla całego okna jest zależna od stosuku powierzni ramy do powierzchni szyby, i jest inna dla każdego okna - i miał racje bo to samo powiedzieli mi później w instytucie

W innych firma mówili co innego, a w instytucie co innego, więc chcieli mnie naciągnąć :evil:

Też czytałam wątki na oknonecie, ale to widać że to są przepychanki producentów, pojawiają się tam coraz dziwniejsze historie , dletego sobie darowałam to forum :o

zalogowałam sie tam na poczatku bo chciałam niezaleznych info. i na bezczelnego przesyłali mi historie nawet na priva :-? , myśla że ludzie sa aż tak naiwni ??

Najlepiej zadzwoń do Instytutu i sie dopytaj (bedzie ciężko - trzeba tam cierpliwości jak w każdym urzędzie :roll: )

Moi znajomi (znajomi znajomych) kupowali u nich okna kilka lat temu do całego domku w wa-wie i mówią że sa bardzo zadowoleni - to mnie tez przekonało

Teraz montowała 2 okna z Budvaru moja siostra do bloku, mówiła ze wszystko ok., posprzatali po sobie itp.

Najlepiej będzie jak zadzwonisz to tego instytutu i sie wszystkiego dopytasz :)

Powodzonka :)

zabka860
30-07-2008, 22:54
[Nie mam rozeznania w oknach Budvaru, więc nie będę ich oceniać. Nieświadomym pragnę naponknąć, że ów "miły" pan Piotr wcześniej prowadził na Ogrodowej punkt z oknami Prymatu,który został zamknięty chyba po niecałym roku jego istnienia. Ciekawe kiedy zaczną się problemy??? Życzę powodzenia!!!

Oj pachnie mi to konkurencją , czy fabryke tez zamkneli ???

Prymat to chyba ci od przypraw ???, no nic bede kupować wegetę :) :lol: :P

Przed wyborem zrobiłam szczegółowe rozeznanie i powiem szczerze że odwiedziłam kilka salonów, z kilkoma nastepnymi korespondowałam. Nie chcę zbyt chwalic tego miłego człowieka, bo to żle moze wygladać ale nikt nie był tak szczegółowy i fachowy jak on :)

- Jak Pan to kiedyś przeczyta to serdecznie Pozdrawiam :)

Przed wyborem śledziłam kilka wątków i widzę że coraz częściej fora sa uzytkowane przez firmy do robienia sobie złej opinii na wzajem

Ludzie dajcie nam mozliwość wyboru i wymiany doświadczeń

-Swoja drogą ktoś sie musi bać :evil: że posuwa sie do takich działań: ), to jest plus na korzyść "obsmarowanego"

Krótko: jestem zadowolona :) i polecam :)


Tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D
Tu raczej pachnie znajomą albo kimś z rodziny pana, o którym mowa,kimś kto wielkimi literami robi mu reklamę. :)

Prymat to dość znany łódzki producent i wiele osób o nim słyszało.
Ale nie chodzi tutaj o zachwalanie Budvaru czy Prymatu, lecz o to, że dużo punktów z oknami prowadzą nie producenci lecz inne osoby na zasadzie pośrednictwa sprzedaży lub umowy daelerskiej z producentem i niestety spora ilość z nich prowadzi tą działalność krótkotrwale i do takich osób należy ww pan :roll:

Więc pisząc ten post chcę przestrzec przed firmami "krzak", które po ok. roku zwijają działalność. Jak nie Prymat, to za rok Budvar, a potem za dwa jeszcze coś innego, za trzy lata znowu itd. itd. itd.
Jeżeli taka firma działała na podstawie umowy pośrednictwa z producentem (tzn. w jego imieniu zawierała umowy) to z Bogiem sprawa, bo można swoje roszczenia skierować właśnie do niego. Ale jeżeli umowa została podpisana na konto firmy, a ta zwineła działalność to wtedy jest dużo gorzej, klienci są bezradni tracą pieniądze i nerwy.

Natomiast rabaty Budvaru ze Rzgowskiej to fikcja. Na Ogrodowej pan P. dawał takie same.
Ludzie nie cieszcie się, że dostaliście duży rabat, bo tak naprawdę zapłaciliście tyle ile mieliście zapłacić, no chyba, że ktoś wynegocjował coś poniżej tych 38% :D

Zyczę wszystkim powodzenia i trafności w podejmowaniu decyzji !!! :wink:
:wink: :wink:

P.S. i Tobie agusiu133 smacznych potraw z wegetą :D

EWAF
31-07-2008, 08:37
Mysle, Budvar nie jest taka do konca firma krzak (jak kupowałam to sprawdzalam i mieli ładny zasieg sprzedazy) - mysle ze po prostu jadą na tzw "opinii": dobre komponenty, sprzedają okna tanio, szybko i bez obsługi posprzedazowej (najlepiej zadnej reklamacji). Same punkty sprzedazy i montaz nadrabiaja wszelkie niedoróbki przy produkcji.
Piszę te niekorzystne dla nich opinię ponieważ ja mam te okna i wyglądaja ładnie ale niestety nie trzymają jakości. Uszczelki nie te, woda cieknie mi do środka - modle sie ze regulacja cos pomoze jak przyjada oczywiscie. Tak samo opadnieta szyba w srodku - zapadła sie w dól ramy i widze ze tak naprawde mozowana byla tylko za pomoca czterech paseczków tekturki (?). Zrobie zdjecie i podesle ku przestrodze.
Jak zamawiałam te okna to w necie nie było za dużo o nich opinii. Pewno wracając do tamtego okresu cena znowu by mnie skusiła, zwłaszcza ze jak sa nawet dobre okna to montaz nie ten i odwrotnie. Trudno wybrac.

Dla porównania w miejscowosci gdzie teraz mieszkam jest tez producent okien, gdzie mial przyjemnosc pracowac krotko moj maż. Zrezygnowal sam poniewaz przestarszyl sie wtedy firmy "krzak" i sposobu funkcjonowania firmy (chociaz bylo to ładnych lat temu i firma istnieje do dzis :wink: ). wiem stad ze bardzo dobre szyby i profile moga ulec zniszczeniu przez składającego okna.

agusia133
31-07-2008, 08:49
Nie wszystkich swoją miarą żabko :)

W takim razie na wszystkich wątkach są znajowmi , forum to fikcja, ja jestem znajomą, EWAF z konkurencji ..... itd

Nie popadajmy w skrajności :) :)

Nie chce mi sie kontynuować tego wątku, ale jak bedzie u mnie montaz to zadzwonię do pana i go podpytam delikatnie gdzie wczesniej pracował :) - zobaczymy

P.S. podpisałam umowe z Budvarem :), a jak bedzie cos nie tak to nie odpuszcze ... :evil: - czas pokaże

EWAF
31-07-2008, 09:03
Agusia, dla jasnosci: ja zamawialam w Krakowe - nie kwestionuje Twojego Pana ani zdnego innego - tylko jakosc wykonywanych okien z firmy Budvar, po prostu ostrzegam. Sprawdz dobrze ramy i okna przed montazem i po. wiem ze ciezko bo czzlowiek sie nie zna i pewne rzeczy zaczynaja byc widoczne po oswojeniu z przedmiotem badania.
pozdrawiam
aaa, umowa jak w nia wnikniesz i bedziesz miec konkretna wade nic ci nie pomoze :) - jest tak skonstruowana w połaczeniu z karta gwarancyjna ktora dostaniesz dopiero po montazu

agusia133
31-07-2008, 09:28
Dzięki - sprawdzę to, jeszcze :)

Wysle mu meila, może prześle mi skan tej karty :)

agusia133
31-07-2008, 10:51
Mam skanik :)

Standardzik jak prawie wszędzie:
10 lat na okna - ( wiekszośc daje 5 lat)
5 lat na szyby - (wiekszośc daje rok)
3 lata na montaz - (wiekszośc daje rok)

Napisane czym czyścić, czym nie czyścić, co podlega gwarancji a co nie

Po przeczytaniu wywnioskowałam że trzeba tylko bardzo dobrze obejrzec okna po montażu i zgłaszac usterke jak będzie w ciagu 14 dni. Zobaczymy, juz niedługo

No i jak nie zgłosze okresowej regulacji po 2 latach to stracę gwarancje

Ewo - w umowie wyczytałam tylko że warunki gwaracji okreslone są w książce gwarancyjnej, której skanik przeczytałam. Moze masz inną ???.

Napisz mi na priva swój e-mail to wyśle Ci skany - może w czymś pomogą ?

EWAF
31-07-2008, 11:15
ja ma taka umowe i gwarancje :) , jak zauwazysz to wlasnie slabe punkty okien z budvaru nie podlegaja gwarancji bo moga wynikac z złego montazu (budvar sie odżegnuje od monterów, bo twierdzi ze kazdy równo ponosi odpowiedzialnosc za okna), bo moga zmienic linie produkcyjna ktora nie wpływa na uzytkowanie okien; lub gwarancja nie przewiduje wad złej produkcji czyli co powinno byc w oknie, to jest bodajze chyba kolor okien - ze sie nie zmieni. Tak pamietam: czytalam rok temu, teraz jestem poza domem.
Zeby nie prowadzic tu dalej dysput: po prostu ostrzegam jak ktos pyta podajac konkrety. Co do przesyłania skanu - mam okna i nawet jezeli w ksiazce jest cos innego to wiem jakie prawa mi sie naleza. Bede sie ich dopominac. tylko ze to wszytsko trwa a ja skonczyc ta budowe i zamieszkac, wystarczy ze pamietam jak mi wymieniali uszczelke w ramie.

agusia133
31-07-2008, 11:37
Czekam na swoje - zobaczymy jak bedzie :)

Jak coś bedzie nie tak to napiszę :evil:

zabka860
31-07-2008, 18:34
Nie wszystkich swoją miarą żabko :)

W takim razie na wszystkich wątkach są znajowmi , forum to fikcja, ja jestem znajomą, EWAF z konkurencji ..... itd

Nie popadajmy w skrajności :) :)

Nie chce mi sie kontynuować tego wątku, ale jak bedzie u mnie montaz to zadzwonię do pana i go podpytam delikatnie gdzie wczesniej pracował :) - zobaczymy

P.S. podpisałam umowe z Budvarem :), a jak bedzie cos nie tak to nie odpuszcze ... :evil: - czas pokaże

Każdy ma swoje racje i prawo do własnego zdania.
Życzę powodzenia i pozdrawiam :D

marcokn
18-08-2008, 07:51
Witajcie
To mój pierwszy post tu na forum...
W temacie okien Budvaru...Moi znajomi zamontowali te okna i są zadowoleni-oglądałem robote i widziałem że rzeczywiście nie ma do czego się przyczepić,drudzy znajomi to samo-ja na tej podstawie zamówiłem te okna u lokalnego dystrybutora,który to im to wszystko montował.
Teoretycznie od dzisiaj mam je mieć montowane-termin oczekiwania na okna to dwa,trzy tygodnie.
W miarę możliwości postaram sie umieszczać fotki z prac panów montażystów.

agusia133
28-08-2008, 13:14
Juz po instalacji okienek - są ładniutkie :)

Jestem HAPPY :).

Wszystko O.K. :)

POLECAM :)

piaconsulting
03-03-2009, 18:22
He He, moi teściowie kupili te okna latem zeszłego roku w Łodzi na Rzgowskiej z szybami energooszczednymi 06 i jak do tej pory żadnych problemów

Ja tez tam kupie - jak tylko postawimy nasz domek :)

kasztanka
04-03-2009, 16:52
:)

yendrek70
17-03-2009, 14:31
Kilka dni temu zakupiłem w małym salonie firmowym okna do mojego domu firmy Budvar.Muszę przyznać że jestem BAAAARDZO mile zaskoczony.Okna są naprawdę dobre, cena niższa niż u konkurencji i co najważniejsze BAAAAARDZO profesjonalna obsługa.W salonie firmowym w Łasku bo o nim mowa pani któras mnie obsługiwała naprawdę zna się na rzeczy.Nie dośc że fachowo doradziła to jeszcze poczęstowała mnie kawą.To chyba jedyny salon gdzie obsługa proponuje coś do picia.Nie przesadzę jeśli powiem że bez mała podsunięto mi krzesło pod ... wiecie co :)
Reasumując
JEŚLI OKNA TO BUDVAR JEŚLI BUDVAR TO TYLKO SALON W ŁASKU.

alicja3573
17-03-2009, 16:13
To już tak na marginesie moich rozglądań za działką i przemyśleń nad projektem wiem z pewnością, okna będą z Budvaru, mam je w mieszkaniu i innych nie kupię
Zresztą po co biegać po rynku jeśli ma się coś co się sprawdziło
Nawet jeśli ktoś pisze, że odradza to powiem wprost w każdej firmie znajdzie się produkt z defektem

ewastol
23-03-2009, 20:31
Kilka dni temu zakupiłem w małym salonie firmowym okna do mojego domu firmy Budvar.Muszę przyznać że jestem BAAAARDZO mile zaskoczony.Okna są naprawdę dobre, cena niższa niż u konkurencji i co najważniejsze BAAAAARDZO profesjonalna obsługa.W salonie firmowym w Łasku bo o nim mowa pani któras mnie obsługiwała naprawdę zna się na rzeczy.Nie dośc że fachowo doradziła to jeszcze poczęstowała mnie kawą.To chyba jedyny salon gdzie obsługa proponuje coś do picia.Nie przesadzę jeśli powiem że bez mała podsunięto mi krzesło pod ... wiecie co :)
Reasumując
JEŚLI OKNA TO BUDVAR JEŚLI BUDVAR TO TYLKO SALON W ŁASKU.

Reklamy tu niechcemy :evil:

tacim
11-04-2009, 17:39
Hm zwiedziłem chyba z 10 salonów, punktów czy jak je tam nazwać z oknami i stwierdziłem jedno, że wszystkie to jest jedno i to samo te same profile dla estety brak możliwości poszaleć. Tak jak piszecie uwazam, że kupuje się te okna z którymi się miało styczność i człek był zadowolony.

mazia22
29-05-2009, 15:55
Co sadzicie o oknach AVANTE?

finlandia
30-05-2009, 12:35
Ale tu mowa o Budvarze. A raczej nie ma o czym mowić, bo wg mnie oni sie tylko reklamowac potrafią.
Użyj "szukaj" - wpisz AVANTE - i będzie sporo tematycznych watków.

Moniaq
09-06-2009, 23:45
Rany :o niektórych słodzeń to aż się czytać nie chce...

finlandia
10-06-2009, 11:04
Rany :o niektórych słodzeń to aż się czytać nie chce...
hahaha,
Moniaq,
a najgorsze jest to, że reklamy tego typu są zamieszczane z myślą że trafią na dobry grunt. A to wg mnie działa wprost przeciwnie.
Forumowicze Muratora to wg mnie klasa wyżej niż średnia i łatwo selekcjonują reklamę od wymiany doświadczeń. Z resztą - forum tak jak może dać plusy to jeszcze łatwiej może zniszczyć - każdy z wykonawców ma jakieś nie najlepsze realizacje..

SantaClaus21
18-06-2009, 12:37
Osobiście powiem tyle. Wybrałem budvar przez najniższą wycenę okien: ok. 3500 (dwa pokoje w tym 2 drzwi balkonowe, okna duże).
Super. Wszędzie oferowali ok. 4200-4400. Byłem w 6ciu firmach różnych.

Po "pomiarach" co się okazuje? Wracam podpisać umowę do biura a pan na to: .."w sumie po przeliczeniu będzie 4900 (...)".
Normalne jaja. Wszystko rozumiem, że ja mierzę po swojemu oni po swojemu (wymiary zewnętrzne), że kazałem dorobić sobie ocieplenie ścianki z oknami za 500 zł, ale dlaczego cena wzrosła o 1400 zł ?????!! Gość się zamotał, zaczął szukać, grzebać "...a tak, mój czeski błąd, policzyłem za dużo okien. Cena ostatecznie to 4495". Odejmując ocieplenie to 3950. Wycena strasznie nierzetelna a dobrze mówiłem jak wymierzyłem okna etc. Za 5tys to powiedziałem, że im dziękuję.
No i ostatecznie wziąłem bo wymienić kiedyś muszę a wyszło mi troszkę taniej niż u konkurencji.

Na okna czekałem 3,5 tygodnia, jutro montaż - jak coś to napiszę jak im poszło..

Moniaq
18-06-2009, 23:51
Osobiście powiem tyle. Wybrałem budvar przez najniższą wycenę okien: ok. 3500 (dwa pokoje w tym 2 drzwi balkonowe, okna duże).
Super. Wszędzie oferowali ok. 4200-4400. Byłem w 6ciu firmach różnych.

Po "pomiarach" co się okazuje? Wracam podpisać umowę do biura a pan na to: .."w sumie po przeliczeniu będzie 4900 (...)".
Normalne jaja. Wszystko rozumiem, że ja mierzę po swojemu oni po swojemu (wymiary zewnętrzne), że kazałem dorobić sobie ocieplenie ścianki z oknami za 500 zł, ale dlaczego cena wzrosła o 1400 zł ?????!! Gość się zamotał, zaczął szukać, grzebać "...a tak, mój czeski błąd, policzyłem za dużo okien. Cena ostatecznie to 4495". Odejmując ocieplenie to 3950. Wycena strasznie nierzetelna a dobrze mówiłem jak wymierzyłem okna etc. Za 5tys to powiedziałem, że im dziękuję.
No i ostatecznie wziąłem bo wymienić kiedyś muszę a wyszło mi troszkę taniej niż u konkurencji.

Na okna czekałem 3,5 tygodnia, jutro montaż - jak coś to napiszę jak im poszło..

Moniaq
18-06-2009, 23:58
Osobiście powiem tyle. Wybrałem budvar przez najniższą wycenę okien: ok. 3500 (dwa pokoje w tym 2 drzwi balkonowe, okna duże).
Super. Wszędzie oferowali ok. 4200-4400. Byłem w 6ciu firmach różnych.

Po "pomiarach" co się okazuje? Wracam podpisać umowę do biura a pan na to: .."w sumie po przeliczeniu będzie 4900 (...)".
Normalne jaja. Wszystko rozumiem, że ja mierzę po swojemu oni po swojemu (wymiary zewnętrzne), że kazałem dorobić sobie ocieplenie ścianki z oknami za 500 zł, ale dlaczego cena wzrosła o 1400 zł ?????!! Gość się zamotał, zaczął szukać, grzebać "...a tak, mój czeski błąd, policzyłem za dużo okien. Cena ostatecznie to 4495". Odejmując ocieplenie to 3950. Wycena strasznie nierzetelna a dobrze mówiłem jak wymierzyłem okna etc. Za 5tys to powiedziałem, że im dziękuję.
No i ostatecznie wziąłem bo wymienić kiedyś muszę a wyszło mi troszkę taniej niż u konkurencji.

Na okna czekałem 3,5 tygodnia, jutro montaż - jak coś to napiszę jak im poszło..
Mojego ana z Budvaru chyba nikt nie przebije :evil:
Przyjechał na budowę i wymierzył otwory cera z roletami wyszła 19500zł u pana w biurze po zmianie przez nas profili na tańsze, rezygnacji z jednej rolety intermo i zamianie wityny dzielonej na 4 części z jedną częśćią ruchomą na witrynę dzielloną na 3 części i wszystkie okna nieotwierane wyszło 20100zł :o :o :o Podziękowaliśmy Panu i poszliśmy do innego dealera Budvaru za to samo wyszło 18900zł

finlandia
19-06-2009, 10:56
Jak wszędzie - są sprzedawcy i pomiarowcy kompetentni i ci mniej zorientowani. Nie ważne że każdy z nich pracuje w niby salonie firmowym który ma gwarantować dobry standard obsługi.
I tyle...

Moniaq
19-06-2009, 20:34
Nas obsługiwał właściciel punktu...ale dzisiaj podpisaliśmy umowę z innym dealerem...dam znac do do jakości okien :lol: montaż 11.07

SantaClaus21
07-07-2009, 14:23
A teraz relacja z montażu.

Oczywiście nie zapłaciłem za okna z góry, bo nie wiadomo jak by to później założyli. Panowie przyszli około godziny 9tej i bardzo się nie spieszyli. Prawie dwugodzinna przerwa na obiad.
Zapłaciłem za pełen montaż + ocieplenie ścian z oknami. Goście w ogóle nie wiedzieli co było ustalone z pomiarowcem, nie mieli potrzebnego materiału. Dokupywali styropian, dowozili regipsy bo im brakło.
Około godziny 18 zaczęła się nerwówka, bo robi się późno a roboty jeszcze mieli trochę. Koniec końców skończyli około 20tej (3 osoby - okna w 2 pokojach). Nie otynkowali ocieplonego balkonu bo brakło im czasu - podjąłem się, że sam to już skończę, bo "panie my mamy rodzinę". Wszystko dobrze ale Panowie: - za to Wam płacą ! A płacą dokładnie 2 tysiące za 1 dzień pracy! Tak wynikało z faktury.

Zrobili mi 2 dziury w panelach, na szczęście w mało widocznym miejscu. Ściany musiałem w kilkunastu miejscach podmalować bo wybrudzili nieładnie.
Jedno okno się nie do końca "zatrzasnęło" (złożyło), co zauważyłem 2 dni później, przyjechał gość z Budvaru, uderzył młotkiem gumowym, tak, że musiał iść po farbę do auta i zamalować kawałek który mu odprysnął :evil:
Zamiast rozłożyć okno i poszukać co blokuje to gośc młotkiem.. jego szczęście, że mi nerwy nie puściły przy tym.

W mojej ocenie - najniższa cena z wykończeniem 300-400 zł taniej niż w innych firmach proponowali, organizacja we firmie i jakość usługi pozostawia sobie do życzenia. Więc pilnujcie się przy montażu.

Moniaq
07-07-2009, 23:43
Jestem ciekawa jak to u mnie będzie z montazem. Dzisiaj dzwonilł Pan, że okna juz są i potwierdził montaz na sobotę...zobaczymy jak im pójdzie

ewastol
08-07-2009, 10:06
BOŻE, przestańcie pisać takie bajki, zaraz zaczniecie reklamować tych pośredników czy dilerów

To jest forum, a nie portal reklamowy ...

Opowieści dziwnych treści - coraz wiecej ich tutaj ...

SantaClaus21 - 2 posty i wszystkie o tej firmie - nie jest to dziwne , a bomby Ci nie podłozyli ???, może też niechcący zarwali Ci balkon ???

Żalosne ...

Moniaq
08-07-2009, 15:25
BOŻE, przestańcie pisać takie bajki, zaraz zaczniecie reklamować tych pośredników czy dilerów

To jest forum, a nie portal reklamowy ...

Opowieści dziwnych treści - coraz wiecej ich tutaj ...

SantaClaus21 - 2 posty i wszystkie o tej firmie - nie jest to dziwne , a bomby Ci nie podłozyli ???, może też niechcący zarwali Ci balkon ???

Żalosne ...




Jeżeli nie pasuje Tobie to co piszemy to poprostu nie czytaj. Forum jest od tego aby wymieniać się doświadczeniami. Jeżeli w coś nie wierzysz to już twój problem.

Moniaq
12-07-2009, 22:51
No i mam już okna :D Montaż miałam w sobotę. Poszło im sprawnie i szybko. Okna sprawdziłam bardzo dokładnie. Żadnych uszkodzeń. Bałam sie tego montażu ale wyszło super. Jak na razie trafiam na dobrych fachowcow tfuj tfuj nie zapeszać :D

galluz
03-08-2009, 23:37
Ja tez kupiłam okna z Budvaru do mieszkania 3 pokojowego ,montaż skomplikowany bo mieszkanie mam w starej kamienicy ,bylo duzo wykuwania i murowanie bo robiłam zmiany od strony podwórka -ale Panowie którzy montowali zrobili to bardzo fachowo i szybko ,i naprawde czysto . Okna tez raczej bez zastrzeżeń,nic sie nie dzieje z nimi na razie . Ja kopiłam w punkcie na legnickiej koło młodych techników bo maja chyba 2 sklepy na legnickiej - Pani która nas w tym dniu obsługiwała ma na imię Ola i duzo nam doradziła, w sumie polecam smiało.

finlandia
05-08-2009, 10:21
Ja tez kupiłam okna z Budvaru do mieszkania 3 pokojowego ,montaż skomplikowany bo mieszkanie mam w starej kamienicy ,bylo duzo wykuwania i murowanie bo robiłam zmiany od strony podwórka -ale Panowie którzy montowali zrobili to bardzo fachowo i szybko ,i naprawde czysto . Okna tez raczej bez zastrzeżeń,nic sie nie dzieje z nimi na razie . Ja kopiłam w punkcie na legnickiej koło młodych techników bo maja chyba 2 sklepy na legnickiej - Pani która nas w tym dniu obsługiwała ma na imię Ola i duzo nam doradziła, w sumie polecam smiało.
Mam wrażenie, że autorka postu zapomniała dopisać:
"a za takie pozytywne opinie na forum dostałam dodatkowy rabat"

tokkebi
04-11-2009, 13:49
mam okna tej firmy już jakieś trzy miesiące, generalnie jest ok. ale ponieważ po wymianie robiłem jeszcze kilka rzeczy w domu to okna myliśmy jakiś czas po montarzu. Wtedyto stwierdziłem że na dwóch szybach są jakieś takie dziwne czarne kropki wtopione w powierzchnię szyb. Potraktowałem to jako uszkodzenia mechaniczne (ramy nie mają takich uszkodzeń) i zgłosiłem się z reklamacją. Jakież było moje zdziwienie gdy firma w odpowiedzi stwierdziła że jakby to było wewnątrz pakietu to by mi wymienili ale że to jest na zewnątrz to gwarancja tego nie obejmuje. Odwołałem się od takiej decyzji i zobaczymy co dalej. Żeby dopełnić obrazu to dodam że ustalenie stanu faktycznego odbyło się drogą telefoniczną :o . Reasumując okna i montaż ok. ale trzeba przed montożem wszystko dokładnie sprawdzić łącznie z stanem samych szyb bo reklamacja w tej firmie przypomina farsę.

ngel
04-11-2009, 20:45
mam okna budvaru od 4 lat w prawie całym mieszkaniu (poza kuchnią- tam mam jakies inne i to jest poracha) i jestem zadowolona. Chodzą tak jak na początku, nic się z nimi nie podziało. Do domu pewnie też wezmę budvar

ngel
04-11-2009, 20:46
aha- jak kilka dni po montażu w jednym oknie pękła szyba to wymienili ją bez problemu na gwarancji.

tokkebi
07-11-2009, 12:32
może 4 lata temu byli tam inni ludzie, teraz porozumienie z nimi to "poracha" ale to nic najwyżej sąd oceni kto ma racja ja czy oni . :evil:

edziuu
17-12-2009, 15:27
A wedlug mnie to najlepsza firma przynajmniej w praktyce, bo w teorii to wszystkie sa dobre. W bloku to wymienilem okna na OKNA Z KRAKOWA i niestety to byla porazka. Moj blad przyznaje, bo ja wybieralem. Teraz gdy sie przeprowadzam do swojego wymarzonego domku to przeprowadzilismy z zona:) doglebna analize okien. Wybor padl na BUDVAR i poza malzenstwem to chyba najlepszy wybor jaki udalo mi sie dokonac. Okna zamontowano w zeszlym miesiacu i na razie jest ok. Jakosc wykonania bez porownania z innymi firmami. SUPER.

finlandia
17-12-2009, 15:52
A może rozwiniesz w czym tkwi porażka poprzednich okien? I ta wspaniałość aktualnych? Bo póki co Twój post nie wygląda wiarygodnie.

Timber
01-01-2010, 20:40
mam okna tej firmy już jakieś trzy miesiące, generalnie jest ok. ale ponieważ po wymianie robiłem jeszcze kilka rzeczy w domu to okna myliśmy jakiś czas po montarzu. Wtedyto stwierdziłem że na dwóch szybach są jakieś takie dziwne czarne kropki wtopione w powierzchnię szyb. Potraktowałem to jako uszkodzenia mechaniczne (ramy nie mają takich uszkodzeń) i zgłosiłem się z reklamacją. Jakież było moje zdziwienie gdy firma w odpowiedzi stwierdziła że jakby to było wewnątrz pakietu to by mi wymienili ale że to jest na zewnątrz to gwarancja tego nie obejmuje. Odwołałem się od takiej decyzji i zobaczymy co dalej. Żeby dopełnić obrazu to dodam że ustalenie stanu faktycznego odbyło się drogą telefoniczną :o . Reasumując okna i montaż ok. ale trzeba przed montożem wszystko dokładnie sprawdzić łącznie z stanem samych szyb bo reklamacja w tej firmie przypomina farsę.

Napisz jakiej wielkości są te kropki, bo do oceny szkła są normy i norma mówi, że na szybie do 1 m2 na stronie zewnętrznej dopuszczalne są "wtrącenia, pechęrze, kropki, plamy itp." maks. 4 szt. o średnicy mniejszej lub równej 3 mm. Na szybie pow. 1 m2 maks. 1 szt. o średnicy mniejszej lub równej 3 mm. na każdy mb. długości brzegu. Na stronę wewnętrzną norma jest trochę ostrzejsza, ale i tak dopuszcza "kropki" do średnicy 2 mm. Jeżeli jesteś zainteresowany to prześlę ci linka lub cały dokument zawierający wytyczne oceny jakości szkła.

zabka860
06-01-2010, 21:19
He He, moi teściowie kupili te okna latem zeszłego roku w Łodzi na Rzgowskiej z szybami energooszczednymi 06 i jak do tej pory żadnych problemów

Ja tez tam kupie - jak tylko postawimy nasz domek :)


Budvar ze Rzgowskiej sie reklamuje. Zobaczcie sami ten forumowicz nie jest klientem tylko sprzedawcą.
Oto link z allegro. :D
http://aukcje.nasza-klasa.pl/item877012873.html
:roll:

Timber
07-01-2010, 08:52
Mam wrażenie, że więcej tu ludzi z Budvaru, którzy się chcą reklamować niż wszystkich innych. Jeszcze się niczego nie nauczyli ? niektórym to nawet nicka nie chce się zmieniać.

finlandia
07-01-2010, 14:25
Mam wrażenie, że więcej tu ludzi z Budvaru, którzy się chcą reklamować niż wszystkich innych. Jeszcze się niczego nie nauczyli ? niektórym to nawet nicka nie chce się zmieniać.
Dlatego takie posty najlepiej omijać a jak już się ma ochotę coś skomentować to trzeba ugryźć się w język i pozowilić takiemu postowi odejść w zapomnienie.

Ostatnio znalazłem stronkę www jednego z przedstawicieli tej firmy: okna drewniane to u nich nowość - do tego stopnia, ze nawet nie mają własnych zdjęć, bo strona była ozdobiona fotkami od konkurencji (ja rozpoznałem fotografie Urzędowskiego i Vetrexu - kto wie czyje były pozostałe).
I co? Reprezentatnt tego biura twierdzi, że oni właśnie takie okna wykonują - a fabryka nic sobie z tego nie robi i pomija milczeniem oszustwo swoich przedstawicieli.
Gdzie tu etyka????

Timber
07-01-2010, 17:19
finlandia do tej pory nie interesowałem się Budvarem, bo robili plastik (ja się zajmuję drewnem) a drewno robią od niedawna i jeszcze się chyba nie "naumieli", dlatego nie miałem o nich ani pozytywnej opinii, ani negatywnej, ale jak widzę jak oni się rozpaczliwie próbują reklamować (sam wiesz najlepiej, że na forum Oknonetu jest to samo) to moja opinia jest o nich jak najbardziej negatywna, już choćby z racji tego, że w firmie działającej w ten sposób moim zdaniem "coś śmierdzi", i będąc klientem szukającym okien byłbym bardzo podejrzliwy przy wyborze tej firmy.Ale zaznaczam, że to moje prywatne odczucie.

JarekKos
11-01-2010, 22:33
Gdzie tu etyka????

Finlandia,

tu nie chodzi tylko o etykę.
To jest ewidentne wprowadzenie w błąd kupującego, a co za tym idzie "oszustwo".

Tylko co z tego??

Łodzianka
09-02-2010, 23:26
ODRADZAM OKNA BUDVAR!!!!!!

Nie chcę wypowiadać się na temat ich jakości, bo mam je od 3 miesięcy, więc to za krótko by ocenić je rzetelnie pod tym kątem.

Natomiast BARDZO BARDZO odradzam Budvar ze względu na obsługę, terminowość, słowność.

Zamówiliśmy okna w Łodzi przy ul.Rzgowskiej. Lalusiowaty pan z włosami na żel udziela wszystkim po kolei "wyjątkowych rabatów" - tak samo zostaliśmy potraktowali my, kuzyn, sąsiedzi. Owszem, cena dość atrakcyjna, ale nie nazywajmy w takim razie tego rabatem! Pan potrafi wcisnąć kit, bajeruje i czaruje- zakładam się, że potrafiłby sprzedać piasek na pustyni!
NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ!!!

Termin realizacji zamówienia (okna):
obiecywali: do 3 tyg (Pan Lalusiowaty: "powinny być już po ok 2 tyg")
realizacja nastąpiła.... po 1,5 miesiąca!!

Zrobili, z obróbką ( nie polecam!). Po motażu okien przyszedł do nas zaprzyjaźniony fachowiec i wskazał gdzie są niedoróbki.. - Panowie z Budvaru musieli pojawić się ponownie by poprawić to, co sami zepsuli. Szczęście że mieliśmy kogoś kto nam wskazał co jest nie tak... w przecinym razie pewnie teraz siedzielibyśmy w przeciągu i klęli na okna..

Okna były do domku,więc stanęliśmy przed wymianą parapetów. Ponownie Lalusiowaty Pan zadziałał, a my naiwnie daliśmy się namówić.
Parapety miały się pojawić we wtorek. Jeszcze w poniedziałek dzwoniliśmy do szefa ekipy, czy wszystko aktualne."tak, tak". Uwierzyliśmy.
Wzięłam wolny dzień na wtorek, żeby był ktoś w domu przy instalowaniu parapetów. NIKT SIĘ NIE POJAWIŁ! Pan najpierw nie odebrał mojego telefonu. Za drugim razem po wielu sygnałach odebrał i powiedział, że owszem paraety są ale niektóre z nich są tak porysowane że wstyd przyjeżdzać. Szczerze- nie wierzę w to. Po prostu mieli nas w nosie i umówili na ten dzien inne montaże.

Nie mówię tego bezpodstawnie. Sami będąc w biurze, byliśmy świadkami jak Lalusiowaty Pan z Żelem na Głowie obiecywał ludziom przez telefon terminy, a po odłożeniu słuchawki mówił do nas kumpelsko, że to i tak niemożliwe, bo mają już na ten dzień ustawione po 3-4 montaże, a max. mogą robić 1, może 2.
KŁAMSTWO W ŻYWE OCZY.
Więc pewnie podobnie było z naszymi parapetami....

Na koniec, tylko powiem, że napisaliśmy reklamację do Budvaru. Za nieterminowość (chodizło głównie o parapety, okna mielieśmy im darować) żądaliśmy obniżenia kwoty faktury. Mój dzień wolny z pracy "kosztował", nerwy też....nie mówiąc o niedoróbkach..

Dostalismy odpowiedź na reklamację... po 1.5 miesiąca i naszych licznych telefonach, w których my musieliśmy się dopraszać o to czy rozpatrzyli reklamację i czy możemy im zapłacić (paranoja!)
Jak brzmiała odpowiedż?? Łaskawie zgodzili się.... UMORZYĆ NAM ODSETKI W WYSOKOŚCI 3ZŁ!!!!!!!!!!!!!!

A my zostawiilśmy u nich grube tysiące...

Zostawiam pod rozwagę i życzę bardziej udanych wyborów.

Pozdrawiam,

Moniaq
29-03-2010, 11:03
Może po prostu trafiłaś na punkt partaczy. Ja już drugi raz zamawiałam okna w Budwarze (w sobotę wstawiali w drugim domu) i jestem bardzo zadowolona. Wszystko w pionach i poziomach bez odchyłów. Myślę, że trafiłam na dobry punkt sprzedaży, który ma naprawdę dobrych montażystów. Z resztą niedawno wstawiali u znajomego i też nie miał żadnych zastrzeżeń. Okna jakościowo są ok. ale najważniejszy jest montaż.

kasiulkaf6
17-05-2010, 21:05
NIE POLECAM NIKOMU FIRMY BUDVAR
mam problem z oknami firmy BUDVAR, stolarka PCV MODERN, jednostronna okleina- w grudniu 2009 zapłaciłam 100% faktury za okna, w marcu przywieziono nam okna. Po odbiorze i obejrzeniu okien okazało się że okna mają wiele niedociągnięć m. in .: zgrzewy okien na kantach są wykonane niestarannie, zewnętrzna okleina ORZECH jest poprzegrzewana i prześwituje biały kolor, okleina zewnętrzna jest bardzo delikatna i schodzi nawet przy delikatnym drapnięciu paznokciem, na górnej części ramy zewnętrznej są powiercone po dwie dziurki, z których prześwituje bialy kolor-nie mające żadnych zaśłepek, przy potrójnych drzwiach tarasowych środkowe drzwi były krzywe!!!!Zgłaszając reklamację w marcu po po miesiacu obiecali iż będą 15 maja 2010 żeby zabrać okna w celu wymiany bąź poprawy. 15 maja 2101 otrzymaliśmy telefon iż odbiór okien w celu zareklamowania odbędzie się 17 maja 2010. Dnia 17 maja 2010 otrzymaliśmy kolejną informację iż odbiór okien odbędzie się 24 Maja 2010 oraz oznajmiono iż wywiercone niby otwory w górnej ramie są dodatkową wentylacją-LECZ TAK NAPRAWDĘ SZPECĄ OKNA PONIEWAZ NIE POSIADAJĄ ZAŚLEPEK!!!! Przedstawiciel od którego zakupiliśmy okna rozkłada ręce z bezsilności i odsyła nas do firmy BUDVAR, gdzie pracują sami niekompetentni ludzie. DODAJĘ IŻ KIEDY PŁACILIŚMY ZA OKNA W GRUDNIU 100%(czyli przed ich odbiorem) opowiadano nam iż jest to najlepsze firma, okazuje się iż jest to firma KRZAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gall_anonim
30-06-2010, 23:42
kasiulkaf6 Przykro mi, ale profile z których są składane skrzydła czy ramy, to już nie nasza sprawa. Jestem pracownikiem w Firmie budvar i nie chcę jej wychwalać czy bronić. Firma jest mi całkowicie obojętna, praca jak każda inna robimy, to co nam każą, a odpowietrzenia (otwory o których wspominałaś) są jak najbardziej potrzebne ze względu na różnicę temperatur profili kolorowych i białych. A co do samych otworów, to my jako składający okna nie robimy tego, bo tak nam się podoba, ale w zależności, od ilości komór, a także od rozmieszczenia przegród, sam producent profili zaleca wykonanie odpowiednich otworów przewietrzających.

bonnieblue81
19-08-2010, 22:54
Rozważam opcję kupiena okien w tej firmie. Chciałam sobie poczytac no forum czy warto czy nie ale widzę, że guzik się tu dowiem. Ciekawe dlaczego super pozytywne i mega negatywne opinie są wystawiane przez osoby, które wystawiły 1-2 posty? Szkoda, bo myślałam, że mi to pomoże w podjęciu decyzji. Idę szukać w necie dalej info. :-)

Ktos2011
04-02-2011, 11:15
Witam.
Zdecydowanie nie polecam tej FIRMY. Może okna są całkiem ok ale ekipa po prostu tragedia:( Może szybko streszczę sytuację:
Był Pan który mierzył okna. Od razu muszę zaznaczyć że dokonał pomiaru okna które nie było przeznaczone do wymiany!!!:o Na pytanie dlaczego mierzy to okno stwierdził: "przecież te okna są takie same" Wiec na to my: " to Pan jest tu FACHOWCEM "
Podpisaliśmy umowę.
W wyznaczony dzień przyjechała ekipa do montowania okien... wyrwali stare okno ( nie sprawdzając czy pomiar jest dobry) Zabrali się za wstawianie "nowego" okna i okazało się że jest za duże o ponad 20cm:o Panowie nerwowo wyszli z domu o niczym nas nie informując. Po chwili wrócił Pan który dokonywał pomiaru i powiedział że musi nam "coś powiedzieć"...
Skończyło się na tym że wstawili "zastępczo za duże okno" i powiedzieli że w poniedziałek z rana szef będzie się z nami kontaktował.(była to sobota)
Wiec czekamy do poniedziałku... Cisza. Idę do biura w którym podpisaliśmy umowę. Urlop i biuro zamknięte. We wtorek dzwonię do gł.siedziby. Pani informuje że ktoś do mnie oddzwoni. Wtorek: cisza..Środa: dzwonię jeszcze raz do centrali! Pani informuję że ktoś oddzwoni...cisza. Dzwonie jeszcze raz. I to chyba poskutkowało. Dzwoni do mnie Pan M. Przedstawiam całą sytuację. Umawiamy się na kolejny dzień że przyjedzie ktoś uszczelnić okno. "pracownik będzie u Pani między 9-10.Mówi że cały czas mysli o nas i ubolewa na sytuacją;/ Czwartek godz. 12:30 dzwonię do Pana M że nikt się nie zjawił... Pan M nie odbiera.( właśnie widać jak myśli o naszym przypadku) Dzwonię jeszcze raz do centrali i proszę o nr do Prezesa bądź Dyrektora. Dzwonię: informuję o całej sytuacji i mówię że po raz kolejny nas "olano"... Za chwilę oddzwania pracownik pytając czy jestem w domu bo przyjechał by na "poprawki"!!!(normalnie śmiech mnie ogarnął) Za chwilę oddzwania Pani Dyrektor z informacją że okno będzie w magazynie w przyszły czwartek!!! (dodam że jest zima i temperatura w nocy dochodzi do -10) Popołudniu przyjeżdża majster z uśmiechem na ustach...
Tak wygląda cała sytuacja. Już prawie tydzień jesteśmy z "zastępczo" wstawionym oknem( i potrwa to jeszcze kolejny tydzień) temperatura w pokoju wynosi ok9-10 st!!! Nikt się nami nie interesuje...
Pragnę przestrzec innych przed TĄ FACHOWĄ firmą!!!! Bo skoro sam prezes rzuca słowa na wiatr i nie wywiązuje się z obietnicy to jak tu dziwić się "zwykłemu" pracownikowi!!!

MRS.CONSTR.
05-02-2011, 12:23
Ja mam w nieszkaniu okan BUDVAR od 3 lat (biale) i jak narazie wszystko w porzadku ,nie wiem jak z montazem bo sami wstawialismy okna ,ale co do jakosci samych okien to mysle ze sa dobre.

hania123
06-02-2011, 21:38
Witam.
Zdecydowanie nie polecam tej FIRMY. Może okna są całkiem ok ale ekipa po prostu tragedia:( Może szybko streszczę sytuację:
Był Pan który mierzył okna. Od razu muszę zaznaczyć że dokonał pomiaru okna które nie było przeznaczone do wymiany!!!:o Na pytanie dlaczego mierzy to okno stwierdził: "przecież te okna są takie same" Wiec na to my: " to Pan jest tu FACHOWCEM "
Podpisaliśmy umowę.
W wyznaczony dzień przyjechała ekipa do montowania okien... wyrwali stare okno ( nie sprawdzając czy pomiar jest dobry) Zabrali się za wstawianie "nowego" okna i okazało się że jest za duże o ponad 20cm:o Panowie nerwowo wyszli z domu o niczym nas nie informując. Po chwili wrócił Pan który dokonywał pomiaru i powiedział że musi nam "coś powiedzieć"...
Skończyło się na tym że wstawili "zastępczo za duże okno" i powiedzieli że w poniedziałek z rana szef będzie się z nami kontaktował.(była to sobota)
Wiec czekamy do poniedziałku... Cisza. Idę do biura w którym podpisaliśmy umowę. Urlop i biuro zamknięte. We wtorek dzwonię do gł.siedziby. Pani informuje że ktoś do mnie oddzwoni. Wtorek: cisza..Środa: dzwonię jeszcze raz do centrali! Pani informuję że ktoś oddzwoni...cisza. Dzwonie jeszcze raz. I to chyba poskutkowało. Dzwoni do mnie Pan M. Przedstawiam całą sytuację. Umawiamy się na kolejny dzień że przyjedzie ktoś uszczelnić okno. "pracownik będzie u Pani między 9-10.Mówi że cały czas mysli o nas i ubolewa na sytuacją;/ Czwartek godz. 12:30 dzwonię do Pana M że nikt się nie zjawił... Pan M nie odbiera.( właśnie widać jak myśli o naszym przypadku) Dzwonię jeszcze raz do centrali i proszę o nr do Prezesa bądź Dyrektora. Dzwonię: informuję o całej sytuacji i mówię że po raz kolejny nas "olano"... Za chwilę oddzwania pracownik pytając czy jestem w domu bo przyjechał by na "poprawki"!!!(normalnie śmiech mnie ogarnął) Za chwilę oddzwania Pani Dyrektor z informacją że okno będzie w magazynie w przyszły czwartek!!! (dodam że jest zima i temperatura w nocy dochodzi do -10) Popołudniu przyjeżdża majster z uśmiechem na ustach...
Tak wygląda cała sytuacja. Już prawie tydzień jesteśmy z "zastępczo" wstawionym oknem( i potrwa to jeszcze kolejny tydzień) temperatura w pokoju wynosi ok9-10 st!!! Nikt się nami nie interesuje...
Pragnę przestrzec innych przed TĄ FACHOWĄ firmą!!!! Bo skoro sam prezes rzuca słowa na wiatr i nie wywiązuje się z obietnicy to jak tu dziwić się "zwykłemu" pracownikowi!!!

na temat tej firmy mogłabym napisać dwa razy więcej złych rzeczy, podsumowanie jest jedno NIE POLECAM

galluz
01-03-2011, 22:49
A w jakim Mieście te Biuro i jaka ulica gdzie tak nie ładnie ci zrobili ????? jestem w Wrocławia i planuje kolejny zakup okien w budvarze ,A wiem ze maja tu kilka biur i każde ma inna ekipę -mam nadzieje ze te Biuro z legnickiej nie zeszlo na psy :-))))) ja kupiłem kiedyś na Legnickiej 23 u Pani Ali było ok i okna tez się sprawdzają , Ci mieli dobra ekipę i nie mam zastrzeżeń , ty

baksiu
07-07-2011, 12:29
Ja zamówiłem okna w budvarze i jak na razie jestem kontent, wszystko odbywało się telefonicznie, pani z biura zawsze odbierała telefon ode mnie, tłumaczyła co i jak, przeliczała z 10 razy z powodu moich fanaberii, sama proponowała liczne usprawnienia i potanienia. wykonała do mnie dobre kilkanaście telefonów. Okna są dzisiaj zakładane i zobaczymy, jest ich 28szt. i ponoś ekipa je zamontuje w 1 dzień. Rabat na fakturze wynosi 50%, nadmienię, że u konkurencji było prawie 10tys. drożej.

W międzyczasie zamówiłem w tej firmie plastiki na remontowane mieszkanie, ten szmelc zrobili na prędkości w 2 tygodnie i bez montażu znowu zaoszczędziłem ponad 2tys. w porównaniu do wyceny innej firmy, jak dla mnie bomba.

parapety mają za to straszliwie drogie i brzydkie, więc poszukam w innej firmie.

Napiszę opinię o szczelności jak już zamieszkam w przyszłym roku.

artur1963
17-12-2011, 10:59
Witam mialem do czynienia z ta Firmą Budvar Centrum SA
UWAGA - słowo Partacze to mało , OSZUSCI i ZŁODZIEJE !!!
Wszystko przebiega pieknie do podpisania UMOWY i wpłacenia zaliczki w moim przypadku 5000tys zł.
potem brak kontaktu z kim kolwiek w firmie nikt nic nie wie i wieczne "oddzwonimy"
Na okna czekalem ponad 5-mcy, najpierw pracownicy Firmy Budvar Centrum SA żle zwymiarowali okna na ktore czekalem 2 -mce, potem reklamacja i kolejne 3 mce czekania, w efekcie po kilkudziesieciu telefonach i osobistych odwiedzinach w Zduńskiej Woli okna dotarly.
- Montaz to jeden wielki dramat, pracownicy nie potrafili sobie poradzic z wypoziomowaniem, pianka wysmarowali profile i okna .... JEDEN WIELKI DRAMAT!!! , w końcu okna osadziła inna firma za której usługe zapłaciłem dodatkowo.
Najchetniej te okna wywalił bym na śmieci ale firma nie chciala mi zwrócic wpłaconej zaliczki i muialem z tym Gu.. zostać
Sprawa została skierowana do radcy i oczywiście będzie pozew do sądu.

artur1963
17-12-2011, 11:07
UWAGA Budvar Centrum SA - OSZUSCI i ZŁODZIEJE !!!
Witam mialem do czynienia z ta Firmą Budvar Centrum SA
UWAGA - słowo Partacze to mało , OSZUSCI i ZŁODZIEJE !!!
Wszystko przebiega pieknie do podpisania UMOWY i wpłacenia zaliczki w moim przypadku 5000tys zł.
potem brak kontaktu z kim kolwiek w firmie nikt nic nie wie i wieczne "oddzwonimy"
Na okna czekalem ponad 5-mcy, najpierw pracownicy Firmy Budvar Centrum SA żle zwymiarowali okna na ktore czekalem 2 -mce, potem reklamacja i kolejne 3 mce czekania, w efekcie po kilkudziesieciu telefonach i osobistych odwiedzinach w Zduńskiej Woli okna dotarly.
- Montaz to jeden wielki dramat, pracownicy nie potrafili sobie poradzic z wypoziomowaniem, pianka wysmarowali profile i okna .... JEDEN WIELKI DRAMAT!!! , w końcu okna osadziła inna firma za której usługe zapłaciłem dodatkowo.
Najchetniej te okna wywalił bym na śmieci ale firma nie chciala mi zwrócic wpłaconej zaliczki i muialem z tym Gu.. zostać
Sprawa została skierowana do radcy i oczywiście będzie pozew do sądu.

baksiu
27-12-2011, 22:24
melduję, że okienka już dawno zamontowane, wszystko w z nimi w porządku, ekipa uwinęła się w 1 dzień ze wszystkimi 28szt, jedyne do czego mogę się przyczepić, to to, że zostawili ten cały bałagan /folia i tektura/ w garażu, ale gdybym był na miejscu, to pewnie bym tego dopilnował.

pado
21-04-2012, 22:08
Mam również zamontowane okna z Budvaru KBE 88 mm i jak na razie od prawie roku zero problemów . Z zamówieniem i montażem nie było żadnych problemów - wszystko odbyło się terminowo .Jedynie po zamówieniu miałem telefon od przedstawiciela ,że zmienił się profil i jest niższy i czy zgadzam się na zamianę czy wolę pozostać przy poprzednik KBE 88 mm . Klamki i okucia miałem do wyboru (kolor i wzór - bez dopłaty) .
Okna mam białe więc jestem tylko jestem ciekawy czy będą po kilku latach tak samo białe jak z profili TROCAL .

Krzyszto_
04-01-2013, 20:57
Ja mam okna z Budvaru i żałuję. Po ok. 3 latach pękł profil. Gdy chciałem reklamować dowiedziałem się, że powinienem posiadać kartę gwarancyjną. Nikt mi takowej nie wydał a przedstawiciel przy zakupie mówił, że nic takiego nie jest potrzebne (w treści umowy nie ma o tym słowa). Gdy zwróciłem się o wydanie karty gwaranc. odpisano mi, że karta gwarancyjna jest wydawana dobrowolnie i skoro nie zażądałem jej po zakupie okien to oni mają prawo domniemywać, że mi ją wydano. I tak prysnął mit pięcioletniej gwarancji na chyba najdroższe okna na naszym rynku (poza ROTO). Mam także okno narożne z tej firmy. Problem polega na tym, że nie mogę go otworzyć bez wyjęcia jednej klamki. Monterzy po zabudowaniu tego okna obiecali sprowadzić z Niemiec krótsze (niższe) klamki oraz przyjechać po pół roku na regulację okien - i tyle ich widziałem........ Gdy napisałem skargę na to do Budvaru w Zduńskiej Woli odpowiedziano mi, że "sposób montażu jest trochę nietypowy ale zgodny z przedmiotowym zamówieniem". Resumując to ja jestem sam sobie winien temu, że posiadam okno, którego nie mogę otworzyć z powodu wysokiej klamki. Paranoja!!! (szkoda, że nie można tu zamieścić fotki z tego genialnego okna spółki B.)
Wszystko było ok do podpisania umowy. Gdy później upominałem się u przedstawiciela o klamki (monterzy obiecali je tam zostawić) to odsyłał mnie do monterów, itd....
Jednym słowem TOTALNE LEKCEWAŻENIE KLIENTA. Dodam, że chodzi o Budvar w Łodzi.

Malflo
22-08-2013, 09:10
Ja mam okna z Budvaru i żałuję. Po ok. 3 latach pękł profil. Gdy chciałem reklamować dowiedziałem się, że powinienem posiadać kartę gwarancyjną. Nikt mi takowej nie wydał a przedstawiciel przy zakupie mówił, że nic takiego nie jest potrzebne (w treści umowy nie ma o tym słowa). Gdy zwróciłem się o wydanie karty gwaranc. odpisano mi, że karta gwarancyjna jest wydawana dobrowolnie i skoro nie zażądałem jej po zakupie okien to oni mają prawo domniemywać, że mi ją wydano. I tak prysnął mit pięcioletniej gwarancji na chyba najdroższe okna na naszym rynku (poza ROTO). Mam także okno narożne z tej firmy. Problem polega na tym, że nie mogę go otworzyć bez wyjęcia jednej klamki. Monterzy po zabudowaniu tego okna obiecali sprowadzić z Niemiec krótsze (niższe) klamki oraz przyjechać po pół roku na regulację okien - i tyle ich widziałem........ Gdy napisałem skargę na to do Budvaru w Zduńskiej Woli odpowiedziano mi, że "sposób montażu jest trochę nietypowy ale zgodny z przedmiotowym zamówieniem". Resumując to ja jestem sam sobie winien temu, że posiadam okno, którego nie mogę otworzyć z powodu wysokiej klamki. Paranoja!!! (szkoda, że nie można tu zamieścić fotki z tego genialnego okna spółki B.)
Wszystko było ok do podpisania umowy. Gdy później upominałem się u przedstawiciela o klamki (monterzy obiecali je tam zostawić) to odsyłał mnie do monterów, itd....
Jednym słowem TOTALNE LEKCEWAŻENIE KLIENTA. Dodam, że chodzi o Budvar w Łodzi.

Witam wszystkich, pierwszy raz zalogowałam się na jakimkolwiek forum ale jestem szczerze zdegustowana postępowaniem firmy Budvar!!!.Podpisuję się pod wszystkim co przeczytałam u mojego przedmówcy.
Wszystko jest super do momentu podpisania umowy.
Okna zostały zamontowane szybko i sprawnie, problem pojawił się później. Wykonawca zapewnił nas, że oczywiście okna będzie trzeba za jakiś czas podregulować ale najlepiej zakończyć remont wewnątrz i zadzwonić a on podjedzie i dokona tej regulacji bezpłatnie, jak to się normalnie praktykuje. Niestety wykonawca zmienił firmę w której pracuje i pojawił się problem. Całą usługę wraz z montażem zakupiliśmy od firmy Budvar i ona powinna zapewnić nam innego montażystę do regulacji ale oczywiście wykręca się. Może nam to zrobić jednakże odpłatnie.
Druga sprawa, o której czytałam wcześniej, brakujące okucia. Moja wina, że nie przeliczyłam do 40-stu okien ile dostarczono klamek i osłonek na zawiasy. Po założeniu brakuje co najmniej 20 procent. Oczywiście- możemy dokupić!!!
Mieliśmy także problem z nietypowym oknem. Oczywiście było absolutnie do wykonania w momencie podpisywania umowy ale kiedy przyjechało na budowę nie pasowało do niczego. Wymiar zdejmował pracownik firmy, sprawa się przeciągnęła, po nerwach skończyła się tak, że zmęczeni całą sytuacją zamurowaliśmy pechowy otwór okienny, a wpłacona zaliczka nam przepadła. Po telefonach i wysyłanych listach poleconych nie dostaliśmy nawet żadnej odpowiedzi odnośnie decyzji w sprawie zdjęcia złego wymiaru z okna i zwrotu wpłaconych pieniędzy. Bardzo nieprofesjonalnie!!!
Generalnie bardzo dużo użerania, w czasach takiej konkurencji można znaleźć zdecydowanie bardziej rzetelną firmę.
Okna same w sobie ok ale okucia i cała otoczka.... SZKODA ZDROWIA
Pozdrawiam

WojtekWojtek
16-12-2013, 17:40
Nic dodać nic ująć.
Jeśli ktoś nie chce sobie psuć nerwów, a przede wszystkim narobić kłopotów niech unika firmy Budvar.
Wraz z żoną zamówiliśmy okna aluminiowe o wysokim standardzie.
Przyjechało kilka potłuczonych szyb, źle zamontowane listwy podparapetowe, brak uszczelek. Dodatkowo otwierane skrzydła okien, a w szczególności drzwi balkonowych otwierają się nie z tej strony, co zamówiliśmy.
Po półtora miesiąca walki sytuacja wygląda tak: 1) uszczelek brak, bo żadne nie pasują i pomimo inf., że "już wstawiają", ni widu ni słuchu, 2) po kilku umówionych wizytach, na które nikt z Budvaru nie przyjechał i nawet nie raczył powiadomić, że nikogo nie będzie, przyjechały nowe szyby. Niestety różnią się odcieniem i wg. firmy żadna to wada, bo przecież szyby pochodzą z innej partii, więc co się dziwić, 3) listwy podparapetowe dalej nie tak, monterzy nie mają pojęcia, jak powinno być (do czego się przyznają), 4) dwa okna mają przewiercone ramy, bo na produkcji zastosowano zbyt długie wkręty, 5) wg. firmy skrzydła okienne i drzwiowe zostały zamontowane zgodnie z zamówieniem, bo w oknach aluminiowych wykonuje się je wg. rysunków od zewnątrz. Przyjmujący zamówienie udaje, że nas o tym poinformował, a fakt, że na rysunkach są pozaznaczane klamki nie ma nic do rzeczy.
Na zakończenie warto dodać, że nie było żadnego odbioru technicznego, który miał się odbyć za jakiś czas, kiedy wszystkie usterki zostaną usunięte. Ostatecznie przyjmujący zamówienie (jedno z biur handlowych Budwaru) poinformowało nas, że "odbiór techniczny" już był, bo jest nasz podpis w protokole "montażu okien".

Nierzetelna firma, brak fachowej obsługi, niskiej jakości kadra wykonawcza (monterzy), lekceważenie klienta.
Jeśli już ktoś decyduje się na złożenie zamówienia w tej firmie, jedna rada. Nie uiszczajcie zapłaty (przynajmniej znacznej części), póki firma nie wykona prawidłowo w całości zamówienia. To jedyny, skuteczny argument!

slavoo
12-02-2014, 15:55
Nic dodać nic ująć.
Jeśli ktoś nie chce sobie psuć nerwów, a przede wszystkim narobić kłopotów niech unika firmy Budvar.
Wraz z żoną zamówiliśmy okna aluminiowe o wysokim standardzie.
Przyjechało kilka potłuczonych szyb, źle zamontowane listwy podparapetowe, brak uszczelek. Dodatkowo otwierane skrzydła okien, a w szczególności drzwi balkonowych otwierają się nie z tej strony, co zamówiliśmy.
Po półtora miesiąca walki sytuacja wygląda tak: 1) uszczelek brak, bo żadne nie pasują i pomimo inf., że "już wstawiają", ni widu ni słuchu, 2) po kilku umówionych wizytach, na które nikt z Budvaru nie przyjechał i nawet nie raczył powiadomić, że nikogo nie będzie, przyjechały nowe szyby. Niestety różnią się odcieniem i wg. firmy żadna to wada, bo przecież szyby pochodzą z innej partii, więc co się dziwić, 3) listwy podparapetowe dalej nie tak, monterzy nie mają pojęcia, jak powinno być (do czego się przyznają), 4) dwa okna mają przewiercone ramy, bo na produkcji zastosowano zbyt długie wkręty, 5) wg. firmy skrzydła okienne i drzwiowe zostały zamontowane zgodnie z zamówieniem, bo w oknach aluminiowych wykonuje się je wg. rysunków od zewnątrz. Przyjmujący zamówienie udaje, że nas o tym poinformował, a fakt, że na rysunkach są pozaznaczane klamki nie ma nic do rzeczy.
Na zakończenie warto dodać, że nie było żadnego odbioru technicznego, który miał się odbyć za jakiś czas, kiedy wszystkie usterki zostaną usunięte. Ostatecznie przyjmujący zamówienie (jedno z biur handlowych Budwaru) poinformowało nas, że "odbiór techniczny" już był, bo jest nasz podpis w protokole "montażu okien".

Nierzetelna firma, brak fachowej obsługi, niskiej jakości kadra wykonawcza (monterzy), lekceważenie klienta.
Jeśli już ktoś decyduje się na złożenie zamówienia w tej firmie, jedna rada. Nie uiszczajcie zapłaty (przynajmniej znacznej części), póki firma nie wykona prawidłowo w całości zamówienia. To jedyny, skuteczny argument!


Latem 2013 kupiłem okna T-Passive czyli najdroższe z firmy BUDVAR - do całego nowo budowanego domu
.
Wkrótce po tynkowaniu okazało się że ŻADNE okno nie otwiera się pod kątem 90 stopni gdyż zastosowane ramy są za wąskie by można je było normalnie otynkować dokładając plastikową tzw listwę przyokienną .
Firma która tynkowała nie widziała czegoś takiego w swej długoletniej historii ale poprawili ościeżnice na tyle że okna się normalnie otwierały lecz tynk styka się z narożnikiem ramy tylko minimalnie, na styk- ale to jeszcze bym przebolał tylko przy tej okazji okazało się że wszystkie okna dwumetrowe - balkonowe czyli w sumie 6 skrzydeł są powykrzywiane jak banany a po przyłożeniu poziomnicy na środku tejże wchodzi palec ! to ok 1 cm -szok , krzywe są ramy , krzywe skrzydła okien ale najdziwniejsze że 3 zespolone szyby są tak samo wygięte w łuk !!!

Złożyłem reklamację UWAGA: dn 22 X 2013 !!! .... i do dnia dzisiejszego czyli przez 4 MIESIĄCE nie są one naprawione a ich pracownicy zwodzą mnie kolejny miesiąc ,dziś też byliśmy umówieni !!! czekałem na budowie ale nic,nikogo nie było ,nikt nie zadzwonił !!


Prawdopodobnie w tej sprawie się jeszcze spotkamy w sądzie ale jakkolwiek by się to nie zakończyło ja zamawiam sobie inne , PROSTE okna ,takie do których da się dołożyć tynk i będą z prostego a NIE CHIŃSKIEGO profila.

Te po prostu wyrzucę ,kilkanaście tysięcy w błoto !!

Odradzę każdemu tę dziadowską firmę i zrobię wyjątkową antyreklamę !

Wiem że takich przypadków było więcej w tym m.in. u samego p. Prezesa NIK

Dziesiatka
12-02-2014, 17:11
6 skrzydeł są powykrzywiane jak banany a po przyłożeniu poziomnicy na środku tejże wchodzi palec ! to ok 1 cm -szok , krzywe są ramy , krzywe skrzydła okien ale najdziwniejsze że 3 zespolone szyby są tak samo wygięte w łuk !!!
możesz wrzucić foty jeżeli to nie problem?

Pancioo
13-08-2014, 23:34
Latem 2013 kupiłem okna T-Passive czyli najdroższe z firmy BUDVAR - do całego nowo budowanego domu
.
Wkrótce po tynkowaniu okazało się że ŻADNE okno nie otwiera się pod kątem 90 stopni gdyż zastosowane ramy są za wąskie by można je było normalnie otynkować dokładając plastikową tzw listwę przyokienną .
Firma która tynkowała nie widziała czegoś takiego w swej długoletniej historii ale poprawili ościeżnice na tyle że okna się normalnie otwierały lecz tynk styka się z narożnikiem ramy tylko minimalnie, na styk- ale to jeszcze bym przebolał tylko przy tej okazji okazało się że wszystkie okna dwumetrowe - balkonowe czyli w sumie 6 skrzydeł są powykrzywiane jak banany a po przyłożeniu poziomnicy na środku tejże wchodzi palec ! to ok 1 cm -szok , krzywe są ramy , krzywe skrzydła okien ale najdziwniejsze że 3 zespolone szyby są tak samo wygięte w łuk !!!

Złożyłem reklamację UWAGA: dn 22 X 2013 !!! .... i do dnia dzisiejszego czyli przez 4 MIESIĄCE nie są one naprawione a ich pracownicy zwodzą mnie kolejny miesiąc ,dziś też byliśmy umówieni !!! czekałem na budowie ale nic,nikogo nie było ,nikt nie zadzwonił !!


Prawdopodobnie w tej sprawie się jeszcze spotkamy w sądzie ale jakkolwiek by się to nie zakończyło ja zamawiam sobie inne , PROSTE okna ,takie do których da się dołożyć tynk i będą z prostego a NIE CHIŃSKIEGO profila.

Te po prostu wyrzucę ,kilkanaście tysięcy w błoto !!

Odradzę każdemu tę dziadowską firmę i zrobię wyjątkową antyreklamę !

Wiem że takich przypadków było więcej w tym m.in. u samego p. Prezesa NIK

Witam!

ja też mam t-passive i ten sam problem co ty. Możesz podać nr tel na priv ? chciałbym porozamwiać

Amadek
06-04-2015, 09:52
Kupiłem okna T-Passive firmy BudVar i wszystkie okna w domu mam do wymiany!
Ramy okienne po 2 latach są wypaczone tak, że pojawiły się szczeliny między ramą a uszczelkami. Okna które miałybyć pasywne są nieszczelne i zdeformowane.

Ktoś już pisał, że ramy są zbyt słabe w stosunku do szyb. Ewidentnie u mnie jest to bład fabryczny.

ODRADZAM BUDVAR KAŻEMU!

przemek-go
24-01-2016, 12:54
Kupiłem okna T-Passive firmy BudVar w 2013 i wszystkie okna w nowym domu mam do wymiany! Oczywiście wszystko wyszło przy tynkach,
brak możliwości zamontowania listew przyokiennych, ramy okienne wypaczone jak banany normalnie szok.
Może ktoś napisać jak jest z reklamacja czy ktoś z nimi wygrał bo prawdopodobnie oprze się na drodze sądowej lub wizytą u Rzecznika Konsumentów.

aniajaz
25-01-2016, 00:15
My kupiliśmy w firmie Budvar rolety zewnętrzne. W pełni zgadzam się z przedmówcami- nieporozumienie. Źle wzięty wymiar, potem próba zrzucenia tego błędu na mnie! chociaż wymiar brał pracownik firmy, potem próba wyłudzenia pieniędzy, potem przeciąganie terminu realizacji. Modlę się tylko, aby rolety działały prawidłowo. Ogólnie nie polecam.

Rafi0
17-02-2016, 21:56
Witam
ODRADZAM ZAKUPU

Też zakupiłem BUDVAR Pruszków T-Passive bez wcześniejszego rozeznania i opinii teraz pozostaje mi tylko droga sądowa.
W oknach problem jak powyżej nie otwierają się pod kątem 90 dodatkowo ramy się wyginają jak banan .Ponieważ są duże i były montowane bez szyb , skrzywione ramy zostały przykręcone do ścian !!!! Usterki wychodzą w zimę - szpary oraz niedomykanie się okien . Przesuwne rolki zamka nie wchodzą za zakładkę dociągającą tylko są nad nią i nie zamykają okna - brak możliwości regulacji .
Próbowałem reklamować kilkukrotnie - serwis przyjechał tylko raz i sprawdził tylko jedno okno na 10 teraz po okresie 2 lat nie chcą przyjechać bez karty gwarancyjnej której nie otrzymałem .
Dla zainteresowanych posiadam dokumentację fotograficzną ilości usterek - MASAKRA ( pierwsze kilka okien dostarczono z nadlewami oraz rozwarstwieniem )

Gdybym wcześniej przeczytał forum na pewno nie zakupiłbym tych krzywych okien z otworami wentylacji koniecznej . Jaki to jest T-Passive skoro ma szpary przez które gwiżdże wiatr

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem proszę się kilkukrotnie zastanowić . Jeśli ktoś chce opinie lub foto zapraszam do kontaktu.